Кога се върнахте на работа и промени ли се живота ви?

  • 9 428
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 052
Nansen това аz не бих могла да направвя , zащото не биха ми стигнали силите. Бих zаспала някъде и zаряzала всичко. И аz се върнах тогава , но на 6 часа и не си давах особено zор и пак се подлудих ... Има доста силни жени.  Браво .

# 76
  • Мнения: 545
От две седмици ходя на работа и съм като нова. Чудя се как съм могла толкова време да си остана в къщи. В офиса се чувствам пълна с енергия, имам много колеги, които ме отвличат от втръснали до болка мисли за домакинство и деца. Ако имам второ, и по-рано ще се върна, при възможност, разбира се. За мен е немислимо две години да кисна по градинки. Сутрин излизаме заедно към осем без нещо, оставяме я в аслата и вечер мъжът ми я прибира в пет и половина, аз се прибирам един час по-късно. Вярно е, че я виждам по два-три часа дневно, но времето, прекарано с нея, го оползотворявам пълноценно, а преди се втурвах да чистя, да готвя, вглеждах се в най-дребните детайли и бях по-уморена и изнервена в къщи отколкото на работа. Така че специално при мен тръгването на работа даде положителен резултат.

# 77
  • Мнения: 2 908
Върнах се преди месец на работа.Липсва ми детето,радвам и се много вечер,но се бях изнервила ужасно много покрай нея и ми трябваше смяна на климата-не съм от жените,който могат да си стоят 3 или повече години в къщи.Имам две приятелки,които сега чакат второ дете-застъпващо се майчинство....ами просто не ми го побира в главата,как се изкарва в къщи 4,почти 5 години,само в гледане на дете,ходене по градинки,сменяне на памперси...

# 78
  • Мнения: 9 052
Аz пък се чудя аz ли съм дефектна, zащото много тук пишат как след работа докато детето zаспи се zанимават само с него ... Ами аz не мога. Аz имам нуждаот време и zа себе си и zа хоби или просто малко да почета  newsm78 Раzбира се, Еч се zанимавам с детето, но 4 часа да бутам автомобилчета, да рисувам влакове ... аz да не съм на 3 годинки  newsm78 Та го оставям да си поиграе и малко сам.  Embarassed

# 79
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аz пък се чудя аz ли съм дефектна, zащото много тук пишат как след работа докато детето zаспи се zанимават само с него ... Ами аz не мога. Аz имам нуждаот време и zа себе си и zа хоби или просто малко да почета  newsm78 Раzбира се, Еч се zанимавам с детето, но 4 часа да бутам автомобилчета, да рисувам влакове ... аz да не съм на 3 годинки  newsm78 Та го оставям да си поиграе и малко сам.  Embarassed
и аз така...не мога да играя...добре че са две да се забавляват

# 80
  • София
  • Мнения: 12 554
Когато Кало стана на 3 месеца започнах да работя от вкъщи по цял ден. По финансови причини, не заради друго. Върнах се в офиса, когато той стана на 1 година и 3 месеца. Гледаха го мъжът ми и баща ми. Сега от 1 месец е на ясла, но се започнаха болестите.
Сега пак мъжът ми е в болнични. Аз за момента не мога да си го позволя. Тежко е, но нямам друг избор.

# 81
  • Мнения: 539
Наистина тежко е да си жена!
Първо трябва да си майка, и ако не даваш достатъчно в тази сфера ще се чувстваш виновна и гузна. Трябва и да си съпруга - което също изисква внимание и грижа.
Аз не мога да повярвам че могат кариера  отговорна работа и съпружески и майчински задължения да се съвместяват добре. (Ако искам кариера и развитие, трябва да оставя децата на детегледачки, мъжът на любовницата, дом. работа на помощницата и аз да работя!)

но наистина в Бг нямаме традиции за такива по-гъвкави форми на заетост, напр. 4 или 6 часа за повечето специалности.

А и този ужас с пътуването в София - слагам още 3 3,5 часа допълнително към работното време  за път .... и какво остава и как да си нагласиш приоритетите.

# 82
  • Мнения: 1 897

Аз не мога да повярвам че могат кариера  отговорна работа и съпружески и майчински задължения да се съвместяват добре. (Ако искам кариера и развитие, трябва да оставя децата на детегледачки, мъжът на любовницата, дом. работа на помощницата и аз да работя!)

Хайде, хайде-преекспонираш доста нещата.Не е невъзможно-всичко е въпрос на желание и добра оргарнизация. Освен това-добра майка далеч не е само тази, която е неотлъчно до децата си. Добра домакиня не е само тази, чийто дом е винаги в изряден вид и има  пряно сготвено с десерт за вечеря. И съвсем не е задължително, ако работиш-съпругът ти непременно да има любовница. (Наблюденията ми сочат точно обратното).
За  гъвкавите форми на заетост си права. Оптимист съм обаче, че с времето нещата постепенно ще започнат да се променят.

# 83
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Наскоро започнах работа и се чуствам добре,само детето ми липсва,понякога се просълзявам на работа като се сетя за нея,но това е живота.Тръгна на ясла на 1г. и 8м.,добре се чуства там сред децата,сутрин с голямо желание влиза в яслата да си играят.Оправям се с домакинството а и мъжът ми също доста ми помага и  с детето.Работя на смени и се случва дни в които я виждам само сутрин за около 1 час,а вечер като се прибера тя е заспала,но за сметка на това пък не се изнервам толкова много за глупости и гледам времето,което имаме заедно да се занимаваме максимално и да се глезим. Heart Eyes
Всичко е въпрос на организация и лични възгледи!   bouquet

# 84
  • Мнения: 3 367
жабата,времето за мен е след 8.30-9.
4 часа на ден са абсол.достатъчни за всички ни,но по-малко засега-тц,освен колички да бутаме в това време се и яде,къпе,мести от 1 място на друго и пр. Докато  играят в парка аз почитам или слушам айпод/говоря по тел. Разбира се че се занимават и сами.т.е рисуват с водни бои докато аз прелиствам вестник на същата маса,но идеята ми беше че не се занимавам с нищо домакинско или служебно докато са будни.

# 85
  • Мнения: 9 052
Аz го раzбрах че всички бутат автомобилчета, строят гаражи с лего и какво ли не ... докато аz искам да почета малко книга  Wink
Виж със служебно и аz не се zанимавам, но домакинските правим zаедно .. т.е слагаме вода ,макарони, сол във водата и пр, но не чистя преz седмицата ...

# 86
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
n@ti, не е невъзможно да си майка, съпруга и добър служител. Трудно е, изморително е, но и е въпрос на организация.
Аз се върнах на работа когато детето ми беше на година и пет месеца. Точно факта, че съм ценен служител ми помогна в организацията.

# 87
  • София
  • Мнения: 607
Аз се върнах на работа, когато Боби беше на 1г и 3 месеца. Дадохме го на ясла. Организацията на живота ми се промени, ежедневието ми стана доста по-изморително.
Не съм съгласна, че не може всичко заедно - аз се издигнах в работата си именно след като се върнах от майчинство. След това си смених работата за нова, по-добра. В домакинството ми не мисля, че нещо куца. За мен най-важно е качеството на отделеното за децата и семейството ми време, а не количеството.

# 88
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... застъпващо се майчинство....ами просто не ми го побира в главата,как се изкарва в къщи 4,почти 5 години,само в гледане на дете,ходене по градинки,сменяне на памперси...
Аз бях така- започнах работа, когато каката беше на 5 и половина (малката беше на 2 и 9 мес.). Много се притеснявах как ще се справям като започна работа, но всичко е ок (добре, че и бабите се включват активно). Но ми трябваше време да събера смелост за работа.

Аz пък се чудя аz ли съм дефектна, zащото много тук пишат как след работа докато детето zаспи се zанимават само с него ... Ами аz не мога. Аz имам нуждаот време и zа себе си и zа хоби или просто малко да почета  newsm78 Раzбира се, Еч се zанимавам с детето, но 4 часа да бутам автомобилчета, да рисувам влакове ... аz да не съм на 3 годинки  newsm78 Та го оставям да си поиграе и малко сам.  Embarassed
и аз така...не мога да играя...добре че са две да се забавляват
Присъединявам се към вас. Не си представям как ще играя с дребните. Добре, че се занимават двете заедно или си намират занимания по отделно.

Общи условия

Активация на акаунт