Как се чувствате след спиране на цигарите ?

  • 109 525
  • 262
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 111
Здравейте! Ще се присъедитя към бившите и настоящите пушачи. Преди 1,5 отказах цигарите с Табекс, но качих килца и то не малко-цели 6 кг. Първите 2 месеца се чувствах адски гадно-дебела, без настроение, подтисната и т.н. Постепенно ми се подобри състоянието. Килата не ги свалих всичките въпреки фитнеса и диетите, което е още по-гадно.
Сега мъжа ми, който е непушач от5 години ме врънка да ги спирам, но този път завинаги. Не искам да минавам пак през онзи ад и да стана пак слоница, но искам и да ги откажа, и не. Не искам, защото ще надебелеия и защото сутрин с кафето ми е адски хубаво и след работа да запаля една. Искам, защото планираме бебе и искам да се изчистя.
Опитвах на няколко пъти да ги спра, но само за ден-два и после пак.
Сега ще пробвам пак, но с Табекс-а.
стискам палци и желая успех. Hug...цигарите са зависимост,а когато сме зависими от нещо трябва да се разделим с него Wink
.Надявам се че скоро ще има с какво да се похвалиш,а и целта ти е страшно мотивираща  1stroller stork-girl  ylinfant newsm32 newsm07 newsm74

# 256
  • софия
  • Мнения: 29
Аз не пуша от Коледа, след 28 години тровене, като последните 10 от тях- с повече от 2 кутии дневно.  Embarassed Спрях ги след тежък грип и не съм ползвала нито Табекс, нито никотинови лепенки, нито нищо. Никой не вярваше, че ще издържа - такава страстна пушачка бях. Пушех и като бременна, и след това.  Embarassed За малко ги спрях само, докато кърмех. Сега страшно се ядосвам за това как съм си тровила детето (между другото, сега той пуши).
Напълнях 7 кг, досега свалих 3 от тях. Кожата ми е по-добре - поне така казват всички. Косата и дрехите ми не вонят на цигари, естествено.У нас не мирише на цигари (мъжът ми също ги спря, но сега пуши пури - по-зле е, вярвайте ми).  Не мога да се откажа от кафето, а си пийвам и алкохол. Ходя редовно и на заведения. Не ми се пуши, като гледам някой да го прави... още по-малко, ако е задимено.
Сънувам, че пуша, такава страшна зависимост е това. Дано да издържа да не пропуша. Около нас всички пушат.
Препоръчвам спиране на цигарите на по-млада възраст, за да се усети по-добре ефектът. Пушенето определено няма положителни страни!!!

# 257
  • Мнения: 329
Момичета,да се похваля,последната цигара запалих на 30.06,иначе ги спрях около една седмица преди това.На следващия ден заминах за Испания.Сега съм 9дни тук,а дори не се сещам за цигарите и съм много щастлива.Не вярвах,че ще ми е лесно.(макар че ги спирам и почвам няколко пъти,но този път викам да е за постоянно.)

# 258
  • София
  • Мнения: 203
Браво на всички, които в момента се борят с цигарите и удържат фронта, аз съм заклет тютюнджия от 13-14 години, сега за 1ви път изобщо допуснах, че бих могла да пробвам да ги спра, реших го изведнъж и ги спрях на 15 ти юни. Чувствам се добре и се надявам да не ги почна пак /не е невъзможно Crazy/ Тъпото е, че хем се чувствам добре и вече видях, че мога без цигари, но от време на време ми се прокрадва в главата идеята за приятната цигара - сутрин с кафето, след ядене, на плажа като изляза от морето......
Най-хубавото е пък, че тонуса ми е съвсем различен, не се чувствам изморена, абе за добро е.Дано успеем.Стискам ви палци!!!

# 259
  • София
  • Мнения: 203
Нямам време да прегледам цялата тема дали някой е писал за това - така че се извинявам, ако се повтарям - препоръчвам горещо книгата на Алан Кар - "Не пуша вече" - много як подход към цигарите!!

# 260
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
МIA, спомената е книгата, но не е проблем да ни напомниш за нея Heart Eyes. Аз лично не съм я чела, непушачка съм от 4.11.2007г. - вече 8 месеца. Все още ми се пуши от време на време, но дори и не ми минава през ума да се поддам на изкушението Crazy. На теб и на всички останали - успех Hug!

# 261
  • Мнения: 630
Здравейте на всички новопостъпили в клуба на непушачите. Пожелавам ви успех в начинанието. Не е трудно в никакъв случай, важна е само нагласата. Аз например не изпитвам никакво желание да запаля. Дори като си представя миризмата, която ще ми остане в устата и ми става неприятно.
С напълняване също нямам проблем. Първите дни започнах да качвам, стреснах се и се взех в ръце, започнах да се ограничавам. Още като пушех имах едни омразни 6 кг, от които исках да се отърва и вече се преборих с над 4 от тях. Много съм доволна.
Така че всичко зависи от самите вас Hug  bouquet

# 262
  • София
  • Мнения: 203
Благодаря, Аелис, много ще съм горда със себе си, ако успея, според мен това е огромна лична победа за всеки, който го направи, и за да стане май не трябва даже много много да говорим за цигарите, защото така им отдаваме голямо значение, но в момент на слабост бихме могли да пишем тук и да се подкрепим взаимно. Party

Общи условия

Активация на акаунт