дете падна от витошкия лифт?!?

  • 3 696
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 603
Все пак са на въздух  Mr. Green

Няма такъв въздух, който би ме накарал да пусна някъде детето си под 7 години само, без член от семейството с него.  Naughty
Понякога се удивявам на смелостта на някои родители.  Thinking

# 31
  • Мнения: 3 271
veto, сина ми кара 3-ти сезон. Все още Ветровала му е чудесна писта, дори не се качва на големия. А през седмицата не е такава лудница каквато я знаем от уикенда. И определено не мисля, че Ветровала е слаба писта за дете на 5-6 години!

Мими, абсолютно не бих пуснала дъщеря ми на 5 сама на лифт по никой начин!!! Лятото ме е страх аз като съм с нея, камо ли зимата със ски, щеки  ooooh! Това е престъпно, казах вече!

Някой пита подписват ли се документи, да аз подписвам, че съм съгласна да участват, пращат ми програма по часове от деня и аз се разписвам.

Мими, Мачирски е училището.
Само да кажа, че на НИКОЙ не правя реклама! Че сега ми хрумна, че може някой така да ме изтълкува.

Включих се в темата, защото се потресох днес, че е практика това!! И през ум не ми беше минавало, а моите са точно малки скиори.

# 32
  • Мнения: 3 506
Миленче, абсолютно споделям мнението ти - пуснах го, защото получих обещание, че никакви лифтове няма да има за начинаещите. Напредналите платиха и повече пари, именно заради лифтовете. И аз останах като втрещена, когато го чух за пръв път от директорката...

Защо да излиза като реклама? Ама айде няма да пиша и аз нашето, че ще прозвучи като антиреклама и съвсем ще минем границите. Но аз документи не съм подписвала, нито съм виждала програма по часове от деня.

Няма такъв въздух, който би ме накарал да пусна някъде детето си под 7 години само, без член от семейството с него.  Naughty

До вчера бих ти казала, че не си права  - все пак пускам го с учителките му от ДГ, с които то така или иначе си прекарва деня. Мислех си също, че го пускам при хора, които знаят за какво става дума. Оказа се, че не е така и дори не знам дали ще си изкара цялата седмица или ако утре ми каже същите неща, каквито чувам днес и вчера, ще го спра.

Съвсем сериозно обмислям догодина да го пратя на индивидуални уроци или в група с познати дечица, с която да се качва и познат възрастен...

# 33
  • Мнения: 3 271
Мими, какво толкова разказва детето? Моето в първия си сезон беше доста кисело и никак не сискаше да ходи. Срядата беше особено тежка Simple Smile

Мисля, че програмата я правят в градината, не в ски училището. И вероятно подписа ми служи най-вече, за да си сметнат групата. Но така или иначе винаги получавам бележки какво да носи и как протича деня.

Трудно им е на децата, но е хубаво. Закрепват много.
А ски учителите като ги слушам уикендите са доста строги, но щерката има нужда от това. С мен беше абсолютен кашкавал миналата година и само казваше "не мога" Simple Smile Сега кара почти сама. Ще навърши 5 след месец.

ЗарЕзана, и аз бих казала, че да се карат ски на леките писти не е по-опасно от да се тича на бетонната площадка. Инциденти стават. Най-страшните неща на децата ми са се случвали пред очите ми, при всички предохранителни мерки. Но да се качи на влек е едно, най-много да падне и да се натърти, обаче лифт на 20 м от земята  Sick #Cussing out

# 34
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна само тази зима не отиде на ски у-ще. На предните не са ги качвали на лифтове. Казваха, че ще ги пускат на влек, но Дияна каза, че не се е качвала.
Лично аз не бих пуснала Дияна сама на седалков лифт. На всичко се качвам, нал съм го учила. Дияна обаче сама - не.

# 35
  • Мнения: 3 506
Мими, какво толкова разказва детето? Моето в първия си сезон беше доста кисело и никак не сискаше да ходи. Срядата беше особено тежка Simple Smile

Да, първи сезон му е и точно това разказва, Миленче - че са строги, че му викат, наказват го, децата си плачат и няма кой да им обърне внимание (явно ги разделят в няколко групи според уменията и учителките не могат да огреят навсякъде). Това конкретно за един треньор. Иначе в понеделник беше треньорка, с която нямаше такива проблеми. Е, пак му се беше изпарил ентусиазма, но аз това го очаквах и не ме смути толкова. Не знам.
Пак опираме тук до това дали си пращам детето в казармата да учи ски, или го пращам да се забавлява и да учи ски. В първия ще се научи, но може да отврати. Във втория - може и да не се научи, но поне ще укрепне, дето казваш, и ще се забавлява. Аз не карам ски, но знам, че ако се кача горе с тях, за всичко ще е "не мога" или "омръзна ми". И все пак при мисълта за казармата, не ми става хич хубаво Confused
Трябваше да пусна сестра му да ги видя като легне на пистата как ще я накарат да кляка десет пъти за наказание Laughing

# 36
  • Мнения: 3 271
Мими, да, всичко е както беше и при Вики, а и Катето. Но там като е с групата си и учителя не се държи така, стяга се и действа. Е, вечерта ми излиза през носа, но пък детето се научи и вече й е приятно.
И аз не обичам казарменото, но мисля, че специално за спорт, и то ски, дисциплината е доста важна. Друг е въпроса, че някои от ски учителите са прекалено строги според моите наблюдения, но все пак е само за 5 дни Simple Smile
Следващият път ще е по-леко, обещавам   bouquet

# 37
  • Мнения: 3 880
Направо изтръпнах. Милото дете, имало е няколко ангели-пазители.
Лятото се возих с моята на един отворен лифт в Шварцвалд и си умрях от страх, че може да се изплъзне пред очите ми и не ми се мисли какво е да е зимата сама, с дебели дрехи, ски, хлъзгаво ooooh!

От тази случка се сетих за един мой летен лагер навремето, бяхме 2.-3. клас. Един ден ни качиха на Снежанка с лифта и инструкцията преди това беше да не си пускаме предпазителя, за да не се излъжем да се облегнем на него (може да не издържи Shocked). И така си се мяткахме с отворен лифт, за "по-сигурно" на 15 м височина #Crazy а майките ни в къщи са си мислили, че сме в добри ръце и в безопасност.

Няма ли друга възможност да се ходи на скиучилище с придружител от семейството? Предполагам за няколко уикенда детето ще се научи. Аз като четях тук как децата ви ходят от градината на ски, чак позавидях малко, защото ние сме далече от пистите и дъщеря ми  може да посещава скиучилище само когато сме на почивка някъде, но при такова нехайство от страна на възрастните, които са отговорни за децата, нямам думи.
А и как така ще им викат и ще ги наказват Shocked? Нали са отишли там да се учат на нещо, което е за удоволствие... Тези учители като нямат подход към деца да ходят да се занимават с големите Close

# 38
  • Мнения: 315
Направо изтръпнах. Милото дете, имало е няколко ангели-пазители.
Лятото се возих с моята на един отворен лифт в Шварцвалд и си умрях от страх, че може да се изплъзне пред очите ми и не ми се мисли какво е да е зимата сама, с дебели дрехи, ски, хлъзгаво ooooh!

От тази случка се сетих за един мой летен лагер навремето, бяхме 2.-3. клас. Един ден ни качиха на Снежанка с лифта и инструкцията преди това беше да не си пускаме предпазителя, за да не се излъжем да се облегнем на него (може да не издържи Shocked). И така си се мяткахме с отворен лифт, за "по-сигурно" на 15 м височина #Crazy а майките ни в къщи са си мислили, че сме в добри ръце и в безопасност.

Няма ли друга възможност да се ходи на скиучилище с придружител от семейството? Предполагам за няколко уикенда детето ще се научи. Аз като четях тук как децата ви ходят от градината на ски, чак позавидях малко, защото ние сме далече от пистите и дъщеря ми  може да посещава скиучилище само когато сме на почивка някъде, но при такова нехайство от страна на възрастните, които са отговорни за децата, нямам думи.
А и как така ще им викат и ще ги наказват Shocked? Нали са отишли там да се учат на нещо, което е за удоволствие... Тези учители като нямат подход към деца да ходят да се занимават с големите Close
изгледах снимките с удоволствие!дай повече информация за курорта-цеи,условия.
скиорката е страхотна !да е жива и здрава!много късмет и успехи и желая.

# 39
  • Мнения: 3 506
Няма ли друга възможност да се ходи на скиучилище с придружител от семейството? Предполагам за няколко уикенда детето ще се научи.

Ами може и да има възможност, но специално за мен не е разрешение - ако аз съм там, шанс няма Ники да слуша и изпълнява треньорските указания, особено тези, по-строгите... Абе ни така, ни така... Директорката ме успокои днес, че е говорила отново с треньора, да видим... Спирам, че смених темата.

Миленче, благодаря за утехата   bouquet Дано си права, че тези дни се чуствам като великият инквизитор. А иначе е толкова полезно и хубаво за дете като него, да си почине малко от уроците...

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 11:57 от Maria.St

# 40
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Момичета, аз пак да се включа и да попитам, коя от вас е карала скоро на Алеко  Thinking Този сезон не съм се качвала, но до миналия точно влекчето на Ветровала редовно се разваляше и ако групата е слязла до долу, как мислите ги качват до хижата Thinking Ако лифта на Романски работи, го използват него  Peace И не знам дали някоя от вас е катерила от станцията на лифта на Ветровала до хижата, но аз всеки сезон го правя поне по веднъж, защото понякога проблем имат и лифта и влека  ooooh! Ами зор е, особено когато си обут със ски обувки и ски на рамо.  Rolling Eyes
Пак да повторя оборудването на Алеко е ужасно старо! Единствено на Лалето не съм се качвала, защото синът ми не иска да кара там и за там не мога да кажа как е лифта, но и училища там не съм виждала да водят.

# 41
  • Мнения: 315
Пак да повторя оборудването на Алеко е ужасно старо! Единствено на Лалето не съм се качвала, защото синът ми не иска да кара там и за там не мога да кажа как е лифта, но и училища там не съм виждала да водят.
наистина, ако има скиори тук -дайте повече подробности за условията горе.ние с мъжът ми не сме скиори и съм се качвала само лятото Laughing,но знам, че синът ми първите три тодини/ на 4;5 и 6 год./ги качваха само на влек на някаква друга писта, а тази година/1-ви клас/ги качиха на лалето и той се прибра като утрепан/така се прибираше и първата година, когато ги караха да катерят пеша без влек Laughing/
подписвахме документи, че разрешаваме да се качва на лифт.таксата само да лифта е 23 лв./ден,като 5 от тах са депозит/може би за оборудването?!?/.
аз не исках да подписвам, но синът ми ужасно се разсърди-няма да стоя сам с бебетата... Rolling Eyes #Crazy
как да го спра?още повече, че е уж разумен, ама ....
наистина - на ски са ,не на шах, но нали го пращам да заякне, да е на чист въздух...
откачам от притеснение и си плащам/доста/за това... Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 22 879
Аз не послях да запиша детето на ски-училище заради различни съображения,но последното,което бих се сетила е,че има голяма възможност да падне от лифта. :0  На съоръженията на Витоша не съм се возила от години,но си представям в какво състояние са.Жалко,защотото ни е под носа.

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 12:34 от ДесиХ2

# 43
  • Мнения: 3 271
milsim1, ето че и при вас нещата са ОК документално. За това говорех по-горе в темата.
И на 7-8 са малки за лифт, но са по-отговорни. На 5 е абсурд!! Дъщеря ми е на толкова, ами бебе си е за такива неща.

# 44
  • Мнения: 3 506
Преди малко говорих с една моя приятелка, която дълги години беше ски учителка на "Боровец". Според нея си е съвсем стандартна практика това с лифтовете, това е - налагало се понякога. Дори ми каза да не разчитам, че моето дете няма да се повози, нищо, че е начинаещо Rolling Eyes

No comment.

Общи условия

Активация на акаунт