СНБМ - инициативи - 18 част

  • 14 845
  • 297
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 388
момичета, извинявам се за въпроса, но кога е решено да се сложи писмото до ББ на сайта и да се махнат правилата за кандидатстване?

# 241
  • Мнения: 934
момичета, извинявам се за въпроса, но кога е решено да се сложи писмото до ББ на сайта и да се махнат правилата за кандидатстване?
Ми аз вчера ги смених по молба на Хриси. За писмото още миналта седмица ме молеше, вчера се разработих и го направих. Разберете се какво трябва да е на първа страница.

# 242
# 243
  • Мнения: 2 070
Момичета, не знам някой друг гледал ли е участието на проф. Кременски в Сутрешния блок на К1. Има промени в Националната генетична лаборатория в Майчин дом, където се прави БХС и останалите генетични изследвания. Болницата е закупила два нови апарата, които са по-добри. Резюмирам от интервюто:

- изследването /БХС/ вече ще може да се прави във втория месец от бременността - досега се правеше мужду 16-19 седмица. Това ще позволи на майките, при които рискът е много висок да вземат решение за легален аборт /у нас аборт се разрешава до 12г.с./.
- увеличава се надеждността на изследването- от 70 на 90% ще е по-категорично за риска..това не мога да го обясня. Според професора това ще намали броя на стресираните жени, на които е показан висок риск. Просто по-качествена диагностика, ще се минимизират фалшивите бройки, на които е показан риск.
- резултатът ще може да се получава до час и полвина-два - досега ставаше за 4 дни, а за хората от провинциата - за 5-6-7 заради пратките с куриер и т.н.
- Майчин дом ще предлага на жените, които си го правят, докато чакат, тоест в рамките на тези два часа, да направят измерването на гънката на вратлето - на видеозон в МД. мисля слещу заплащане около 20 лева.
- На въпроса за цената на БХС, Кременски отговори, че ще струва 40 лева. Не знам дали вече са въвели промяната, аз си го направих наскоро за 25лева.
- работи се по въпроса резултатите да се качват в интернет и родителите да имат достъп до тях със специален код
- продължават да работят по въпроса поне част от цената на изследването да се поема по каса, както е в САЩ, Канада и ЕС...
- масовото изследване на новородените ще стане по-бързо и ще е с по-качествени резултати - тук не съм сигурна, но понеже следя Кременски от известно време и май става дума за изследването за фетилкетонория, което е някакво генетично заболяване, което е добре да се хване навреме... Не знам дали изследват всички бебета или само родените в Майчин дом.
- Кременски за пореден път подчерта необходимостта от масов скрининг и се обърна към майките, деликатно обвиниха лекарите, че заблуждават жените, че такива изследвания трябва да си правиш само ако си над 35 години.

Това за новостите, има много теми за ФМ и БХС, но не ми се рови да пускам във всички инфото, информацията в статиите към бг-мамма са също от преди две-три години, ако не и повече, може би да пиша на Мамма да си го актуализират малко...  newsm78

# 244
  • София
  • Мнения: 3 524
аз го слушах интервюто, но резюмето ти е много изчерпателно и нямам какво да добавя Peace

# 245
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Пуснала съм работна тема за сайта - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269079.msg6597755#msg6597755
Моля вижте я, иска се мнение от всички членове

# 246
  • София
  • Мнения: 6 262
...
- масовото изследване на новородените ще стане по-бързо и ще е с по-качествени резултати - тук не съм сигурна, но понеже следя Кременски от известно време и май става дума за изследването за фетилкетонория, което е някакво генетично заболяване, което е добре да се хване навреме... Не знам дали изследват всички бебета или само родените в Майчин дом.
...

Всички бебета се изследват.  Peace

# 247
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Пуснала съм работна тема за сайта - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269079.msg6597755#msg6597755
Моля вижте я, иска се мнение от всички членове
Давайте мнения за визията на сайта. Срока е до 25март да изчистим как ще изглежда той, какво ще съдържа и къде. Нямаме време, а изясняването на концепцията изисква такова. Но първо да съберем идеите, после ще разискваме над тях.

# 248
  • Мнения: 2 388
Момичета, моля всички да си платят членският внос за годината или полугодието - кой каквато възможност има. Моля да направите това в 10 дневен срок, считано от утре.

Благодаря

# 249
  • Мнения: 238
Здравейте момичета!
 И аз вече съм при вас (Благодаря Мими  Hug) така че давайте задачки.
Като начало мисля да събера малко детски рисунки от Елин Пелин, дано нямате нищо против.
 Лека нощ.

# 250
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Добре дошла, Танче  Hug
Рисунки нямаме против събирай, но трябва да отговарят на изискванията - видяла си темата за празника  Grinning

# 251
  • Мнения: 4 181
Момичета, нещо никак не ми стига времето  ooooh!
Пуснала съм нова тема за програмата за детегледачките, прегледах и другите 2 за празника и за ДГ-тата, писала съм там, няма нужда да се повтарям.
Креми, моля те закови и темата за детегледачките   bouquet

Сега, да кажа нещо друго.
Излизам в отпуск от 1-ви март и заминавам на Банско, така че ще ви помоля да ми поемете временно неотложните задължения  Praynig
Тони, ще поемеш ли темата за детегледачките? Ако имаш въпроси можеш да ми звъннеш. Молбата ми е поне веднъж на 2 дни да се преглежда и отговаря  Praynig
Влади вече качи програмата на сайта ни в раздел документи, дала съм линк в темата  Peace
Мими, ти си координатор за детските градини, така че там е ясно. Ако има нещо неотложно като въпрос или информация също можеш да звънкаш  Peace
Моля те да следиш темата в Нашите деца, ако не можеш възложи го на Куки или някой друг, защото момичетата там искат информация за срещите, а и дават полезни идеи, особено за терени Peace
По моя молба Влади качи становището ни за детските градини, защото се оказа, че покрай този проблем доста хора влизат в сайта, а там няма нищо. Прецених , че е добре поне това да стои на първа страница, докато се изработят повече документи.
Евче, можеш ли да поемеш преглеждането на Монитор?
Ellea, една молба, като преглеждаш пощата, много те моля, ако видиш, че има писмо (не материал от някой от нас) пиши тук, за да може на който му в ресора да отговаря  Peace

Татьяна добре дошла   bouquet

# 252
# 253
# 254
  • Мнения: 5 401
Здравейте, момичета! Все още се ориентирам в темите и малко ми е объркано. Давайте ми някакви конкретни задачи - да следя теми, вестници, преводи (само англ. език за сега), да форматирам тестове, да смятам, анализирам и други такива неща..

Поздрави на всички!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт