"Момченце е трябва да си хапне"-каза тя.

  • 15 568
  • 184
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 13
На моето нищо не му е станало още  bowuu

# 136
  • Мнения: 2 070
Абе явно някои мъже от малки са големи симуланти и манипулатори и това е.  Wink

# 137
  • Oslo
  • Мнения: 659
На моето нищо не му е станало още  bowuu
И на моите, пък са големи вече, че и лакоми....

# 138
  • Мнения: 25 651
Иначе - по пътя на логиката - има особено чувствителни деца, които вдигат температура от такива неща. Или пак на психическа основа се проявяват други симптоми. Нямам идея дали може да има връзка, но защо да няма при някои деца. И хората преди време да са забелязали, че се случва при някои и така да са създали суеверие и да са го пренесли спрямо всички момченца.

Абе, и манипулаторчета големи има. Позната ми разказваше навремето как като откаже да купи нещо за ядене на сина си, той, подучен от бабите, веднага правел трагична физиономия и се хващал за пишока. И тя, какво да го прави, купувала, де да знае пък дали няма да се окаже нещо сериозно...  Joy

# 139
  • Мнения: 2 978
А на момиченцата какво им става?
Нещо с гърдите ли? Моите за това ли не стаха големи? newsm78 (пфуу к' ви лоши родители съм имала)

# 140
  • Oslo
  • Мнения: 659
А на момиченцата какво им става?
Нещо с гърдите ли? Моите за това ли не стаха големи? newsm78 (пфуу к' ви лоши родители съм имала)
LaughingВини, и мойта майка също тъй ме е наредила....

# 141
  • Мнения: 1 586
Ама то като не ти се е случвало ...........май е по-добре да си мълчиш вместо да остроумничиш.Нямаше да пиша ама много се ядосах !

Мила мамо на момченце, като мама на две момченца, ще ти дам един неостроумен, но полезен съвет. Измивай добре сина си и на теб няма да ти се случи. А и няма да се ядосваш много, че и  напразно.
Не помня да съм ти искала съвет!Синът си измивам добре,ти не му мисли.Това ,което казах не се е случило на моят син но знам,че е истина.Повече няма дя споря ,не виждам смисъл.Когато обаче съм сигурна за нещо имам право да го напиша.Точка. Peace

# 142
  • Мнения: 27 524
Нямат ли край безумните бабини, ограничаващо-задължаващи и крайно смотани деветини   Laughing

Моля ви, помогнете ми да се справя със свекървата. Имам син на година и четири месеца.Свекърва ми винаги ми излиза с номера, че е момченце и трябва да си хапне, и дава на сина ми всичко което я види че яде. Кажете ми има ли нещо вярно в това, че ако не дадеш на момченцето да пробва всичко което е видял, ще му стане нещо(на пишлето)? Аз мисля, че това са бабини дивитини, но искам и вашето мнение.

Не, няма нищо вярно. Първо, но и последно. Основно - ТИ СИ МАЙКАТА! ти решаваш, ти определяш. Аман от мачкани снахи, дъщери и изобщо всякакви. Аман от тесногърдие, от елементарност и простотия. Извинете ме, но в 21-ви век, всичко това е просто хипер безумно, смотано, просто, нежелано и излишно. Абе, момичета, бъдете себе си, бъдете майки, бъдете хора, не клякайте, не се излагайте, четете, аргументирайте се, режете когато трябва и да не ви пука, един живот живеем и не сме длъжни на никого. И най-вече на простоватостта. Извинявам се за резкия постинг, но понякога просто се удивлявам кой в кой век живее  Crazy

# 143
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Блонди, със свекървите лесна работа, оправяме се. Ама тук някои млади твърдят, че са го виждали. То да са го виждали лошо няма, но са сигурни, че е заради суеверието.
Самият израз наистина е дискриминация.
Все едно, ако някой яде пред две деца - момче и момиче и да даде да опита само на момчето. Ега ти и логиката ooooh!

# 144
  • Мнения: 27 524
Lilqna, права си. Без да искам да обиждам никого - моля, наистина споделям само видяното, тези млади са често от дълбоката провинция, от села, от закостенели фамилии, порядки и нрави. Ни най малко не искам да съм саркастична или да засегна някого, аз самата съм върла българка и ценителка на всичко българско и въпреки, че съм от София майка ми тайно напои сина ми на два месеца и поливна наведнъж с 30мл сок от ябълка и моркови  Crazy . Но - не на всичко остаряло и доказано вредно, ненужно и грешно. Затова винаги казвам, че информацията е голяма работа. И който има интернет да зададе въпрос тук, бил той умен или не чак толкова, а е факт, че за бременност, бебе и дете глупав въпрос няма, значи има и възможност да прочете куп полезна информация и да си направи изводите.
А за жалост е факт и, че хиляди снахи не си и помислят да противоречат на свекървите и майките си. Особено младичките и зависещите от тях. И от тук ето проблеми... трудно е и тъжно, срамота е все пак за България, но нещата не стават и не вървят лесно... дано скоро...  Hug

# 145
  • Мнения: 13
На моето нищо не му е станало още  bowuu
И на моите, пък са големи вече, че и лакоми....
Имах предвид на "пишлето", както се е изразила - Ani81  Wink

# 146
  • Мнения: 1 312
Цитат на: Блонди link=topic=265186.msg6467533#msg6467533 [b
date=1202597220]
... тези млади са често от дълбоката провинция, от села, от закостенели фамилии, порядки и нрави.


Блонди[/b],не винаги хората съобразяващи се и изпълняващи такива безумия са прости и ограничени.
Най-лошото е,когато става дума за начетени,умни,образовани и модерни хора,които просто са подвласни на чуждото мнение.
Глупостта се лекува с четене,но данък обществено мнение ако си свикнал да плащаш трудно ще избягаш от себе си.
Мен това повече ме дразни.
Защото хич не ми пука какво мислят хората щом аз си знам кое е правилно за мен,за детето,за семейството ми.
Обаче съм се сблъсквала със случай,в който млада жена върви право срещу себе си и убежденията си заради:"Ами какво ще кажат хората?"
Откачам в такива ситуации #Cussing out

# 147
  • Мнения: 2 018
Не разбирам защо трябва да обиждате - нито съм от малък край, не знам вече кое поколение варненка съм, не смятам че робувам на хорското мнение, образована съм, не съм мачкана снаха, нито мачкана дъщеря, на 37 години съм / стара ли съм? /

Казах, че в повечето бабини деветини има и капка истина и ще дам пример - Не трябва да се излива вода от менчето през дръжката. Било на лошо.

Ще кажете, това не е вярно и пак глупости. А, аз ще ви отговоря, че има капка истина и тя е - дръжката се хваща от кой ли не, има микроби - естествено, че това няма да ви доведе до нищо добро.

Относно хапването - Не съм лекар и не мога да дам правдоподобно обяснение за това, защо при някои деца се получава така при други не, но съм сигурна, че има такова.
Но има и друго и то е който не се е опарил, той не знае какво изпитва опарения! Пожелавам ви никога да не ме разберете. Имам три деца - само единият имаше проблем и когато опитахме всичко от традиционната медицина, ни помогнаха бабините деветини - пояснявам, че детето си го къпех всеки ден, по повод едно изказване за лоша хигиена!
Още веднъж ви пожелавам никога да не стигате до там, защото ако се случи, то е от дебелата ви глава, която не може да проумее, че има мъдрост и в някои бабини деветини и ще бъде за сметка на детето ви!!!

# 148
  • Мнения: 47 996
абе това поне е по- безобидно суеверие от осоляването и рязането на гърба, но все пак е само суеверие, което ако е повтаряно често може да предизвика вероятно подуване или дискомфорт на психическа основа...

# 149
  • Мнения: 2 978
.............. рязането на гърба,,..........


Леле мале #Crazy
това не искам и да си представям какво е. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт