Анкета ЗА или ПРОТИВ районирането за ДГ

  • 3 221
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 695
Аз гласувах ДА за ползване на предимство по местоживеене.
Peace

# 31
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Против съм.

# 32
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И още нещо да обавя: струва ми се не добре обмислено да записваш детето си на детска градина в района на твоята месторабота, защото нищо не ти гарантира, че дори на следващия ден ще работиш пак там, докато жилището си човек по-бавно сменя.

# 33
  • Мнения: 3 336
Твърдо против съм!

Живея в район Витоша - един от най-големите в София и един от най-недомислените райони от гледна точка на ясли, градини, училища и каквото още се сетите.

Ако трябва да запиша децата си в ясла или градина в район Витоша, трябва да минавам всеки ден с децата около 1 час път във всяка посока и то с количката, защото пеша изобщо нямам шанс да ги влача на такова растояние. Затова записах децата си в ОДЗ в Борово, което ни е "САМО" на 20 минути пеша с количката и за да стигна до него трябва да мина отгоре на кръстовището, защото скапания подлез няма рампа за близнашка количка. Имам и още едно одз "наблизо" - 30 минути път до там с количката.

В целия квартал, в койт оживея няма нито една държавна ясла или детска градина.

Мисля, че разбирате защо съм против! Докато няма достатъчно и предостатъчно ясли  и градини във всеки квартал и район, районирането е просто абсурдно. За целия район Витоша я има, я не 5 детски заведения, а района а огромен и може би най-бързо развиващия се!

Друг момент е и това, че в някои от градините натискат родителите да си взимат децата до 6 часа най-късно, а при положение, че родителите излизат в 6 от работа, как да стигнат навреме в района си по местоживеене, за да си вземат  децата?

# 34
  • Мнения: 47 981
мишленце, ако има райониране, тези неща лъсват веднага и нова градина се строи във квартал витоша, където няма градина и има желаещи, а не в квартал кремиковци, където няма деца да запълнят градината, както правят в момента  Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 545
Против районирането ! Знаят се проблемните елитни квартали - там да се намери място за градини  #Cussing out

# 36
  • Мнения: 382
мишленце, ако има райониране, тези неща лъсват веднага и нова градина се строи във квартал витоша, където няма градина и има желаещи, а не в квартал кремиковци, където няма деца да запълнят градината, както правят в момента  Wink
           Не чрез райониране ще се разбере , къде има нужда да се строи.Защото къде ми е "района"?Живеем в "Стрелбище", попадаме в "Триадица", заради възрастта ми налагат да кандидатсваме в ОДЗ, нищо че ЦДГ ми е до вратата.Там такова няма, нито в кв."Ив.Вазов", нито в "Лозенец", остават 3 ОДЗ-та в в кв."Гоце Делчев", които хем са далече, хем местата малко.Даже по-близки са ми тези в Район "Красно село". Mr. GreenТаткото ни работи в центъра , а регистрацията му е в район "Илинден".Районирайте ме. Rolling Eyes
            Да направят анкета на САЙТА за кандидатстване със следния въпрос:"В кой КВАРТАЛ бихте кандидатствали , независимо дали има или няма детско заведение?"и ако всеки регистриран отговори , тогава получените резултати за нуждите  ще са по-реални , ще са преброени наистина желанията , а не принудителните желания, каквото е моето.
     

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 15:30 от dsg

# 37
  • София
  • Мнения: 7 190
Извинявам се, но връщам темата на първа страница.
Бих искала анкетата да събере още малко гласове.

# 38
  • Мнения: 1 449
Абсолютно за! Дори като предимство да е, но поне малкия да не разкарвам, достатъчни са ми развозванията на другите двама до училище, на английски, на уроци и на спорт. Не че някой ще ни чуе де...

# 39
  • Мнения: 766
Против съм - момичетата по-горе са изложили причините  Peace
само да допълня - работното време ми е до 18.30 - кога да се прибера от центъра и да си взема детето  newsm78
Никой няма да ме чака до 19 часа нали  Tired

# 40
  • София
  • Мнения: 665
аз не съм против на който му е по-удобно да си води детето по- близо до местоработата, но защо да водя мойто в друг квартал, като ДГ е до блока ни.

# 41
  • Мнения: 1 479
Естествено ЗА!Да се вьрне предимството на хората от квартала,и ако има свободни места да заповядат и други хора!

# 42
  • София
  • Мнения: 416
Аз съм против.Нека всеки си запише детето,където му е удобно и му харесва.Защо трябва да се съобразяваме с квартала,защото ако не ти е хубав квартала и насила те натикат в някое училище!?Ужас!!! По-добре всеки да има право на избор.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 688
Ние живеем в Бояна,тук няма нито ясла нито детска градина...къде ще ни е района тогава?

# 44
  • Мнения: 3 622
Гласувах ЗА
Не може да живея до ДГ и да се налага да го водя три спирки по нагоре

Общи условия

Активация на акаунт