Ще започвам месно пюре,моля насочете ме!

  • 2 140
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 745
Да ви  кажа - започнахме с месно пюренце от пиле купено на Нестле "пиле с моркови", обаче малчо за първи път ми направи физиономия все едно ще повърне. Не яде от него. Днес опитах с домашно приготвено и резултата беше суперски. Wink Та за това купеното пилето имаше вкус на пиле от консерва. Съвсем различно. Не беше вкусно. Морковите си бяха ок ама пилето - ужас. Пюрето е дует.  Rolling Eyes
Вчера дадох същото пюре!!!!Така се намръщи,че се отчаях.Но щом казваш,че и вашата реакция е била същата...ми олекна.
Реших,че местните не му харесват.
Аз яйце също не съм дала.Не сме почитатели на тези храни и просто незнам как да постъпя с малкия.

# 31
  • Мнения: 176
Христинчето това че не сте почитатели на тези храни не означава, че трябва да лишаваш бебето си от тях.Може пък на него да му хареса.Яцето е богато на желязо и точно през 6 и 7 месец е най-важно да присъства в менюто им.Това е моето мнение!Нищо не ти пречи да опиташ, нали Simple Smile.

# 32
  • Мнения: 141
и аз искам да попитам,колко време след въвеждане на зеленчукови пюрета се въвежда месно и въобще всичко друго ли трябва да си въвел(плодови,каша)на нас ни е доста рано ,но да знам Peace

# 33
  • Мнения: 521
Здравейте момичета както прочетох по горе май не само моят мъник не е харесал дуета на Нестле пиле с моркови и на него никак не му хареса и се опита да го повърне не хареса готовите местни пюрета и сега започнах да му давам домашни и тях ги харесва само дето са плодово- зеленчуково- местни защото само зеленчук и месо не харесвам иска да има и поне малко плод Simple Smile
Та въпросът ми е вие как давате местното пюре един ден зеленчуково на следващия ден местно защото педиатърка ми каза че трябвало да редувам 2 дни зеленчуково 1 ден местно а аз се обърквам в броене на дните и се чудех дали да не мина и аз на схемата един ден зеленчуково на следващия местно тоест местно се пада през ден Simple Smile

# 34
  • Мнения: 165
Аз нещо не разбрах Embarassed докато се захранва с месо всеки ден ли се дава? примерно за около 5-6 дни само месно и дохранване със зеленчуково или един ден месно и зеленчуково и на другия - само зеленчуково?

# 35
  • Мнения: 59
Моето детенце не поже да свикне с готови зеленчукови и месни пюрета. Готови плодови, особено на Gerber обожаваше.Пробвах всички марки, но не. Бях принудена да му готвя и пасирам. Редувах ги един ден зеленчуково + жълтък, на следващия месно (пиле, заек, телешко)

# 36
  • Мнения: 1 165
Аз давах по лъжичка, докато стигнах до 10-15 и дадох цялото количество. Дохранвах със зеленчуковото пюре. Както Блонди ти е писала е добре да има някакъв интревал при включването на различните видове меса. Аз ги дадох в следния ред-пилешко, пуешко, телешко, риба и свинско.Последното не е за предпочитане и го избягвам.

# 37
  • Мнения: 756
аз давам пюретат по същия начин като Атланта , но мисля че е хубаво да има жълтък в зеленчуковите пюрета , избягвам да слагам в месните само.

# 38
  • Мнения: 69
Аз дадох половин бурканче за 1-ви път, на следващия ден дадох другата половина и започнах да редувам, един ден зеленчуково един ден месно.

И аз така направих Simple Smile

# 39
  • Мнения: 502
аз захраних с пюре от пуешко месо и то след като бях захранила и с жълтък. след това ги редувах един ден зеленчуково с жълтък, на следващия месно- пуешко, заешко, пилешко или телешко. към 8 месец записах дъщеря ми на детска кухня, но там почти всеки ден има месно ядене.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз захраних с пилешко пюре.Първия ден 1/4 от пюрето,Втория ден 1/2,Третия ден 1/8,Четвъртив цяло бурканче.След това започнах да редувам един ден месно,един ден зеленчуково.За въвеждане на ново месо изчаквах 2-3 седмици.Жълтък още недавам/незнам колко са пресни яйцата/ Peace

Общи условия

Активация на акаунт