Реших да скъсам дипломатическите отношения с БНД

  • 6 523
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 999
Е, окончателно се скарах с БНД.
Дариа повръща нощес. Аз днес имам сделка и дело... Бавачката /сегашната/ отказва да гледа Дариа ако е болна, бъдещите - интервюто ми е в сряда, даже стажантката ми, която ползвам като няма кой е в отпуск. Обаждам се сутринта на БНД-то и казвам - така и така. Ама съвсем човешки обяснявам.
След което започвам да слушам истерии как той бил мъж /Явно му е нужно допълнително доказателство./, че и неговата работа била важна/нон-стоп трябва да си мерим пиш...те с него/, че съдружникът му също имал деца /дъщеря на 26/ и др. подобни... Няколко пъти му казах, че нямам намерение да се карам с него, че съм изморена и че детето е до мен и не желая да слуша.

Е, дойде... и каза, че вече ще си спазва уговорката, но нищо повече. Което мен чудесно ме устройва - защото това са 2 уикенда в месеца, а не както до сега 1 уикенд на всеки 2 месеца.

# 46
  • Мнения: 2 336
Иса, нещата ще се регулират лека полека. Ама много са интересни тез мъже - като че ли детето не е негово.  #2gunfire
Ти нямаш ли маминка или свекърва? Какво се разправяш с него?

# 47
  • Мнения: 2 274
Явно периодът е такъв. Миналата седмица и аз скъсах т.нар. дипл. отношения, след като за пореден път ми отказа да ми каже къде живее- т.е. къде води детето -доводът- не ме интересувало...да бееее.
ай сиктир...като го зная какъв е инат, няма скоро да си види сина.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 999
Godzilla, не знам какъв е периодът обаче на мен ми писна...
Разбрахме се, че ще взема Дариа в петък вечер до неделя следобед през седмица. Ако го направи веднъж съм обещала на гаджето си да му изпълня едно желание /с изричната уговорка да не подкупва БНД, за да си спази уговорката  Mr. Green/, ако го направи два пъти - две желания...  Flutter
Той си мислеше, че ме заплашва, а всъщност се насади сам на пачи яйца.

Чудя се дали да не му кажа от сега, че всеки петък вечер, в който не гледа Дариа поради укенда ще я гледа поради седмичната ни уговорка? Wink  Thinking Whistling

# 49
  • София
  • Мнения: 433
Аз се убедих, че с добро не става. Като се е съгласил на уговорката, да я спазва. Верно, че и аз, за да стигна дотука, много приказки трябваше да изприказвам - и дипломация, и отстъпки и да проявявам разбиране към тежкия му и безкрайно натоварен график, пътувания и т.н. но откак съм на вълна развод, взе че се получи. Бе то си е и до човек...

# 50
  • Мнения: 2 336
lilivid, те по разводно време се озаптяват. Или пък ние си вадим ноктите...  newsm78
После пак май си стават същите.

# 51
  • Мнения: 236
Явно ще да е от времето девойки...аз съм в същото положение. Писна ми от дипломация. За пореден път се убеждавам, че с добро не става.Говоря, обяснявам, не съм спряла. И постоянно повтарям, че нищо друго не искам, освен да е баща на сина ни и да спре да се рови в живота ми. Постоянно тормози детето с разпити - къде ходя, какво правя, с кого излизам. Върхът беше при последното им виждане когато седнал да обяснява на 7 годишното ни дете "истинските" причини за развода ни. Аз съм била искала да се разделим, защото не съм ги обичала.  Twisted Evil Малкият като е с него се прибира друг човек. Не си въобразявам. И умира от ужас всеки път дали пак баща му ще го разпитва...карал го да му обещае, че нищо няма да крие от него и че няма да казва на мен за "мъжките" им разговори. Просто съм бясна, разбирате ли!

# 52
Момичета, простете за невежеството, ама какво е "БНД", "ГБК" и прочие съкращения? newsm78

# 53
  • Мнения: 623
БНД - Бащата На Детето
ГБП - Голяма Бяла Птица (не е лебед)
ЕРД - Едър Рогат Добитък


Стън, що не ковнеш тези неща за всички новодошли?

# 54
БНД - Бащата На Детето
ГБП - Голяма Бяла Птица (не е лебед)
ЕРД - Едър Рогат Добитък


Стън, що не ковнеш тези неща за всички новодошли?

Сърдечно благодаря  bouquet

Добре ,че не е БНД-ВМРО  Laughing




# 55
  • Мнения: 21
За мен в момента е мазохизъм да се виждам с бащата на Алекс и веднъж в месеца, когато идва да прекара малко време с него та какво говорим за поддържане на приятелски отношения. Много съм си крайна аз в решенията и като е край е край за винаги. Така или иначе като "щастливо семейство" тримата живяхме 5 дни и половина, детето докато порасне и започне да пита има толкова вода да изтече...а да го оставя в ръцете и на възпитанието на такъв предател без морал и ценностна система (както се оказа) по скоро - не благодаря!  Isa, аз не знам точно каква е историята ти извини ме за което, малко по малко се образовам но съм новак все още  Blush но имам чувството че бащата на детето ти е в ролята по-скоро на друго дете а не на мъж на който межеш да разчиташ. Очевидно идва момент в който може двама души да започнат да се понасят и да се радват на нещата които се случват в живота на другия, на мен все още ми е неразбираемо и раничко май. 

# 56
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иса, пробвай да му дадеш квото иска...явно че е забравил че не винаги знаем кво искаме и че като печелим...не знаем кво губим
ще се оправят нещата ще видиш, няма начин да не ги наредиш както искаш...иначе в кого ще се кълна ако не в теб?!

# 57
  • София
  • Мнения: 6 999
Иса, пробвай да му дадеш квото иска...
.......иначе в кого ще се кълна ако не в теб?!

Ама абсолютно това ще му се случи Simple Smile Той сам си го поиска това - да си спазваме първоначалната уговорка. От сега си правя планове какво ще правя в двата свободни уикенда, които ми се очертават месечно  Whistling Ама лекииинко си ги правя, щото си го познавам милото бивше мъжле и това той да взема детето и да си проваля цели два уикенда в месеца с грижи по девойката Дариа вместо да се търкаля из леглото ми се вижда вероятно да се случи толкова, колкото ...

За какво се кълнеш пък в мен?  newsm78

# 58
  • Мнения: 1 044
Засърбяха ме ръцете да си напиша и аз мнението, дано не се натрапвам. Но получих леко дежа ву, докато четях за случилото се.
Преди години, да кажем, около 20 години, назад във времето, аз, майка ми и брат ми отидохме да живеем у леля ми в София за две седмици, докато баща ми направи ремонт у дома. След две седмици той дойде да ни вземе. По целият път на връщане, само повтаряше: "Ако знаете какво ще заварите у дома, само ако знаете.."И се подхилваше тихичко.  Ние си представяхме как се връщаме в новия ни дом, чист, уютен, подреден. Представяхме си вечеря на свещи...
Шокът бе неописуем. У нас бе строителна площадка! Строителните отпадаци бяха неизхвърлени, навсякъде имаше късове тапети, боя, вар, празни кофи, четки... За капак на масата имаше недоядена храна, сервирана върху вестник. Майка ми изпадна в амок. Тази нощ спахме в нощния влак за София. Вече не помня как точно нашите се сдобриха, но го направиха, още са заедно даже.
Синът ми бе болен миналата седмица и нямаше кой, дойде свекърът ми да го гледа. С влизането у дома той ме предупреди. "Ще гледам детето, но не очаквайте от мен да чистя, да готвя и подреждам." Така и стана. Детето ме посрещаше вечер със светнали очи, изкарваше си страхотно, но...у нас бе лудница, мръсно, разхвърляно, чинии за миене и т.н. Детето цял ден яло боклуци, защото дядо му му дава само това, което поиска. Пълна трагедия! Но мога ли да се оплача-като не ми изнася да си решавам другояче проблема.
Абсолютно същото се случва и когато ги оставям двамата да се гледат сами - баща и син. Тогава обикновено чистя на следващия ден основно, с миене на прозорци и прочее. А последният път бяха ходили и на покупки, които също бяха култов избор - цяла торба с бонбони, близалки, шоколади и най-големия кран-играчка, който съм виждала през живота си.
Всъщност искам да кажа, че ако си решила да скъсаш дипломатическите си отношения с човека, това си е твое право, сигурно си го е заслужил. Но тази "беля", която е направил, в моите очи не е особено голяма. Просто всички мъже са такива. Докато не се случи нещо революционно и разтърсващо в живота им, което да ги накара да пораснат. И филм май имаше такъв newsm78

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 23:39 от Меденка

# 59
  • София
  • Мнения: 6 999
Много ме разсмя с историята за майка си и баща си.  Laughing

Обаче това:
Просто всички мъже са такива. Докато не се случи нещо революционно и разтърсващо в живота им, което да ги накара да пораснат.

Отказвам да го приема.  Stop Naughty Не желая да съм нечия майка... а на бившия си мъж пък ептен.  Stop И ако разхвърляната си и мръсна къща приемах, не приемам това, че той се държи безотговорно по отношение на детето ни.

Между другото, когато дойде да гледа болната Дариа в понеделник си намерих после къщата подредена. Чиниите в миялната, детето сресано и подходящо облечено. Може значи.  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт