За Египет-най-важни неща,които да не забравям и съвети.

  • 129 350
  • 620
  •   2
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 215
Моля, моля.   bouquet Ето още малко:
В днешно време в близост до манастира има град - град Св.Катерина. Това е един от най-новите градове в Египет и разполага с всички модерни придобивки - няколко училища, включително и гимназия, болница, полиция, поща, пожарна, няколко хотела, банка. Преди няколко десетилетия това е просто мястото, където джебелиите имат събор веднъж в годината. Но през 1980г. е довършен нов асфалтов път дотам и с това започва оформянето на Св.Катерина като съвременен град и навлизането на туристическата индустрия. С финансовата подкрепа на Европейския Съюз в процес на изграждане е система, по която вода от Нил ще достига до града.
Ето и средните температури за района на Св.Катерина:

             Jan.  Feb.  Mar.  Apr.  May   Jun.  Jul.    Aug.  Sep.  Oct.  Nov.  Dec.
Max C° 16.1  18.1 17.3  23.1  29.1  31.3  32.4  32.7 30.5  24.8  21.9  15.1
Min C°  1.9     4.2   5.3    8.3   14.0  16.3  18.2  20.2 17.7  12.8  9.5     6.1

На разположение на туристите са голям брой места за настаняване - от бедуински лагери, еко-хотелчета и мотели до по-луксозни хотели.
Синай е свещено място, описано в Библията и осеяно с уникални манастири, църкви, останки от римски крепости и дворци на арабски владетели....
 


# 556
  • Мнения: 149
  love001 Здравейте, аз да ви върна малко към моите сувенири. Независимо, че накупих толкова много неща, съжалявам, че не си направихме картуши. По време на екскурзията до Луксор ни предложиха такива за 13 долара за 1 брой - сребърни и 18 долара - златни. Гидът ни гарантира за качеството /или поне така каза/. Не се възползвах и от възможността да си закупим оригинален папирус с някакъв египетски мотив , и около него  в нарисувани картуши можеха да напишат имената на цялото ни семейство. Сега много ме е яд, но следващия път няма да пропусна. Такъв папирус размер А4 струваше 14 евро, с надписването. Изглеждаха страхотно. smile3511

# 557
  • Мнения: 3 094
Картуши като бижу купихте ли си? Аз имам от миналогодишното си посещение сребърни , двустранни - на мен много ми харесват.  Heart Eyes Имам и сребърен ключ на живота, него го нося почти през ден. Heart Eyes

# 558
  • Мнения: 1 313
Здравейте Simple Smile

Много ми се иска да отида в Египет (основно за да видя пирамидите, нищо друго не ми се разглежда). За момента виждам два варианта - по нова година и в края на април. Предпочитам втория, но се чудя подходящо ли ще е времето или вече е много топло?

# 559
  • Мнения: 149
Арлина, според мен, ако искаш да съчетаеш екскурзия с разпускане около басейна е по-добре втория вариант. Нашия гид ни каза, че най- студено е през декември и януари в Египет, а и по Нова година туристите стават доста повече, което сигурно допълнително усложнява предвижването, в смисъл, че става още по - бавно.
Bastet и аз си купих ключът на живота, но като магнитче. Наистина много съжалявам, че нямаме картуши, но следващия път Peace

# 560
  • Мнения: 3 094
така е нали трябва да останат неща още за да се върнем Wink....аз не съм взела пък окото на Хор...и "доктор" анубис го оставих за другия път.........

# 561
  • Мнения: 1 728
И аз следя темата с интерес  Peace много интересни разкази и полезни съвети  Simple Smile Като стана въпрос за картушите, тези които се водят златни, наистина ли са такива или имат само златна баня  Thinking съмнително ниска ми излежда цената от 18 долара....

# 562
  • Мнения: 3 094
И аз следя темата с интерес  Peace много интересни разкази и полезни съвети  Simple Smile Като стана въпрос за картушите, тези които се водят златни, наистина ли са такива или имат само златна баня  Thinking съмнително ниска ми излежда цената от 18 долара....

да има.........има всякакви работи.........аз затова взех сребърни, та ако нещо има шменти-капели, да не е много страшно......обаче накрая се ориентирахме - в магазина , ако нямат лупа да видиш каратите (т.е. печата с каратите на арабски цифри) значи нещо съмнително има вероятност голяма да има. В повечето магазини имаше лупа, и там от цените много малко помръдваха. Аз харесах един златен ключ, обаче злато нося от дъжд на вятър (от хеви-метъл поколението съм , дето тачи среброто Grinning) и взех на мене и на дъщеря ми сребърни медальони.

# 563
  • Мнения: 1 728
Да направих аналогия с Тунис, където  ни казаха че ако продават за златни бижута на съмнително ниски цени, дефакто са сребърни, но с златна баня, предполагам и в Египет е така...

# 564
  • Мнения: 3 215
Ани,честният търговец ще ти каже - това е по-евтино,но е сребърно със златна баня,а това е по-скъпо,но е златно.Има такива търговци много,не мислете,че са само търгаши.Затова,обиколи повече магазини и купи от този,който ти вдъхва доверие.По курортите има много магазини за бижута,в Кайро на базара също - избор голям.Също помага,ако видиш,че в магазина пазаруват или поне оглеждат бижута араби - те няма да отидат при случаен човек.
Аз имам златен картуш - подарък ми е,но съм купувала после още няколко за подаръци,имам и едно много нежно златно скарабейче - много ми е любимо.И аз не нося злато по принцип.Но все пак имам и такива моменти и си ги нося с удоволствие.

# 565
Здравейте на всички!Ще пътувам с Алма турс до Хургада -хотел Регина ресорт.Някои знае ли нещо за хотела?

# 566
  • София
  • Мнения: 7 020
Не бях сигурна дали златните картуши са златни и затова си взех сребърна изписана със златни символи. Носих я има-няма 2 месеца и ми се счупи "закачалката й"/незнам как точно се казва/. Сега трябва да я нося на бижутер да ми я залепи, защото много си я харесвам, но или им е слабо среброто или не е сребро   Outta Joint  Взех я скъпо май 25 долара беше и имам сертификат, ама каква е гаранцията...

# 567
  • Мнения: 3 215
Мир4ето, отзивите за хотела не са от най-добрите,но зависи какво очаквате.Препдолагам,че не е от най-скъпите. Местоположението е добро - в централна Хургада, с голямо лоби,добре поддържани градина,басейни и плаж.За стаите казват,че зависи на каква ще попаднеш - явно имат и по-лоши, и по-добри.Има и някакви бунгала на плажа,но вие едва ли сте резервирали такова.Както вече се писа многократно - ако не ви харесва стаята,казвате на рецепция,приготвяте си 10-тина долара и така..
Иначе за ол инклузива казват,че е в действие от 11 до 23 часа.По принцип там (пък и не само там) в ол инклузива взлизат местни напитки.От тях бирата може би е най-добра.За храната мненията са противоречиви,но гладни едва ли ще останете.
Настройте с епозитивно,защото там има много неща да се видят и преживеят и дори хотелът ви да не е от най-добрите, едва ли ще прекарвате много време в него.
Приятно изкарване!  bouquet
П.п.Няма да можеш да пишеш повече тук,докато не направиш 50 публикации в някои от другите подфоруми.Казвам ти го в случай,че не си прочела правилата,да не се чудиш защо.

# 568
  • Мнения: 1 313
Арлина, според мен, ако искаш да съчетаеш екскурзия с разпускане около басейна е по-добре втория вариант. Нашия гид ни каза, че най- студено е през декември и януари в Египет, а и по Нова година туристите стават доста повече, което сигурно допълнително усложнява предвижването, в смисъл, че става още по - бавно.
Благодаря за отговора. Ще се опитам да организирам нещата за април Simple Smile

# 569
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
ОК, тук сме вече...
Чета с интерес...

Общи условия

Активация на акаунт