Всяко ДЕКЕМВРИйско бебе пее, гука и се смее!

  • 9 256
  • 303
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 219
Вещичке, абе то сме мобилни, ама още нещо баш не мога да я наместя. Сега се разходихме за около 30мин, и то отначало беше един рев...докато я нагодя да й е удобно, и легна на една страна и така. Ама космонафтчето ни е малко големичко и с него хич не мога да я нагодя, а и се пързаля, та облякохме повечко дрешки и така. Ама на вън един вятъъъъъър, ужас, измръзнаха ми ушите, а и съм отвикнала да ходя, заболяха ме глезените (то това човече си тежи). Ти как го слагаш твоя Филип, с лице към теб или нагоре?
А за пампите, моя мъж вчера го накарах да вземе, че се свършваха, и не му казах номер, и той ми купил на памперс 2-ка и сега ми е мн по-добре с него, защо бях решила, че ни е малък не знам  Thinking Дано да й свикна бързо с този слинг, че е малко сложна работата, и като не й е удобно плаче. А като се прибрахме бузките и нослето ни бяха студени, е и ръчичките де, ама там бива. Беше заспала, а сега плаче. То си е време да яде почити, ама по плача й рабирам, че не е за папу, поне за сега.
Мацата, тоя твоя мъж да седне да прочете малко и да поразпита, как ще седите в къщи? То дори не е здравословно. Аз на мойте родители се чудя, дето не ми дават да я изкарвам, че имало грип. То в къщи ако мине някой грипозен по-бързо би се разболяла отколкото навън. Луда работа.
Ей сега ще кача снимки от снощи и тая сутрин, как бях с пижама, несресана и с бебка в слинга, пишейки ви и ядеейки  hahaha

# 271
  • Мнения: 2 641
привет  Grinning

да кажа за излизането. бебока яде към 10--11 часа от шише за 10 -15 мин сме готови и бам навънка. днес излязохме към 10.30-11 и се прибрахме в 13.15, а той яде чак в 14.15. та това ни е времето за излизане студено топло, квото такова  Peace

виждам в пристъп на веселие че пак дискутирате за грешките в писането в форумите - тва запетайки, главни букви и т.н. ама този път не спрягате мен ами децата  Joy що за мания е да се пише книжовно тука незнам Simple Smile Ема може и тя да се включи познава всички букви и ги знае ама още не и иде да образува думи от тях та мога да се включа към детския форум Simple Smile

и сега сериозно - на бебето ужасно му е налюспена кожата на главата, образуваха се някакви крусти и даже 2 дена миришеше бая лошо. от вчера гледам че се е зачервила кожата на главата на едно място под тези крусти та се чудя да не е инфекция станала. някой да е имал такъв проблем и да знае с какво се маже? аз намерих един крем за очи Тобрекс та го мацнах с него...то има и на Мустела крем против крусти ама ако се е инфектирало май антибиотичен крем ще трябва или какво? червенината е бая голяма.

# 272
  • Мнения: 219
Анайс, и ние имаме един пъпчици и червени петънца, ама мисля, че са от дрешки и въобще от допира. Но и да не е това не ме притеснява за сега.
Иначе със слинга в къщи се справяме, ама на вън нещо ни е трудно, но ще свикнем Simple Smile
Ето ви снимчици от вчера - Юлианка на мечо, дето е по-голям от нея  Mr. Green http://www.snimka.bg/album.php?album_id=202761&photo=165 , по нататък има снимки и от днес в слинга пред компа. Но се вижда и единия аквариум, и Рони покрай нас (това защото хапвах и той си просеше да хапне нещо и той, и успя де  Laughing ). http://www.snimka.bg/album.php?album_id=202761&photo=182
Май повечето сте на вън, ама при нас голям вятър, а и както казах още не може да се нагодим...

# 273
az sam sina na new super mama tq mi kaza 4e waw foruma i ma mama koqto e ruskinq
mze li da q popitam dali znae dali znae kak da namerq online samou4itel po ruski newsm78

# 274
  • София
  • Мнения: 1 626
Момичетаааааааааааааааааа! Бяхме навън за 40 минути! Голям кеф! Мерси на Вещичка и Цвети за куража! Като ви прочетох мненията и го нападнах моя мъж, и успях  newsm44 newsm44 newsm44

Малко ревящи излязохме и на него само това му трябваше, и почна да мрънка - "Къде отиваме сегааааа, реве детето....!" Обаче щом слязохме пред блока и настана мир и любов. Спа си през цялото време буболечката, и като се прибрахме и нослето и ръчичките й бяха топлички. Даже и снимки направихме, ще ги пусна по-късно, че сега иде ред за папане  Grinning

# 275
  • Хасково
  • Мнения: 999
Miglena Paneva, кремчето на Д-р Тайс се казва NACHTKERZEN балсам. На нас също много ни помага,  аз мажа не само личицето на малката, но и други части на тялото, ако се наложи. Даже го пробвах и на каката.

Честита племенница на Топчица! Да расте здрава и послушна!!!

Този крем на Д-р Тайс  NACHTKERZEN балсам не е ли един вид лекарство? Защо се мажат буките на децата с него?

# 276
  • Мнения: 44
Ох, и моят син решил да пише тук, но без мое знание  #Cussing out. Много се впечатлява от руските песни дето ги пускам на Кали и му стана интересно какво е това "верблюд". Казах му, че ще попитам във форума /надявах се veshti4ka да помогне отново/, а той направо решил сам да учи руски... Да не вземат най-накрая тези деца да ни заместят тук  Laughing

И в тази връзка поздрави на САША    bouquet за чудесните включвания - по-добре се справя от нашия батко!

А ние с бебо днес бяхме при д-р Мустаков - много ми допадна този човек! Даде ми списък с храните, които мога и които не мога да ям, обясни ни много подробно за алергията, предписа разни мазила и прахчета - дано бързо се изчистим от алергените!

# 277
  • София
  • Мнения: 1 078
Браво, Маце, само така Peace

Супер мама, верблюд е камила. А за самоучител по руски не знам нищо, защото не ми трябва  Mr. Green Имам, обаче, по български - мога да дам назаем Joy

Анайсе, човекът или е грамотен или не. Не може някъде си да пишеш грамотно, а тук, понеже, е форум, дай да пишем както ти падне. Ми на мен вътрешно нещо ми пречи, и, ако правя грешки, то те или са неволни или по незнание. Като не съдя никого, особено с три висши Mr. Green , но моето дете държа да бъде грамотно!

Цвети, кучо, милото, така гледа, докато навъгаш, че сърцето ти се къса Mr. Green А нашата плющи ли, плющи Mr. Green
Струва ми се, че добре сте се настанили в слинга.
Понеже моя е по-плътен, та мога Филип и настрани, и по гръб да го сложа, но той пак леко настрани седи. А ти къде точно живееш? Знам, че Обеля, но не се ориентирам, така че не мога да дойда с кола. Но ако има нещо "известно" така да се каже...

# 278
  • Мнения: 219
Мацата, радвам се, че си извоювала правото да излезете. Надявам се и таткото е видял, че страшно няма, даже напротив Simple Smile
Супер мама, спокс, ние няма да се сърдим на твойто синче, а напротив Simple Smile Пък и лошо няма, че е взел инициативата да учи руски, нека знае детето  Hug Пък и на нас не ни пречи, вЕрвай ми.
Сега пак хапна и заспа. Ама един рев преди това...мислех си, че е ей така на пук или пък от глад, а то...последваха 3 пръцкания, та сменяхме памперс. Чак му се скарах на детето за дето реве така  Embarassed
Днес нещо ми е скучно, не знам защо така. Сигурно щото си мислех, че ще излезем всички, ама майка ми обърка плановете Sad Нищо де, утре мисля да идем до Метро, дано само ни пуснат със слинга, че знам, че с кенгуро пускат, ама слинг  newsm78 Макар, че функцията им е една и съща, па и нЕма как да открадна примерно.
Вещичке, ами какво да ти кажа, метрото ми е на близо, а най-близо ми е едно у-ще, дето не му знам номера (а и бгмапс нещо не се отваря, че да го видя), абе...20-то ДКЦ, но едва ли ти говори нещо, така, че метрото май е най добрия ориентир (последната му спирка). А за слинга...като гледам и упътването, май така се поставя с лице към мен. Даже я слагах  с лице напред, че и измих няколко чинии, а тя се кокоро  Joy Ама ще репетирам, че явно не винаги реве, щото не й е удобно, ама като не знам кога за какво реве, ще карам на интуиция Simple Smile
А за правописа, аз бях мн скарана с бг. език в у-ще, ама определено ще държа детето ми да е грамотно. Пък и аз се старая да не правя грешки, ама...Даже си спомням, че един път писах на Вещичка за някаква дума, дето не я беше написала правилно  Mr. Green Ама не знаех, че е рускиня, а и тя самата я беше проверила как се пише, само дето там където е гледала са го дали по 2 начина, ама нЕам спомен коя беше тази дума  newsm78
Ох, пак ревем, за какво ли този път  Confused Доде се наканя да отида да видя за какво и млъкнахме. По някога си плаче докато спи, май когато вършим някоя работа или колики, няма какво друго да е, и пак си заспива.

# 279
  • София
  • Мнения: 1 020
Ето дано сега се отвори страницата.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42488.0

# 280
  • Мнения: 219
Я да ви покажем колко високо си вдигаме главата, и как памперс 3-ти номер си ни е голям  Joy http://www.snimka.bg/album.php?album_id=202761&photo=201
Нони, отваря се, ще четем Simple Smile
Леле, колко народ чете темата, а никой не пише  Crossing Arms

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 19:25 от Tsvetito

# 281
  • София
  • Мнения: 210
Цвети, честито за слинга. и аз като гледам мисля, че много добре си е разположена момата. На нашия дундьо главата задължително вече му е навън, защото циците на мама много се надвесват над него, ако главата му е вътре и все имам чувството, че ще го задуша  Embarassed А девойката, която ти го донесе нали е много готина. Ние с нея си спретнахме много приятна раздумка и обсъдихме сек'ви теми от безумните съвети на педиатрите до състоянието на детските кътчета в София.
Да попитам мамите, които ползват "Молфикс" - какъв цвят са ви памперсите? Ние първоначално купихме малък пакет 2-ка от "Хит", за да ги пробваме и бяха с преобладаващ зелен цвят и имаше едно такова като платка по средата. Много ни харесаха и съответно се върнахме в същият хипермаркет и закупихме голям пакет, пак двойка и какво мислите вие - те са различни! Не са зелени, а бели отсЕкъде, нямат подсилено парче и са забележимо по-малки. #Crazy
Искам да ви обърна внимание на една малка подробност, за която шЪ ма прощавате, и няма да ме обвинявате в дребнавост. Вещичка не е рускиня, а украинка.

# 282
  • Мнения: 534
veshti4ka, да не се окажеш и от Шостка мъ кака Mr. Green
днес изкукуригахме в къщи...такава мъгла, ужас Sad...дано утре се оправи, че да поизлезем...малката такъв рев му удари днес, че да се чудиш Thinking
да се похвалим татито какъв колаж ни спретна днес Laughing http://www.snimka.bg/album.php?album_id=195297&photo=40

# 283
  • София
  • Мнения: 1 626
Иве, много сте готини  Heart Eyes
Щях да питам оня ден Муниека, как ги правите тези колажи  newsm78

От няколко дни си мисля да попитам мамите със секцио колко дни след операцията правихте секс?

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 21:24 от macata

# 284
  • София
  • Мнения: 1 626
А ето и снимките от днес

http://images23.snimka.bg/005082565.jpg
http://images23.snimka.bg/005082582.jpg
http://images23.snimka.bg/005082590.jpg

А тук не мога да не отбележа забележителната прилика между кучето на гащеризона и моята буболечка  Joy http://images23.snimka.bg/005082640.jpg
http://images23.snimka.bg/005082641.jpg

И между впрочем така ли седят вашите бебчета в столчетата за кола? Че на мен все ми се струва, че не й е удобно?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт