Поликистоза на яйчниците

  • 11 564
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 860
Мерси за подкрепата  Hug
То лошото е че като питаш така отговарят че да се откажеш повече да питаш Sad и двамата лекари при които хидих ме обеждават че трябвало операция Sad аз определено не им вярвам  Stop
А за хормоните аз съм ги написала в началото на тази тема Simple Smile освен че всичко е в граница и съотношението си е наред даже перфектно  Confused
Сега съм решила да ходя при д-р Джонгова Simple Smile да се надявам да съм доволна този път Simple Smile Praynig

# 61
  • Мнения: 17
Ами дано и аз имам твоя късмет с изследванията kata_kata Praynig
А на теб ти желая късмет при д-р Джонгова и да пишеш после какви са ти впечатленията от нея Simple Smile
Дано тя опровергае тези две мнение и успее да те излекува!Успех! Hug

# 62
  • Мнения: 902
имам проблеми с хормоните и искам да говоря с добър генеколог, който да ми направи и ехографско изследване. препоръчайте ми някого

# 63
  • Мнения: 160
имам проблеми с хормоните и искам да говоря с добър генеколог, който да ми направи и ехографско изследване. препоръчайте ми някого
Killah, а от къде си  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 902
имам проблеми с хормоните и искам да говоря с добър генеколог, който да ми направи и ехографско изследване. препоръчайте ми някого
Killah, а от къде си  Simple Smile
от София

# 65
  • Мнения: 4
Здравейте,
не се притеснявайте от нищо, много хора имат този проблем, но всичко се лекува, мен ме лекуваха с противозачатъчни 6 месеца, но трябваше поне година, но аз исках вече бебче, та ги спряхме. Не можах да забремения веднага и не ми се и чакаше де, та доктора ми препоръча стимулация на овулацията с Клостилбегит, и на 3-тия месец вече бях бременна ! Доста нерви изхабихме, но резултата е налице - вече съм мама на 10 месечно бебче Simple Smile Така че спокойно момичета поликистозата не е нищо сериозно !!!
 

# 66
  • Мнения: 4 324
Здравейте,
не се притеснявайте от нищо, много хора имат този проблем, но всичко се лекува, мен ме лекуваха с противозачатъчни 6 месеца, но трябваше поне година, но аз исках вече бебче, та ги спряхме. Не можах да забремения веднага и не ми се и чакаше де, та доктора ми препоръча стимулация на овулацията с Клостилбегит, и на 3-тия месец вече бях бременна ! Доста нерви изхабихме, но резултата е налице - вече съм мама на 10 месечно бебче Simple Smile Така че спокойно момичета поликистозата не е нищо сериозно !!!
 

Да, всичко се лекува, но много трябва да се внимава как се лекува!
Радвам се, че си имала късмет и си успяла да забременееш, но приемането на Клостилбегит без да са направени необходимите преди това (а и по врема на приемането му) изследвания, може да навреди на здравето и то достатъчно много.
Момичета, ако някой д-р Ви каже – пий клостилбегит и ела след три месеца на преглед – бягайте надалеч!

# 67
  • Мнения: 17
Здравейте отново и от мен момичета Simple Smile
Хормоналните ми изследвания вече са готови.От 6-те хормончета докторката ми каза, че само Естрадиол ми е малко занижен, но нищо не каза относнтно съотношението ЛХ/ФХС
Оказа се, че при мен "кистозни яйчници"не означава "поликистоза", а една киста на десния яйчник и незнам в този случай има ли значение това съотношение на ЛХ/ФХС? Confused
Ако някои може да ми каже ще съм ви благодарна Hug
ФСХ-    9,9
ЛХ-       8,3
Лечението отново ми е хормонално.Оказа се, че кистата все още си я има и затова сега продължавам с Оргаметрил и Диане 35
Дано следващия път вече да я няма и да спра да се тъпча с тия лекарства Tired Face
Бъдете здрави и щастливи! Hug  bouquet

# 68
  • Мнения: 17
И все пак....поне ми кажете това съотношение дали е нормално?Не знам как да го изчисля, за да разбера дали е около 1. Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 160
И все пак....поне ми кажете това съотношение дали е нормално?Не знам как да го изчисля, за да разбера дали е около 1. Rolling Eyes
За да разбереш съотношение трябва да разделиш стойността на ЛХ към тази на ФСХ, т.е 8.3:9.9. Това е приблизително 0,84 Wink Съотношението е добро.  Hug

# 70
  • Мнения: 17
Мнооооооооооооооооооооооооооооооооооого ти благодаря Bub@ Hug  bouquet Hug
Бъди здрава и мноооого щастлива!!! Grinning Hug

# 71
  • BG
  • Мнения: 390
Здравейте, мамчета бъдещи. Аз съвсем спокойно мога да се присъединя към отбора ви. Преди 6г., когато започнах опити за забременяване и съотв. бяха неуспешни, след доста прегледи ми се постави диагнозата ПКЯ. 
Няколко месеца по лекарска преценка вземах препарата Серофен, но след това спряха вноса му и купувах аналога Клостилбегит,3 месеца го пих, на 4-я го спрях и точно тогава съм забременяла. Имам си дъщеричка на 4г.8м.  Heart Eyes
Сега ми се иска второ детенце и смятам идните дни да си направя профилактичен преглед, хормонални изследвания и да започна лечение. Успех на всички.

# 72
  • Мнения: 160
ИРА , тогава добре дошла в нашия отбор Wink  Hug
Успех ти желая и да не ти трябва толкова време както предния път  Peace

# 73
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен!Аз също съм с отдавна поставена диагноза поликистоза на яйчниците,само че моята история е малко дълга и объркана.От както имам цикъл ходя по лекари,изследвания,взимам хапчета,бия си инжекции,ту ми дойде,ту го няма с месеци-изобщо "голяма веселба".През годините,когато  взимах хапчета,за да се лекувам ,забременях два пъти(поради различни обстоятелства неуспешно),но когато преди три години с любимия се оженихме и заработихме за бебе,абсолютно нищо не става.Всички изследвания са правени,да не вземете да си помислите,че не са?!По-накратко след една неуспешна стимулирана инсеменация и едно полу-успешно ин-витро(бременност с кухо яйце),сега пак съм в начална позиция.Тази болест,колкото казват,че не е страшна,толкова може и да ти скъси живота.Колкото повече чета за нея,толкова повече се убеждавам колко е "капризна".Лх,ФСХ са ми ок,прогестерона е много нисък,поддържам пролактина с Бромокриптин,въпреки че той се завиши един единствен път-след инсето?!Сега след спонтанен аборт преди 35 дни(от кухото яйце),все още чакам цикъл,но уви!Когато ми дойде,ще изчакам следващ цикъл и с док започваме стимулация на ову с Гонал Ф и фоликометрия.Така ми е писнало вече,смятам само един път да направя такава стимулация,ако не стане-на есен пак ин-витро.Уф,че много писах! EmbarassedПросто ми се искаше дасподеля с вас...

# 74
  • Мнения: 160
Тини78, съжалявам за всички препятствия, през които си минала. Ще ти кажа само това, което ми каза вчера гинеколожката ми на преглед - Лошите неща идвад изведнъж, хубавите стават по-бавно  Hug Ще дойде и твоят час  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт