Яслата/5/ :)

  • 13 048
  • 281
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 6 284
куки, дай някоя и друга хитрина как го научи сам да спинка? Вие сте напред с материала - даже памперса сте махнали. Аз не си давам зор с него, считам, че е много малък още, даже не ми показва по никакъв начин, че му се пиша или ака. Та ще разчитам на лелките в яслата за това.

Мисля, че всички яслени групи са смесени. Директорката ни обесни, че е така, защото персонала е малко и не биха се справили 2 сестри с 20 бебета, например, които като моя син са все още с памперс, не се хранят сами и т.н. За това го смесвали, по-големите деца са понаучени да се хранят сами, да ходят на гърне. За мен това е добре, защото Бобо обича по-големи дечица, надявам се да се учи от тях като гледа, а и на 15 септември май ще тръгнат само 2-3 нови дечица, което означава, че поне ще могат да обърнат малко повече внимание на него.

# 256
  • София
  • Мнения: 2 708
Кати, хитринка нямам, на няколко пъти пробвах с това заспиване, но не ставаше, много плачеше милия. Гледах много да му обяснявам какво е добре да прави, че вече е голям и да се учи от кака си (нея я слагаме в стаята, пожелаваме си лека нощ и цял купи други приказки и целувки, гася лампата и на сутринта тя сама си идва при нас в стаята). В един момент когато проговори и започнахме да комуникираме по - пълноценно вече разбирах какво прави защото иска и какво напук (много е буен и див) и пак с подходящите приказки в един момент стана, доста бързо при това, за 3 - 4 дни свикна и сега е като кака си. Но той е по - голям, след месец прави две, а заспиването го усвоихме преди месец някъде (срам, до преди това с гюленце на ръце  Embarassed ). Точно преди да се научи да заспива сам имаше период да заспиваме с хванати ръчички, и нощем като се събудеше искаше ръчичка. В един момент отказах да му подавам ръчичка нощем, после и при заспиване и той взе че се научи сам да заспива  Simple Smile Затова и памперса е на път да замине (дневния вече е минало), а с яденето - от 2 дни се храни сам, не знам как стана, 2 седмици се учехме и преди 2 дни татко му го остваил сам и О чудо, прояде самичък  Laughing има какво да се желае де, но определено е напредък. А за смесените групи - права с, и аз затова мисля, че са смесени, въпреки, че не ме радва мисълта, но няма как, може пък и за добро да е Simple Smile

# 257
  • София
  • Мнения: 6 284
куки , благодаря ти за отговора. Поуспокоява ме, все си мисля, че сме едни от малкото деца, които не заспиват сами  Embarassed Дано да посвикне поне малко така, а и ми прави впечатление (въпреки че едва от 3 дена не се кърмим вечер и го приспива баща му), че заспива сравнително бързи с баща си (за сега не иска АМ, което му взех), което ме навява на мисълта, че при мен май се глези повечко  Tired Просто ми се ще да го подпомогна малко за адаптацията в яслата.

# 258
  • Мнения: 897
Здравейте.
Моето дете тръгва от септември на ясла.Като ви зачетах, доста се поуспокоих.Доста се притеснявам за отношението както в групата с деца,така и отношението от лелките.
catty m, аз все още го кърмя по 3-4 пъти на ден..  Embarassed Обедното заспиване и вечерното е на гърда. И се чудя как ще го приспиват това дете...  Rolling Eyes И дали изобщо ще свикне. Пробвах и аз с АМ ,майка ми да му дава. Пиива 20 грама и толкоз.  Sad 
Ще следя темата с интерес. Станала съм като идиот.Като се заговоря с мама в градинката, чието дете е колкото моето непременно питам "А на ясла записан/а ли е ?"
Струва ми се ,че на мен адаптацията ще ми е по-тежка от тази на детето.

# 259
  • Мнения: 2 908
Здравейте и от мен Hug
Дъщеря ми тръгва от септември на ясла и аз съм в трепет как ще се справи,освен това ме човъркат някои въпроси като например:аз сега като съм я научила без памперс през деня,как процедират лелките в яслите,защото точно в тази,в която съм я записала ме наплашиха,че си нагаждат всички деца заедно-т.е. повечето не са с махнат памперс ,дъщеря ми си казва когато и се пишка,но сред 25 деца едва ли някой ще и обърне внимание,а тя ако не получи гърнето до 3-4 минути и се изпишква.Та ми е ясно,че няма д аима кой да забележи точно нея,а не ми се иска да и връщат памперса на дупето след толкова мъки от моя страна да и го махна. Rolling EyesМоя позната ми разказа за нейното момченце,което обаче си тръгна с памперс,то е по-малко,че съвсем са го травмирали в яслата откъм пишкане,искали всички деца да пишкат в определени часове,държели ги много дълго на гърнето и то отказвало вече да пишка....Побеснявам,само като си помисля,как съм си късала нервите да я науча на това,а сега ще ми травмират детето и ще провалят всичките ми усилия до тук,та може ли някой с подобен проблем да сподели?

# 260
  • Мнения: 5 393
Афродита- единият от начините да накараш сестрите и лелките да не и слагат памперс е просто да не носиш такива в яслата.Ако те попитат, казваш, че без памперс и това е.

# 261
  • Мнения: 2 908
И аз това си мислех,ама ако случайно се изпусне?Да не ми изхвърлят детето и да ми се развикат?Тя е малка все още и току що и махнах изцяло памперса,понякога,но много рядко се изпуска,в къщи вече не,но ако се заиграе с деца,както ще е там понякога не се усеща....което отново е много рядко,но се случва. Rolling EyesТа просто мисълта ми е,че аз положих наистина неимоверни усилия да го махна,а те да го слагат пак... ooooh!-не знам как ще реагирам тогава.

# 262
  • Мнения: 2 018
афродита , на госпожите им е по-лесно децата да бъдат с памперс, особено когато все още се изпускат и ако не им се обърне внимание навреме се напишкват.
Махнах памперса на малкия /заради алергия - обриви по дупето/, но той все още не си казваше. То не бяха мърморения, не бяха изказвания... Слагах му само един заради обедния сън. Появи се съмнение в мен, че му слагат памперса от сутринта, до вечерта, само и само да не го сменят. Оказах се права /сменяли са го само при евентуално наакване/ и въпреки, че ги предупредих, те продължиха. Оправдаваха се с многото деца! Махнах окончателно памперса. Междувременно той започна да си казва, но едно такова тихо и трябваше да се реагира веднага с гърнето. Разбира се, там има много деца и не можеха да реагират така, както аз у дома. Въпреки всичко, те ме уверяваха, че го слагат на гърне на два часа. Ако беше така, то той до сега щеше да свикне. Но, съм сигурна в това което казвам - те не ги слагат през два часа. Може и някой път да се случва, но в повечето случаи не е така.
Вече почти винаги си казва, но се случва и да се напишва. А ми направи впечатление, че от яслата не ми дават напикани гащи /а дупето пак започва да му се обрива/. Оня ден отидохме да си го вземем по-рано и случайно вратат не е била заключена и мъжа ми направо влязъл в стаята и малкия хукнал към него. Представи си учудването му, когато напипал памперс на дупето му! Последваха хиляди извинения с оправданието, че лелката е нова и не знаела, че той не носи памперс! От къде го е взела, обаче този памперс?
До сега сто пъти щеше да се научи да си казва, но те проточиха този момент /вече около 4 месеца/!!!! Имам опит с деца и знам, че причината, той още да се чуди и мае с това гърне е само тяхна! Бясна съм им! На другия ден ми дадоха три чифта напикани гащи!!! Ако ги слагаха наистина на гърне през два часа, това нямаше да се случи, но поне бях сигурна, че не са му слагали памперс!
За жалост той още не може да говори и не може да ми каже почти нищо от там и те използват това!

Това е в нашата ясла! Всичко зависи от госпожите и тяхното добро желание! Съжалявам, че не можах да те успокоя, но всичко, което ти пиша е истината! Въпреки, този и други проблеми, аз виждам, че малкия отива с желание там и това е единствената причина да продължаваме да упорстваме!  Laughing  Успех!  Peace

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 11:00 от Бо_

# 263
  • Мнения: 789
Ох, наплашихте ме с тези памперси. От 11-месечна е без, от няколко месеца и за сън не слагам, сега остава да го върнат... Ама и аз се чудя - 25 деца, кой изобщо ще я чуе като поиска гърне? Тя е свикнала сама да си сяда, но ако е в стаята. Моя позната ми каза, че имали определни часове за слагане на гърне. Все още ми се струва странно. Ами ако не й се пишка тогава, а след 10 мин какво правим.... А и не можеш да я накараш да седне, ако не иска.

Притеснява ме и как ще свикне с децата. Тя си играе с по-големи, с малките само се дърпат за играчки. А и с какво ли ги занимават - според детегледачката на Ива щяло да й бъде скучно там, защото няма да има кой да й обръща внимание. Колкото повече мисля, повече почвам да се плаша Sad

# 264
  • Мнения: 2 018
Ами ако не й се пишка тогава, а след 10 мин какво правим....

Ако се спазва режима на 2 часа, както на мен ми обясниха в началото, то и детето влиза в този режим. Не се тревожете толкова! В началото може и да се напишва, но после свиква. Това е от опит у дома. Пробвала съм го на такъв режим. Не ми се е напикавал, а си свиква да чака гърнето. Е, разбира се, ако не е препил течности.

А за игрите - те учителките си знаят - най-малко пък ще И бъде скучно. Научават се да бъдат социални и адаптиращи се деца.

Не се тревожете толкова! Яслата си има своите предимства!

# 265
  • Мнения: 5 393
Няма скука в яслата, това поне е моето впечатление. Много ги занимават. В някои групи има телевизор, но аз съм против това.Слава богу в яслата на Иво нямаше, имаше касетофон на който пускаха и пееха песнички.

# 266
  • Мнения: 2 908
За игрите не се притеснявам,знам,че ще ги занимават,но за памперса-да,притеснявам се.Моята си казва,не е да не казва или тихо да си сочи,но няма да има кой да я види.Стиска детето и по 2-3 часа-не е като да не стиска-стискала ми е 5-6 часа,ама не е това начина.Явно трябва да се примиря,че не е трябвало въобще да се мъча с това начинание. #Cussing out
Бо_ ,ние сме доста по-напред в това начинание,защото от описанието ти,дъщеря ми си казва винаги,стиска докато може,просто е научена и е грехота да се слага памперс пак на научено напълно дете,а че се изпуска понякога(рядко) по време на игра е напълно нормално,та тя е само на 1г и 8 месеца,аз съм се изпускала да речем на 5 годинки още.Просто ще им светя маслото и ще си отпиша детето от яслата,ако разбера,че се прави такова нещо,дори с риск да изхвръкна от работа,не желая да ми хвърлят труда и нервите на боклука. Stop

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 14:35 от афродита

# 267
  • Мнения: 789
А това за телевизорите, преди малко една позната ми каза, че имали тв в яслата. Направо онемях. Да им пускали песнички. Ами те за CD-та чували ли са? Или така е по-лесно - хоп всички деца пред тв-то. Надявам се в нашата такива "екстри" да няма.

А за игрите - те учителките си знаят - най-малко пък ще И бъде скучно. Научават се да бъдат социални и адаптиращи се деца.

И аз на това се надявам. Но наистина не знам с какво ги занимават - Ива вече пее песнички (засега само 2 де), разказва по картинки от книжките и т.н., та не ми се иска просто да ги оставят с някакви играчки. Не знам, май са ми по-големи очакванията, отколкото е действителността.
Но ми харесва да чета обнадеждаващи неща  Wink

# 268
  • София
  • Мнения: 2 708
Кати, и ние до скоро се кърмехме, заспивахме САМО на гърда, после (на година и половина) се научи на рамо гушнат, останалата част я написах по - горе Simple Smile Но най - важното при моя син е, че става единствено когато му е дошъл моментът, и като стане е сравнително безболезнено. Ако той е решил, че не иска/не е готов нищо не е в състояние да го накара да направи нещото. Така беше и с кърменето, кърмехме се по 5 - 6 пъти на ден, за един месец се отби (почти сам) без никакви проблеми, със заспиването стана по същия начин, както и с памперса и с храненето. Абе оказва се, че синът ми е с много голям характер от малък (кака му не е точно така), просто чакам подходящия момент.
За ТВ в яслата - в нашата имат за мое голямо съжаление, когато отидох последно бяха наредили дечицата на едни столчета и точно щяха да им пускат филмче  #Crazy имали свободен час  #Crazy
За дечицата научени без памперс - аз казах, че вече сме без, дори и на следобедния сън, намекнаха ми за всеки случай да нося по един, но аз отказах категорично, предупредиха ме тогава да нося повечко резервни дрехи и така. А и отделно директорката каза, че ще се оптват да махат памперса на всяко дете в до 2 месеца след ззпочването, което за мен е безумие, но знам ли  newsm78

# 269
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Септември и моето детенце тръгва на ясла. Ще е заедно с едно приятелче, с което излизаме откакто се родиха и дъщеричката на сестра ми, но се притеснявам ужасно как ще свикне, ако въобще свикне, сигурно ще плача повече от него първите дни.

Общи условия

Активация на акаунт