Всяко ДЕКЕМВРИйско бебе пее, гука и се смее!

  • 9 250
  • 303
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 219
Честита месечинка и от мен.
Супер мама, добре, че всичко вече е минало, и дано там си остане. Пазете се!
Аз снощи си легнах в 3:30. Ама не точно заради девойката. Беше заспала около 24:30, ама към 1:10 реших да я слагам в леглото и се събуди, и едно кокорене...айде пак в хола пред ТВ-то, че да не будим тати. То беше рев, беше сукане, ама сигурно около 2ч някъде заспа. Ама аз пък се зазяпах в един филм, абе...Добре, че чак в 8ч се събуди тая сутрин та да поспя малко, ядохме легнали и после чак в 11:30 се размърда. Сега реве в леглото, ама ще се учим.
Как ми се излиза и на мен, ама ще чакам слинга да дойде, и после и ние хукваме по улиците Simple Smile
И ние сутрин имаме сополки, а и като ядем легнали ни тече кърма през нослето.
Клер, няма как да не е хубавица малката, всичките ни бебчета са много сладки  Heart Eyes А твоята вече е на 2м, и може 5 пъти да й стигат, нали се намаляват храненията с времето, но пък ядат по повече, та може и да ти се усмихне щастието Simple Smile

# 31
  • Мнения: 7
Maxi  много сте хубави  и двете с  Криси на погачата.
new super_mama добре дошла отново при нас и се пазете много.

Като Ви чета се чудя дали ако се изцеждам на 2 часа ще ми се увеличи кърмата.
Я компетентните да изкажат мнение.

# 32
  • Мнения: 13
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=207407&photo=7
Да видим сега дали ще стане.

# 33
  • Мнения: 219
Топчица, става Simple Smile Много е сладък  Heart Eyes
Скай, чак на 2ч недей, но опитай. Аз си спомням като трябваше да ходя да взимам акта за раждане на бебка, бях се поизцедила ( и то някакви си само 20мл), а после гърдите ми щяха да гръмнат. Но май най-добрия начин е вечер, защото тогава ще стимулираш, а бебето не яде тогава. Иначе може да се изцедиш, и след малко да иска да яде и да няма достатъчно, макар, че ще му дадеш пък изцеденото. Ами не знам, пробвай. Или пък като го нахраниш се дойзцеждай колкото можеш, за да стимулираш. Бе пробвай различни варианти, поне няма начин да ти намалее, ако не да се увеличи.

# 34
  • Мнения: 57
Честита месечинка GrinningАлекс и ние кашляме от вчера и незнам какво да давам,а доки е утре на работа и ще го водя .Иначе давам витамин C,но незнам дали ще има ефект.

# 35
  • Мнения: 153
Привет мами Simple Smile Ние си направихме разходката за днес и съм много доволна Simple Smile Утре като гледам го дават още по-топло, та си мисля да направим още една малко по-дълга разходка Simple Smile Имам чувството, че Сияна спи само като сме навън, така че колкото повече, толкова повече  Joy.

Иначе коликите и не спират и последните няколко дни се разнасяме по цял ден из къщи. От толкова рев мен взе да ме хваща параноята, че детето е гладно Sad Вече не знам какво да правя - да го караме ли само на кърма или да опитам да я дохранвам  newsm78. Според лекарката ни, засега няма нужда от дохранване, обаче този рев дето го реве по цял ден е на път да ме довърши Sad В неделя бяхме на консултация и вече е 3.800 кг и 54 см, т.е. за един месец е качила малко над 600 гр, което си било в нормата. Като споделих с лекарката ни, че имам съмнения дали имам достатъчно кърма, тя каза, че детето си изглеждало здраво и нахранено и най-вероятно плаче от силните колики.. не мога да кажа,че не е права жената, ама не знам какво да правя, та да ги облекча тези болки. По цял ден пробвам какво ли не - масажче, гимнастика, топли кърпи на корема, и капки давам.. имам чувството обаче, че Еспумизана вече не и действа, понеже има колики целодневно.. Явно трябва да стисна зъби и да се надявам, че един хубав ден ( за предпочитане по-скоро  Sunglasses) вече няма да има колики.. ама да видим кога ли ще дойде това време.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Здравеите!

Ние вчера бяхме на ортопед и всичко е наред. Амадис, ходихме при Райков в МЦ Плюс зад Общината. Доволна съм от прегледа.
Супер мама, радвам се за вас, че вече сте си в къщи.

# 37
  • София
  • Мнения: 295
Poctor, мила, като те чета за коликите - все едно аз съм писала! И аз вече не знам този Еспумизан дали действа... Като й дам зехтин, най-много да се изпръцка и изака, ама и това не помага особено.
Напоследък обаче, мойта девойка започва още докато яде да се пъне и извива сякаш не може да пръцне, не знам това нормално ли е, в смисъл колики ли са? Да не би нещо да й е станало на кърмата ми, че така се получава? Някой има ли инфо по въпроса?

# 38
  • Мнения: 219
И моята по някога се гъне докато суче. А защото не ги успокоявате със сешоара. Определено и на тях и на вас ще ви е по-добре. Иначе аз вече не разнасям на ръце. Реве си в леглото (по някога заради колики, или защото се напъва докато се изака, или за внимание, но в леглото). След известно време се успокоява и заспива. Е по някога така се дере, че страх ме хваща, но това май повече е за внимание.
Отивам да гладя, че тъкмо яде и сега пак реве, ама не може все на цицата за успокоение я. А щом децата растат и си пишкат нормално значи кърмата си ви е ок. А защо и не смените Еспумизана? Някой беше казвал за нещо дето било мн ефикасно, но струваше 30лв. Ама пък ако мн се мъчат, може би си заслужава поне една седмица...не знам.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 078
Скай, а на колко часа кърмиш? Пробвай да изцеждаш до край гърдата, от която е сукало бебето и половина от другата, след което, на следващото кърмене почваш от другата и пак така процедираш - нея до край и малко от другата. И, ако не кърмиш през нощта, поне едно изцеждане и тогава.

Някой е питал за МПС-та. Аз слагам кошчето до мен, за да мога да спра да накърмя или успокоя, ако има нужда. Не може бебето само отзад да се вози, ако няма никой друг. Само трябва да се изключи аербега, ако има.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 020
Вещичка значи правилно ли съм разбрала - кърмя от дясната след това я изцеждам до край и изцеждам и половината лява гърда. На следващото кърмене - давам лявата изцеждам я до край и половината от дясната?

# 41
  • София
  • Мнения: 165
Ей, значи. Изчакахте ме да забегна и хайде срещичка  Crossing Arms
И ние една такава хубава разсходка си спретнахме.
Стигнах до извода - за да ти е мирно и тихо детето, трябва всеки ден на въздъх ( ако има и   Nature Sunny още по добре ).  Naughty от утре сме непрекъснато на вън и няма да има кисели деца!!!!!!!
Иве, само розова точица имаме. Поне това само забелязах като си правим масажчета. На следващата смяна на памперса ще погледна и ще ти кажа.

# 42
  • Мнения: 630
Тони - мерси  Hug
Педиатърката  ни каза, че дробчетата на Алекс са чисти. Хърка явно като аспирира при повръщането. А за нослето - да омазнявам ноздричките със зехтин за да омекват коричките, които са по-навътре и причиняват сумтенето. При условие, че не пречи на детето да диша или суче - ще се въздържа от тези манипулации за сега.
Аз Александра не съм я оставяла до сега да реве, освен докато си мия ръцете след преповиване. Тати обаче е в отпуска а и слинга наистина е спасение, когато искат на ръчички. Иначе нищо не мога да свърша. Айде да свършват тези колики вече... То след това зъби ще започнт, но да не мислим толкова напред  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 280
G-baby ,сменяй капките ,до като намериш най-подходящите. Аз сега съм с Бебинос и съм много доволна, давам му 4 пъти по 4 капки и по някога го мажа по корема с мехлемчето на Бебинос което пак е за коликите.

За МПС-тата ,също смятам да го возя при мен отпред, защото хем че колата ми е двумесна, хем да си го наглеждам постоянно. Но най-добре ще е татито да ни вози с неговата кола.

Макси , кака, много сте ми готини ,пу-пу.

Калинучата някой знае ли каде се изгуби, че не пише.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 078
Нонич, това е при условие, че много, ама много се нуждаеш от стимулацията. Ти, с твоите хвърчащи струи, да не прекалиш. Изцеждай до край само гърдата, от която сучеше бебка, но, ако смяташ, че имаш нужда.

Топчице, ама какъв манекен само имаш Grinning

Общи условия

Активация на акаунт