споделете мнения за ваксините по желание

  • 7 690
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 652
viva nova, всеки родител изпитва страх - и едните и другите постъпват отговорно спрямо децата си, според своите убеждения. А епидемиите НЕ зависят от ваксините - те просто следват своя естествен ход и отминават от само себе си. А ако 10% от децата са неваксинирани, то тогава това, което твърдиш е противоречие, защото 10% епидемия не правят. Просто ваксинирани или не, е все едно - как има заушка, морбили, рубеола? Защо боледуват от тях ваксинирани деца? Тук можш да видиш в сайт, който е "за" ваксините по принцип, какво пише за полиото - 95% от случаите преминават без никакви симптоми. А от останалите 5% - само 0,1 до 2% са случаите на паралитичната форма.

Но опасявам се, че темата се измества. Тук става въпрос за допълнителните ваксини, а не за ваксините изобщо.


# 61
  • Мнения: 2 746
Тези, които изпитват страх, взимат мерки. Peace
95% от случаите минават без симптоми или пък леко? да, ако децата са ваксинирани и са имали досег с вируса.
А случая, за който съм писала, е от Бургаския регион и засегнатите са били неваксинирани дечица....
При епидемии ваксинираните имат поне на какво да разчитат, малко или много, макар ваксината да не е 100 % гаранция.А какво ще правят неваксинираните, това ми беше въпроса?

Спирам да пиша, защото темата наистина се измества, за което се извинявам на авторката.

# 62
  • Мнения: 5 713
Тези, които изпитват страх, взимат мерки. Peace
Но страхът често не е правилния съветник, което е свързано и с допълнителните ваксини.

# 63
  • София
  • Мнения: 12 554
Единственото, което съм направила е да откажа задължителната ваксина по НЗОК за ДТК и полио и да купя Пентаксим. В която има менингитна съставка. Така че май отговорът ми е положителен за ваксините по желание.

# 64
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
При епидемии ваксинираните имат поне на какво да разчитат, малко или много, макар ваксината да не е 100 % гаранция.А какво ще правят неваксинираните, това ми беше въпроса?
Синът ми е ваксиниран с всички задължителни ваксини, за което аз съжалявам!
Какво ще правят дечицата, които не са ваксинирани по желание ли е въпросът Ви?Ще развиват здрава имунна система!Вече две години, с извинение, не съм избърсала нос, въпреки няколкото пъти, когато синът ми трябваше да се климатизира(от 45 градуса, на 12 - 13 например миналата зима).Знам какво да правя, за да подсиля имунната система на синът си и досега ефекта е прекрасен Peace

# 65
  • Мнения: 1 100
Сложихме петвалентната задължителна ваксина. Днес беше вторият прием и засега всичко е наред. От доброволните пак днес -Rotavix /срещу ротавирус/, която се приема през устата /2 пъти/ и Превенар - срещу пневмококус - причинител на менингит, белодробни възпаления, възпаление на средното ухо и т.н. /бие се 3 пъти/ - от др.месец я започваме. Преди да навърши годинка смятам да сложим против Meningococcuc C. За ваксини против хепатит А и ухапване от кърлежи ще мисля по-нататък. Дапълнителните ваксини са доста скъпи, но според мен си заслужава. Simple Smile
Ваксини против грип не си слагаме! Naughty

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 20:09 от Ванилия

# 66
  • Мнения: 375
Аз съм сложила само една задължителна по БГ календара,другите са по англ.имуниз.кал.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 5 029
дидона, в Англия нали няма задължителни ваксини, като тук, всички са по желание т.е. препоръчителни или нещо бъркам?

# 68
  • Мнения: 2 746
Какво ще правят дечицата, които не са ваксинирани по желание ли е въпросът Ви?

Еееех, не можах да се въздържа да не отговоря! Не, bloodywhite, въпросът беше за задължителните ваксини.По горе говорехме за тежките болести като полиомиелита.
Ваксините по желание аз също смятам за излишни!
А ходи ли твоето детенце на ясла или градина? Е, тогава пак можем да си говорим за имунитета! Mr. Green Laughing


# 69
  • Мнения: 14 654
Дапълнителните ваксини са доста скъпи, но според мен си заслужава. Simple Smile
Надявам се, че им четете листовките.

# 70
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Какво ще правят дечицата, които не са ваксинирани по желание ли е въпросът Ви?

Еееех, не можах да се въздържа да не отговоря! Не, bloodywhite, въпросът беше за задължителните ваксини.По горе говорехме за тежките болести като полиомиелита.
Ваксините по желание аз също смятам за излишни!
А ходи ли твоето детенце на ясла или градина? Е, тогава пак можем да си говорим за имунитета! Mr. Green Laughing
АМи не ходи, но не по причина - страх от разболяване.За сметка на това пък го водя профилактично поне за 2 дни в седмицата(мин.) в планината(последният път на "планината" имаше около 7000 човека, а ние съвсем не си стояхме в стаята без да излизаме).Всеки ден си играе с други дечица, посетихме Индия(пак без ваксини), когато беше на година и два месеца(а там е място пълно с неваксинирани против нищичко не само деца, ами и възрастни),ходим на разходки и прочие и прочие.Съвсем не съм го заключила в стерилна атмосфера, където бацил влезе ли умира веднага от чистотата Wink

# 71
  • Мнения: 2 746
АМи не ходи, но не по причина - страх от разболяване.

Ахаааа, така значи Laughing
И малко офф - завиждам ти за пътешествието до Индия! Peace

# 72
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
АМи не ходи, но не по причина - страх от разболяване.

Ахаааа, така значи Laughing
И малко офф - завиждам ти за пътешествието до Индия! Peace
Желая Ви да имате възможността и Вие да я посетите.Определено си заслужава Hug

# 73
  • Мнения: 1 100
Дапълнителните ваксини са доста скъпи, но според мен си заслужава. Simple Smile
Надявам се, че им четете листовките.
Разбира се, и не само - информирам се подробно и точно за това реших да сложим допълнителни ваксини Wink
Ротарикс и Превенар не се внасят в България и вероятно за тях нямате достатъчно информация. От заболяванията, които те предпазват, годишно в света умират над 2 000 000 деца. Случаите на пострадалите от самото ваксиниране са далеч по-малко. Превенар е създадена през 2006 - модерна ваксина с минимални странични ефекти. Вярно въпрос на късмет е от какво ще се разболее детето - дали от ваксината или от нейната липса. Или пък изобщо няма да се разболее, дай Боже. Praynig Все пак, за съжаление, не можем да предпазим децата си от всичко. Всеки се опитва да направи най-доброто според него Hug

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 11:20 от Ванилия

# 74
  • Мнения: 1 518
На 13 г. ми сложиха ваксина срещу хепатит А - имахме болен съученик. Направих шпрее-хепатит и ми трябваха 2-3 г. да се възстановя напълно. Добре, че майка ми не е решила да ми я сложи на по-малка възраст.
Слагам на децата ми само задължителните ваксини и никакви други.
За гамаглобулин ли става дума? На мен също ми е слаган като малка по същата причина, но нямаше странични ефекти, слава богу, всичко беше наред. Просто се чудя как е възможно.

По темата - и аз бих сложила само задължителните по закон ваксини и разбира се ваксината против Хепатит Б, която е задължителна само за малките бебета и деца, но лично аз смятам че трябва да стане задължителна и за възрастни тъй като това е една доста опасна болест, предавана по кръвен и по полов път, а да не говорим и колко хора са били заразени по време на кръвни манипулация при лекари и зъболекари, проявили престъпна немарливост за сметка на пациентите си. 

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 18:18 от krem-karamel

Общи условия

Активация на акаунт