Повтарящ се отит

  • 14 906
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 323
И двете ми деца бяха с хронични отити. Лекуваше ги д-р Улевинов. Не е само трета сливица. И без нея голямата пак ги правеше. Имаше около 50 рецидивиращи отита за 10 години. Беше и с разни ваксини. Нищо не помогна, освен лечението на Улевинов. И спрях да я ваксинирам. От тогава постепенно рецидивите на отита се разредиха и от две години не е правила сериозни възпаления. И антибиотиците не действат. Развива се резистентност. Не лекувайте отит с антибиотик, ако е без температура. Аз задължително изследвам ушен секрет, преди да дам антибиотик и давам такъв само по антибиограма.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
desinansitoni, много правилно постъпваш с антибиотиците Peace

Аз ваксина не бих сложила. Това, което искам да направя е да засиля имунитета за да не се разболява често. Че имаме и друг проблем- рецидивиращи конюктивити. Какво е това чудо... До преди да се роди Рая не знаех какво е отит или конюктивит (и срастването) Tired
Това с морската сол сега го прочетох в книгата "Здраве чрез природолечение" на Рийдър Дайджест.

# 17
  • Мнения: 421
Рени, само да кажа, че отита може и да не боли - в смисъл липсата на болката не е критерий за подобряване - заведи детето в ИСУЛ - там има дежурни кабинети - не го оставяй за понеделник...
На Симона се случва поне два пъти годишно да я боли ухо - аз винаги давам антибиотик или Цефзил или Аугментин, разбира се след УНГ преглед. Изпитвам ужас от отити - ако има гной се налага пробиване на тъпанчето което казват е ужасяващо...
Затова предпочитам антибиотик пред по-кофти неща...

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Рени, само да кажа, че отита може и да не боли - в смисъл липсата на болката не е критерий за подобряване - заведи детето в ИСУЛ - там има дежурни кабинети - не го оставяй за понеделник...
На Симона се случва поне два пъти годишно да я боли ухо - аз винаги давам антибиотик или Цефзил или Аугментин, разбира се след УНГ преглед. Изпитвам ужас от отити - ако има гной се налага пробиване на тъпанчето което казват е ужасяващо...
Затова предпочитам антибиотик пред по-кофти неща...


Разбира се, че може и да не боли. При няколкото отита на моята дъщеря нито един не беше съпроводен с болка.
Винаги са протичали с повишена Т и с лечение на АБ. Миналата година пи 3 АБ в период на 2 месеца заради 3 рецидивиращи отита  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 984
Благодаря ви. Днес е по-добре, но пак казва, че я боли.

Отипакс помагат ли при лечението или са само болкоуспокояващи?

Сливиците ми се ще да ги пипаме, но ще се консултираме с УНГ-специалист.

Не ми се ще да стигаме пак до антибиотик- както и трябва се изпиват по 2 един след друг...
Моя колежка ми каза, че помага нагряването (на котлона) на морска сол в тензух- толкова, колкото може да търпи и с болното ухо да легне върху нея. Чували ли сте такова нещо? Мен малко ме притеснява възпаленото място да се нагрява...
отит се лекува с антибиотици,в почити всички случаи. и то със сериозни антибиотици за по 10 дни. топло се слага много много внимателно много лека топлина. не нагрята сол, не гореща вода и тн... това като нищо ще доведе до перфорация на тъпанчето. задължителни са капките в носа.

# 20
  • Мнения: 764
На моят син специалист му изписа Берлицетин капки,без АБ минахме.Беше без температура,аз попитах дали не трябва АБ,но педиатърката ни каза,че не е задължително и може да се оправи без него.

# 21
  • Мнения: 1 984
На моят син специалист му изписа Берлицетин капки,без АБ минахме.Беше без температура,аз попитах дали не трябва АБ,но педиатърката ни каза,че не е задължително и може да се оправи без него.
да има такава възможност - ако са проходими евстахиевите тръби, ако отита е реактивен, ако няма бактерии... аз бих ползвал други капки но ок. под контрол. при възрастните се прави в тоя слуяай като се продухват ушите... ама при деца е по трудно...

# 22
  • Мнения: 764
Какво е реактивен отит?

# 23
  • Мнения: 14
моята дъщеря също направи отит но за съжаление при нас се стигна до парацентеза,което е ужасно.след това ни изписаха АБ.,берлицитин за ушите и мукосептонекс е за носа.при нас нямаше температура и разбрахме случайно тъй като утайката и беше 55.

# 24
  • Мнения: 1 984
моята дъщеря също направи отит но за съжаление при нас се стигна до парацентеза,което е ужасно.след това ни изписаха АБ.,берлицитин за ушите и мукосептонекс е за носа.при нас нямаше температура и разбрахме случайно тъй като утайката и беше 55.
берлицитина може да забави визстановяването на тъпанчето. абе вашите педиатри не преглеждат ли ушите при всяко заболяване? как така случайно разбрахме? при всяко заболяване, при всяка хрема над 7 дни се гледат уши - просто те са най - честото усложнение....  #2gunfire изискваите го! не е трудно все пак. един отоскоп е 30лв.

# 25
  • Мнения: 68
доколкото знам Берлицитина пак е АБ но локален. Аз  не съм сигурна , че ако детето има отит е най-добрия вариант....

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
доколкото знам Берлицитина пак е АБ но локален. Аз  не съм сигурна , че ако детето има отит е най-добрия вариант....

Защо?

моята дъщеря също направи отит но за съжаление при нас се стигна до парацентеза,което е ужасно.след това ни изписаха АБ.,берлицитин за ушите и мукосептонекс е за носа.при нас нямаше температура и разбрахме случайно тъй като утайката и беше 55.

И при моята дъщеря се наложи парацентеза първия път, когато направи серозен отит. Но пък тогава нещата бяха съчетани с изкарването на една шарка и лудницата беше пълна  #Crazy

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В събота и сложих Цитросепт и смятам, че този път се разминахме с антибиотика. Днес е на ДГ, но ми е все още притеснено.

# 28
  • Мнения: 809
И Стефчо втора година подред прави отит. Няма спасение - антибиотик.
Иначе е здраво дете, АБ за друго не е пил. Като го заболи ухото или вземе да не чува добре, отиваме при УНГ и се оказва серозна или гнойна течност в ухото. Лечението налага задължително АБ, за да не станат усложнения. И много промивки в нослето със стеримар или физиологичен разтвор.
Миналата седмица си пропусна ските  заради тази идиотщина. Tired

# 29
  • Мнения: 2 732
На моят син специалист му изписа Берлицетин капки,без АБ минахме.Беше без температура,аз попитах дали не трябва АБ,но педиатърката ни каза,че не е задължително и може да се оправи без него.
да има такава възможност - ако са проходими евстахиевите тръби, ако отита е реактивен, ако няма бактерии... аз бих ползвал други капки но ок. под контрол. при възрастните се прави в тоя слуяай като се продухват ушите... ама при деца е по трудно...
какво е реактивен отит? И днес правиха продухване на детето ми .Трябва ли да слагам някакви капки ? Има ли шанс да мине чрез това продухване Thinking

Общи условия

Активация на акаунт