Имат ли навици преди заспиване?

  • 1 440
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 625
Съвсем нормално е да си има любима играчка за сън.Моето дете до скоро спеше с едно куче(то вече на нищо не прилича) и не можеше да се успокои без него.Така от 6-месечен та до 2г. и половина.После сам се отказа от кучето.Даже намирам,че е хубаво да си имат такава играчка.

# 31
  • Мнения: 3 089
на това ми се вика ритуален предмет  Peace и не само, че не вреди, напротив - психолозите твърдят, че е добре детето да има нещо лично свое си, което го успокоява и отпуска. дори препоръчват, ако е възможно, да се набавят 2-3 броя от въпросното нещо, за да се избегне гаф в случай, че изубиш оригинала, ако си го изпрала или там каквото друго катастрофично може да се е случи  Mr. Green
петра също има свои ритуални предмети, но те не са постоянни - за 2-3-4 месеца нещо конкретно й става любимо и не заспива без него. последната седмица иде реч за книга. преди това беше плючена играчка на лешояд, в която е скрита грейка за гореща вода. не знам на какъв принцип си избира предмета, но категорично не ме дразни. не само, че не мисля да я отказвам от навика и ритуала си, а напротив - ще поощрявам нейните виждания за нейния свят, защото в противен случай трябва да се върнем към безкрайното лашкане на люлеещия се стол с полу-дремещо дете в скута ми Rolling Eyes.

милена - хабер си нямам какво може да се направи в твоя случай. вероятно ръкавиците биха помогнали. всъщност, дано помогнат! струва ми се, обаче, че детето не трябва да се овиква. хеле пък като иде реч за нещо под-съзнателно правено. само ще се чуства още по-виновно от нещото, което не осъзнава, че е направило. стискам палци да излезете от тая ситуация, че хич не е приятна  Peace

# 32
  • Мнения: 232
Благодаря момичета.Поуспокоих се.А и парчетата кадифе са на изчерпване.

# 33
  • Мнения: 2 090
Нашите навици са също твърдо установени-след вечерята баня,миене на зъбките,целувки на тати,хващане на мама за ръчичката и водене в спалнята.Там лягаме двамата,гушвам го,той си хваща ъгълчето на одеалцето,слага си го до бузката,изпявам една песничка(която е само наша,измислена,и много я обича) и заспива веднага.Мисля че ритуалите преди заспиване са хубаво нещо,детето свиква с тях и пренасянето в света на сънищата става много по-лесно,и по-приятно.Поне при нас преди да ''изградим'' този ритуал заспиването беше голям зор,30-40 мин. не можеше да заспи,мята се в леглото,иска да играе още и още.А сега като започнем от банята та до песничката,малкия вече е полузаспал.Каквото за нас е ъгълчето на одеалцето,такова е за вас кадифето,не мисля че трябва отучване,това им носи някакво особено спокоиствие и сигурност Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 34
  • Мнения: 573
Всяка вечер моят син заспива с един мечок и маймуна,случвало се е да си взима и дискове ,колички,платчето с което си трия очилата също Crazy.Няма вечер,в която да няма нещо в ръцете....,

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Моята дъщеря пък вместо да гушка играчка иска да гушка мен.
И така се приспиваме. Опитвала съм се да се измъкна под предлог,
че отивам да тоалетна или че имам някаква работа да свърша , но
тогава или и се припишква, или идва да ми помага.
Та навикът и е да ме гушка  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт