Анкета - ранно или късно захранване

  • 5 863
  • 141
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 514
Аз захраних на навършени 4 месеца започнах с зеленчуково пюре 10 дни по късно въведох и плодовото на 2.01.08 въведох кашата а на 20.01.и месното засега изчакваме с жълтъка заради това че той е голям алерген

# 121
  • София
  • Мнения: 44 140
Късно...а къде е анкетата Simple Smile

# 122
  • Мнения: 1 004
И двете ги захраних по старата схема и нямам проблеми

# 123
  • Мнения: 1 674
захраних на 5.5 месеца

# 124
  • София
  • Мнения: 1 344
Аз съм за по-късното захранване и така и направих-беше на 6 месеца,по простата причина,че коремчетата на бебчетата са доста чувствителни и смятам,че не е редно да се натоварва,при положение,че до вчера е пил само мляко,изведнъж да му давам нова твърда храна,смятам,че със захранването трябва да се подхожда леко и постепенно.

# 125
Захраних детето през третия месец с плодово пюре, през 4-тия дадохме зеленчуково пюре, 5-тия - местно и кашичка, края на шестия - попарка. Смятам, че тази схема е добра, защото бебето вече е голямо и има нужда от енергия, която няма как да се осигури от която и да е било кърма. Той сега е на 7 месеца и още го кърмя сутрин и вечер. Аз лично ти препоръчвам тази схема, защото ето например желязото, което се набавя от месото и жълтъка към 4-тия месец намалява в организма на бебето и то няма откъде да си го набави. Аз не мога да си представя да започна да захранвам бебето си на 6 месеца - звучи ми абсурдно, та той ве4е е голям, а да яде само мляко!!!

# 126
  • Мнения: 46 535
... Смятам, че тази схема е добра, защото бебето вече е голямо и има нужда от енергия, която няма как да се осигури от която и да е било кърма ...

Бебетата извън България как ли успяват да си я осигурят  newsm78 явно нашите са по-различни ... въпреки, че не съм виждала изключително кърмено 6 месечно (даже и българче) с дефицит на енергия  Mr. Green

# 127
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Захраних детето през третия месец с плодово пюре, през 4-тия дадохме зеленчуково пюре, 5-тия - местно и кашичка, края на шестия - попарка. Смятам, че тази схема е добра, защото бебето вече е голямо и има нужда от енергия, която няма как да се осигури от която и да е било кърма. Той сега е на 7 месеца и още го кърмя сутрин и вечер. Аз лично ти препоръчвам тази схема, защото ето например желязото, което се набавя от месото и жълтъка към 4-тия месец намалява в организма на бебето и то няма откъде да си го набави. Аз не мога да си представя да започна да захранвам бебето си на 6 месеца - звучи ми абсурдно, та той ве4е е голям, а да яде само мляко!!!
Не разбирам само, защо все още го кърмите като не вярвате в свойствата на кърмата си? newsm78 newsm78 newsm78
А за лесно усвоимото желязо в кърмата, не сте ли чувала? Има един раздел тук във форума, Кърмене и захранване. Там има Библиотека и мноооооооого информация за кърмата и кърмачетата!
Извинявам се за отклонението!
Авторката извинявай за въпроса ми преди, не бях прочела 6 страници!  bouquet

# 128
  • Мнения: 52
И двете ми деца са захранени по един и същи начин,разликата им е 5 години-на 3 месеца с плодово пюре,на 4 със зеленчуково,на 6 с местно.Проблеми никакви...

# 129
  • Мнения: 3 478
Нямала съм дилема относно захранването-късното е логичния избор според мен Peace

 Peace

# 130
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Аз съм решила да поизчакам малко със захранването, но не до 6 мес а до 4-ят само

# 131
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Каква е тази НОВА СХЕМА за късно захранване...???
Що за глупости... Това е начина, по който бебета са отглеждани от както съществува човекът, та до 50-те години на 20 век...
Тогава великият Съветски учен е решил, че жената трябва да се върне от втория месец на работа в завода и няк`си това бебе трябва да се храни... И затова е измислил умнотията (да не я наричам простотия) да се дава сок на 40 дневно бебе, да се дава плодово пюре на два месеца, зеленчуково на три, месо на четири, жълтък на пет и от шестия да минава на обща храна... Пържени кюфтета, сланина и зелева чорба с праз...
За щастие, някак си ние сме оцелели при тази схема... Е ли необходимо да продължаваме да тестваме дали и нашите деца ще оцелеят...
Най-малкото, защото храносмилателната система на едно дете съвсем не е подготвена да приема различна от млякото храна... Аз съм твърдо за кърменето... И като евентуална алтернатива - адаптирано мляко...
Например, в червата на децата под годинка... Липсва ензим, който да разгражда белтъкът на кравето мляко... Този белтък в по-ранна възраст дори може да причини кървене на тънките черва... А все не мога да се начудя на тези родители, които смело топят биберон в мед и го дават на невръстния си отрок да го смуче със задоволство, просто се изумявам...

Твърдо ЗА късното захранване...

И само като реплика на vesyt...

Аз не мога да си представя да започна да захранвам бебето си на 6 месеца - звучи ми абсурдно, та той ве4е е голям, а да яде само мляко!!!

Това, което на теб ти звучи като абсурдно... За много други деца е РЕАЛНОСТ... И двете ни деца откараха до шестия месец САМО на кърма... Без капка вода, сок, пюре или каквото и да е друго... Дори синът ни... Беше 10 кг на 6 месеца с изключително "ниския" за бебе на тази възраст хемоглобин от 126 грама на литър... От къде ли си го е набавил това желязо... Може незабелязано да е ходил да пасе коприва...
И освен всичко друго... Отказваше друга храна до 8-мия месец... И после изведнъж прояде... Просто тогава човекът реши, че е готов...

# 132
  • Мнения: 640
Аз захраних преди и сме ОК и си обичаме да похапваме...Макар,че при всяко дете е индивидуално
Ами защо темата не е под формата на анкета, да се отчетат резултати

# 133
  • Мнения: 2 746
Изтрих анкетата, защото много хора се включиха и сметнах, че е достатъчно.За което още веднъж благодаря на всички участвали!
Такаааа......а сега.
Уважаеми Сър Ланселот
Това е начина, по който бебета са отглеждани от както съществува човекът, та до 50-те години на 20 век....

ама как ги помните тези времена, а? Завиждам ви на дълголетието...... Laughing
Не мога да се въздържа да не коментирам вашето гръмко изказване.
Интересното е, че не само в бившия СССР децата са били захранвани рано.Според книгата "Моето бебе от 1 ден до 3 години" на Ан Бакюс издание от 1999 год. децата във Франция също са захранвани рано.Даже има такава глава "Десета седмица - първата каша" и "Дванадесета седмица - първата зеленчукова супа" newsm78 newsm78. Тююю, мръсни капиталисти, и при тях майките трябва рано да се връщат на работа, та затова, какво кърмене, какви пет лева....тука имаше майки, които са запознати, че във Франция, а и в много др. държави няма такъв дълъг отпуск по майчинство, както е в България.
Масова практика е било, според моята баба / на 80 години е/ да се правят брашнени кашички на бебетата мнооооооооого преди появата на СССР.Даването на мед на малките бебенца също, масова практика / аз не го одобрявам/.И пак са оцелели хората.....
Съпругата ви е истинска късметлийка, че природата и е дала достатъчно кърма, за да си кърми толкова дълго дечицата и те да растат здрави само на кърма.....а който ви е казал, че хемоглобин 126 е нисък, нещо не е наясно.
Хайде със здраве, с най-добри чувства, viva_nova  Laughing

# 134
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Сър Ланселот   smile3501  smile3501
ЗА късното захранване съм!!!

Общи условия

Активация на акаунт