АВГУСТ още е далече, но на първия триместър му се вижда края вече!

  • 11 708
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • софия
  • Мнения: 495
http://www.eurofootball.bg/downloads/Dnevnik_kalendar.pdf
Разгледайте това.Много е интересно Peace

# 241
[
... а като чета това е профилактиката...

Да, но само за спина бифида. Де да помагаше за всички генетични проблеми.....
Плюс това на ФМ ще огледат всички органи - сърце, бъбреци и т.н., няма какво да му мислиш.
   Относно този коментр  прочетете този цитат:
Смята се, че с фолатния дефицит(липса на фолиева киселина) се свързват освен ДНТ(дефекти на невралната тръба) и други неблагополучия при бременността – мъртво раждане, преждевременно раждане, спонтанни аборти, недоносено дете, прееклампсия, отлепване на плацентата, хидроцефалия, заешка устна, вълча уста, синдром на Даун, умствено изоставане, сърдечни дефекти.
.Естествено ,че не помага при всички генетични заболявания,но  като цяло помага за огромен брой.
Не искам да стряскам никой с този цитат,само писах какво казват учените ,а и лекарите който се занимават с тези изследвания.

# 242
  • Мнения: 990
Може ли малко систематизирано,
тъй като тук в Елхово естествено си нямаме 3Д видеозон, и мисля да отида до Ямбол, кога ще е най-удачно за фетална морфология? Моята гинеколожка тук ме посъветва да изчакам и някъде през 4-тия месец да си направя картон, от там и съответните изследвания. Та малко се пообърках вече,
кога къде да ходя ? Rolling Eyes

# 243
  • Мнения: 79
Мартини мама, сега видях какво си ми написала в предната тема. Аз сега съм в 11-тата, но когато ходих на скан в неделя бях 10 седмици и 3 дена - така пише в репорта - а бебето: 4.7 см.
Гигант е явно - затова може би ми е толкова голямо шкембето Simple Smile
Пия витамини всеки ден, а и хапвам доста плодове и зеленчуци - може затова да е толкова грамадно. Ще взема да пия през ден....




Уау, момиче, май наистина е гигантче, аз съм в 11 седмица, а бебчето ми е едва 3.8см. Май трябва да побързам с витамините Blush Laughing

# 244
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Аз съм на 32 години и двамата лекари, при които ходя задължително искат да отида на БХС.
И на мен ми внася много смут и притеснение.
 
stelliana,и аз днес бях на преглед и мойта гинеколожка настоява да си правя БХС, само че като вляза в 16-та седмица. И аз много се притесних, понеже при предната бременност аз исках да си правя БХС, тя беше против. Е, вярно, тогава бях на 27г....А сега съм на 31г.

Иначе днес при прегледа чухме сърчицето на бебчето-150 удара/мин., беше пораснало много и непрекъснато махаше с ръчички и риташе с крачета. Grinning

# 245
  • Мнения: 38
dessyy, дневникът от Еврофутбол е супер. Имаш ли представа от къде бих могла да си намеря на хартия, а не в нета? Аз при миналата си водих мое лично такова дневниче и точно днес се сетих да си го извадя и разгледам.

# 246
момичета да се оплача и аз ..не толкова сиреозно нещо ама цяла нощ и цял ден не мога да си намеря масто.
мажа си се иначе с гарниер млякото за супер суха кожа, че от всички други козметики за стрии се обривам
обаче така ме е опънало покрай пъпа и така неприятно боли ..сякаш ще ми се пръсне кожата на корема. дали е нормално туй чудо или просто моята кожа се разпъва от сланинките по корема ми. в интерес на истината колкото и пълничка да съм била някога, и стрии съм имала лекички, но така не ме е боляло
 #Crazy Sick #Cussing out а уж държах на болка .. Sick

# 247
  • Мнения: 38
Пипичина, аз бях така вчера и онзи ден, а днес -не (не знам докога). Дразнеше ме дори и допира на дрехите и по гърдите и по корема и се изнервях от неприятното чувство. Дано и при теб да отмине бързо.
Момичета, аз утре ще пътувам до Монтана и 3 дена ще липсвам от раздумките ни. Покрай Коледа се отказах заради проблемите ми (кървенето) и много ми е домъчняло, но сега се надявам да няма отново! Стискайте ми палци в неделя да е всичко ОК!
Желая ви приятни почивни дни и много хубаво настроение!!!  Nature Sunny  Hands Clap Stuck Out Tongue Winking Eye

# 248
  • софия
  • Мнения: 495
valeni ето повече информация
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=259568.0

# 249
  • Мнения: 702
Момичета здравейте и от мен!
Да ви кажа аз днес бях на преглед и съм много щастлива,че си видях бебето много е пораснало цели 10см е и е много подвижно отговаря си на седмиците,каза ми,че всичко се развива нормално,пуснаха ми първите изследвания и ми взе влагалищен секрет и още като ме видя беше на 100% сигурен,че са гъбички,но секрета трябвало да се изследва за да знаем какво лекуваме!
засега това е от мен лека вечер ви пожелавам и само хубави емоции!

# 250
  • Мнения: 82
Момичета защо не пробвате и "бабините "методи за мазане -с мас или зехтин?

Аз денс малко се притесних,защото ми излязоха резултатите от микробиологията на влагалищния секрет и ми казаха,че имам много левкоцити и понеделник трябва да отида пак да дам секрет да видим какъв точно е проблема,а напоследък имам някакаво течение  Cry

# 251
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 602
Мартини мама, сега видях какво си ми написала в предната тема. Аз сега съм в 11-тата, но когато ходих на скан в неделя бях 10 седмици и 3 дена - така пише в репорта - а бебето: 4.7 см.
Гигант е явно - затова може би ми е толкова голямо шкембето Simple Smile
Пия витамини всеки ден, а и хапвам доста плодове и зеленчуци - може затова да е толкова грамадно. Ще взема да пия през ден....




Уау, момиче, май наистина е гигантче, аз съм в 11 седмица, а бебчето ми е едва 3.8см. Май трябва да побързам с витамините Blush Laughing

Здравейте, моят термин е за 29,30 август някъде там. Днес се записах на женска консултация. В 11 седмица съм и бебето също е 4,7 см. Докторът каза че е малко големичко предвид че още нищо не съм качила а коремът ми хич го няма.

# 252
  • Лондон
  • Мнения: 56
Мартини мама, сега видях какво си ми написала в предната тема. Аз сега съм в 11-тата, но когато ходих на скан в неделя бях 10 седмици и 3 дена - така пише в репорта - а бебето: 4.7 см.
Гигант е явно - затова може би ми е толкова голямо шкембето Simple Smile
Пия витамини всеки ден, а и хапвам доста плодове и зеленчуци - може затова да е толкова грамадно. Ще взема да пия през ден....


Уау, момиче, май наистина е гигантче, аз съм в 11 седмица, а бебчето ми е едва 3.8см. Май трябва да побързам с витамините Blush Laughing

Днес беше 6.7 см и ми преместиха термина с една седмица напред. Явно по-рано е станало бебето отколкото си мислех Simple Smile

# 253
  • Лондон
  • Мнения: 56
Аз съм на 32 години и двамата лекари, при които ходя задължително искат да отида на БХС.
И на мен ми внася много смут и притеснение.
 
stelliana,и аз днес бях на преглед и мойта гинеколожка настоява да си правя БХС, само че като вляза в 16-та седмица. И аз много се притесних, понеже при предната бременност аз исках да си правя БХС, тя беше против. Е, вярно, тогава бях на 27г....А сега съм на 31г.

Иначе днес при прегледа чухме сърчицето на бебчето-150 удара/мин., беше пораснало много и непрекъснато махаше с ръчички и риташе с крачета. Grinning

момичета, пак да кажа... не се притеснявайте за годините. в тези времена е повече от нормално да се ражда след 30 - до 40.
аз много се шашках да няма рискове - е, днес ми ги премериха и ми казаха че показателите ми са на като на 15 годишна.
имайте впредвид  че е нормално частните лекари да преувеличават рисковете за да ви направят повече прегледи и съответно да вземат повече пари...

# 254
  • Лондон
  • Мнения: 56
Добро утро  bouquet
То не е оценка на риска,както eya е писала.Оценка на риска е при БХС.


Не знам как е в България - тук (в Англия) ти дават риска в пропорция. Казаха ми че има риск 1 на 1600 детето ми да има Даун, което е много ниско и заради това няма да ме пращат на Chorionic Villus Sampling (CVS) - което може би е БХС, и на амниоцентоза.  Тук понеже здравеопазването е безплатно гледат да ти правят възможно най-малко тестове.
Съжалявам че ви давам информация, която не е релевантна - мислех че е същото. Вече ще си трая  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт