Норвежки моми -20 тема!

  • 14 930
  • 295
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 786
Хайде, "норвежанките" да кажат сега forlover кум ли е или нещо друго?
Седнах да чета тук едни сватбени сайтове и се ошашках ... то специална подредба на масата, то тостове и речи, то традиции ... и ми се стори, че forlover съответства на нашето "кум", ама ...  newsm78

# 286
  • Мнения: 3 674
Хайде, "норвежанките" да кажат сега forlover кум ли е или нещо друго?
Седнах да чета тук едни сватбени сайтове и се ошашках ... то специална подредба на масата, то тостове и речи, то традиции ... и ми се стори, че forlover съответства на нашето "кум", ама ...  newsm78
щастливка..да , forlover е тчоно кум и кума. Една дума е  и за двете... Simple Smile

# 287
  • Мнения: 2 786
Винце, а един ли е или двама?
Я кажи някои по-специфични обичаи и традиции в тази област? Simple Smile

# 288
  • Мнения: 3 674
Винце, а един ли е или двама?
Я кажи някои по-специфични обичаи и традиции в тази област? Simple Smile

Ами нормално е да са двама. Мъжа си избира кума, може да е приятел, колега, бартовчед  ...Също така и жената също си избира кумата. Но ако иксте може да си изберете двамата ваше приятелски семейство.

 Моята кума не се познаваше с кума  Sunglasses Запознаха се на сватбата... Hug

И преди сватбата кума организира ерегнско парти за  мъжа, а кумата  отделно  за булката. Ходят  по баровете и се напиват до козирката.. Joy

Но на нас такива "предсватбени" партита не ни правиха... Grinning

# 289
  • Мнения: 2 786
 Joy
Хммм .... добре Simple Smile
Аз моминско парти не искам щом се напиват до козирката! :Р
А като цена колко излиза една средно голяма сватба?
Или по-скоро по колко излиза на човек?

Сега забелязах, че темата ни е Норвежки мОми, а не мАми  Joy

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 23:42 от щастлива

# 290
  • Мнения: 3 674

...
Сега забелязах, че темата ни е Норвежки мОми, а не мАми  Joy

Joy Joy Joy Браво на Деатка...това е нейна идея за момите... Joy Hug



Joy
Хммм .... добре Simple Smile
Аз моминско парти не искам щом се напиват до козирката! :Р
А като цена колко излиза една средно голяма сватба?
Или по-скоро по колко излиза на човек?

Сега забелязах, че темата ни е Норвежки мОми, а не мАми  Joy

Е ти не е задължително да се напиваш  до козирката на моминското парти... Joy

А за цени...много са скъпи  са сватбите им тука.  Embarassed

Ние бяхмя много тесен кръг хора...10 човека, най-близките му на милото.Първо бяхме на ресторант , после на бар вечерта. След това спахме  двамата  в хотел в много голяма и луксозна стая, украсена  специално за нас с едни балони и цветя Blush  Heart Eyes / което струвало  екстра..каза моя /. Rolling Eyes

 После си поръчахме специален сватбен  албум/ А тука ги правят разкошни албумите  Heart Eyes/...,та  не искам да изписвам сумата която плати моя.  Rolling Eyes Shocked Embarassed

Само за сватбения албум ще ти кажа, че струваше 2.500 крони...  Mr. Green та го пазим като очите си  Crazy

щастливке
..зависи къде и каква искате да е сватбата?  newsm78  Иначе ние правихме две сватби..една  тука, и една в България.  Grinning

Все пак не можахме да поканим всичките ми роднини на сватбата тука, нямаше къде да ги натстаним 30 човека. А и никой нямаше да се навие да дойде за 3 дена  в тази скъпа старна и да плати сумати пари за билети и хотели.

Та затова решихме една сватба тука с норвжежците..и една  в България с моите роднини. Така нямаше сърдити.. Joy


Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 04:32 от ЧервеноВинце

# 291
  • Мнения: 2 786
Винце, и милото ми каза, че сватбите тук са ужасно скъпи, пък като правихме списъка с поканените ... над 30 човека (само от негова страна).
Е какво, заем от банка ли ще вземем?  Joy
Много романтично е това за хотела и украсата на стаята   bouquet
И за другото си права, че излиза много скъпо да поканиш цялата рода от България, но аз не възнамерявам да каня никой друг освен майка ми и брат ми, така че май проблема ми е решен предварително  Wink
Но и българско парти си трябва, все пак има някои хора в България, които трябва да бъдат уважени Simple Smile
Мда ... доста планиране си трябва.
А за сватбения албум вие ли си направихте снимките или наехте фотограф?

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 10:34 от щастлива

# 292
  • Мнения: 1 294
Винска, тънко сте минали с 2500 НОК за албума   Simple Smile Тук са от 2500 до 7000 НОК цените. Има един фотограф иска по 7000 за албум, ама са супер сериите му де, много яки снимки прави...

Щастлива, що не се ожените в БГ?

# 293
  • Мнения: 2 786
Хубав въпрос, палачинке.
Няма как да дойдат всичките му роднини в България, организацията ще е доста сложна (и скъпа), а и от моя страна така или иначе са само майка ми и брат ми, което е по-лесно.
Пък и той иска да се ожени тук, както си е по норвежкия ред подпис и след това парти, а за мен няма особено значение Simple Smile

# 294
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Айдеее новата темааа, вднъж и аз да се отчета  Crazy:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=270265.new#new

# 295
  • Мнения: 977
Само за сватбения албум ще ти кажа, че струваше 2.500 крони...  Mr. Green та го пазим като очите си  Crazy

#Crazy
Винска, това с или без снимките?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт