Повтарящ се отит

  • 14 906
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 201
Това, че при твоето дете така са се стекли нещата, не означава, че при всички е така.
Парацентезата на дъщеря ми я правиха под пълна упойка- никакви стресове и кошмари от манипулацията. След парацентезата, вече 2 години и половина, само веднъж й се възпали леко ухото при една ангина. Резултат специално при моето дете имаше!
Peace Подкрепям казаното от Тарталета!На сина ми също са правили парацентеза-ефект имаше почти веднага.Болките в ушенцето му бяха нетърпими,а с тази манипулация детето се успокои и болката намаля. Peace

Може ли да мине без АБ?
Какви са рисковете от усложнение, какво може да стане при неадекватно лечение?
Абсолютно ли са необходими антибиотици за лечението на отит?
Не, не са абсолютно необходими, но са много ефикасни поради няколко причини:

Антибиотикът ще помогне на детето по-бързо да се почувства добре, като унищожи бактериите, което от своя страна по-бързо намалява болката и температурата. В общия случай децата се чувстват по-добре след 1-2 дни на антибиотик.
Оставянето на отита да се излекува от само себе си обикновено подлага детето на 4 до 7 дни температура и болки в ушите
Антибиотиците помагат да се предотвратя много редките, но възможни усложнения на отита – инфекцията да се прехвърли към мозъка или обкръжаващите ухото кости.
Новите изследвания предполагат, че 80% от неусложнените отити се излекуват сами в рамките на 4 до 7 дни. Родителите, които изберат да не използват антибиотик, може да използват за болката и температурата обезболяващи капки за уши и ибупрофен или парацетамол.
А също и: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ – ако видите течност или гной да излизат от ухото, НЕ СЛАГАЙТЕ НИКАКВИ КАПКИ!
От тук:
http://www.biberonbg.com/info/otit.htm

# 46
  • Мнения: 3 695
Mam4е, благодаря за отговора и полезния линк!  Hug
Хомеопатката каза, че ухото е ОК и даде хомеопатично лекарство. Педиатърката също каза, че ухото е добре, даже пита сигурна ли съм, че течността изтича от там, а то е повече от очевидно и дори при нея се виждаше как е омазано.  Shocked Чуди се, чуди се и каза да давам АБ, който изписа УНГ-то.
Много е трудно като ти кажат различни неща и не знаеш на кой да вярваш.  Rolling Eyes Засега ще опитаме с хомеопатията, дано помогне и не се наложи АБ.  Praynig Капки в ухото няма да слагаме.  Peace

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Аз лично никога не бих рискувала да оставя нелекуван отит  Stop

Синът ми почина от левкемия. Обаче конкретната причина беше сепсис и мозъчен оток. И всичко тръгна от отит.

# 48
  • Мнения: 3 506
tini-mini, когато с дъщеря ми се влачих два месеца по болниците с отит, който не се поддаваше на никакво лечение, всички бяха единодушни, че докато изтича течност навън от ухото, няма опасност инфекцията да тръгне "навътре" и да предизвика усложнения. За мое дете - бих следила за болка и температура, както и за секрета, който изтича / не изтича, и бих чакала.
На втория ти въпрос - течността, която изтича, може да се изследва и евентуално да се направи антибиограма, ако нещо се изолира.

При нас историята пък тръгна именно от лечение, при което с недостатъчно ефективен АБ бяха набутали отита "навътре", където той се беше "настанил" и така и не можаха да измислят АБ, който да подейства. Детето се оправи, когато пред алтернативата да дам поредния АБ, го заведох на хомеопат.

# 49
  • Мнения: 21
От опит мога да посъветвам всички попаднали в този форум- най-най-добрият детски УНГ е д-р Улевинов от детска пулмология в МА. Вече преглежда само платено-пак там.
Всичко, което прочетох тук ми е до болка познато...

# 50
  • Мнения: 3 695
Влизам да разкажа какво стана с моето дете с обилно и продължително течащо ухо  Confused. За 2 седмици така и не се излекува с хомеопатични лекарства за съжаление.  Sad Включи се и също толкова упорита кашлица. Какво ли не опитахме, накрая пи АБ и така се спряха течовете от ухото и кашлицата. Много исках да го избегнем АБ, но този път не се получи. Другия път (надвявам се да не е скоро  Praynig) дано да помогне хомеопатията. Peace

# 51
  • Мнения: 7 201
Влизам да разкажа какво стана с моето дете с обилно и продължително течащо ухо  Confused. За 2 седмици така и не се излекува с хомеопатични лекарства за съжаление.  Sad Включи се и също толкова упорита кашлица. Какво ли не опитахме, накрая пи АБ и така се спряха течовете от ухото и кашлицата. Много исках да го избегнем АБ, но този път не се получи. Другия път (надвявам се да не е скоро  Praynig) дано да помогне хомеопатията. Peace
Правилно си постъпила. Peace Понякога,колкото и вредни - АБ са абсолютно наложащи.Дано да няма друг път! Praynig

# 52
  • Мнения: 3 695
Благодаря!   bouquet Получих много полезни съвети тук!  Hug

# 53
  • Мнения: 3 695
За съжаление твърде скоро пак влизам да пиша тук. 3 дни след спирането на АБ, който пи 10 дни, ухото пак е пълно с гной. Честно казано не знам какво да правя. Освен утре да вземем секрет за изследване с антибиограма.   Cry Sad

# 54
  • Мнения: 3 506
Tini, тръгнах да ти пиша и видях, че постинга е от преди няколко дни.. Какво става, как сте?

# 55
  • Мнения: 3 695
Благодаря ти за загрижеността. Hug
Взехме секрет за изследване, резултатът трябва да е готов утре. Междувременно изсмукахме секрета с помпичка и после почти не е текло 2 дни, но не смея да кажа нищо засега.  Confused

# 56
  • Мнения: 7 201
Взехме секрет за изследване, резултатът трябва да е готов утре. Междувременно изсмукахме секрета с помпичка и после почти не е текло 2 дни, но не смея да кажа нищо засега.  Confused
Peace Дано този път лечението да е адекватно!
Желая много здраве на детенце! Hug

# 57
  • Мнения: 3 695
Ами резултатът е стафилококи в ушния секрет. Антибиограмата показва, че не се влияят от Аугментина, който тя пи 10 дни и беше спряло изтичането, но явно е било временен ефект.
Сега изписаха Зинат в някакви силни концентрации и големи дози.  Cry Освен това капки за уши и нос. Аз четох, че в течащо ухо не се капят капки, но сега пък УНГ изписа капки Гаразон за ушите, Торбадекс - за носа. Тя междувременно се сдоби с хрема и кашлица.
Мъка ми е с колко химия ще я натъпчем и ме е страх, че това ще има и негативни последици, но май няма какво друго да направя в момента.  Confused

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Искам да попитам какво представлява "продухването" на ушите?

Общи условия

Активация на акаунт