Повтарящ се отит

  • 14 906
  • 58
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вече откачам с тия отити на малката ми дъщеря. Преди по-малко от месец пи антибиотик заради ухото- 8 дена. От няколко дена кашля, а днес- отново плаче, че я боли ушенце Sad
Всяка зима е така- по няколко антибиотка зарати отит. Вече на знам какво да я правя. Голямата никога не се е оплаквала от ухо. Дайте съвет... Че на всичко отгоре е и петък вечерта и не мога да я заведа при педиатърката Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 082
ами нурофен и ако не мине до утре-антибиотик.иначе може да стане по-зле.нали си я познаваш-до утре ще проличи как да действаш

# 2
  • Мнения: 5 531
Според мен  си намерете свестен УНГ специалист. А след 19ч, в Исул прегледите са безплатни, ако бях на твое място щях веднага да я заведа. Ухо боли много, и е опасно да чакаш чак до понеделник.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 771
Консултирай се с УНГ специалист. Това "Симеоново", квартал Симеоново ли е?
Дияна я водих при Петров от МВР б-ца. Миналата есен и зимата Дияна прескочи отит-ите. При нея е от 3тата сливица.

# 4
  • Мнения: 2 732
Оф и моята често прави отити.Досега два пъти ми се оправи без АБ -обаче непрекъснато я следи УНГ.

# 5
  • Мнения: 1 984
ваксинация?

# 6
  • Мнения: 51
Аз също имам две момиченца голямата правеше отити и извадихме 3та сливица сега и малката ги прави и доктора каза че и неината 3та сливица е доста голяма и ще я махаме.Сега пие лимфомиозот.За това налрави консултация с УНГ специалист а не с педиатър.Успех

# 7
  • Мнения: 68
оф и моята мишка направи отит на 10 месечна възраст благодарение на "кадърната" ни педиатърка тогава след 3 седмично лечение на хрема. Тогава бяхме на инжекции дори - 7 дни след което УНГ лекар. при който я заведох каза, че заради сероизността на инфекцията ВИНАГИ след единя антибиотик се продължава с втори. От тогава в къщи винаги имам Otipax по негова препоръка.

# 8
  • Мнения: 539
Голямата заради ухото я водих при Д-р Рангелова в Педиатрията, много мила жена. А по спешност един път я водих в Първа градска (до Фр. гимназия), там има такова отделение(ако ви се наложи и ви е по-близо). Беше един доста намусен лекар, но никакви пари не ни е искал. И Отипакс-а и Фуроталгин-а са добри капки.
Бързо да оздравявате.

# 9
  • Мнения: 2 732
каква например

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина също направи два отита през последните 2 месеца и беше на антибиотик, но при нея е от третата сливица. Вие изключихте ли такава вероятност? Както и другите са писали - заведи я на УНГ.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря ви. Днес е по-добре, но пак казва, че я боли.

Отипакс помагат ли при лечението или са само болкоуспокояващи?

Сливиците ми се ще да ги пипаме, но ще се консултираме с УНГ-специалист.

Не ми се ще да стигаме пак до антибиотик- както и трябва се изпиват по 2 един след друг...
Моя колежка ми каза, че помага нагряването (на котлона) на морска сол в тензух- толкова, колкото може да търпи и с болното ухо да легне върху нея. Чували ли сте такова нещо? Мен малко ме притеснява възпаленото място да се нагрява...

Симеоново не го наричам квартал, а село (липсва добра инфраструктура)- същото, което се сля с Драгалевци.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Заведи детето на добър УНГ специалист. Моето дете беше така-направи 5 отита за 6 месеца.  Аз я водих в Транспортна болница.  Откриха причината и преключихме с отитите.

# 14
  • Мнения: 953
При хлапето на зълва ми хроничните отити са провокирани  от голяма трета сливица, сега за да преодолеят това и другите усложнения от честите отити  се налага премахването й.

# 15
  • София
  • Мнения: 323
И двете ми деца бяха с хронични отити. Лекуваше ги д-р Улевинов. Не е само трета сливица. И без нея голямата пак ги правеше. Имаше около 50 рецидивиращи отита за 10 години. Беше и с разни ваксини. Нищо не помогна, освен лечението на Улевинов. И спрях да я ваксинирам. От тогава постепенно рецидивите на отита се разредиха и от две години не е правила сериозни възпаления. И антибиотиците не действат. Развива се резистентност. Не лекувайте отит с антибиотик, ако е без температура. Аз задължително изследвам ушен секрет, преди да дам антибиотик и давам такъв само по антибиограма.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
desinansitoni, много правилно постъпваш с антибиотиците Peace

Аз ваксина не бих сложила. Това, което искам да направя е да засиля имунитета за да не се разболява често. Че имаме и друг проблем- рецидивиращи конюктивити. Какво е това чудо... До преди да се роди Рая не знаех какво е отит или конюктивит (и срастването) Tired
Това с морската сол сега го прочетох в книгата "Здраве чрез природолечение" на Рийдър Дайджест.

# 17
  • Мнения: 421
Рени, само да кажа, че отита може и да не боли - в смисъл липсата на болката не е критерий за подобряване - заведи детето в ИСУЛ - там има дежурни кабинети - не го оставяй за понеделник...
На Симона се случва поне два пъти годишно да я боли ухо - аз винаги давам антибиотик или Цефзил или Аугментин, разбира се след УНГ преглед. Изпитвам ужас от отити - ако има гной се налага пробиване на тъпанчето което казват е ужасяващо...
Затова предпочитам антибиотик пред по-кофти неща...

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Рени, само да кажа, че отита може и да не боли - в смисъл липсата на болката не е критерий за подобряване - заведи детето в ИСУЛ - там има дежурни кабинети - не го оставяй за понеделник...
На Симона се случва поне два пъти годишно да я боли ухо - аз винаги давам антибиотик или Цефзил или Аугментин, разбира се след УНГ преглед. Изпитвам ужас от отити - ако има гной се налага пробиване на тъпанчето което казват е ужасяващо...
Затова предпочитам антибиотик пред по-кофти неща...


Разбира се, че може и да не боли. При няколкото отита на моята дъщеря нито един не беше съпроводен с болка.
Винаги са протичали с повишена Т и с лечение на АБ. Миналата година пи 3 АБ в период на 2 месеца заради 3 рецидивиращи отита  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 984
Благодаря ви. Днес е по-добре, но пак казва, че я боли.

Отипакс помагат ли при лечението или са само болкоуспокояващи?

Сливиците ми се ще да ги пипаме, но ще се консултираме с УНГ-специалист.

Не ми се ще да стигаме пак до антибиотик- както и трябва се изпиват по 2 един след друг...
Моя колежка ми каза, че помага нагряването (на котлона) на морска сол в тензух- толкова, колкото може да търпи и с болното ухо да легне върху нея. Чували ли сте такова нещо? Мен малко ме притеснява възпаленото място да се нагрява...
отит се лекува с антибиотици,в почити всички случаи. и то със сериозни антибиотици за по 10 дни. топло се слага много много внимателно много лека топлина. не нагрята сол, не гореща вода и тн... това като нищо ще доведе до перфорация на тъпанчето. задължителни са капките в носа.

# 20
  • Мнения: 764
На моят син специалист му изписа Берлицетин капки,без АБ минахме.Беше без температура,аз попитах дали не трябва АБ,но педиатърката ни каза,че не е задължително и може да се оправи без него.

# 21
  • Мнения: 1 984
На моят син специалист му изписа Берлицетин капки,без АБ минахме.Беше без температура,аз попитах дали не трябва АБ,но педиатърката ни каза,че не е задължително и може да се оправи без него.
да има такава възможност - ако са проходими евстахиевите тръби, ако отита е реактивен, ако няма бактерии... аз бих ползвал други капки но ок. под контрол. при възрастните се прави в тоя слуяай като се продухват ушите... ама при деца е по трудно...

# 22
  • Мнения: 764
Какво е реактивен отит?

# 23
  • Мнения: 14
моята дъщеря също направи отит но за съжаление при нас се стигна до парацентеза,което е ужасно.след това ни изписаха АБ.,берлицитин за ушите и мукосептонекс е за носа.при нас нямаше температура и разбрахме случайно тъй като утайката и беше 55.

# 24
  • Мнения: 1 984
моята дъщеря също направи отит но за съжаление при нас се стигна до парацентеза,което е ужасно.след това ни изписаха АБ.,берлицитин за ушите и мукосептонекс е за носа.при нас нямаше температура и разбрахме случайно тъй като утайката и беше 55.
берлицитина може да забави визстановяването на тъпанчето. абе вашите педиатри не преглеждат ли ушите при всяко заболяване? как така случайно разбрахме? при всяко заболяване, при всяка хрема над 7 дни се гледат уши - просто те са най - честото усложнение....  #2gunfire изискваите го! не е трудно все пак. един отоскоп е 30лв.

# 25
  • Мнения: 68
доколкото знам Берлицитина пак е АБ но локален. Аз  не съм сигурна , че ако детето има отит е най-добрия вариант....

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
доколкото знам Берлицитина пак е АБ но локален. Аз  не съм сигурна , че ако детето има отит е най-добрия вариант....

Защо?

моята дъщеря също направи отит но за съжаление при нас се стигна до парацентеза,което е ужасно.след това ни изписаха АБ.,берлицитин за ушите и мукосептонекс е за носа.при нас нямаше температура и разбрахме случайно тъй като утайката и беше 55.

И при моята дъщеря се наложи парацентеза първия път, когато направи серозен отит. Но пък тогава нещата бяха съчетани с изкарването на една шарка и лудницата беше пълна  #Crazy

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В събота и сложих Цитросепт и смятам, че този път се разминахме с антибиотика. Днес е на ДГ, но ми е все още притеснено.

# 28
  • Мнения: 809
И Стефчо втора година подред прави отит. Няма спасение - антибиотик.
Иначе е здраво дете, АБ за друго не е пил. Като го заболи ухото или вземе да не чува добре, отиваме при УНГ и се оказва серозна или гнойна течност в ухото. Лечението налага задължително АБ, за да не станат усложнения. И много промивки в нослето със стеримар или физиологичен разтвор.
Миналата седмица си пропусна ските  заради тази идиотщина. Tired

# 29
  • Мнения: 2 732
На моят син специалист му изписа Берлицетин капки,без АБ минахме.Беше без температура,аз попитах дали не трябва АБ,но педиатърката ни каза,че не е задължително и може да се оправи без него.
да има такава възможност - ако са проходими евстахиевите тръби, ако отита е реактивен, ако няма бактерии... аз бих ползвал други капки но ок. под контрол. при възрастните се прави в тоя слуяай като се продухват ушите... ама при деца е по трудно...
какво е реактивен отит? И днес правиха продухване на детето ми .Трябва ли да слагам някакви капки ? Има ли шанс да мине чрез това продухване Thinking

# 30
  • Мнения: 1 984
На моят син специалист му изписа Берлицетин капки,без АБ минахме.Беше без температура,аз попитах дали не трябва АБ,но педиатърката ни каза,че не е задължително и може да се оправи без него.
да има такава възможност - ако са проходими евстахиевите тръби, ако отита е реактивен, ако няма бактерии... аз бих ползвал други капки но ок. под контрол. при възрастните се прави в тоя слуяай като се продухват ушите... ама при деца е по трудно...
какво е реактивен отит? И днес правиха продухване на детето ми .Трябва ли да слагам някакви капки ? Има ли шанс да мине чрез това продухване Thinking
само реакция. без излив, без глой... явно това си мисли и вашия унг. да ако е под контрол има шанс. ама е доста стресираща манипулация за децата.

# 31
  • Мнения: 2 732
На моят син специалист му изписа Берлицетин капки,без АБ минахме.Беше без температура,аз попитах дали не трябва АБ,но педиатърката ни каза,че не е задължително и може да се оправи без него.
да има такава възможност - ако са проходими евстахиевите тръби, ако отита е реактивен, ако няма бактерии... аз бих ползвал други капки но ок. под контрол. при възрастните се прави в тоя слуяай като се продухват ушите... ама при деца е по трудно...
какво е реактивен отит? И днес правиха продухване на детето ми .Трябва ли да слагам някакви капки ? Има ли шанс да мине чрез това продухване Thinking
само реакция. без излив, без глой... явно това си мисли и вашия унг. да ако е под контрол има шанс. ама е доста стресираща манипулация за децата.
Благодаря ! Ами незнам винаги когато има отит само ми казват че ухото е зачервено .Досега не са ми казвали да има гной .А за стряскането от продухването не се стресна .Попита я д-ра изпука ли и ухото тя каза да и това беше .В петък пак ще я прегледа .Дано премине.

# 32
  • Мнения: 1 984
контролираите хремата. ако тя премине ще се оправи...

поздравче http://www.youtube.com/watch?v=7I49R72EnSQ&NR=1

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Снощи Рая рева от болки в другото ухо. След Отипакс и болкоуспокояващо сиропче й мина. Сега бяхме на лекар- мембраната била набъбнала. Дадени рецепта за Аугментин- да имаме за всеки случай. Това е същият антибиотик, който пи преди по-малко от 2 месеца - хич не ми се ще да й го давам. Заведох я на ДГ, но ми е много притеснено.

# 34
  • Мнения: 2 732
контролираите хремата. ако тя премине ще се оправи...

поздравче http://www.youtube.com/watch?v=7I49R72EnSQ&NR=1
Peace

# 35
  • Мнения: 146
Странно ми е когато имате дълговременен здравен проблем, и сте опитали какви ли не лекарства, защо не се сещате и за Алтернативната медицина? По програма "Здраве" понякога има такива предавания. Възпаления на ушите, когато са чести, означава, че в организма на детето има недостатъчност, която след лечение, с (детска) акупунктура напр., създава устойчив здравословен фон на организма, и така здравето на детето ще се подобри чувствително.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Програма Здраве не я гледаме и не знах, че с акупунктура може да се повлияе такъв проблем. При деца може ли да се прилага (имайки предвид страхът им от игли)? На Рая дори капки й слагам много трудно.

# 37
  • Габрово
  • Мнения: 94
Берлицетина не е лош, той е локален АБ. А от Отипакса им минава само временно болката, защото в състава му има анестетик. Проверете за трета сливица. И ние имахме такива проблеми,но като я извадихме, хем не беше огромна, всичко отмина. Хремата съшо е важен фактор, защото запушва евстахиевата тръба и това причинява инфекциите. Успех!
!!!!!!!!!!!В никакъв слъчай не давай да и пробиват тъпанчето, в Плевен един доцент каза така НА ДЕЦА НЕ СЕ ПРОБИВАТ ТЪПАНЧЕТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Търсете друг вариант. На моята дъщеря и правиха пункция в Габрово, после в Плевен ми триха сол на главата. Ужасно боли и е направо шок за бедните дечица, а резултата-НУЛЕВ!!!!!!!!!!!Поне при нас беше така. Седмици след това се будеше от кошмари!!!!!!!!!!!!!

# 38
  • Мнения: 764
Искам да ви питам как слагате капки в ушите на вашите дечица?Аз на моя му ги слагам,макар и трудно,но по-лошото е,че той не иска въобще да полежи на една страна,а лекаря ми каза,че трябва да го прави 15 мин,за да влязат капките добре.Да,ама не мога да го усмиря,успявам да го натисна за 20-30 секунди и то с голям рев.Вечер,като заспи му слагам спокойно,но не е достатъчно само тогава.... Sad newsm78

# 39
  • Мнения: 146
Рени, на детето може да се направи и масаж по (китайските) меридиани, не е задължително да се използват игли, макар че доста от децата ги толерират безпроблемно, след като се подходи правилно към детето.

pipilota viktualia, щом изпитваш трудност, бащата трябва да помогне!

# 40
  • Мнения: 764
Аз ги слагам,успявам,ама после как да го вържа да стои 10-15 мин.на едната си страна?

# 41
  • Мнения: 1 589
а бяла,лъскава менбрана какво означава?
охххх,май ще сменям лакарката

# 42
  • Мнения: 8
Искам да ви питам как слагате капки в ушите на вашите дечица?Аз на моя му ги слагам,макар и трудно,но по-лошото е,че той не иска въобще да полежи на една страна,а лекаря ми каза,че трябва да го прави 15 мин,за да влязат капките добре.Да,ама не мога да го усмиря,успявам да го натисна за 20-30 секунди и то с голям рев.Вечер,като заспи му слагам спокойно,но не е достатъчно само тогава.... Sad newsm78
И ние сме така,каквото и да правя не мога да я задържа.толкова много мърда,че дори не съм сигурна дали са попаднали точното количество копки в ухото и много се притеснявам.

# 43
  • Мнения: 3 695
Повдигам темата, че не са много такива за възпалени уши.
 ConfusedПри моето дете 2-седмична хрема предполагам доведе до възпаление на едното ухо (и преди е имала проблеми с изтичане на гной от него).  Sad Не виждам признаци да я боли, обаче изтича голямо количество кафява течност от него. Sad Водихме я днес в ИСУЛ, докторът предписа Аугуметин минимум 10 дни, Берлицитин, вит. Ц, калциев глюконат. Обаче хич не ми се ще да пие АБ и утре ще я водя при хомеопат и при личната лекарка.
Естествено се страхувам да не се усложни, но ще видя какво ще каже хомопатката и съм склонна да опитаме няколко дни с нейното лечение.
Искам да попитам - може ли да се вземе ушен секрет и дали би помогнало това на лечението?
Може ли да мине без АБ?
Какви са рисковете от усложнение, какво може да стане при неадекватно лечение?

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340

!!!!!!!!!!!В никакъв слъчай не давай да и пробиват тъпанчето, в Плевен един доцент каза така НА ДЕЦА НЕ СЕ ПРОБИВАТ ТЪПАНЧЕТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Търсете друг вариант. На моята дъщеря и правиха пункция в Габрово, после в Плевен ми триха сол на главата. Ужасно боли и е направо шок за бедните дечица, а резултата-НУЛЕВ!!!!!!!!!!!Поне при нас беше така. Седмици след това се будеше от кошмари!!!!!!!!!!!!!

Това, че при твоето дете така са се стекли нещата, не означава, че при всички е така.
Парацентезата на дъщеря ми я правиха под пълна упойка- никакви стресове и кошмари от манипулацията. След парацентезата, вече 2 години и половина, само веднъж й се възпали леко ухото при една ангина. Резултат специално при моето дете имаше!

# 45
  • Мнения: 7 201
Това, че при твоето дете така са се стекли нещата, не означава, че при всички е така.
Парацентезата на дъщеря ми я правиха под пълна упойка- никакви стресове и кошмари от манипулацията. След парацентезата, вече 2 години и половина, само веднъж й се възпали леко ухото при една ангина. Резултат специално при моето дете имаше!
Peace Подкрепям казаното от Тарталета!На сина ми също са правили парацентеза-ефект имаше почти веднага.Болките в ушенцето му бяха нетърпими,а с тази манипулация детето се успокои и болката намаля. Peace

Може ли да мине без АБ?
Какви са рисковете от усложнение, какво може да стане при неадекватно лечение?
Абсолютно ли са необходими антибиотици за лечението на отит?
Не, не са абсолютно необходими, но са много ефикасни поради няколко причини:

Антибиотикът ще помогне на детето по-бързо да се почувства добре, като унищожи бактериите, което от своя страна по-бързо намалява болката и температурата. В общия случай децата се чувстват по-добре след 1-2 дни на антибиотик.
Оставянето на отита да се излекува от само себе си обикновено подлага детето на 4 до 7 дни температура и болки в ушите
Антибиотиците помагат да се предотвратя много редките, но възможни усложнения на отита – инфекцията да се прехвърли към мозъка или обкръжаващите ухото кости.
Новите изследвания предполагат, че 80% от неусложнените отити се излекуват сами в рамките на 4 до 7 дни. Родителите, които изберат да не използват антибиотик, може да използват за болката и температурата обезболяващи капки за уши и ибупрофен или парацетамол.
А също и: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ – ако видите течност или гной да излизат от ухото, НЕ СЛАГАЙТЕ НИКАКВИ КАПКИ!
От тук:
http://www.biberonbg.com/info/otit.htm

# 46
  • Мнения: 3 695
Mam4е, благодаря за отговора и полезния линк!  Hug
Хомеопатката каза, че ухото е ОК и даде хомеопатично лекарство. Педиатърката също каза, че ухото е добре, даже пита сигурна ли съм, че течността изтича от там, а то е повече от очевидно и дори при нея се виждаше как е омазано.  Shocked Чуди се, чуди се и каза да давам АБ, който изписа УНГ-то.
Много е трудно като ти кажат различни неща и не знаеш на кой да вярваш.  Rolling Eyes Засега ще опитаме с хомеопатията, дано помогне и не се наложи АБ.  Praynig Капки в ухото няма да слагаме.  Peace

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Аз лично никога не бих рискувала да оставя нелекуван отит  Stop

Синът ми почина от левкемия. Обаче конкретната причина беше сепсис и мозъчен оток. И всичко тръгна от отит.

# 48
  • Мнения: 3 506
tini-mini, когато с дъщеря ми се влачих два месеца по болниците с отит, който не се поддаваше на никакво лечение, всички бяха единодушни, че докато изтича течност навън от ухото, няма опасност инфекцията да тръгне "навътре" и да предизвика усложнения. За мое дете - бих следила за болка и температура, както и за секрета, който изтича / не изтича, и бих чакала.
На втория ти въпрос - течността, която изтича, може да се изследва и евентуално да се направи антибиограма, ако нещо се изолира.

При нас историята пък тръгна именно от лечение, при което с недостатъчно ефективен АБ бяха набутали отита "навътре", където той се беше "настанил" и така и не можаха да измислят АБ, който да подейства. Детето се оправи, когато пред алтернативата да дам поредния АБ, го заведох на хомеопат.

# 49
  • Мнения: 21
От опит мога да посъветвам всички попаднали в този форум- най-най-добрият детски УНГ е д-р Улевинов от детска пулмология в МА. Вече преглежда само платено-пак там.
Всичко, което прочетох тук ми е до болка познато...

# 50
  • Мнения: 3 695
Влизам да разкажа какво стана с моето дете с обилно и продължително течащо ухо  Confused. За 2 седмици така и не се излекува с хомеопатични лекарства за съжаление.  Sad Включи се и също толкова упорита кашлица. Какво ли не опитахме, накрая пи АБ и така се спряха течовете от ухото и кашлицата. Много исках да го избегнем АБ, но този път не се получи. Другия път (надвявам се да не е скоро  Praynig) дано да помогне хомеопатията. Peace

# 51
  • Мнения: 7 201
Влизам да разкажа какво стана с моето дете с обилно и продължително течащо ухо  Confused. За 2 седмици така и не се излекува с хомеопатични лекарства за съжаление.  Sad Включи се и също толкова упорита кашлица. Какво ли не опитахме, накрая пи АБ и така се спряха течовете от ухото и кашлицата. Много исках да го избегнем АБ, но този път не се получи. Другия път (надвявам се да не е скоро  Praynig) дано да помогне хомеопатията. Peace
Правилно си постъпила. Peace Понякога,колкото и вредни - АБ са абсолютно наложащи.Дано да няма друг път! Praynig

# 52
  • Мнения: 3 695
Благодаря!   bouquet Получих много полезни съвети тук!  Hug

# 53
  • Мнения: 3 695
За съжаление твърде скоро пак влизам да пиша тук. 3 дни след спирането на АБ, който пи 10 дни, ухото пак е пълно с гной. Честно казано не знам какво да правя. Освен утре да вземем секрет за изследване с антибиограма.   Cry Sad

# 54
  • Мнения: 3 506
Tini, тръгнах да ти пиша и видях, че постинга е от преди няколко дни.. Какво става, как сте?

# 55
  • Мнения: 3 695
Благодаря ти за загрижеността. Hug
Взехме секрет за изследване, резултатът трябва да е готов утре. Междувременно изсмукахме секрета с помпичка и после почти не е текло 2 дни, но не смея да кажа нищо засега.  Confused

# 56
  • Мнения: 7 201
Взехме секрет за изследване, резултатът трябва да е готов утре. Междувременно изсмукахме секрета с помпичка и после почти не е текло 2 дни, но не смея да кажа нищо засега.  Confused
Peace Дано този път лечението да е адекватно!
Желая много здраве на детенце! Hug

# 57
  • Мнения: 3 695
Ами резултатът е стафилококи в ушния секрет. Антибиограмата показва, че не се влияят от Аугментина, който тя пи 10 дни и беше спряло изтичането, но явно е било временен ефект.
Сега изписаха Зинат в някакви силни концентрации и големи дози.  Cry Освен това капки за уши и нос. Аз четох, че в течащо ухо не се капят капки, но сега пък УНГ изписа капки Гаразон за ушите, Торбадекс - за носа. Тя междувременно се сдоби с хрема и кашлица.
Мъка ми е с колко химия ще я натъпчем и ме е страх, че това ще има и негативни последици, но май няма какво друго да направя в момента.  Confused

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Искам да попитам какво представлява "продухването" на ушите?

Общи условия

Активация на акаунт