България - най-абсурдната и ненормална държава на света

  • 4 840
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 539
Напълно съм съгласна с мнението на Лого5ка!

# 61
  • Мнения: 2 386
Сега ще изчета всичко и ще се включа...освен ако не предизвикам бурни реакции с местоживеенето си.

# 62
# 63
  • Мнения: 652
Ей, Логопетка, за пореден виждам, че изразяваш мнение съвсем като моето.
Но искам и да допълня:
народът не е прост, не е овчи. Дали е изманипулиран или не, няма значение. Просто е обезверен и сега се учи наново да вярва. А това не е лесно, нито става бързо.
Какво и е на България? Страна като страна. Посочете ми коя е перфектната държава, където цари перфектната демокрация и всичко е на 6.
Хайде да си погледнем народопсихологията и да се приемем каквито сме. Ще се окаже, че не сме толкова лоши. Защо сравняваме непрекъснато българина ту с французин, ту с германец, ту с н'ам си к'ъв и  му се ядосваме, че не говори френски например. Стига сме се гърчеели, нека малко да се побългарим.
Бавно се учим бе. Ама все ще се научим. Аз пък съм и ще си остана оптимист.
И този референдум е първа стъпка да си открием собствената идентичност.  

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 01:07 от shedi

# 64
  • Мнения: 232
Ще прочета всичко за референдума , но пьрво един спомен:
преди няколко години в града на поетите и липите и страхотните хора по местна телевизия гледах архивни кадри от митинг през 1989г.Нвкакьв с******, Иван Иванов, разпалено ораторстваше"Като затворим Азотно Торовия вьздухьт ще е чист...бла -бла-бла...".гражданството го аплодираше с грейнали очи.
Затвориха АТЗ, затвориха ЗЗУ, затвориха"Диамант"в Разград,затвориха "Дунавска коприна"/това са заводите, за които знам/.Затвориха разни орьжейни, консервни, разни блокове на централи.Построиха "Шише джам".Турците.Бьлгарските пазари на орьжие,тютюн,консерви ги заеха други, сьщите, които помогнаха при затварянето на бьлгарските.С "Балкан" май стана нещо подобно.
Попитах позната за вьпросния Иван, който се се подвизаваше семейно из общината.Отговорьт беше"Те осиновиха циганче, знаеш ли какви добри хора са".Сигурно.Такива като него "добри хора"из милозлива Бьлгария с лопата да ги ринеш.
Един страничен вьпрос,че стана дьлго-Някой знае ли защо братска Полша се разсьрди на Германия и Русия, когато беше решено някакьв-провод да минава под Балтийско море?

# 65
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Neroli: не могат да те разберат ....
на ли знаеш "кой не скача е червен" ......

Цитат
Обръщам се към Борис, Лабрадор и повечето, които изразиха мнение, че от този референдум е нямало никаква полза и е безумно харчене на пари.

Виж сега, не мисля че е безсмислен, а по-скоро, че е показателен за мнението на хората. Петролопровода е нужен на България също както и тръбата на "южен поток" , само някой който мрази България може да крещи против тях .....

# 66
  • Мнения: 25 633
И въпреки всичко, има надежда за Бъргария. Оказва се, че гражданското общество ще се роди... на село.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Нови хан почти единодушно гласува за закриване на опасното хранилище
news.bg
От 1221 участвали в референдума в Нови хан, 1213 са гласували „за" закриване на хранилището за радиоактивни отпадъци край селото, е съобщил кметът на селото Сашка Ненова.
8 души са пуснали бюлетини с отговор „не".

Активността сред жителите на селото е 66, 3%.

Кметът каза още, че кметството ще изчака официалните резултати от допитването и тогава ще съобщи какво ще предприеме по отношение на хранилището.





# 67
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Браво на тях !
Само един въпрос възниква: Къде ще ги преместят .....

# 68
  • Мнения: 46
Браво на тях !
Само един въпрос възниква: Къде ще ги преместят .....
ами.... например в Бургас... Тук доказахме , че сме тъпи и заспали.
Labrador , ти от къде беше? newsm78

# 69
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Местожителство:
Стара Загора

# 70
  • Мнения: 3 405
Цитат на: Борис
България - най-абсурдната и ненормална държава на света

Хм, тази констатация я направи след като поживя във всички държави по света, така ли?  Thinking
Много генерално е някак това твърдение.

А, че е абсурдна и ненормална, съм склонна да се съглася.

# 71
  • Мнения: 1 111
 Всичко по темата е ясно, само едно ми е чудно, защо си мислите, че хората, които не са гласували, а е трябвало, щяха да кажат не на петролопровода?
 Аз мисля, че който беше за "не" гласува.

# 72
  • Мнения: 4 519
Браво на тях !
Само един въпрос възниква: Къде ще ги преместят .....
ами.... например в Бургас... Тук доказахме , че сме тъпи и заспали.
Не, просто хората не видяха смисъл. След като предварително се изливаше информация, че и да гласувате, и да не гласувате, ефект йок, хората решиха, че няма да излизат в студа да изразяват глас в пустиня, въпреки целодневните подканяния на Атака с коли на Скат, революционна музика и развети знамена. Ако си бях направила труда да си направя настоящ адрес по-рано, определено щях да гласувам.
Ji, оооо, щяха, щяха....

# 73
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Първо, това съвсем не е първият референдум в България, каквото и да са казали по новините.
...

Точно така. В Севлиево преди 4 години се проведе референдум, но ниската активност на хората тогава го провали.
Виновни са всички, които не излизат да гласуват по избори, камоли на референдум. Търпим си последствията и това е. А, иначе България е много хубава страна, само дето политиците и я водят към гибел  Confused

# 74
  • Мнения: 19 303

Един страничен вьпрос,че стана дьлго-Някой знае ли защо братска Полша се разсьрди на Германия и Русия, когато беше решено някакьв-провод да минава под Балтийско море?

ами що,щото както винаги този газопровод обслужва интересите на Европа.с него се увеличава сигурността на доставките на газ за Европа.
същевременно газопроводът представлявал заплаха за флората и фауната в Балтийско море и за някакви химически оръжия от Втората световна,които са заровени там.освен това ако Газпром реши да спре доставките за Полша ,когато газопроводът минава под водата това ще е лесно и няма да се нарушат доставките за Европа.
между другото,когато ЕС се опитва да направи нещо ,което е в ущърб на интересите на страната, Полша винаги надига голям вой и остоява позициите си.за разлика от милата ни родина.

Общи условия

Активация на акаунт