Ваксина Анти Д Гама Глобулин - къде се купува?

  • 30 737
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 900
Сериозни последствия ще има евентуално при втора бременност. Peace

# 46
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Бихте ли дали информация какви са последствия за втора бременност, тъй като не можахме в рамките на 72 часа да открием въпросната ваксина и сега съм ужасно притеснена. Това означава ли, че не мога да имам друго дете?

# 47
  • Мнения: 425
дъщеря ми се оказа с различен резус- фактор. родих в 17.40 ч., ваксината ми я биха още в 21.00. не съм плащала за нея, защото се покрива от Здравната каса


Моля те кажи къде и кога е станало раждането?

# 48
  • Мнения: 474
това не е ли,дето се слага при отрицателен резус- фактор? касата я покрива, би трябвало да я поставят на родилката безплатно!!!!
Точно така, работех точно в родилно отделение и лично аз съм изписвала на лекарствената табела.... здравната каса си я поема...
wiwi - можеш да имаш друго дете, не се притеснявай.....каква кръвна група е детето ти???

# 49
  • Мнения: 14
Бихте ли дали информация какви са последствия за втора бременност, тъй като не можахме в рамките на 72 часа да открием въпросната ваксина и сега съм ужасно притеснена. Това означава ли, че не мога да имам друго дете?
Вижте тук http://www.bg-mamma.com/site/content/view/622/37/

# 50
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Детето е с положителен резус, взе кръвната група на баща си, затова съм притеснена.

# 51
  • Мнения: 1 032
Не се притеснявай. При втората си бременност, живот и здраве ще предупредиш веднага гинеколога си. Ще му обясниш, че не ти е поставена ваксина, а с детето имате различен Rh. Той ще те следи по- стриктно и ако се наложи по време на бременността ще ти поставят ваксина. Не е задължително да образуваш антитела.

# 52
  • Мнения: 4 406
дъщеря ми се оказа с различен резус- фактор. родих в 17.40 ч., ваксината ми я биха още в 21.00. не съм плащала за нея, защото се покрива от Здравната каса


Моля те кажи къде и кога е станало раждането?
Grinning Grinning в Русенското АГ.

# 53
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Не се притеснявай. При втората си бременност, живот и здраве ще предупредиш веднага гинеколога си. Ще му обясниш, че не ти е поставена ваксина, а с детето имате различен Rh. Той ще те следи по- стриктно и ако се наложи по време на бременността ще ти поставят ваксина. Не е задължително да образуваш антитела.
Дано да си права  bouquet, че много ми тежи всичко това заради някакви си 100-200 лв. толкова тревоги, но такова ни е здравеопазването #2gunfire

# 54
  • Мнения: 1 032
Така или иначе ти предстои ходене при гинеколог скоро (като гледам лентичката на бебето). Попитай го какво да правиш при така създалата се ситуация и дали за твое успокоение може сега да ти пуснат едно изследване за антитела- има ли смисъл от такова изследване, а и помисли как да защитиш правата си. Нищо не пречи да пуснеш една жалбичка до здравната каса във Варна, ей така да ги побутнеш малко.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 335
Ние намерихме ваксината от аптеката на Торакс, на Стамболийски. Поръчахме я вечерта (нямат я в наличност), на следващата сутрин я взехме. 160 лв, вносна, на дъщерна фирма на Bayer.

N.B. Между другото, много е важно да се знае, че такава ваксина трябва да се поставя при всякакво смесване на отрицателна и положителна кръв, не само при раждане или аборт!!
Например при кръвопреливане, когато кръвната ви група и Rh са неизвестни (например случил се е инцидент) ще ви прелеят кръв нулева група. Само че най-вероятно 0 положителна. В такъв случай тялото пак създава антитела и затова е необходимо да се сложи Анти Д Гамаглобулин в срок от 72 часа (колкото по-бързо - толкова по-добре).

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Но ако детенце е отрицателен резус фактор реално няма да ти трябва.

# 57
А откъде може да се купи вносния Анти Д Гама Глобулин?
neznam Cry

# 58
  • Мнения: 82
маминки разбрах,че българската ваксина струва 50лв,но чух,че  не била хубава-вие знаете ли нещо по въпроса?

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Българската просто я няма...
Аз раждах в Торакс, попитах дали да търся ваксина/вносната/ аз или могат те да я поръчат и те я поръчаха, доставиха им я и ми я сложиха  Peace Платих си я на доставната цена.

Общи условия

Активация на акаунт