каква паста за зъби да купя за 1 год. дете?

  • 2 947
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 55
Никаква,детенцето е много малко за миене на зъбки,а и не виждам смисъл,защото дори и навик не можеш да му създадеш.Изчакай още няколко месеца,само ще си даваш парите напразно... Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 891
Нене Дент без флуор отвсякъде!

и аз съм за нея Peace

И аз взех същата Peace

# 17
  • Мнения: 2 332
Нене Дент без флуор отвсякъде!

и аз съм за нея Peace

И аз взех същата Peace
Тъй, тъй  Peace. Малко трудно става "миенето", ама се борим, няма как Simple Smile.

# 18
  • Мнения: 1 273
Mисля,че най-подходяща е Ненедент без Флоурид.На моето детенце след 6-тия месец започнах да му ги мия с такава паста.

И ние сме тъй  Peace

# 19
  • Мнения: 81
Ще си позволя да задам въпрос тук, за да не отварям нова тема. Как точно ще стане номера с миенето  с паста, след като се изчеткат зъбчетата пастата от устата ще я глътне ли. То май няма друг вариант, но аз да питам. Ние сме на 8 месеца и имаме 6 зъбчета. Май трябва и аз да започвам.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 230
Вземи Ненедент с накрайника, щом са подути венците, със силиконовия накрайник ще си ги чеше и няма да  наранява венците. За плюенето, няма нужда да плюе тези пасти. Уча Ани да плюе и вече успява да нацели мивката, а не пода, мием си заедно зъбите, по-скоро тя моите аз нейните, това когато не се опитва сама да ги мие, а тогава пушек се вдига. Иначе най-добре пред огледалото. Колкото по-рано толкова по-добре, така се създава навик.

# 21
  • Мнения: 2 332
Ще си позволя да задам въпрос тук, за да не отварям нова тема. Как точно ще стане номера с миенето  с паста, след като се изчеткат зъбчетата пастата от устата ще я глътне ли. То май няма друг вариант, но аз да питам. Ние сме на 8 месеца и имаме 6 зъбчета. Май трябва и аз да започвам.
Няма друг начин Wink. Подходящите пасти са съобразени с това, че ще бъдат поглъщани, не се притеснявай.

# 22
  • Мнения: 541
Ще си позволя да задам въпрос тук, за да не отварям нова тема. Как точно ще стане номера с миенето  с паста, след като се изчеткат зъбчетата пастата от устата ще я глътне ли. То май няма друг вариант, но аз да питам. Ние сме на 8 месеца и имаме 6 зъбчета. Май трябва и аз да започвам.
Няма друг начин Wink. Подходящите пасти са съобразени с това, че ще бъдат поглъщани, не се притеснявай.

Детските пасти за зъби са известни с това, че могат да се поглъщат от децата. За това са и специални и има възрастова граница за използването им. За деца до 2 години и т.н.
Моят мъник   започна със гълтането на пастата и когато говорис със заболекаря ни ме успокой точно с това.
А кога е хубаво да се започне с миенето на зъби е -колкото по рано толкова по добре. 2 пъти най-малко на ден, за да се създаде навик на детето от най ранна детска възраст.

# 23
  • Мнения: 4 546
вечер кога ги миете? при нас режима е баня, шише, често заспива докато яде. във ваната дали става?  newsm78

# 24
  • Мнения: 999
Нене Дент без флуор отвсякъде!
Peace

# 25
  • Мнения: 1 193
Аз купих на Киара "Чико", но после разбрах, че Ненедент е по-добра.
За миенето, ако може денонощно, ходи само до кухнята и вика "зуби,зуби"  Mr. Green

# 26
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
вечер кога ги миете? при нас режима е баня, шише, често заспива докато яде. във ваната дали става?  newsm78
И ние заспиваме с цокане.Та и аз се чудех дали да не е във ваничката?

# 27
  • Мнения: 26
Хайде и аз да се изкажа, че ми е по специалността Wink.
Хигиената на зъбките трябва да започне с появата на първото зъбче. тогава децата са малки и майката трябва да чисти зъбките с памуче или марличка, напоена с вода или вода и кислородна вода в съотношение 1:1.
Вече като се увеличи броя на зъбките, може със специалните накрайници за пръстите на майката да започне четкането с паста, а когато детето разбира достатъчно влиза в употреба и четката за зъби. Задължително е да се ползва ДЕТСКА паста за зъби без флуор(до 2 годишна възраст на детето). Тези пасти са разработени така, че е предвидено поглъщането им. НО освен това, количеството което се слага от тях върху четката не трябва да е повече от колкото грахово зърно!
Пожелавам здрави зъбки на всички! Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Ползваме Елгидиум и четка и паста за зъби - много сме доволни и на него му харесва да си ги мие.

# 29
  • Мнения: 3 069
Има Ненедент точно за ттази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт