Нормално ли е да занимават децата ни/10годишни/със св. Валентин

  • 8 036
  • 167
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 619
RadostinaHZ За дърварския речник сигурно мен имат предвид.

# 151
  • Мнения: 599
na_ga настина са притеснителни постовете ти/не знам как да се изразя по -меко/.
Нещо са ти изкривени представите за света.

Не пубертети,не никакви,а чисти деца. -туй какво аджеба означава  newsm78

Абе ,направо ти хлопа дъската май.

Блажен е живота,докато живееш без умуване.
Остани си със здраве.

# 152
  • Мнения: 232
А и аз не знам, защо на Великден се боядисват яйца, но на децата ми им харесва, на учениците ми също.
Не ме интересува точно защо и какво се прави, по-важно е да е весело и в училище.
Вече разбирам защо в стачката на учителите имаше толкова нелогични неща.И почвам да си мисля,че някои изказвания, на които искрено се вьзмущавах/относно кадьрността на учителите/, вероятно не са лишени от истина.
Сьжалявам,Лиляна,но слава Богу,че дьщеря ми е нямала такава учителка като теб.

# 153
  • София
  • Мнения: 62 595
Нероли,
Това вече е отвъд всякакво добро държание. Следвайки твоят логически начин на изразяване, бих могла да кажа, че много се радвам, че не си майка на някое дете от класа на моите деца. Сега приятно ли ти стана?

# 154
  • Мнения: 599






ПП   na_ga, надявам се, че на фона на едно нормално 12-годишно мислене, дърварският речник на някои потребителки, предполагаеми "мами", може по-скоро да те отегчи, нежели да те нагруби  Wink



 PeaceНай-малко мога да се засегна от малоумието на някои особи тук.
Успокоява ме факта,че има хора като теб.

# 155
  • Мнения: 232
na_ga и Холограма,
вие прекалихте!Само сьботирате икономиката на милата ни родина!
Как не разбирате,че всичко е с цел-гаджета от детската градина/по-добре от яслите още/,втори -трети клас вече нещо по-сериозно/няма само за рька да се дьржат,я/-това значи пари за презервативи,противозачатьчни.Все по някое време до кьм 7-8-9 клас някой презерватив ще се спука-аборт/пак пари /,бременност-ако детето се даде за осиновяване ще зарадва някое семейство/в Бг./,а ако отиде ''по второ направление"колко валута ще влезе,ехее,
-ако остане при младите родители още по-добре,скоро и второ ще направят.И така ще се решат  проблемите с демографската криза.
И вьобще като не разбирате ,не се месете!Не искали били те празници в училище-ретроградници такива!Долу #2gunfireВьн!Не знаете ли,че всичко от което се нуждаеш е "любов"? Вие валентинки не сте ли си подарявали в училище?Joy Joy Joy

# 156
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А и аз не знам, защо на Великден се боядисват яйца, но на децата ми им харесва, на учениците ми също.
Не ме интересува точно защо и какво се прави, по-важно е да е весело и в училище.
Вече разбирам защо в стачката на учителите имаше толкова нелогични неща.И почвам да си мисля,че някои изказвания, на които искрено се вьзмущавах/относно кадьрността на учителите/, вероятно не са лишени от истина.
Сьжалявам,Лиляна,но слава Богу,че дьщеря ми е нямала такава учителка като теб.
Neroli, не ти харесва, че не налагам възгледите си на учениците ми?
Аз съм атеист и за мен всички православни и католически празници са все едно и също. Аз за себе си не ги празнувам, но не спирам децата ми и учениците да се радват на такива празници.
Славиш бог, че не съм учител на твоето дете, а аз славя случайността, че не ме е събрала с родител в твое лице.
А бог не те ли учи, че не бива да съдиш другите или само ей така споменаваш името господне....
  bouquet

# 157
  • София
  • Мнения: 62 595

Само сьботирате икономиката на милата ни родина!

Имаш основание да се сърдиш на учителката си по български език от начална степен, а не на Лиляна.
Може би се "сЪботира" (дори и знакът не е правилно избран) съботата, а не икономиката.

# 158
  • Мнения: 232
Радостина,когато четях за учителската стачка/и в този сайт сьщо/ме шокираше глупостта бьлгарска да не се гледа по далеч от носа.Споделях твоето,на Занда и още на няколко човека мнение.Ядосвах се и много неща вземах присьрце,нищо,че мен училище,образование и всичко свьрзано не ме касае -живея на другия край на света и нямам дете на училищна вьзраст.
Но сега ми се струва,че в Бьлгария  нещата се истеризират.
Не ми стана неприятно,аз сьм ужасна майка-ходя,разпитвам и не се сьгласявам лесно с "общоприетото"мнение.Кьсмет сме имали,че учителите на дьщеря ми бяха страхотни-от детската градина-до 10 клас,мого обичаха децата и ги предпазваха от всякакви истерясали глупости на обществото.Е,не мина без траурния ден за холокоста,ама все ми се ще да вярвам,че ще има ден в който ще говорят и за нашата Родина-окупатор,та да се уравновесят нещата.
Сигурно е имало родители,които не ме харесват,но никой не е забранявал на детето си да играе с моето,щото има ужасна майка.Виж,мьжа ми още  го сьжаляват hahaha

# 159
  • Мнения: 335

Само сьботирате икономиката на милата ни родина!

Имаш основание да се сърдиш на учителката си по български език от начална степен, а не на Лиляна.
Може би се "сЪботира" (дори и знакът не е правилно избран) съботата, а не икономиката.

Всеки дефект е ефект в тази тема.
Тук не става дума за грешка, а за пример как училището е точното място за изрязване на сърчица, а не за учене на глупости от рода на граматика, правопис и т.н.

Учителката може да е била атеист и да не е обяснила произхода на думата събота.
Може да е била антиимпериалистка и да не се е интересувала от Римската империя и от деня, който римляните посвещавали на Сатурн.
Може да е била и потомствен интелигент, който не се интересува какво са хвърляли работниците през 19 век в становете, за да не ги изместят от работните им места.
Може да е била пацифист, който не се интересува от разните други видове саботажи.

Очевидно е, че Neroli е провокатор и проверява собствения ти правопис, понеже това е смисълът на темата.
Пък, ако стане напечено, всеки с правописни грешки в мнението (нарочни или не), може да те попита - "А ти чела ли си Левски в оригинал"?
(стига да не си против "насаждането на етническа омраза", което евентуално да ти е попречило да четеш точно Левски).

# 160
  • София
  • Мнения: 62 595
Вижте сега, харесва ли ни или не, това е част от глобализацията. Хората ще празнуват всяко нещо, което им харесва, дори и това нещо да бъде забранено със закон. Имаме достатъчно примери от близкото и не толкова близкото минало. И да забраним на децата да си подаряват картички, те ще го правят тайно. Ако се страхуваме дали 10-годишните имат греховни сексуални помисли, то в повечето случай най-вероятно става въпрос за собствените ни комплекси и непознаването на децата. Както няма абсолютно чиста детска душа, така няма и абсолютно грешна душа на възрастен. Невинно и виновно са много размити категории, особено ако се отнася за децата от устите на възрастни.
Празникът си беше един ден. Децата се налудуваха, изхабиха сума хартия и бои за рисуване, кротнаха се целокупно да измайсторят нещо със собствените си ръце, вместо да се мотаят безцелно, подариха едно на друго каквото имаше да си подаряват и мирясаха. Днес вече дори не си спомнят за празника, а само най-прилежно са си прибрали получените картички, както направиха и с миналогодишните.
Чужд или не, този празник има и своята хубава страна.

# 161
  • Мнения: 232
Девойки,преди да отида да спя /че при нас е почти сутрин/да ви отговоря-за саботажа,Радостина  права си -незнание Embarassed,не бьрзане,винаги сьм мислила ,че е с "ь"-нямам бьлгарска кирилица "Ь"ми е ер голям.Не е учителката виновна-аз сьм си.Срам Embarassed
Лиляна,аз сьщо сьм невярваща,меко да го кажа непрактикуваща православна,но това не ми е пречило да зная какво означават символите и знаците в различни религии.Старая се поне.За празниците сьщо.Само не знам деня на благодарността кога са го измислили-пьрво са изтрепали индианците и после са им благодарили,или пьрво са им благодарили-после са ги изтребили.Питам и не получавам смислен отговор от канадците/щото и те го имат този празник/Брат американец още не сьм питала-те може да са по-осведомени,работили са по здраво по вьпроса от канадците.
С това приключвам за днес-приятни почивни дни на вас, на мен-лека нощ!

# 162
  • Мнения: 335
...Хората ще празнуват всяко нещо, което им харесва, дори и това нещо да бъде забранено със закон. Имаме достатъчно примери от близкото и не толкова близкото минало. И да забраним на децата да си подаряват картички, те ще го правят тайно...

Радостина, честно, как не те домързя да загубиш толкова време, за да изопачиш чак толкова темата.
Добре, че си има ясен финал.

# 163
  • София
  • Мнения: 62 595
Такава съм си, работлива.  Laughing Нооо, не изопачавам темата, а направих изводите.

# 164
  • Мнения: 335
...не изопачавам темата, а направих изводите.


Видях - "Бръмбарът оглушава".  Laughing
Трябвало е да станеш зоо-психолог:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215900.msg5222069#msg5222069


Общи условия

Активация на акаунт