СНБМ - инициативи - 18 част

  • 14 822
  • 297
  •   1
Отговори
# 285
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Ами и аз да си кажа, че съм си превела членския внос, всъщност още в Петък.

# 286
  • Мнения: 5 401
Момичета, да питам: предвиден ли е мейлинг до хората, с които СНБМ контактува? Баба Марта идва, да изпратим електронни картички??

П.П. Сигурно вече ме намразихте - член съм от има-няма седмица, а се меся къде ли не.  Embarassed

# 287
  • Мнения: 1 828
Има мейлинг, но сме пращали картички основно по пощата и то само за НГ и Коледа.

Нека момичетата си кажат мнението дали да пращаме. На мен ми се струва хубава идея  Peace

Няма как да намразим някой, който е толкова активен - ние така обичаме   bouquet
 

# 288
  • Мнения: 1 517
Е-картичките и на мен ми се струват чудесна идея! Само че някой трябва да се наеме да ги прави. Бъдещите ни дарители и спонсори много ще се радват на такова отношение Simple Smile

# 289
  • София
  • Мнения: 6 173
Танче, пусна ли писмото до МТСП за кредитите?
.....
Колкото повече чета, толкова повече не съм съгласна с тази идея.
........

На мен още първия път идеята не ми се видя много добра, защото по никакъв начин не стимулира раждането на второ дете при по-голяма част от двойките - семейни или просто живеещи заедно.
Ако се приеме подобна програма от нея ще се възползват основно по-платежоспособни родители от София, Варна и някои от другите по-големи градове и едва ли точно тази програма ще накара тези хора да решат да създадат и отгледат още едно дете.
Целта на правителството трябва да бъде насърчаването на всички двойки да създадат второ дете. Не съм убедена, че жилището е единствената пречка пред по-голяма част от тях да се въздържат от такова решение. В по-малките населени места в провинция няма жилищен проблем. Там още преди години са строени къщи на по няколко етажа за всяко от децата. Тези хора имат жилища, но нямат достатъчно високи доходи, за да ги поддържат и да могат да осигурят приличен живот на децата.
Една такава програма по-скоро би подтикнала повече млади хора да се преселват от провинцията в столицата, където вижте хем заплатите са по-високи, хем ще ни дават пари и за жилище. И проблемите на големите градове ще се задълбочават, а провинциалните ще застаряват и ще се обезлюдяват.

Така че правителството и МТСП в частност по-добре да се погрижат младите родители в провинцията да могат да работят и да получават достойно заплащане за труда си. Тогава сами ще решат да създават и да гледат повече деца.
И ако толкова са се загрижили за второто дете могат да помогнат на родителите като вложат малко пари в подобряване на условията за отглеждане и обучение на децата.

Или да се върнем на болната тема "Семейно подоходно облагане". Могат да го върнат и да увеличат рязко сумата за второ дете.

# 290
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Разбира се, че съм за изпращане на картички  Peace

pearly, няма начин да те намразим за активността, точно обратното  Hug

# 291
  • София
  • Мнения: 6 260
За картичките.  Peace По принцип ми хрумна и че можем да направим мартенички и да им ги подарим, но това за догодина.

# 292
  • Мнения: 2 388
Евче, съгласна съм с написаното по-горе от теб за жилищното кредитиране, но имам леки възражения по 2 от точките. Има жилищен проблем - масово семейства живеят в малки жилища и това не е само в софия или големите градове. По принцип, за да ти отпуснат кредит(казвам го от личен опит), банката трябва да е сигурна, че си платежоспособен. иначе нея ще започнат да я глобяват за даване на негарантирани кредити.Така или иначе, ако родителите са с ниски заплати никоя банка няма да ги одобри. Казваш, че от програмата ще се възползват само платежоспособните родители - ами нека. нали и те си плащат високите данъци на тая държава. Нека и тя да им плати нещо. В този смисъл аз не съм против програмата, разбира се ако не се изроди, както често става у нас.

А за семейното подоходно облагане....няма две мнения, че трябва да се въведе. Peace

# 293
  • Мнения: 5 401
Е-картичките и на мен ми се струват чудесна идея! Само че някой трябва да се наеме да ги прави...

Ако приемете ".ppt" формат в show вариант, се наемам утре да измъдря нещо.  Peace

Или пък -  в Дир.бг сега виждам нови флаш картички, които не са лоши?!

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 17:10 от pearly

# 294
  • Мнения: 1 828
Готино ще е да си е нещо наше - примерно една мартеничка и надпис ЧБМ от СНБМ. Нещо простичко.

# 295
  • Мнения: 5 401
Ами на прима виста направих нещо като поздравителна картичка и я изпратих по пощата.

Сега си тръгвам, че вече изпуших, а до вкъщи ме чака един дъъъъълъг път с камили. Добре че ще ме водят на светски живот тази вечер, че да ми мине пушилката.  Wink

# 296
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Нова тема

# 297
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Момичета,дала съм телефоните на Клеопатра и Мишленце на" Искрено и лично",ще ви се обадят по темата за социалните помощи при трето дете,при някои по-специфични случаи Peace/ отново  объркаха СНБМ с ДБМ  Wink Peace/

Общи условия

Активация на акаунт