Всяко ДЕКЕМВРИйско бебе пее, гука и се смее!

  • 9 244
  • 303
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 210
Доредих се и аз до комп да седна! Тия дни са голяма лудница, а вчерашния беше същински ад!  Twisted Evil Tired
Не пуснах каката на детска, защото започваше да се разболява в резултат на което мрънкаше за всичко, малкия още от нощта беше много нещастен и постоянно ревящ и добавете към картинката една мама, неспала цяла нощ и изнервена до крайност също и поради цикъл. Е хайде кажете ми може ли без изобщо да ми спре кафеникавото течение да ми почне цикъла - с прясна кръв и съответните му болки в кръста и корема. Фул екстри отсЕкъде!  #Crazy Накрая на деня бях на косъм да набия каката, да удуша бебето, да се самообеся и да изчезна безкрайно. А взора ми дирещ надежда у татито намери там човек с бързо разстяща температура, спряла най-накрая на 39 градуса.
Баба ми казваше, че за да му потръгне на човек в някаква работа трябва да се мобилизира, та и аз така направих. Иначе другия ми вариант беше да седна в средата на моята нещастна група и да ревна по-силно от всичките. Вервайте ми, изобщо нямаше да ми е трудно. Както и да е, днес нещата са много по-добре. Каката е на отглеждане при майка ми, таткото е перманентно натъпкан с лекарства и чайове, а бебока значително се успокои след като мама се успокои.
Днес отидохме и в Горна баня при Медникаров и прегледа установи, че малчо е съвсем здрав. Не можах да се присъединя към разходката, но утре задължително сме на линия.
Аз казах (или по-скоро ожалих се) - хау!

# 46
  • Мнения: 153
Да май наистина ще взема да опитам други капки. Цвети, абсурд е да я оставя да плаче. Аз не мисля, че Сияна плаче, защото се глези, а и дори и да е така - тя чак се захласва от рев, така че по-добре да се разнасяме засега. Така и аз и тя сме по-спокойни. А и в крайна сметка ще дойдат и по-добри времена Simple Smile

# 47
  • Мнения: 42
Аз се допитах до личната и тя ми каза, че не е кашлица щом е веднъж два пъти на ден, а било по скоро от сух въздух или от запушено носле, да го къпя в запарена баня и да проветрявам по често, но моя термометър, който мери и влагата след проветряване показва че влагата излиза навън, вместо да влиза, но все едно, каза още за физиологичния р-р всеки ден ако трябва и по няколко пъти да му слагам в нослето
За седалките по закон, не беше ли забранено отпред да се вози, и аз си мислех за това, но незнам дали може, иначе е разрешение на проблема ми

# 48
  • София
  • Мнения: 1 078
Май няма такова нещо. Мисля,че по-големите деца , над 150 см, без седалки не могат да се возят отпред.
Виж, това намерих по въпроса.

А ето и цитат от друго място:

Новородените и децата до 1 г. трябва да пътуват в седалки, които в автомобила са поставени с лице, обратно на посоката на движение, т.нар. "кошчета". Този вид седалки могат да се поставят както на задната, така и на предната седалка. Когато в колата има активни въздушни възглавници,

детето не трябва да се превозва на предната седалка,

защото силата, с която се отваря airbag-а, е огромна. Ако обаче има опция за неговото изключване, тогава е безопасно бебето да стои до шофьора
.

# 49
  • Мнения: 4
   Здравейте от нас, мамчета!

    Супер мама, чудесно е, че вече всичко е зад гърба Ви и сте си отново вкъщи с малчо, сега само положителни емоции Ви пожелавам.

     Иве, както винаги чудесно попадение с новата темичка! Peace

      Честито на месечинките! Да са живи и здравички, по-малко колики и да растат послушни и кротки дечица.
     
      Все не успявам да понапиша нещо, но иначе чета редовно.....Нашата Никол също обича да я разнасяме из къщи на ръчички, ама нали си е мъниче още и бързо се уморява и заспива. Иначе всичко разбира, има си любимо положение, предочита да е повече изправена, отколкото полегнала  Laughing. Това, че помрънква малко преди да заспи не мисля, че е от коликите, просто си иска внимание. Аз все още продължавам да и давам да суче от двете гърди, не знам дали така е правилно, но все си мисля, че само от едната няма да и стигне. После се изцеждам, не че има много кърма за изцеждане. Аааа, за ноктенцата щях да пиша -  ние ги режем с нокторезачка, докато се храним, ама татито помага де. Ами май това се сещам за сега......

     Тони, радвам се, че всичко при ортопеда е минало добре.

      Целувки на бебоците!

# 50
  • Мнения: 534
по въпроса за коликите, само ние ли сме доволни от "Инфакол"-а newsm78...ама никакви колики нямаме откакто й го давам...трето шишенце пием и вече й давам само преди последното ядене преди лягане Peace

# 51
  • Мнения: 42
Вещичка, благодаря ти  bouquet за пореден път за инфото, вече спопкойно ще си се возим Whistling

# 52
  • Мнения: 219
Ей, голяма съм патка  ooooh! Иве, темичката е страхотна както винаги  Hug
Бабче, в голям филм си се вкарала ей.  Добре, че е преминал пика. Днес и нашия тати казва, че нещо се разболява, та го накарах освен за него и за бебка да вземе витамин С, че да не се разболее и тя. то дано му мине на него де, и да се размине само с лека настинка (гърлото го боли).
Колкото до проветряването, винаги влагата излиза навън. Навън въздуха е по-сух, затова, ако има голяма влага хората препоръчват да се проветрява често за да не се получи мухъл. Но не може да не се проветрява при бебчетата, все пак трябва да се сменя въздуха.
Нашата бебка също много обича да е права, особенно като се разположа на фотьоила и я сложа на гърдите си, а тя се кокори...любимо й е Simple Smile А ако има и кой да й говори на среща да го глееееда...
Иве, аз не съм пробвала Инфакол-а. За сега сме на Еспумизана, ама й го давам и аз вечерно време. Според мен различните бебоци от различни капки се влияят. Така, че някой беше предложил да се пробват различни, докато уцелят техните, мисля, че е най-точно.

# 53
  • Мнения: 42
Иве аз бях доволна от Инфакола, но коликите ни стнаха нетърпими и сега давам и Инфакол и Колиеф, няма проблем да се дават заедно Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 1 020
Иве ние определено не бяхме доволни - така пищеше, леле ужас. В този ред на мисли ти от къде се набавяш с Инфакола, че едни приятели изпиха едно шишенце и искат още. Скоро никой няма да ходи до Англия или Гърция, та сега проучвам от къде може да се вземе.
А някой си го поръча от интернет - как се плаща в такъв случай - с дебитна или кредитна карта?
Бабче Бабче ти направо си го била закъсала доста сериозно!!!! Добре, че днес вече сте по-добре.
Вещичка чудя се дали това да не го правя привечер, защото вечерно време е ужасно положението - тогава значително ми е по-малко кърмата. Ама за сега няма да предпиемам никакви действия пък да видим какво ще стане.

# 55
  • Мнения: 534
на мен ми го донесе приятел - 3бр. в средата на декември...мисля като свърша и третото шише да мине "периода" на коликите и да нямаме проблем Peace

# 56
  • Мнения: 219
Нони, аз не знам дали вечер ми е по-малко, но бебчетата ядат повече и тогава си отвисява на гърдите ми, и ги изцежда й 2-те, а на сутринта са направо цистерни. Може би защото са изпразнени и едно 6ч имат време да се пълнят, а и аз съм нахранена, пък и съня си оказва влияние. А ти още ли дохранваш или минахте само на кърма?

# 57
  • Мнения: 127
Здравейте всички,аз съм мъжа на Дани Т,тя ме помоли да ви пиша от нейно име,защото тя все още е в Карлово и ще остане там до пролетта.Нашата Боряна е добре,в събота беше 4,200 кг и 53,5 см и все още само суче,дано така да продължава Simple Smile.Дани също е добре и се грижи със всички сили и възможни средства за малката.Как сте вие и вашите деца?Аз ще прочета и ще и разкажа какво сте ми писали.Имате много поздрави от Дани!!!До скоро

# 58
  • Мнения: 57
Ние ходихме на лекар и той каза,че му няма нищо и сигурно кашля от сухия въздух,но ни изписа едно сиропче,витамин C и физ.р-р.Лека и спокойна нощ  Hug

# 59
  • Мнения: 280
Поздрави на Дани и целувки за Бори   Hug Hug радваме се че са добре и чакаме по често да се отчитате  Peace

Общи условия

Активация на акаунт