Ами децата, които обичат да си похапват?

  • 2 547
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 244
аз да ти кажа че детето направо слабичко ми се вижда  Mr. Green ам напримр на съседката детето е на 8 месеца и е над 11 кг(и си е много добре даже) на друга позната е на 10 месеца и е към 12 кг синът ми е на годинка и той е към 12 кила така че свиркай си и да си хапва детето   bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 7 191
За меренето вкъщи: просто ни се поразредиха консултациите.
Но истината е, че между всеки два кантара винаги има отклонения.
Още по-трудно е с измерването на височината.
Общо взето се хваща порядъка, според мен.

Иначе по темата -  дъщеря ми яде предимно здравословна храна. Единственото изключение са 1-2 бисквитки на ден. Не ми се вижда да е прекалено.  newsm78
Не става въпрос за неконтролируем апетит. Тя много добре знае колко иска да яде. Като се е нахранила, дори и да има нещо останало в чинията, казва "Не".
Но просто явно има нужда от определено количество храна, иначе става много нервна.
И все пак и се лепи.
Обмислям като порастне малко след 1-2 години да я запиша на някакъв спорт, който ще и бъде интересен. Това ми се вижда най-разумното решение.

# 32
  • Мнения: 620
Дъщеря ми си беше с мноооого добър апетит, чак ръмжеше докато яде,  като бебе и имаше гънчици и се беше пухкава, а на 3 годишна възраст всичко рязко се промени, като тръгна на градина. Сега е Кльоща Злоядова. Но винаги се е движела много и сега спортува, активна е и т.н.
Просто я наблюдавай и внимавай, сигурна съм, че ще усетиш, ако почне да преминава границата на необходимото и разумното и тогава ще предприемеш мерки.

# 33
  • Мнения: 545
Ама защо си мислиш че е с наднормено тегло? Моята щерка на 10 м беше, 10 кг и висока 77 см, в петък ще ходим пак на консултация и ще видим колко е наддала. Взех сега да си мисля дали не е дебела - гънки има по крачетата, коремчето не е плоско, ама си мислех че бебета са с шкембенца. Общо взето мисля, че давам добра храна, не знам какво да й огранича.  Thinking Никога не съм имала проблеми с апетита, хапва си добре. Захраних я без никакъв проблем, все едно цял живот е яла от лъжица. Ама в рода няма дебели хора, е свекървата е малко тантуреста ама от годините. Идеята за спорта е прекрасна, ама нека проходим като начало Mr. Green

# 34
  • Мнения: 545
Ама момичета какво разбирате под пухкав, че те всички бебета са малко или много пухкави?

# 35
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ама момичета какво разбирате под пухкав, че те всички бебета са малко или много пухкави?

 От пухкавост до дебелина има голяма разлика.И все се чудя защо хората толкова се радват на дебели бебета newsm78

 red , от последния ти постинг разбирам, че детето ти е съвсем добре, още повече си контролира апетита.Тъй, че се успокой Simple Smile

# 36
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Не се притеснявай толкова,радвай,се,че си хапва детенце,,стига храната,която му предлагаш да е здравословно,понякога в по-късна възраст,когато започнат да стават по-самостоятелни отказват да се хранят и настава един малък ад! Има деца които са по-набити и тежат много без да изглеждат дебели и обратното,не можеш да вкараш детето си в някакви норми,мисля,че една майка може да прецени,кога нещо е прекалено и кога нормално за детето и Peace
За протокола дъщеря ми на 1г. и 7м. е висока 90 см. и тежи около 15 кг.,но не изглежда дебела,даже и пухкава не е,но в семейството на мъжа ми всички са много тежки и набити,между другото и тя си хапваше доста повече преди два три месеца ела виж сега,намалихме количеството наполовина,явно вече не израства с такива темпове като преди годинка и се нуждае от по-малко храна!

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 15:36 от Пиги®

# 37
  • София
  • Мнения: 1 252
Синът ми е сред ящните деца. Само за статистиката на годинката беше 14, 750кг. Постарах се да го кърмя максимално дълго (все още продължавам) и като го гледам какъв е щурак не се опасявам, че ще стане дебеланко. Беше пухкав дълго време, сега просто е здрав, жилав и набит, а не дебел.
 
И все се чудя защо хората толкова се радват на дебели бебета newsm78
Биляна, защото пухените бебета се гледат по-лесно. Можеш да ги гушкаш и пощипваш, а с кльощавите трябва да се внимава повече. Peace Аз лично дебело бебе не съм виждала - синът ми беше пухкав. Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 587
Ако не е дебело детето не мисля че трябва да се ограничава.Моята дъщеря също е от лакомите и не е дебела,но много й се надува коремчето и й пречи да се сгъва да си обува чорапите и обувките,постоянно пуфти понеже й е тежко-затова съм ограничила тестени и тежки храни.Наблягам на млечни,супи,плодове и зеленчуци.

# 39
  • Мнения: 2 309
С интерес следя темата. Моята дъщеря е в другата крайност на година и 10 месеца няма 11 кила. Няма вид на недохранена, даже напротив - има си бузки, коремче. Много съм се притеснявала и си направих някои изводи, които може да ви прозвучат смешни  Rolling Eyes забелязвам, че има деца, които без да са пухкави, тежат страшно много като ги вдигнеш. Мойто диване пък е като перце  ThinkingЯвно е до костна структура и ген.

Сутрешната и следобедната й закуска се състоят от плодове, откакто е захранена. Менюто й е адски здравословно - само домашно приготвени супи и манджи, без запръжки, през ден яде спанак, коприва. Много набива сух хляб обаче, имало е случаи като се заинати вечерята й да е само хляб.

# 40
  • Мнения: 27 524
Горкото дете, дано по-нататък се нормализират нещата.

Горкото дете сега е мъж на 46, висок е 2 метра и е слаб като щека  Joy
Но за тогава е бил просто нещо...  Sick

Ulia, правилно си ме разбрала,   Hug както и Никол - може големия апетит да не се спира и ограничава, за да се чувства зле детето, а да се дават полезни и балансирани неща - повече плодове и зеленчуци, без сладко и тестено например, има начини, въпрос на желание  Simple Smile

windy [YES], не съм искала да звуча категорично, честно казано,  Embarassed, това е мнението ми, но може би го изказвам остро, знам ли, съжалявам  Confused  Hug

# 41
  • Мнения: 774
 Всичко зависи от телосложението на човека, независимо дали е възрастен или малко дете. Има хора с по-едър кокал, които тежат повече, въпреки, че нямат много сланинки по себе си.

 Аз при сина ми съм забелязала следната закономерност: първо напълнява с няколко килограма и след това рязко дръпва на височина.

 Щом детето се храни правилно без прекалено калорични храни не виждам да имаш някакво място за притеснение. newsm10

# 42
  • Мнения: 4 371
забелязвам, че има деца, които без да са пухкави, тежат страшно много като ги вдигнеш. Мойто диване пък е като перце  ThinkingЯвно е до костна структура и ген.
Педито ми обясни, че костите и мускулите тежат повече от сланинките Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 929
И моето дете е сред обичащите да похапват. На 2 год. и 3 мес. е, а вече от няколко месеца си стои на 15 кг. но знам, че това е нормално, тъй като вече ходи на ясла. А откакто ходи там, като се прибере вечер, буквално "омита" яденето и най-интересно е, че не му става тежко. Иначе, яде основно качествена храна - супи обожава, манджички, таратор, плодове и зеленчуци, салати изобщо. Аз затова и не се притеснявам особено, защото изглежда пухкав, ама не е дебел. А и е високичък. по принцип се роди много едро бебе, кърмех го на поискване и още го кърмя. Много е енергичен, ако не беше подвижен, тогава щях да се притеснявам.

# 44
  • Мнения: 693
Тези 12,5кг. не ми се виждат чак толкова много. Нека си яде детето, колкото до хранителните навици, ако можеш да и предлагаш предимно здравословна храна, дори да е в по-големи количества мисля че не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт