Отговори
# 90
  • Мнения: 3 388
И аз съм му давала засега само готови- Плазмон 100% и на Хип, тъй като повечето от другите са със захар.

Ами той само плод хапва малко, иначе заленчука му го предложих само за опознаване, като нов вкус - не заменям ядене и си е почти само на мляко /кърма и АМ/. Плодовете му ги давам поне 1 1/2 час след кърмене, за да няма проблем с усвояването.
Иначе тази минестра на мен ми е много странна, а и въобще не съм съгласна за полезните качества на това бродо, а за месото на 5-месечно бебе-съвсем.

А вие какво мислите за бебешките продукти- бисквити, млека, тизане, всички са пълни със захар и с показания за бебета над 4 месеца  Shocked Ако няма захар, са с добавени сакарозио, малтодестрине! От Хипп ми пращат редовно мостри, сега получих някакви месни пюрета, с добавена сол! За какъв контрол става дума въобще?

# 91
  • Мнения: 2 617
Сонита, аз давам само пюрета*, засега сме на плодови, евентуално, другата седмица - зеленчукови.
Друго не съм давала.
* и кърма

Тони, много е вярно това за клизмите. На едни наши познати (момченцето е 10 дни по-голямо от Елеонора) педиатърката им беше предписала САМО клизми, защото задържаше.  ooooh! ooooh! ooooh!

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 11:02 от Tsugumi

# 92
  • Мнения: 764
Ники,аз този сироп го купувах лятото,бе newsm78 Абсурд е ShockedНямате ли друга аптека???Сега го сложих на гугал-а,според това:
http://www.torrinomedica.it/studio/generaframe.asp?variabile=htt … e/EPALFEN_EPS.asp

излиза 4е лиценза е подновен 2000г.
Ще се поразровя още,но все пак питай и друг аптекар,ще гледам да мина и аз през нашата тук,да питам.Много странно. Rolling Eyes
Това пък е писано 2002/най-отдолу датата/според както са ти казали,би трябвало ве4е да е спрян/
http://www.xagena.it/news/e-farmacia_it_news/a1d2b0ef5b72772ee48 … e14b993e225c.html

Тук пишат майки,които са го давали преди 7 мес.
http://it.answers.yahoo.com/question/index?qid=20070625041021AAquQNf

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 11:36 от Italina

# 93
  • Мнения: 3 425
Сонита,ами то всеки сам си преценява!Педито казва,а пък всеки самс си преценява кое как иска да дава....аз на 5и половина месеца започнах с плод,на 6 със зеленчук,на 7 сирене,на 8 месо,а на 9 риба.....май така беше  newsm78 ...а яйцето чак след годинка,защото се бях отплеснала  Crazy

И не съм единствена,така че не се притеснявай....ще се захраните!Така или иначе до 1 год менюто е на основата на мляко и кърма горе долу!

Нямаме  Peace

# 94
  • Мнения: 750
Сонита Габи яде волентиери супи4ката която му приготвям аз, Peaceдва три пъти опитах да му дам от готовите супи на мелин,защото нямах сготвено,но той не ги харасва въобще и ги плюе.Ама си е право детето Rolling Eyes,бродото имаше вкус на повръщано Sick
Италина тази аптекарка му казала на мъжът ми ,4е не се произвежда този сироп за деца.Имало само за възрастни и се предписвал само по лекарско предписание Rolling Eyes
Аз съм болна  и се разкарвам с една маска от тензух като пиратка за да не заразя детето.Габриеле умира да се смее като ме види и само ми я дърпа Mr. Green

# 95
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здравейте! Ох, беба наня и аз изчистих и ми мина нервата, че като е кочина и праска лази сред нея подивявам!
Пак за Ники, как сте днес? Аз като се запече ММаргото не давам месо, а само зеленчукова паппа правена от мен и без брашна, само на картофа се " Осланям " за сгъстител.
МАргото стана кака хихихихи, днес ни се обадиха, че на италинкиния рожден ден една братовчедка на Вито родила второ- момиченце

# 96
  • Мнения: 750
Мммм все същата Миликс  Rolling Eyes

# 97
  • Мнения: 764
Ами Ник,то няма сироп за деца,той е общ,разли4на е дозата PeaceОтвори 2рия линк от предишния ми пост,там е написано то4но,за възрастни,за деца от 6 до 14г.,от 1 до 6г. и за кърма4ета PeaceНа мен си спомням,4е педиатърката ми го каза по телефона и после излязах и го взех,не съм носила рецепта.Може би сте казали 4е е за дете и така е реагирала.... newsm78 Не знам Rolling EyesУтре ще имам възможност да мина през аптеката...

# 98
  • Italia
  • Мнения: 4 492

Иначе тази минестра на мен ми е много странна, а и въобще не съм съгласна за полезните качества на това бродо, а за месото на 5-месечно бебе-съвсем.


Сонита,извинявай,но на мен изказването ти ми зву4и меко казано абсурдно. Би ли обяснила,моля те какво то4но ти се вижда странно на минестрата и заЩо те притеснява даването на месо на 5 месе4но бебе. Thinking
Тази схема на захранване е обЩовалидна на национално ниво, одобрена от тукаШното Министерство на здравеопазването и се базира на нуждите на един бебеШки организъм от определени хранителни веЩества.  Crossing Arms
Не е задължително на детето да запо4не веднага да му харесва и да изяжда вси4ко,което му се предлага.Отбиването и преминаването към обЩа храна е бавен и постепенен процес. Stop


А вие какво мислите за бебешките продукти- бисквити, млека, тизане, всички са пълни със захар и с показания за бебета над 4 месеца  Shocked Ако няма захар, са с добавени сакарозио, малтодестрине! От Хипп ми пращат редовно мостри, сега получих някакви месни пюрета, с добавена сол!

Какво разбираШ под добавена сол? На етикета пиШе изри4но,4е съдържат сол или? За каква възраст са?

# 99
  • Мнения: 3 388
Хайде пак ме започнаха  Joy

mcdirock, за нуждите на едно бебе на 5 месеца, никой не спори. Много от веществата обаче могат спокойно да бъдат набавяни от млякото, докато месото не всеки 5-месечен организъм е способен да преработи добре. Ако си бил само на мляко 4-5 месеца, ще имаш нужда от доста време, за да свикнеш с приема на подобни храни., а започвайки веднага /и то ежедневно/ с месо ми се струва меко казано стресиращо за организма.

За добавената сол-да, има я в месото, телешко, над 4-месеца, пише го в съдържанието. Впрочем, изключително голям брой детски храни се продават за бебета над 4-месечна възраст- много от тях съдържащи захар, сол, различни добавки. И всички те, произведени според съответните европейски наредби, одобрени от педиатри и пр. Това, че нещо е одобрено от определен законодателен орган за мен не го прави 100 % надеждно. Мнения различни, съвети и интереси всякакви.

# 100
  • Мнения: 764
Дирокова,да ти кажа аз защо не я харесвам тази минестра.Според това което съм у4ила,всяка нова храна се въвежда най-малко седмица след друга нова.Тук,в слу4ая захранват едновременно с бульон/4есто от няколко зелен4ука,т.е. в бульона има техен извлек/+оризово брашно+месо+ зелен4ук+олио+евентуално пармиджано.Колко станаха??? ShockedАко после дете се обрине,повръща,има разстройство или е алерги4но към някое от тези неща,как се разбира към кое то4но е???Може да е одобрена от когото си иска,аз съм я давала само след като едно по едно бях въвела вси4ко това.Не 4е се приемаше и особено добре де.Ли4ното ми мнение е 4е е доста гадна на вид и вкус Sick

# 101
  • Мнения: 2 617
Тони, може да не ти харесва, защото не си била захранена самата ти по правилния начин  Wink (шегичка  Sunglasses)

# 102
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Хайде пак ме започнаха  Joy

mcdirock, за нуждите на едно бебе на 5 месеца, никой не спори. Много от веществата обаче могат спокойно да бъдат набавяни от млякото, докато месото не всеки 5-месечен организъм е способен да преработи добре. Ако си бил само на мляко 4-5 месеца, ще имаш нужда от доста време, за да свикнеш с приема на подобни храни., а започвайки веднага /и то ежедневно/ с месо ми се струва меко казано стресиращо за организма.

За добавената сол-да, има я в месото, телешко, над 4-месеца, пише го в съдържанието. Впрочем, изключително голям брой детски храни се продават за бебета над 4-месечна възраст- много от тях съдържащи захар, сол, различни добавки. И всички те, произведени според съответните европейски наредби, одобрени от педиатри и пр. Това, че нещо е одобрено от определен законодателен орган за мен не го прави 100 % надеждно. Мнения различни, съвети и интереси всякакви.


Малко пояснение :не съм те "запо4нала" теб конкретно на ли4на основа,просто коментирам написаното.По съЩия на4ин Щях да реагирам и ако автора на постинга беШе Пинко Паллино. Stop

Кои то4но веЩества дето се съдържат в зелен4уковия булЬон могат да бъдат спокойно набавяни от млякото? Както ве4е писах отбиването е бавен и постепенен процес.Ти запо4ваШ да даваШ на детето си първона4ално само по няколко лъжи4ки плодово пЮре,после увели4аваШ дозата.По съЩия на4ин и със зелен4ука и с постепенното и градуално прибавяне на месото и другите съставки.И при това най_напред заместваШ само едно от мле4ните храненията със зелен4уковата паппина.Не напразно има някакъв определен ред на въвеждане на разли4ните видове меса с цел привикване на организма и по_лесно храносмилане.
Но Щом на теб ти се вижда "стресираЩо"месото и зелен4уковата супа странна храни го по твое усмотрение и не се съветвай и влияй от другите.  Crossing Arms

За солта: ами да,тя и в пармиджаното се съдържа както и в разните формаджи,които препоръ4ват за захранване. И? Идеята е ,4е освен малкия процент сол,захар и други подобни съставки към паппините не трябва да се добавя ДОПЪЛНИТЕЛНО за да се овкусява.
Аз изобЩо се 4удя заЩо си правиШ труда да питаШ как се захранва тук,какво и как се прави при положение ,4е си толкова негативно настроена към съЩествуваЩите методи. Карай си както знаеШ и с4итаШ за здравословно ....

# 103
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Стига сте се карали, бе....
Аз например също много плахо захранвах, взимах съвети от тук, но чак да психясвам заради захарите и солта в пуретата,... те са минимални по количество, а месо съм давала края на петия месец. Та минестрината правена само с морков, картоф и тиквичка не е нищо страннои страшно. Сонче, не разсъждавай сега от гледна точна на " диетоложките" на възраст десетки години над бебешката! Та нали захранването е с цел постепенно привикване на детето към храната на големите човеци? Особено последните месеци до годинката! Например на мен ми харесват купените пурета, е пък не се харесват всеки ден настърганите ябълки, круши без захар! Освен това, особено доматеното пуре за бебета и всички според мен зеленчукови и плодови са правени със сезонен " материал".

# 104
  • Мнения: 708
ох с това захранване.... ooooh!
според мен леко се преувели4ават притесненията покрай него.
Всеки педиатър обикновенно ти дава едни листи (поне този на моята 6терка и на децата на дружките ми) и в тях подробно е описано как се захранва,от кога да запо4не захранването,как да се приготвя папата и т.н.
Какво толкова сложно има?
Дори някой педиатър да е изперкал и да е казал да се захранва на 3 месеца с месо например,на вси4ки ни е ясно (казвам на вси4ки,понеже въпроса сме го ни6тили 1000 пъти),4е захранването запо4ва не по_рано от 5 месец и обикновенно се по4ва с плод (ябълка,кру6а).
После запо4ва да се вари картоф.И тук вариантите са два:
1.Изважда6 картофа и във водата в която е врял слага6 оризово бра6но (постепенно бра6ната стават няколко вида)
2.Пасира6 мъни4ко от картофа и го дава6.

После се прибавят морков,тикви4ка,лук,тиква,целина,боб и т.н......
Всеки нов продукт се въвежда постепенно,тоест след най_малко 4 дни (по_добре седмица)

След годинка детето ве4е може да яде вси4ко без пикантно,гъби и разни морски дарове.......

Та така,не е 4ак толкова сложно.Поне на мен никога не ми е изглеждало и не съм се стряскала.
За продуктите на пазара....
Ами който го притеснява факта,4е съдържат захар,сол и тем подобни да си приготвя сам храната на детето.
В смисъл купува6 плод от пазара,настъргва6 (пасира6) и дава6.Зален4уците си ги вари6 без сол и толкова.

Ако детето е запе4ено никакъв ориз, дава6 сливки и се оправя.
Ако пък е с разтройство....ориз,банан,картоф и вси4ко е ОК.Разбира се зависи от при4ината за разтройството....

В листите на моя педиатър пи6е,4е ако детето откаже дадена храна да не се насилва,а да се из4ака няколко дни и пак да се пробва да му се даде.

Успех на вси4ки мами и мноооого спокойствие и търпение.Децата си растат..... Hug Peace Hug
 
)

Общи условия

Активация на акаунт