колко често да се кърмим ??????

  • 825
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
 ooooh!                На колко време да се кърмим, до сега всеки ме убеждава ,.че
трябва да се кърмим на 3 часа , но според мен това е много време за едно новородено,
нашата бебанка постоянно е гладничка ,,, днес например суче на 30 мин, почти, ???>?
Почнахме да се кърмим на поискване което според мен е по правилно, при вас как стоят
нещата ??

чакам отговори , да кажете как да постъпя ,,,,,  bouquet

# 1
  • Мнения: 11 007
Правилно си преценила. Hug Кърми на поискване и не слушай тези, които те убеждават, че трябва да храниш бебката под час. ooooh!
Успех!  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 3 034
колкото бебето иска, толкова кърми. с течение на времето ще си направите режим.  Peace
само не мога нищо да кажа за нощното кърмене - аз по принцип съм "ЗА" /но за справка виж съседната тема/

# 3
  • Мнения: 2 829
Аз кърмя на поискване, когато малкия пожелае. Часовниците са изобретени преди няма и 100 години. Ако беше толкова важно да се кърми под час-досега човечеството да е изчезнал вид Grinning Предпочитам да се доверя на инстинктите-моите и на бебето а не на съвети на познати.
П.П. Попитай къде са чели за кърмене под режим. Ако ти отговорят "книгата на д-р. Спок"-това е грешен отговор-доктора изрично споменава че кърменето на поискване не вреди на бебето. Режима се препоръчва за удобство на майката. Т.К. за мен режима не е удобство се отказах Grinning

# 4
  • Мнения: 4 242
Много правилно те е насочил инстинкта ти, естествено че на поискване!
 Разбира се щом 9 месеца бебето се е хранило непрестанно в утробата ти, за да започне се храни под режим и да прави нощни паузи за почивка на стомаха, трябва да се роди и научено да познава часовника Simple Smile

# 5
Много добре си се ориентирала - продължавай все така!  Hug

Моята щерка също сучеше почти непрекъснато в началото, но после започна сама да разрежда. Аз продължавам да я кърмя на поискване и това, между другото, е единствения съвет които съм получила тук досега.

# 6
  • Мнения: 3 718
Няма смисъл да се бориш срещу природата, кърми я на поискване. Това е най естествения начин да имаш доволно бебе, регулирана лактация и ти да си спокойна. Режимите са за храненето с АМ. Води се по бебето и не се учудвай, че поведението му ще се променя със порастването. Просто се води по него  Peace

# 7
# 8
  • Мнения: 48
дано намериш вярното решение http://www.biberonbg.com/info/karmene_index.htm   .моето мнение че когато детето поиска тогава му давай.то знае кога и колко. Peace

# 9
  • Мнения: 873
това за кърменето под час май е наследсто от соцвремето,когато е трябвало да се изпълнява петилетката за 3 години Laughing
кърменето под час е отречено в цял свят след 40-те години на миналия век и то по много причини.докато кърмих под час-тя ревеше и аз ревях,тя не наддаваше,а аз се чуствах виновна Embarassed
кърми си детето,когато е гладно и ще ти е спокойничко и усмихнато-моето стана такова след като отсвирих майка ми и свекито и започнах да кърмя на поискване Whistling

# 10
  • Мнения: 140
I az sam za karmeneto na poiskvane. Stomax4eto na novorodenoto e tolkova malko (kolkoto graxovo zarno), 4e ne moje da poeme dostata4no xrana, koiato da mu stigne za 3 4asa. Tova stava postepenno s rasteja na detence. Pri nas niakade okolo 40-tia den zapo4naxme sami da si tarsim xrana na 3 4asa, a okolo  3-tia mesec minaxme na 3.30 i posle na 4 kato prosto zabeliazax, 4e ne e gladen ve4e na 3 4asa i go ostavix sam da si pokaje. Ako se opitva6 oba4e predvaritelno da go sloji6 na daden rejim, samo 6te se skasva ot rev detence i ti 6te strada6 ot tova. Taka 4e ostavi go to da ti pokazva ot kakvo ima nujda.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Колкото често иска бебето - поне така правих аз  Peace

Общи условия

Активация на акаунт