Проект за обзавеждане на цял апартамент

  • 8 615
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 971
Заповядай http://www.download.bg/index.php?cls=program&mtd=default&id=30709

Абе хора за какви  AutoCAD и 3D MAX говорите,предполагам че жената няма няколко месеца да разучава програмите Crazy

# 16
  • Мнения: 6 039
най-малкото аутокада не е подходящ за 3д визуализация
построяването на 3д модел, няма да е като 3д визуализация

Аз лично с 3D  се справям що годе добре, без да съм я изучавал с месеци. Иначе наистина са професионални.
Ти като архитект, дай някакви насоки за любителски.
извинявай, но или си гений, или представите ти за що годе добре на 3Д студио Макс се покриват с една средно добра визуализация в Чийф Архитект, например. За да кажеш, че работиш на 3д студио, наистина трябва да го владееш много, ама много добре. Аз лично се въздържам да го казвам....
не се заяждам, но е нелепо да се препоръчва на момичето такава програма.
Wink

успех в обзавеждането!

# 17
  • Мнения: 2 439
Миналата година минах по този път, препоръчаха ми разни програми, с мъжа ми се правихме на съвременни дизайнери. Дотук нищо лошо, само че милите ни мебелни фирми по принцип си работят с ТЕХНИТЕ проекти за мебели, някои дори им се доставят готовите плоскости от чужбина и не желаят да коригират с 10 сантиметра според конкретната квадратура.
Затова моят съвет е проучи кои фирми работят по желание на клиента, т.е. не ги мързи да коригират някое ъгълче или кантче и след това действай.

# 18
  • Банкя
  • Мнения: 823
Албумът ти е личен и когато си се логнала, виждаш снимките. Най-добре като отвориш снимката, не копирай адреса от реда горе, а щракни с десния бутон върху нея, избери Properties и копиреай URL, който пусни тук. Така би трябвало да стане Wink

Иначе и аз миналата година по това време имах подобни занимания. Апартаментът, който купихме с мъжа ми, не е голям, а и го преустоихме, така че да има още една стая за малкия. Аз сама си "изпроектирах" всичко, но не 3D, а двуизмерно. Използвах Autocad, просто защото работя от години на програмата.
Бих те посъветвала като за начало, ако нямаш опит с чертожни програми, да си копираш разпределението няколко пъти, даже увеличено в някакъв мащаб и на ръка да си скицираш идеите - кое къде трябва да бъде. Може после да ги покажеш тук и да потърсиш мнения за практичност и удобство на решенията ти. Не е срамно в днешно време да се чертае на ръка. Даже във фирмата, в която си поръчах кухнята, а в последствие спалнята, гардероба, секцията в хола и шкафовете в коридора, все още работят с молив и линийка. Това обаче не пречи да произвеждат хубави и качествени мебели Wink

# 19
# 20
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
Цъ, не съм гений. Просто ми се е налагало да работя с програмата и лека-полека я поизучих без да се задълбочавам. Не съм си и помислял, че се справям професионално, но за проект, който предполагам , че ще задоволи повечето незапознати с тези програми, ще се справя. Както и да е.
По темата, скицираш си на ръка, нахвърляш идеите и проекта ти е готов. Ако можеш, съгласувай с някой познат архитект, който да ти даде насоки за дребните детайли, които със сигурност ще пропуснеш. По време на изпълнението, също имаш възможност за корекции, нови идеи, а понякога и майсторите имат доста добри предложения. И си готова с проекта.

# 21
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Благодаря на всички. Аз прегледах повечето програми, които са за проектиране на стаи в Даунлоуд.бг, но исках някоя триизмерна, с която сте работили и сте били доволни. По принцип никога не съм била добре с геометрията и затова едва ли ще се справя с 3 DS MAX. Иначе съм виждала проекти правени с тази програма и ги смятам за професионални. На ръка лесно мога да си нарисувам шкафовете, но исках да видя как ще изглежда всичко готово. На проекта много не се вижда, но холът ни не е много голям. А той освен хол е и кухня, и трапезария. Затова искам да видя как ще изглеждат мебелите - да не стане претрупано. По принцип винаги съм мечтала за кухня на буквата "П". Но с тези размери няма да стане, то е ясно.
Горе долу се придържам към обзавеждането от скицата, ама друго си е като сложиш цвят на стените, на шкафовете и т.н. Благодаря на DVV и Aksi съвета. Ще го поправя.

http://images23.snimka.bg/005067871-big.jpg

http://images23.snimka.bg/005067897-big.jpg

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 17:00 от murzel

# 22
  • Мнения: 2 885
Единственият свестен съвет в темата е този, че е нужно да си намериш фирма, която да ти направи мебелите по ТВОЙ размер.
Аз се занимавам с реклама, дизайнер съм. Мъжът ми се занимава със същото като мен. Двамата доста скицници изрисувахме, като помощно средство ни бяха списанията и сайтове за обзавеждане. Намерихме си и "придворен художник" както се вика - студио, което ни направи мебелите. От доволни-триж-предоволни сме.

Но нито AutoCad, нито 3DMax имах време и желание да седна да си играя.
За кухнята ползвах софтуера на ALNO. Направиха я момчетата 1:1.

На Маленна мненията са професионални, мен лично много ми помогнаха.

# 23
  • Мнения: 4 447
Повечето фирми предлагат безплатен проект, ако поръчаш от тях.
Понякога всички си мислим, че разбираме от всичко. В момемта правя ремонт. За ърви път се обръщам към специалист и ...нямате представа колко различни идеи ми даде. Коренно си промених вихдането за някои неща и мисля че ще стане супер!!!!

Когато пооръчвах мебелите, помолих да ми предложат различни решения, от различнии дизайнери, не два проекта на един човек.
Две глави мислят по-добре от една, все пак!
Успех! Hug

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 16:50 от камъче

# 24
  • Мнения: 120
Със Sweet Home3D можеш да направиш триизмерен проект и да го разгледаш,но обзавеждането малко куца в смисъл,че не са хубави мебелите,а за кухня ползвай Alno.

# 25
  • Мнения: 950
Пробвай room arranger мъжо я пробва и не е много трудна а е и на български .
Мислех ,че всичко ще обясня на майстора и той ще направи скиците, а той вика я ми направете какво искате  Shocked и драскаме на листове като луди другите стаи/различни от нормалното са/ а кухнята я направихме с тази програмка  Wink

Общи условия

Активация на акаунт