много съм притеснена

  • 2 767
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Много съм притеснена-може ли някоя мама да ми каже дали е била в подобно положение-направих си тест за бременнострпосле и втори-и двата са положителнирдо тук-добре.също така имам и голямо закъснение на м.цикъл,обаче когато отидох на лекар.той ми каза че бременност има,но не вижда вътре ембрион.Обясни ми че има 2 вариянта:или бременноста да е в много ранен стадий и за това да не се  вижда ембрион,или ако е имало такъв-да не се развива и ще се наложи аборт,koeто и не искам да си помисля че може да стане защото бебето е желано.Каза че след 1 седмица трябва да отида пак на преглед и ще ми каже със сигорност,ама до тогава аз ще се побъркам от притеснение.

# 1
  • Мнения: 2 755
Не се притеснявай, и на мен така не ми се видя на първия преглед. Видя се чак  2 седмици след закъснението. Често се случва да не го видят като е малко. Опитай да се успокоиш и може само да чакаш. Успех и честито, вярвай, че ще бъде на ред всичко. Както казах, често плашат така жените. Извинявай за въпроса, но случайно да си посещавала форума на Зачатие?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Колко ти е закъснението?

# 3
  • Мнения: 3 456
Единственото, което се сещам е да посетиш и друг гинеколог. Успех !

# 4
  • Мнения: 9 973
изчакай,може би лекаря има право Wink

# 5
  • Мнения: 1 931
Може да отидеш на друг лекар, но може и да изчакаш. Може наистена да е много рано и да не може да го види.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 122
Търпение!!!
И стискам палци всичко да е наред...
И да ако е мн рано хванато, нормално е да не се види ембрион....но и кухото яйце си е вариант...просто изчакай и да ходиш при др не е гарнанция, че ще види нещо но може да пробваш...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами напълно възможно е да не е видял нищо!В най-ранна бременност е трудно да се види.Когато аз отидох на първи преглед,бяха минали повече от 2 седмици от закъснението,май-даже и 20 дни.Докторът видя бременност(с коремен ехограф),но беше още само точка и каза да дойда пак след 2 седмици,за да види дали има сърчице и дали ембрионът се развива.Теб с какъв ехограф те гледаха?С вагинален се вижда много по-детайлно.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 122
мда аз отидох около 10 дни след закъснението и също се видя само точицата с вагинален ехограф....

# 9
  • Мнения: 536
Бъди търпелива и спокойна ,и ако нямаш доверие на този д-р посети друг ,не се отчайвай с притеснение не си помагаш,при по-късна овулация е възможно по-късно да се види ембрионче  Wink

# 10
  • Мнения: 135
закъснението ми е около 2 седмици

# 11
  • София
  • Мнения: 672
Малко е 2 седмици. Изчакай още мъничко време и пак иди Simple Smile Сигурна съм че всичко ще е наред - аз отидох в 6-та седмица Simple Smile

# 12
  • Мнения: 8 917
Няма за какво да се притесняваш - най-вероятно всичко е наред и наистина е много рано да се види ембриона. По-спокойно го давай - как мислиш да я караш с такова "шашкане" цялата бременност Hug  bouquet

# 13
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
При първата ми бременност ,след като ми закъсня 2 седмици си направих тест,който беше положителен,с две ясно изразени черти.Отидох на преглед и доктора след като ме прегледа ,доста сериозно заяви,че не само не съм бременна,но и в близките 6 месеца нямало да мога да забременея,защото нея година лятото било много горещо.След няма и 8 месеца гушках дъщеря си.Спокойно,всичко ще е на ред!

# 14
  • Мнения: 367
Наистина е най-добре да изчакаш минимум 1 седмица.Бременността в началото е един плоден сак(от него се развиват плодните обвивки)и вътре купчинка от клетки(от тях става ембриона).Към 20-24ден след оплождането,ако не се лъжа,започват пулсациите на първичното сърце,ако овулацията ти е била по-късно и пулса ще се появи по-късно.Кухо яйце,не се отчайвай,защото природата има свой начин да премахва неща,ако носят тежки дефекти(начин да се пречиства от тях).Естествено стискам палци всичко да е о.к.  при теб! Praynig  bouquet

# 15
  • Мнения: 1 049
Ех, тези доктори как така си говорят без изобщо да се сьобразяват как би се чувствала една бременна жена  newsm78 Не се притеснявай, много е рано още. След още някоя и друга седмица ще видиш резултата. Хубавите неща става бавно  Peace

# 16
  • Мнения: 5 539
Потърси доктор, който преглежда с вагинален ехограф. На този етап е съвсем нормално с коремен да не се види НИЩО.

# 17
  • Мнения: 1 877
И аз съм ЗА да отидеш на друг гинеколог

# 18
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Потърси доктор, който преглежда с вагинален ехограф. На този етап е съвсем нормално с коремен да не се види НИЩО.
Като ме гледаха с коремния ехограф ми казаха, че имам срастване.Докторката реши да ме гледа и с вагинален и тогава се видя дори и пулс бях в 8 г.с.

# 19
  • Мнения: 2 131
Когато ми закъсня цикълът и си направих тест за бременност, моята леля, която е акушер-гинеколог ме посъветвам да изчакам малко с ходенето на лекар. Отидох, може би, около три седмици след закъснението. Бяхме на почивка, върнахме се и отидох на преглед около седмица след това. Мисля си, че за да ме посъветва така, сигурно е имала нещо предвид.
Спокойно, всичко ще бъде наред  Hug!

# 20
  • Мнения: 4 406
подкрепям мнението за преглед с вагинален ехограф

# 21
  • Мнения: 371
Изчакай още седмица както ти е казал лекаря Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Не се притеснявай излишно и доколкото можеш, се старай да мислиш позитивно...
От сърце ти желая всичко да е наред... Praynig

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Изчакай още седмица-рано е още Peace

# 24
  • Мнения: 1 243
Изчакай още седмица-рано е още Peace

Съгласна съм с момичетата Peace

# 25
  • Мнения: 492
Раничко е още. Изчакай колкото те е посъветвал лекаря и ако имаш съмнения - отиди при друг. Дано всичко е наред. Hug

# 26
  • Мнения: 100
Споко. Някои доктори въобще не се замислят за емоционалното състояние на хората и си говорят ли, говорят........без да им пука.
Най-вероятно е още рано.

# 27
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Пожелавам ти успех, стискам палци и аз  bouquet
Изчакай още 1 седмица и посети и друг лекар  Hug

# 28
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Успокойте се.С притеснение нищо не можете да направите

# 29
  • Мнения: 469
имам и голямо закъснение на м.цикъл
Колко голямо  е закъснението?

# 30
  • Мнения: 121
На мен в 9та седмица , не ми се виждаше бременността с  нормалния ехограф, а само с вагиналния. Не се притеснявай . Изчакай няколко дни  , седмица и  върви отново. Успех

# 31
  • Мнения: 941
наистина е рано, изчакай още седмица или 10тина дни и пак отиди, тогава вече и пулс можа да има, мен така ме изплашиха, уж бях в 7гс а доктора ме гледа с някаква стара техника и ми заяви че може да е кухо яйце, още тогава трябваше да го сменя,  а всъшност всичко си ми беше наред, така че просто се въоръжи с търпение и след седмица пак ходи, успех

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Няма за какво да се притесняваш - най-вероятно всичко е наред и наистина е много рано да се види ембриона. По-спокойно го давай - как мислиш да я караш с такова "шашкане" цялата бременност Hug  bouquet
HugМисли положително и стискам палци.Посети и друг лекар!

# 33
  • Мнения: 135
много ви благодаря на всички за подкрепата,мина страшната седмица-ходих пак на лекар-видя този път жив ембрион със сърдечна дейност и каза че всичко си е наред-и така поуспокоих се малко и се очертава някаде през септември да си имам второ бебе-пожелавам на всички вас да изпитате това щастие-страхотно е.

# 34
  • Мнения: 1 264
Радвам се за теб!  Hug
Лека бременност и здраво бебче!   bouquet

# 35
  • Мнения: 469
Честито!  bouquet

# 36
  • Мнения: 113
Честито и от мен!  bouquet

# 37
  • Мнения: 21
Честито и от мен smile3501!!!
Лека и безпроблемна бременност,почивай повече през първия триместър и мисли положително!!!
И на мен в 7г.с. ми казаха "кухо яйце",но аз отидох на друг лекар/след два дни/и той видя сърдечна дейност Wink!!!
Желая ти успех!!!

# 38
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Успех и леко бременеене!  bouquet

# 39
  • Мнения: 371
Честито, много се радвам за теб   Hug

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Честито, лека бременност    bouquet

# 41
  • Мнения: 881
Честито и леко бременеене Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 418
Честито и дано минат леко бременността и раждането!

# 43
  • Мнения: 188
Честито и лека бременност

# 44
  • Мнения: 363
смятам, че е прекалено рано рано да се види ембриона! при моя 1ви преглед, който беше почти 10 дена след закъснението, ми каза,че има бременност и от кой яйчник е излязла яйцеклетката,а ембриона ми го и показа, защото прегледа беше с вагинален ехограф!
не се притеснявай! лека бременност и честито!

# 45
  • София
  • Мнения: 1 220
Момичета и аз имам подобен проблем ... Вчера бях на доктор след 2седмично закъснение, видя се само плоден сак 1,64см но докторката каза, че няма ембрион и че сака отговарял на 5г.с., а трябвало да е на 7г.с. -много ме изплаши едва ли не ме отписа, а аз имах мисед с кухо яйце октомври месец и просто настръхвам при мисълта за втори... Все се надявам тя да греши... Sad

# 46
  • Мнения: 6 274
Момичета и аз имам подобен проблем ... Вчера бях на доктор след 2седмично закъснение, видя се само плоден сак 1,64см но докторката каза, че няма ембрион и че сака отговарял на 5г.с., а трябвало да е на 7г.с. -много ме изплаши едва ли не ме отписа, а аз имах мисед с кухо яйце октомври месец и просто настръхвам при мисълта за втори... Все се надявам тя да греши... Sad

А не ви ли препоръчаха да изчакате 6 месеца ?  newsm78

# 47
  • Мнения: 523
Просто изчакай и ще се разбере сус сигурност . На мен и двата пути ми бяха казали , че не съм бременна , обаче си имам две прекрасни дъщери .........така че ....... Hug  bouquet  bouquet  bouquetЧестито и късмет !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hug Hug Hug

# 48
  • Мнения: 469
Момичета и аз имам подобен проблем ... Вчера бях на доктор след 2седмично закъснение, видя се само плоден сак 1,64см но докторката каза, че няма ембрион и че сака отговарял на 5г.с., а трябвало да е на 7г.с. -много ме изплаши едва ли не ме отписа, а аз имах мисед с кухо яйце октомври месец и просто настръхвам при мисълта за втори... Все се надявам тя да греши... Sad

А не ви ли препоръчаха да изчакате 6 месеца ?  newsm78
На мен ми препоръчаха 3м.почивка,след спонтанен аборт в 12г.с.Сега имам живо и здраво момченце Heart Eyes
lanna не знам как да те успокоя,може би трябва да посетиш друг лекар.Успех!Дано всичко е наред! Hug

# 49
  • Мнения: 353
Ах колко хубаво,честито.Пожелавам ти спокойна бременност и леко раждане  bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 1 220
Момичета и аз имам подобен проблем ... Вчера бях на доктор след 2седмично закъснение, видя се само плоден сак 1,64см но докторката каза, че няма ембрион и че сака отговарял на 5г.с., а трябвало да е на 7г.с. -много ме изплаши едва ли не ме отписа, а аз имах мисед с кухо яйце октомври месец и просто настръхвам при мисълта за втори... Все се надявам тя да греши... Sad

А не ви ли препоръчаха да изчакате 6 месеца ?  newsm78
казаха ми 3 редовни М.. и аз така направих...

Общи условия

Активация на акаунт