Всяко ДЕКЕМВРИйско бебе пее, гука и се смее!

  • 9 246
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 684
Здравейте момичета!
Леле колко са пораснали бебоците ни...като гледам снимките...
Нонич страшна мацка е малката- пу пу.
Дикси блазе ти за южен парк...ние само да се стопли и събота и неделя сме там по разходки Peace ще се виждаме!
Иве страхотна темичка отново Peace
Момичета като чета тук за разни свекърви...я им стъпете на ушите и не се тормозете вие, то понеже ви е малко другото
Децата трябва да са навън, да дишат въздух- от това по хубаво няма...
Лек ден и приятни разходки  bouquet

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 409
Добрютрьо и от мен! ей какво слънце какво нещо! изпекох го това дете! от сутринта съм я сложила на спалнята по голо дупе и такова ритане падна,а дупето, ръчичките и бузите станаха врели от слънцето - многооо пече, сутринта се събудихме от топлината и слънцето в стаята! понеже точно срещу леглото се пада вратата на балкона и огрява всичко! Чак аз се проснах за слънчева баня!

Вчера Топчица ме зарази с тая снимка и така ме въодушеви ,че и ние се изтипосахме http://b.magmypic.com/uploads/c/fb/cfb591d675cd6908fd7648841624622e_VOGUE_med.jpg

А най -смешното бе шегата, която си направих с братовчедка ми: към 22.00 си говорим в скайпа и аз й обяснявам как преди година и нещо са щели да публикуват моя снимка на корицата на MAXIM, но не съм казала просто ей така ... естествено показах й снимката и тя взе че се хвана -  hahaha  Joy  Joy А после умря от смях като разбра каква съм ГАД  Mr. Green  Twisted Evil  Mr. Green Ама ето и вие да видите - почти кат истинска http://b.magmypic.com/uploads/e/64/e64ec545db968fdcb4848eab625a035c_MAXIM_med.jpg

Вещичке не си ме забравила за цвеклото, нали?

Розичке, Поктор искрено ви завиждам, че сте в този район, аз там съм родена и живяла 26 години и го обожавам, а като ходя при мама не искам да си тръгвам! А сега с тези нови ремонти по градинките и онаятими зеленина   Rolling Eyes искам там да живея!

# 17
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Пфуу, тамън изчетох всичко и дребосъчко се събуди с рев. ПОлюлях го малко, дано заспи, че да пиша.

Четейки долното, стигам до извода, че явно кърмата при мен слиза бавно.  Thinking


Рефлекс на потичане на млякото

Кърмата не потича веднага, след като сложите бебето на гърдата. Необходимо е известно време, за да се задейства рефлексът на потичане на млякото (let-down reflex). Това време е различно при всяка жена. При някои жени млякото потича без проблеми, независимо от страничните влияния. При други обаче, за да потече кърмата, е необходимо да са седнали удобно, да са спокойни, да не ги притеснява нищо.

  

   Всъщност доста интерена и синтезирана информация открих ей тук  Grinning.

# 18
  • Мнения: 3 070
Здравейте кокичета!   bouquet

Нашата мома си има ново име: Киселка  Joy
Та Киселка в момента се шири на спалнята на мама и тати, цока бибата и си пръхти както винаги... Удобно време да ви изчета и да попиша (че даже и закусих)...!

Да споделим: 3 дни и нощи коликите бяха ужасни при нас, но вчера малко се пооправиха нещата (пу, пу - дано да си останат така).. Розата (чиято глава е абЦелЮтно замаяна от кърмене в момента като гледам  #Crazy) сподели с мен чудесен опит и методите й за сега дават ефект! Ако спрат да дават ще я оплюем публично  Joy Joy

Розо мори, сопри се с това четене за кърмене! Прави каквото те съветва вътрешния глас, че от много съвети в един момент човек се обърква и понякога пощурява!

Относно гнусните пуберски пъпки, дето има Киселка, смея да твърдя, че в момента състоянието й е просто отлично, откак мажем засегнатите участъци с ей тоя крем, който ползваме по принцип за дупарата: http://family-bg.com/prX_1466.htm
Кремчето е просто супер, защото не съдържа цинк и е много подходящо за суха кожа!

Всяка сутрин се буди обаче със страхотни сополи в носа! Според вас от какво може да се получават? След като й капна няколко капки физиологичен разтвор - изчезват и няма през деня!! Дали пък в стаята въздуха не е много сух? Споделете моля!

А сега да питам и нещо за себе си: вече един месец откакто родих, конците на епизиотомията ми не падат.... При вас кога паднаха? А и тия лохии до кога се влачат...???

maxi, страхотни сте на погачата!

katiousha, иде ми да изям тая твоя Нинка! голяма е сладурана на тази снимка в подписа ти!

# 19
  • Мнения: 1 065
GOLDEN, в предната тема като пита за метод за ускоряване слизането на кърмата е аха да ти пиша, ама се възпрях, че може да ти прозвучи шантаво. В книгата, която си купих- Книга за кърменето на Хана Лотроп, имаше разни техники. Не им обърнах много внимание,  защото нямам проблем в това отношение за сега поне, но ставаше дума за техники от рода на автогенната тренировка. Един вид да "погалиш" гърдите си с мисъл. Мацката обръща внимание на нетрадиционните способи.

# 20
  • София
  • Мнения: 165
scorpia, мерсииии! И вие сте много сладки. Пу-пу. Абе при нас грозни бебета няма - всичките са хубави  Peace
А за киселяжа - бройте ни и нас.......

Честита месечинка на  Никола на Miltg ! 

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 11:42 от katiousha

# 21
  • София
  • Мнения: 1 078
Честита месечинка Heart Eyes

Муниека, като истинска си на корицата Party А за цвеклото какво да ти кажа...по принцип го сварявам с кожа преди да консумирам, а после беля и правя салати. но и сурово настъргано не ми мирише на земя.

мацки, какво ще кажете за една Св. Троица към 13-13.30?

# 22
  • Мнения: 42
Здравейте и от мен, аз от вчера се боря да ви прочета, но без успех, както отворих форума вчера, така и го затворих, без да успея да прочета нищо, сега наваксвам.
Иве   bouquet Hug, за поредната прекрасна темичка
Честито на месечковците   bouquet
Мами едно въпросче имам, малкия ми кашля вчера един два пъти и се чудя какво да го правя, нещо нем и се иска да го водя при личната, че там е пълно с болни, а сме на консултация 4ак на 11.02, вие какво давате профилактично, четох за вит. Ц, как и по колко давате?
Благодарение на вас вече пъпчиците ни отшумяват мажехме се със балсама на д-р Тайс, направо е вълшебен
Ню супер мама, радвам се че вече сте си вкъщи и, че бебчо е добре вече   bouquet
Ох толкова много неща исках да напиша, ноооо всичко ми изсвиряса  newsm78
Прекрасно слънчице, Sunglasses Хайде на разходките момичета  Grinning
Сетих се за едно въпросче към мамите с мпс-та, как пътувате с малките шушони, мен малко ме е страх, че ще плаче самичък отзад в седалката си, а и ми изглеждат много неудобни като за дву месечни тия седалки

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 409
мацки, какво ще кажете за една Св. Троица към 13-13.30?
Аз съм ЗА - ние ще сме там около 13часа, сега ще се опитам да прикоткам и Джи байби!  Sunglasses


Alex83 аз давам вит.С по 1/2 ампула от малките с капкомер през нослето и в устата, особено ако не са семахнали суполките с из.р-р , давам и панадол когато е била сред мнго хора, пр.разходкав Мола.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Скорпи, на мен конците от епизиотомията ми паднаха (последния) на 40-тия ден. И аз много се чудех, защото лекарката каза, че за 2 седмици щели да паднат, ама - не! А и лохиите ми бяха приблизително до тогава (от 42-рия ден ходя без превръзки). А преди това бяха слаааааби, но дразнещи Simple Smile
Момичета, все чета, но нямам много време да пиша. Снощи махнахме коланчето (от хернията) на Марта и след 2 дена сме на преглед - тогава ще отчитам резултати. изглежда доста добре пъпчето, затова - стискайте палци това да е края на нашата одисея! Сега я чакам да се пробуди от 3 часов #Crazy сън, да хапне и да палим гумите на количката. За това, че е ревла и че непрестанно търси внимание няма да се оплаквам - виждам, че всички са така Simple Smile
Някой беше питал за Деница23 - мъжът й каза, че вероятно в понеделник ще ги изписват, но малкия герой се оправял вече!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 846
Привет и от мен! Всички бебоци, а и вие самите сте много сладки! Hug Срам-несрам ще си призная, че май само аз още не съм публикувала снимка на бебка, ама нямам цифров фотоапарат, затова пък имам скенер, ама пак пусти мързел ме мъчи... Embarassed Blush Е, някой ден ще ви я покажа, не че е много за показване, де! Joy

Вчера имаше ужасни колики и я кърмих само 5 пъти. Което не й попречи да спи до 9 ч., както обикновено. Та се чудя - дали не я прехранвам, бре! Мисля да пробвам да "узаконя" 5-кратното кърмене, пък ще видим, дали ще издържи и дали ще й понася по-добре. newsm78

# 26
  • Мнения: 630
Привет и от мен в новата темичка - прекрасна както винаги благодарение на Ивето!
Иве - на тати прилича госпожицата сперед мен. Изцяло!  Grinning
Скорпи - мерси за Мохитото - това ми е любимия коктейл и скоро няма да му се размине!
Супер мама - радвам се че всичко вече е зад гърба ви!
Алекс - ние сега чакаме тати да докара личната лекарка, че и Алекс покашля а и хрипти. Предполагам, че не е опасно и е заради новата техника на сучене:
Сучем през устата и същевременно повръщаме през носа  #Crazy

И ние навлизаме в периода на постоянно висене на гърда, но както чета скоро ще мине  Crazy Ха дано!
Клер - как не сте за показване - с хубава мама  - няма начин просто! Майчицей - ние сме висящи поне 8 пъти на ден.

Радвам се и за Деница. Само от Мунлайт нямаме новини.

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 12:35 от amadis

# 27
  • София
  • Мнения: 1 078
Муниека, значи там ще се видим, макар че аз , май, по-рано от 13.30 няма да успея. По слънчевите алейки ще се засечем - аз съм със слинга, разбира се, та ще ме видиш от далеч Wink

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 409
Муниека, значи там ще се видим, макар че аз , май, по-рано от 13.30 няма да успея. По слънчевите алейки ще се засечем - аз съм със слинга, разбира се, та ще ме видиш от далеч Wink
аз също към и половина най-рано, че сега ще ядем!

# 29
  • Мнения: 534
Катюшка, кажи ми, моля те, след поставяне на ваксината имаше ли малката на крачето "топченце" на мястото дето е бита...ако "да" прави ли нещо?

Общи условия

Активация на акаунт