Как се обръщате към свекървата?

  • 9 882
  • 235
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 309
В началото и аз я лельосвах,но по едно време ми прозвуча нелепо.Спрях да се обръщам към нея,докато не се роди малкия и не ме улесни-сега и казвам бабо и на нея много и харесва.

# 166
  • Мнения: 11 747
по име и казвам. Ако взема, че я нарека 'майко' ми се струва, че ще се сепне.

Доколкото за разликата във възрастта и да не ми е връстничка, че да и казвам по име - ами имала съм колеги с по 30-40 години по-възрастни от мен - на лельо и чичо ли да им говоря?

# 167
  • Мнения: 533
Обръщам се с Уси , галено на усойница. Peace
  Joy Това е някаква шега, нали? Но е готина.  Mr. Green



Не е шега , аз и викам уси , а тя на мене злоби Peace

# 168
  • на майната си
  • Мнения: 425
Всяка седмица има по една тема за това как да се обръщаме към свекитата. Питам се винаги защо това е толкова важно за повечето жени  Thinking.
Мисълта ми е, че ако сме в добри отношения с майките на благоверните, или поне сме намерили някаква златна среда в която да се разбираме - това не е проблем - обръщението ще дойде само - на име, майко, лельо, на кой както му е угодно. Но ако нещо не е както трябва, почват разни терзания, че всяко свеки очаква да го "майкосват" пък на нас видиш ли, не ни се обръща езика.
Добре де, в 21-век живеем, обръщайте се както Ви харесва и не правете драми от това. Според мен човек може да има претенции единствено към галеното си име, аз винаги питам как се обръщат към някой, защото много мразя да ми се прикачат съкратени имена, които не ми допадат - предпочитам цялото.
За протокола, на моята говоря на име, то е не повече от 2 до 5 пъти в годината. Дали и харесва не знам, не съм питала, не са ми споделяли, не ми и пука  Grinning

# 169
  • Мнения: 179
БЕШЕ "майко",преди да заплаши,че няма да ни дойде на сватбата(ние преди това бяхме сгодени и тогава ми се изтъкна,че "държат" на традициите-аз нямах нищо против).Това преглътнах,но когато се роди детето и ми заяви,че тя няма да му е баба и няма да я нарича "бабо",е тогава вече не издържах.Тя си измисли някакво тъпо име,нямащо нищо общо с нейното,с което детето да се обръща към нея-ами тогава и аз така.Как собствената и кръв и плът ще и казва на име ,а аз "майко".Я, стига smile3513

# 170
  • Мнения: 1 520
Аз моята я наричам по име.
Когато бяхме гаджета й виках лельо....

# 171
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
По име. Не ме е раждала, за да й казва мамо. То мъжът ми не й казва мамо, та какво остава аз.  Grinning Ама тя си и харесва така - да се обръщаме към нея по име.

# 172
  • Мнения: 172
Никак не я наричам,макар че това е болна за нея тема.Така и не ми се пречупи езика да и кажа майко,а толкова пъти съм се опитвала да я нарека така.

# 173
  • Мнения: 740
Обръщаме се по име една към друга,защото :
1. Познавахме близо 5 години преди да й стана снаха(откакто се познаваме и с моя). А вече и 2,5г. стаж като такава.
2. Шефка ми е Rolling Eyes
3. Когато по-голямата й снаха се опитала да й каже "мамо" й отговорила, че тя вече си има майка.

Иначе голямо чудене се чудя когато баба Лили(свекърва й ) ми каже "Майка ти...." newsm78.Голямо чудене му удрям да се чудя за коя...чия майка говори newsm78

# 174
  • Варна
  • Мнения: 289
По име, не сме женени, като родя може да и викам баба Таня ...Майко , не бих и казала никога ...

# 175
  • Мнения: 25
Нямам обръщение към свеки.
Peace
Никак не я наричам... Не мога да измисля нищо   А майка няма да й кажа определено
ох, и аз така, ама ми е супер гадно!Като й звънна по телефона-чакам да вдигне и й а казвам "Здрастииии" и т.н....

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 21:40 от mamamamamama

# 176
  • Мнения: 1 233
По име. Майка си имам.

# 177
  • Мнения: 71
Никак.  Embarassed Не мога да и кажа "майко" но не мога и по друг начин да я наричам, още повече като знам, че те зачитат традициите. Едва ли ще и стане приятно ако я нарека по име.  Rolling Eyes
По-добре по име,отколкото никак!Аз към моята макар,че е доста по-възрастна и другата и снаха и казва "майко",се обръщам с галено име-Снежке.

# 178
  • Мнения: 526
Не мога да си пречупя езика и да й кажа "мамо", пък си имам майка. обръщам се по име към нея, тя няма нищо против.

# 179
  • Мнения: 78
Не мога да си пречупя езика и да й кажа "мамо", пък си имам майка. обръщам се по име към нея, тя няма нищо против.

И аз така, по име и по нейно желание без лельо отпред  Peace

Общи условия

Активация на акаунт