АВГУСТ още е далече, но на първия триместър му се вижда края вече!

  • 11 730
  • 296
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 290
Здравейте момичета!
Вчера вече отидох на заъболекар,защото два дни болката не спираше и дупката ми беше станала съвсем голяма.
Предупредих,че съм бременна. Сложиха ми арсен.Заболекарката каза,че не бил противопоказен при бременност.
Така ли е в действителност?
Че каквато съм си паника цяла нощ го мисля този арсен.
На всичкото отгоре като ми го сложи и като ми се разнесе вкуса му и мириса му из устата такава вълна ми се надигна отвътре,че едвам съм се удържала.
Иначе от няколко дена чуствам зверска умора и отпадналост.Аз не приемам все още никакви витамини. Много съм се изнервила, на работа е просто кошмарно.
Как влияе свръх голямото напрежение върху плода, какви може да са последствията?
Другата седмица ще си нося изследвания на доктора и да видим какво ще правим с това мое отрицателно Rh.

# 226
  • Мнения: 0
здравейте момичета...извинявам се ,че чак сега пиша..но вчера цял ден бях напред-назад...
та...за нохалната транслуценция...на мен ми я направи д-р Планем Миков...в неговия частен кабинет с нормален видозон...коремен...единственото условие,което трябвало да има видозона е възможност за някакво си увеличение...неговия го имаше. моя доктор работи със здравната каса, но за видозон си плащам по 20лв всеки път.
аз съм толкова доволна от него....то е винаги толкова усложлив и усмихнат и мил и сърдечен и положителен...препоръчвам го!!!
направи ми го когато бях на 13 седмици и 2 дни.
би било хубаво да си го направите и вие.
а за Даун ми каза да го направия след месец.
фетална морфология м/у 18 и 22 седмица.

за пола каза, че е рано още..имал предположение, но неискал да ни казва като не е сигурен...

# 227
  • Мнения: 290
Asija ,  newsm59
С пожелание за много здраве и едно прекрасно бебче след няколко месеца!

# 228
  • Мнения: 0
Добър ден и от мен Simple Smile Чак сега се включвам, защото бях малко заета.

valeni мерси. Да ти кажа напоследък и аз си го харесвам коремчето, че дори и сланинките Simple Smile

И да Ви почерпя за рождения си ден


Честито Ася:) много щастие и сладичко бебе да ти е тази година подаръка:)

# 229
  • Мнения: 26
Сърдечно благодаря на всички!

Да Ви се връщат тъпкано всички прекрасни пожелания  Hug

# 230
  • Мнения: 6
Asija, честит рожден ден. Много здраве  smile3521 и късмет  smile3501 и здраво бебче през август   ylinfant.   newsm59

# 231
  • Мнения: 104
Valeni,не каза от къде може да идва кървенето, не ми е правила и вагинален преглед,а за оспамокса каза за да не преминат бактерии към бебето щом кърви слабо.Атова кървене е много странно:понякога го няма,но понякога откривам ярки нишки кръв,все едно някой съд пропуска.Не знам защо не ми изписва дуфастон,помня че съм го пила първия път.

Asija,честито  bouquet много празници през годината и здраво и спокойно бебче!
Леле, лапам шоколад като луда.

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 14:39 от меви

# 232
  • Мнения: 65
Здравейте! Честит рожден ден на Asija, да е здрава и спокойна, че да си гледа бебо и много късмет!

Когато бях за първи път бременна /преди 14 г./ ходих само на 1 видеозон. Сега слушам /чета/ за фетална морфология, скрининг и т. н. Че всичко това се прави с цел установяване на аномалии на плода, разбрах. Въпросът ми е като се установи синдром на Даун, напр. /никому не пожелавам/, то какви мерки могат да се вземат. Аборт в 14 г.с. и по-късно може ли да се прави? Как се процедира?

Още от деня на зачеване пия фолиева киселина, а от регистриране на бременността-и витамини. Обаче на последните витамини /купих преди 2 седмици/ пише, че съдържат фолиева киселина, но няма  грамаж и аз допълнително пия по 400 гр. Питам ви, ако приемам по 800 гр. дали е опасно?

От лекар информация не мога да получа, та разчитам на вас. Мерси!

# 233
  • софия
  • Мнения: 495
Лелеее,днеска май съм на всяка манджа мерудия JoyМа ще ме извините,скучно ми е и само вися във форума Laughing
Asija честит рожден ден  bouquetДа си жива и здрава и много щастие ти желая Hug
gitsa всеки сам си преценява какво да направи ако недай си боже разбере ,че бебето му е увредено.Аборт може да се направи май до 20г.с,не съм сигурна newsm78Аз лично за себе си,дано не дава господ,знам,че не бих могла да гледам болно дете.Някой може да каже,че съм егоист,но това е положението.
Колкото до фолиевата киселина,спокойно можеш да си пиеш само витамините,въпреки,че фолиевата не може да се натрупа в организма,т.е. усвояваш само колкото ти е необходимо,другото се изхвърля Peace

# 234
  • Мнения: 502

  ura nbirthday   cook
Честит Рожден Ден, Asija!

Бъди здрава, винаги усмихната, много щастлива и след половин година мама на здраво бебе!



gitsa, прекъсване на бременност по медицински причини може да се прави по всяко време. Само, че след 12 седмица се води раждане, а не аборт. Confused

Важно е фолиева киселина да се пие до 12 г.с. След това са достатъчни само витамините. Ако те я съдържат добре, но няма нужда да пиеш ФК допълнително, ако си във 2ри триместър вече.

# 235
 
     Asija,Честит Рожден Ден!  bouquet
    Днес си записах час за ФМ при Марков за 12 март , каза че било хубаво да си направя БХС и да нося резултата на прегледа.
    Гинеколога каза също ,че било хубаво да си го направя  и аз съм изпаднала в един размисъл.Понеже аз пия фолиева киселина от  3-4 месеца още преди да забременея и сега ще си я пия до 16 седмица,а като чета това е профилактиката.По принцип аз съм си много добре и чувствам,че всички с бебо си е наред ,а и съм много спокойна, не знам да се товаря ли с тези изследвания или не.
    Имам и едно запитване за срещата ни ,нещо темата спря да се коментира, а не знам защо?
Та така това е от мен засега,лек ден!

# 236
  • Мнения: 502
... а като чета това е профилактиката...

Да, но само за спина бифида. Де да помагаше за всички генетични проблеми.....
Плюс това на ФМ ще огледат всички органи - сърце, бъбреци и т.н., няма какво да му мислиш.

# 237
  • Мнения: 26
Още веднъж благодаря от сърце на всички, за прекрасните пожелания!

 Аз пия фолиева киселина от момента, в който започнахме да бебеправим. Сега пия и витамини Пре Натал, в които също пише, че има.
 Когато бях бременна с дъщеря ми преди 10г. нямаше информация за всички тези изследвания, които се правят сега. Аз понеже ходех при Мазнейкова до 4 месец тогава и тя ме гледаше всеки месец на ехограф. След това, премествайки се в женската консултация по район, ме гледаха на ехограф един единствен път, защото бяхме катастрофирали с колата.
 Мисълта ми е, дори и да не дава Господ да ти кажат, че носиш болно детенце, колко жени биха взели решение за прекъсване на бременноста. Особено след като си го усетила да рита. Незнам някога бях много по-спокойна бременна  Thinking

# 238
Martini mama,не си ме разбрала правилно аз се чудя дали да ходя  за Биохимичен скрининг,а не за фетална морфология

# 239
  • Мнения: 290
Аз съм на 32 години и двамата лекари, при които ходя задължително искат да отида на БХС.
И на мен ми внася много смут и притеснение.
 

Общи условия

Активация на акаунт