Израел 4

  • 30 478
  • 287
  •   1
Отговори
# 135
Ми намесват го както много християни съм виждала да намесват Джизъс... каквото и да стане <Тенк ю Джизъс>. Вземат социалните да ти помогнат, щото си го закъсал, благодарности на Джизъс... Излекува те лекаря, пак свисше му е дошло...
     Не може да се прави паралел ! Мюсюлманите са доста по фанатични  , това е факт . Предполагам и  във всички религиозни и етнически групи има ескалация на религиозна отдаденост , но при мюсюлманите религията  е доста определяща !  Не искам да зачеквам темата за религия и за и за изрело-палестинския комфликт -всеки си има мнение !  Но аз друго не мога да приема  характерно за мюсюлманите  така наречените камикадзета -  самоубивайки се  , убиват и раняват деца , майки , хора  , а и не стига че е жестоко а и го правят  в името на аллах мислейки че умирайки "за каузата"  отиват право при него - ето това е разбиране което е повлияно от религията ! На всякъде има жестокост и убийци но някак самата гледна точка е друга .   Така или иначе третата световна  се очертава да е  религиозна май .

# 136
  • Мнения: 323
Момичета надявам се да сте живи и здрави,защото това ,което чета в пресата за Израел не ми харесва много,даже никак.Вие сте пред сериозен конфликт,ако се вярва на това,което пише в медиите.Дано този конфликт не се разрасне повече,защото се мислех да накарам мъжа ми да се замисли за пътуване по светите земи,ама сега няма и да повдигна този въпрос.
за жалост ще си гледам хубавите снимки.

# 137
  • България
  • Мнения: 1 090
Абе,аз уж гледам новини,какво става в Израел толкова? newsm78
Петя,като гледам не сте за мислене,нали?!

# 138
  • Мнения: 1 294
andi, може да не е много ясно, но поста ми беше по скоро на шега.
А иначе, разбира се, че може да се прави паралел, защото християнските религиозни фанатици са точно толкова крайни колкото и тези които изповядват исляма. За щастие в Европа те не са много и не ни се набиват толкова на очи, но който живее в Щатите примерно, знае. А философията на самоубийствените атентати е много по сложна от това, дали убиваш деца или не и дали отиваш право при Аллах.

# 139
  • Мнения: 2 952
   Същиат конфликт - от Газа они обстрелват с ракети.Вчера беше масово - към 50 , 1  загинал тук само.Това пак да кажа се усеща само до границата с Газа.При нас - нищо, гледаме новините , та да разберем.Спирането на тока не помогна , затварянето на границата също за насам.Защо ли Израел не защити жителите си както подобава и набързо не реши въпроса , нужни са броени дни , но горките жители на Газа (мирните) .Бая разруха  би настанала там при израелския отговор.Все още дърпат котката за опашката обаче.Ще видим.

 Ето нещо за  свещенната война  на мюсулманите  - 

http://islaminfocus.hit.bg/52.htm

# 140
palachinka прозвуча ми леко иронично но не и шегаджийски  Rolling Eyes Тъй като тук липсва интонационния ефект искам да поясня ,че не се заяждам . Да между всички религии на много теми могат да се правят паралели ,както и всички религии имат крайно фанатични последователи ,но религията  чиято фанатичност ескалира в неприемливи и трагични последици  е мюсюлманството.Не съм акцентирала ,че тези атентати убиват деца и невинни въпреки ,че и това не трябва да се забрява , а на самия  смисъл  на   повечето терористични актове с камикадзета . Пак казвам има най-различни по произход и религия жестоки хора , но когато религията подбужда или  поощрява или приема дадено насилие .... Ако искаш обясни "философията " за камикадзетата  newsm78  Повечето терористични групировки са  мюсюлмански  - ислямски джихад,Ал-Каида,Сиви вълци и т.н. , ако някой знае терористични организации в чиито име или подбуда е  христянската вяра или юдизма да каже , ще ми е интересно ...  palachinka  а ти каква религия изповядваш ?  А по повод Ирело-палестинският комфликт , тъй като до сега звучах сериозно за да разчупа атмосферата бих  изказала мнението си с един виц:   
В Руската военна академия поканили един от висшите генерали на среща с новобранците-студенти. След лекцията генералът поощрил войниците да му зададат въпроси, свързани със сигурността и стратегическите решения. И те започнали да питат...
"Вярно ли е, че ние ще участваме в бъдещата Трета световна война?"
-"Да, много вероятно е да участвате..."
"А срещу кого ще се бием?"
-"За сега се очертава Китай да бъде бъдещият ни враг"
Настъпила тишина, обстановката в залата станала по-напрегната, докато един офицер не се осмелил да каже:
"Но, Генерале - това е лудост, нашият народ е само 150 милиона, а те са 150 милиарда. Нямаме никакви шансове срещу тях!"
Генералът обаче запазил спокойствие и присъсътвие на духа и без никакво колебание отвърнал на предизвикателството:
"В модерната война не количеството е важно, а качеството на една армия. Вземете за пример Израел - 5 милиона евреи години наред се бият срещу 50 милиона араби и винаги побеждават."
Обаче офицерите все още били притеснени:
"Но Генерале, дали ще имаме достатъчно евреи?"
За мен Израел  има една от най -добрите армии и най- доброто разузнаване  в света , да не кажа най- добрите   Wink Peace

# 141
  • Мнения: 28
здравейте всички,
изкам да продължим с иврита

# 142
  • Мнения: 914
 newsm78

Чета че ,пак сте захванали темата за мюсюлманите  в тяхно отсъствие  Wink

Палачинака,защо не зададе   твоя шеговит въпрос  в арабската или паленсинската тема ,има такава ако се поразровиш  Peace

Та така ,не виждам връзка между рисунките на пророка  Мохамед ,салла Алаху алейхи уа саллем и Израел  newsm78 newsm78 newsm78

Това клипче сигурна ли си че е от Хамаз Не виждам да има официално  представяне от някой от неговите лидери  newsm78А в пресата може да се пише или пуска каквото  се ще

Между впрочем да кажа за тези които не знаят ,че един от мюсюлманските учени Юсуф  Кардауи   на предната седмична петъчна молитва  даде фетва   да се прекратят дипломатическите отношения на всички мюсюлмански страни с   Дания ,по повода това че Дания се опитва да защити  правото на този художник да всява  размирици   между хора от мюсюлманска  религия и    се опитва да обясни  демокрацията  като  право на всеки човек  да  прави каквото си иска без да се съобразява това дали няма да нарани някой си  Thinking

Друг е въпроса кой ще  спази това от мюсюлманите и кой не Това нас не ни засяга Ние се опитваме просто да изтъкнем някои  факти но така че  да не нараним нечии  национални или религиозни принадлежности на момичетата които пишат  в  темите  Peace Peace

Криси ,да права си няма нищо в което  арабите  да не споменават   Аллах ,субхана хуа таала  PeaceКато се започне от сутринното събуждане до  заспиването И има и много различни от тези араби с които си работила  Wink

За сега ви оставям в  Амани лилля  Бог да ви закриля 

вас и вашите семейства  Hug

# 143
  • Мнения: 2 952
   Свеар, за четящите да не се объркат  е мюсулманка.Свеар , как си ти , всичко добре ли е ?Пращам ти поздрави сърдечни и да кажа ти остана  единствената мама от  арабските форуми дето  все още тука казва по нещо.Другите си четат само, пак бива ... Simple Smile

  Да ви призова за Хамаз и другите арабски и  мюсулмански  неща както каза и Свеар, и аз по-рано - питайте в арабските форуми на бг  мама.

  Анди , вица е трепач  Joy Бая така си е  hahaha

  Лабриут , ми ето на самото ти име значи  "наздраве" (даже като кихне някой  Mr. Green) Та какво още за иврита .... newsm78 ....Ето още  малко  -

  "хавер" = приятел (хавера = приятелка)

  "аава" =  любов

"аба" = баща, тате ...

"има" = майма , мамо ...

 Wink

# 144
  • Мнения: 1 294
Уточнявам за да няма неразбрали.

Анди, права си, думата беше по скоро ироничен, а не шеговит. (става дума за коментара ми за как много християни намесват Исус на всяка сума). Най нормална православна християнка съм.

Цитат
Палачинака,защо не зададе   твоя шеговит въпрос  в арабската или паленсинската тема ,има такава ако се поразровиш 
Свеар, Имам чувството, че не разбра за кой пост говорим с Анди. Това за филмчето не беше на шега.
Като става дума за фимчето в интерес на истината се поколебах, но в арабската тема не познавам никого и си помислих, че ще пробвам тук. А иначе в статията под филмчето, която обаче е на норвежки се казва, че е на Хамаз.  Надявах се на превод от арабски и мнение, дали наистина както казват авторите, на арабски звучи не така агресивно както на английски.  За пореден път: няма общо с Израел а с това, че мислех, че тук ще има говорещи арабски които ще преведат и дадат мнение. Реших да не пускам в арабската, виждам, че не ви интересува.
И моля ви, не се заяждам, нито отварям спор. Мислех, че просто си говорим най-нормално и споделяме мисли и гледни точки.  Ако тона ми не ви се вижда приятелски, не знам, ще стане малко, че търсим под вола теле.

# 145
  • Мнения: 323
И датския художник не е прав,никой няма право да засяга по такъв начин другите религии.Все едно някой да направи карикатура на Христос,Буда или Moйсеи грозно е.Това,че не споделяш една вяра,не значи,че трябва да я иронизираш.Так засягаш и мирните хора,които едва ли им  е приятно това.Човек трябва да се отнася с уважение,а не с ирония към друговерците,не всички са фанатици,има много свестни хора.Това по-скоро ми прилича на  предизвикателство.

# 146
  • Мнения: 1 294
Мда, спор няма, тези рисунки не са особено уважителни, но все пак, света не е огромна детска градина и се предполага, че хората могат да понесат малко и друго мнение. Пък и да не почваме с примерите за проява на неуважение от страна на мюсюлмани към други религии. Просто това са нормални неща, хора с различни убеждения да се конфронтират. Между другото вмятам, че повечето скандинавци са на мнение че карикатурите не са уместни, точно защото са обидни, но са още по против смъртните заплахи. А на такива заплахи сме били свидетели доста пъти в много по-безобидни случай. Примерно когато една поп певица с пакистански корен почна да ги получава защото пеела по рокля с открити рамене. Или когато една друга актриса, която е комик и също мюсюлманка се шегуваше с някой закостенели традиции и очевидно агресивния подтекст в проповедите на един молла (не знам как се пише точно)...

# 147
http://www.bghelp.net/forums/showthread.php?t=1906    Ето какво намерих , много се чудех дали да го постна или да го пратя линка на лична  на някой от разбиращите мами иврит , да прецени тя какво да постне от тази информация , но в крайна сметка реших да дам линка , който иска да го рагледа , а мамите разбиращи иврит могат да копират или разяснят нещо , ако има въпроси  Simple Smile Wink  А  по повод заплахите  ,   сега се сещам за едно твърдение  относно смърта  на Беназир Бхуто - Ал каида  е поела отговорността за убийството и  с твърдение , че  тя е заплаха и съблазан за мюсюлманските жени  . Естествено има много теории и интереси зад нейното убийство , но  в пространството се разпространи и такава версия понеже стана дума за религия заплахи и разбирания   Peace

# 148
  • Мнения: 914


Приятни  почивни и  мирни  дни на всички

Петя благодаря че се сещаш за нас   bouquetЗа сега сме добре

Криси ,момичета   приятно ми  е че  проявявате разбиране към  този проблем  Peace

Когато мога ще се включвам

Тали дан   нещо  я няма  newsm78

Много интересно с тези ваши курсове по еврит   bouquetЩе взема и аз да се запиша ,че навремето живеех в еврейски квартал  и с носталгия си спомням  една старица  ,наша съседка все си висяхме по  летните вечери и умирахме  от смях с нейните анегдоти
Приятни дни   bouquet

# 149
  • Мнения: 2 952
   Да бе , и аз се питам къде е Тали .....

   Влезе съботата, запалихме свещите  -  шабат шалом !

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт