ПРОБЛЕМИ С БЪБРЕЦИТЕ И ПИКОЧНИТЕ ПЪТИЩА-10

  • 58 877
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 52
Zdraveite na vsi4ki i izvinete 4e ne pisha na kirilica no mi e trudno.I na moeto dete ispisaxa FUROLIN zashtoto  neprekasnato ima bakteria v urinata daje ot tolkova mnogo antibiotici koito e pila sega ima i kandida gabi4ki.Moje li dvete neshta da sa svarzani.Niakoi ako ima nujda ot FUROLIN imam edna opakovka v pove4e.

# 61
  • Мнения: 5 531
Аз чак сега разбрах, че са хванали във подкуп Марио Сарафов от Пирогов. На много майки им се плачеше от този корумпиран анестезиолог... Радвам се, че са го хванали, жалко че вече е освободен.  Twisted Evil Дано се докаже вината му и повече не изпълнява професията си!  Rolling Eyes



Пуснаха го под гаранция, но тепърва ще тече следствие. Честно казано, не вярвам да се отърве. Доста хора са проявили активност да свидетелстват срещу него, даже от 6 РПУ призовават всеки, който е потърпевш да даде показания.

Аз не съм се възползвала от услугите му, но бях свидетел на отвратителното му поведение. И честно казано бях възмутена.

# 62
  • Мнения: 35
Много се радвам, че някой се е престрашил да го издаде д-р Сарафов.В детската урология  в Пирогов е публична тайна ,че той взима пари за всяко дете на което трвбва да постави анестезия.На мен лично доктора който ми оперира детето ми съобщи в деня преди операцията ,че трябва да си платя на въпросната персона (д-р Марио Сарафов),за да се съгласи  да влезе в операционната,и понеже детето било малко(на 2мес.) трябва да му платя 80лв.Това се случи преди 5 години и по времето в което бяхме в Пирогов имаше случай в който точно заради него едно бебче му отлагаха 2 седмици операцията,защото родителите нямаха възможност,или може би не искаха да му платят.ДАНО ГО ОСЪДЯТ!

# 63
  • Мнения: 449
Вчера се обадих по тел. на доц.Лилова да я попитам кога точно да отидем на преглед. На епикризата пише след 10 дни, но се пада в събота и затова се обадих. Тя ми каза, че не е нужно да идваме на контролен преглед. Попитах я АБ Цек колко дни да давам и тя ми каза да й давам 1/3 от това количество, от което давам в момента. Казах й че давам 4мл дневно и тогава тя ми каза да продължа така 1мес. Не е ли много време, вие как мислите. От началото на януари е на АБ. Прекъсвала е най-много за 3-4дни. А после пак ли трябва да й се обадя по телефона да я попитам какво ще правим. На мен не ми е споменала, че ще пие Фуролин. А как ще лекуваме после тези бактерии Rolling Eyes Всичко ми е толкова объркано Sad

# 64
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А не можете ли да се съберете всички родители изнудвани от този анестезиолог и да свидетелствате срещу него? Нека да го осъдят а останалите да знаят че е по-добре да внимават как си искат пари.

chere6ka, моя син пие цефаклор (което е същото като цек само че по-евтино) вече повече от година. Дават се малки дози така че само да поддържат организма чист от бактерии.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 097
А не можете ли да се съберете всички родители изнудвани от този анестезиолог и да свидетелствате срещу него? Нека да го осъдят а останалите да знаят че е по-добре да внимават как си искат пари.

Представи си колко народ би могло да се събере  ooooh! Това са години наред, а на ден има по няколко операции, на които все той присъства...
Аз се изкушавам да дам показания в 6-то районно. В момента Калина е със скарлатина, а и аз прихванах нещо такова от нея и сме под карантина, но като се оправим, може и да се наканя да го направя.
Толкова ме е яд като го гледам по телевизията. Връщам се назад във времето и кипя отвътре. И то не толкова заради парите, които смъква, а заради арогантното му поведение и наглостта му.

# 66
  • Мнения: 5 531
Нати и на мен това ми направи впечатление - арогантност. Останах с много лоши впечатления от този човек Sick. Държа се доста грозно, с едни хора които бяха с детето си за операция в Пирогов. А на мен се опита да се развика, без дори да ме познава и да имам нещо общо с него, но като разбра че сме при д-р Панчев и млъкна.

# 67
  • Мнения: 1 802
... 1мес. Не е ли много време, вие как мислите.
Не се притеснявай, и на моето дете така го изписа. Пи го 1 месец, след микционна цистография.

Аз бих искала да мога да свидетелствам срещу Сарафов, но точно когато правиха операцията на Викито той беше във болничен или отпуска не си спомням вече, та на нашата операция присъства друг анестезиолог.  Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 101
В детската урология  в Пирогов е публична тайна ,че той взима пари за всяко дете на което трвбва да постави анестезия.
Абсолютно си права!Но в крайна сметка си казваш,да ми е живо здраво детето и се радваш че всичко е минало успешно!

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 19:39 от svetlena

# 69
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
искам да събера малко мнения за доц. Кюркчиева от Пирогов. Ние сме пациенти на Доц. Лилова, но ми се щеше да чуя мнението и на още някой. Понеже се оказа, че имам връзка в Пирогов/ познаваме д-р Момчилов, а и една неонатоложка, която ни хвърли в джаза, след като каза, че според нея детето не може да е с рефлукс, тъй като наддавало много добре и не изглеждало болно Shocked. Каза, че ще ни свърже с Кюркчиева/ и сега се чудя - все пак има вероятност, малка според мен, да се сблскат две противоположни мнения #Crazy
Благодаря ви предварително

# 70
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Alexa, това дето са ти го казали за здравето на детето и рефлукса е абсолютна глупост. На мен ми омръзна да обяснявам на лекари и познати как детето ми НИКОГА не е правило пиелонефрити, НЕ Е вдигало висока температура и всички вируси е карало много леко. Освен това на годинка бяхме 4 дни с бронхиолит с болница където му направиха какви ли не изследвания и НЕ откриха нищо обезпокоително. Като се роди пък му правиха ехограф на сърцето защото се чуваше шум, правиха ЕЕГ и трансфонтанелна ехография и пак НИЩО на бъбреците не видяха. Отделно от това на мен са ми правили амниоцентеза по време на бременността, след това ме следяха на триизмерен ехограф, ходех на прегледи в частния кабинет на д-р Димитрова от МД, при д-р Калев от втора градска ипри гинеколожката в поликлиниката и пак НИЩО никой не видя.
А детето се оказа че е с двустранна хидронефроза, два мегауретера, дивертикул на пикочния мехур и стеноза на уретрата. Доц. Минков като го видя не можа да повярва че е възможно никой нищо да не е разбрал при всички тези прегледи и изследвания.
А той го видя защото отидох в частния му кабинет за консултация относно хипоспадията и ГО НАКАРАХ да го види на ехографа.
Прави си на детето изследвания, води го по лекари и не се доверявай 100% на НИТО ЕДИН лекар.


Кюркчиева. Тя може да е много добър специалист, но е изключително груба и безпардонна. Въоръжи се със сили и спокойствие при прегледа защото тя ще говори за детето ти като за улично куче.
След прегледа при нея съм с такъв стрес от лекари че не мога да заведа Марти сама на преглед, за изследване пък да не говорим. Крещеше по мен и детето по коридора пред всички чакащи. Крещеше че детето ми е толкова зле че трябва спешно, веднага да се оперира и след това да правим по една операция всяка година докато влезе в пубертета като не ни дава надежда за нищо. Аз й заведох едно здраво дете с козметичен проблем а тя крещеше че едва ли не се чуди как е живо. Честно ти казвам сега докато пиша се сещам за прегледа при нея и ми се насълзяват очите.
За сравнение доц. Минков оправи Марти с една операция и сега живот и здраве само следим как върви възстановяването.

# 71
  • Мнения: 177
здравейте,моята дъщеря също беше с рефлукс на пикочния мехур,който беше малък,но след боледуване от варицела стана 1-2 степен.благодарение на нашата лекарка го излекувахме само с антибиотици(пи в продължение на 1,6г. ) и не се стигна до операция.последно ни изпрати при д-р буева,която ѝ назначи изследвания,за да се уверим,че вече всичко е наред.но преди тоа ми препоръча и д-р лилова,като много добър специалист.а при момчилов ходихме още в началото в частния му кабинет,но общо взето не съм доволна.само ѝ погледна снимките и не каза нищо какво да правим.

# 72
  • София
  • Мнения: 7 097
Кюркчиева. Тя може да е много добър специалист, но е изключително груба и безпардонна. Въоръжи се със сили и спокойствие при прегледа защото тя ще говори за детето ти като за улично куче.

Тя оперира Калина. С нас се държа малко по-добре, защото ни свърза наш близък, който се оказа и неин близък, т.е. бяхме с връзки. Това обаче не й попречи да го върти и суче, докато не й дадохме и някой лев след операцията...Въпреки доброто й отношение към Калина не ми е симпатична, нещо повече - не я понасям особено.

# 73
  • Мнения: 64
За тези , които вече са лежали в тази клиника наречена Детска урология . Споделете мнението си. Лично за мен 20-те дена които прекарах там са най-кошмарния момент в живота ми. И оопределено не смятам , че Сарафов е най-големия проблем на това отделение. Там всичко е някак страшно и объркано. Лекари те плашат,особенно Кюра, сестри ти крещят, санитарки те слагат под общото име Майче. И накрая си плащаш . За всички тези екстри ,включително походните легла, мръсотията, хлебарките и задължителната инфекция с която ти изписват детето. След изписването ни установих , че най-после имам бели коси  и то в доволно количество.  На всички от това отделение съм пожелала да ги полекуват така както ни лекуват децата.

# 74
  • София
  • Мнения: 7 097

Отделението наистина е потресаващо  ooooh! Аз бях предварително подготвена с информация от наши приятели, чието детенце беше оперирано също там, пък и сме лежали в Педиатрията при доц. Анадолийска, където също си "прекарахме добре", тъй че, дето се вика бях кален ветеран...И въпреки това свързвам този период с отвратителни спомени. Най-яркият ми спомен обаче беше от тормоза от страна на старшата сестра. Тази жена или има психически проблем или не знам как да си обясня поведението й. Търпях известно време и то защото бях заета с операцията и излизането от упойка на Калина, но накрая не издържах и й вдигнах скандал. Остави ме на мира, но продължи да ме гледа лошо и накрая, на изпроводяк "изгуби" всички документи на Калина - МЦГ, епикризи и изобщо всичко, което представихме при постъпването си и имахме до този момент. Буквално останахме без абсолютно нищо.

Общи условия

Активация на акаунт