България - най-абсурдната и ненормална държава на света

  • 4 842
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 232
Виви,аз питах защо Полша се разсьрди и прави фасони,а ти отговаряш "щото обслужва интересите на Европа"Ами чии да обслужва?нали за там ще се прави,няма китайските ,я.
а за флората и фауната Joy hahaha.Ти на каква вьзраст си ,извинявай?
Прозаично, Уотсьн, прозаично-тарикатите са си мислили да извиват и руски и немски/европейски/рьце,ей тьй на, няма да кажа как/щото ще ме баннат за анти.../и като полу-братята си от изток да поизточват от трьбите,обаче мандалото лопна, на Русия вече й писна, Германия пьк хептен, и прегазиха Полша както някога, ама сега икономически. А флората и фауната  Whistling
Сьщото и в Бургаско-много го е еня някой за флората и фауната-човеците/то се знае кои/си правят пиар ,революция им се прищяло,представят си как от Изток/Бургас,морето и трудовите хора/ като огромна вьлна хорското недоволство ще стигне до София,отваряйки им вратите парламентски,а те на бял кон да влязат.Това е .Е,може да  има и едни по-дьлбоки пластове-да не е през Бг и Гьрция, а през Турция,ама не ми се ще да вярвам  в чак толкова лощата Атакска сьщност.За Гербовци е по-вероятно.
Пьк разни вьодушевени пионерчета да тичат в най-големия студ и да вярват, че правят нещо за благото на екологичната кауза. Sad

# 76
  • София
  • Мнения: 5 605
Обръщам се към Борис, Лабрадор и повечето, които изразиха мнение, че от този референдум е нямало никаква полза и е безумно харчене на пари.
Как можахте, вие, да повярвате на евтината пропаганда, на управниците, че от думата на народа "няма смисъл".

А в крайна светка не се ли оказа безсмислен, при положение, че избирателната активност е 26%? newsm78
И пак виждам в много мнения - ми то кмета, ми то управляващите... Чакайте бе хора, ами нали ние си ги избираме. Било клише това, клише, но е факт. Защо гласувахте така на изборите или защо въобще не гласувахте! 

# 77
  • Мнения: 46
Обръщам се към Борис, Лабрадор и повечето, които изразиха мнение, че от този референдум е нямало никаква полза и е безумно харчене на пари.
Как можахте, вие, да повярвате на евтината пропаганда, на управниците, че от думата на народа "няма смисъл".

А в крайна светка не се ли оказа безсмислен, при положение, че избирателната активност е 26%? newsm78
И пак виждам в много мнения - ми то кмета, ми то управляващите... Чакайте бе хора, ами нали ние си ги избираме. Било клише това, клише, но е факт. Защо гласувахте така на изборите или защо въобще не гласувахте! 

Не, не е безсмислен, защото се видя, че шепата българи, които винаги измиват срама от лицето на цялата заспала пасмина още е жива!
И Ботевата чета е била "безсмислен" акт на отчаяна храброст. И всички врати, във всяко едно от селищата, през което е минала четата са били плътно затворени за шепата храбреци. И да, те са били безмилостно избити, а за смъртта на Ботев още се носят митове и легенди и продължава да не е ясно четник, из отзаде ли му е гръмнал главата или турски куршум във високото чело.
Но, точно този "безсмислен" акт на храброст е свършил своята работа по отношение на оная помощ "от вънка", дето все трябва да дойде, че "да ни оправи". А сега, когато слушаш и четеш за този "безсмислен" акт на храброст се изпълваш с родолюбива гордост и считаш себе си за горда потомка на тези именно храбреци, нали? Ала може би си потомка на ония другите, дето са захлопвали вратите и са се сгушвали удобно под юрганчето в своята илюзорна сигурност в реалността на турско "владичество" (считай робство, иго или кват си думичка още харесаш).
А годишнината от обесването на Васил Левски наближава. И защо ли всеки път като чета и слушам за точно тази история се червя от срам? А може би тези, които сега не благоволиха да си развалят спокойствието в един мразовит и ветровит зимен ден, също трябва да се червят от срам. Пред поколенията. Своите.

# 78
  • София
  • Мнения: 5 605
Обръщам се към Борис, Лабрадор и повечето, които изразиха мнение, че от този референдум е нямало никаква полза и е безумно харчене на пари.
Как можахте, вие, да повярвате на евтината пропаганда, на управниците, че от думата на народа "няма смисъл".

А в крайна светка не се ли оказа безсмислен, при положение, че избирателната активност е 26%? newsm78
И пак виждам в много мнения - ми то кмета, ми то управляващите... Чакайте бе хора, ами нали ние си ги избираме. Било клише това, клише, но е факт. Защо гласувахте така на изборите или защо въобще не гласувахте! 

Не, не е безсмислен, защото се видя, че шепата българи, които винаги измиват срама от лицето на цялата заспала пасмина още е жива!
И Ботевата чета е била "безсмислен" акт на отчаяна храброст. И всички врати, във всяко едно от селищата, през което е минала четата са били плътно затворени за шепата храбреци. И да, те са били безмилостно избити, а за смъртта на Ботев още се носят митове и легенди и продължава да не е ясно четник, из отзаде ли му е гръмнал главата или турски куршум във високото чело.
Но, точно този "безсмислен" акт на храброст е свършил своята работа по отношение на оная помощ "от вънка", дето все трябва да дойде, че "да ни оправи". А сега, когато слушаш и четеш за този "безсмислен" акт на храброст се изпълваш с родолюбива гордост и считаш себе си за горда потомка на тези именно храбреци, нали? Ала може би си потомка на ония другите, дето са захлопвали вратите и са се сгушвали удобно под юрганчето в своята илюзорна сигурност в реалността на турско "владичество" (считай робство, иго или кват си думичка още харесаш).
А годишнината от обесването на Васил Левски наближава. И защо ли всеки път като чета и слушам за точно тази история се червя от срам? А може би тези, които сега не благоволиха да си развалят спокойствието в един мразовит и ветровит зимен ден, също трябва да се червят от срам. Пред поколенията. Своите.
Нещо май се опитваш да се заиграеш с мен, но да кажем, че това ще си го пропусна покрай ушите.
И освен това май не ме разбра правилно - за пореден път с този референдум се доказа, че на по-голямата част от хората не им пука какво се случва.  Не може да си недоволен от нещо, но в същото среме, когато ти се даде право да изразиш мнението си да се правиш на ударен и да си намираши хиляди пъти по-важни неща от това напр. да гласуваш, без значение на референдум, избори или т.н. А след това и да се оплакваш.
ПС Не разбрах само защо се червиш от срам - заради Левски ли? newsm78 И каква точно помощ "отвънка" очакваш?

# 79
  • София
  • Мнения: 5 605
И да добавя, че аз съм за петролопровода. А аналогията ти в Ботев е просто...абсурдна, меко казано.

# 80
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Цитат
Не, не е безсмислен, защото се видя, че шепата българи, които винаги измиват срама от лицето на цялата заспала пасмина още е жива!
И Ботевата чета е била "безсмислен" акт на отчаяна храброст. И всички врати, във всяко едно от селищата, през което е минала четата са били плътно затворени за шепата храбреци. И да, те са били безмилостно избити, а за смъртта на Ботев още се носят митове и легенди и продължава да не е ясно четник, из отзаде ли му е гръмнал главата или турски куршум във високото чело.
Но, точно този "безсмислен" акт на храброст е свършил своята работа по отношение на оная помощ "от вънка", дето все трябва да дойде, че "да ни оправи". А сега, когато слушаш и четеш за този "безсмислен" акт на храброст се изпълваш с родолюбива гордост и считаш себе си за горда потомка на тези именно храбреци, нали? Ала може би си потомка на ония другите, дето са захлопвали вратите и са се сгушвали удобно под юрганчето в своята илюзорна сигурност в реалността на турско "владичество" (считай робство, иго или кват си думичка още харесаш).
А годишнината от обесването на Васил Левски наближава. И защо ли всеки път като чета и слушам за точно тази история се червя от срам? А може би тези, които сега не благоволиха да си развалят спокойствието в един мразовит и ветровит зимен ден, също трябва да се червят от срам. Пред поколенията. Своите.

Да се сравнявате с Ботев е подигравка на паметта му, или поне докато не повторите примера му .....
Да видим на кой колко му стиска. Вземете по една пушка и идете в парламента да ги накажете ...... иначе от популисти ни е дошло до гушата.

# 81
  • Мнения: 46
Цитат
Не, не е безсмислен, защото се видя, че шепата българи, които винаги измиват срама от лицето на цялата заспала пасмина още е жива!
И Ботевата чета е била "безсмислен" акт на отчаяна храброст. И всички врати, във всяко едно от селищата, през което е минала четата са били плътно затворени за шепата храбреци. И да, те са били безмилостно избити, а за смъртта на Ботев още се носят митове и легенди и продължава да не е ясно четник, из отзаде ли му е гръмнал главата или турски куршум във високото чело.
Но, точно този "безсмислен" акт на храброст е свършил своята работа по отношение на оная помощ "от вънка", дето все трябва да дойде, че "да ни оправи". А сега, когато слушаш и четеш за този "безсмислен" акт на храброст се изпълваш с родолюбива гордост и считаш себе си за горда потомка на тези именно храбреци, нали? Ала може би си потомка на ония другите, дето са захлопвали вратите и са се сгушвали удобно под юрганчето в своята илюзорна сигурност в реалността на турско "владичество" (считай робство, иго или кват си думичка още харесаш).
А годишнината от обесването на Васил Левски наближава. И защо ли всеки път като чета и слушам за точно тази история се червя от срам? А може би тези, които сега не благоволиха да си развалят спокойствието в един мразовит и ветровит зимен ден, също трябва да се червят от срам. Пред поколенията. Своите.

Да се сравнявате с Ботев е подигравка на паметта му, или поне докато не повторите примера му .....
Да видим на кой колко му стиска. Вземете по една пушка и идете в парламента да ги накажете ...... иначе от популисти ни е дошло до гушата.

Та белким тогава сеирджиите останат доволни. Защото, до кокото разбирам, ти не се виждаш в числото на взелите пушка, за да нахлуят в парламента...

И да добавя, че аз съм за петролопровода. А аналогията ти в Ботев е просто...абсурдна, меко казано.

А поне знаеш ли  защо си ЗА петролопровода? А различаваш ли Петролопровода "Бургас-Александруполис" от газопровода "Южен път"? А знаеш ли, че накрая на тръбата в Гърция ще има рафинерия? А знаеш ли какво следва за България от този факт? А разбрала ли си колко ще получава България за това че предоставя територията и природните си ресурси за да го има този петролопровод и колко съизмеримо малко е то спрямо международните пазари, таксите, цената на петрола? Случайно някой да е чул, че собствениците на земите, през които ще премине тръбата ще бъдат обезщетени? Аз чух, че НЯМА да бъдат обезщетени. Изречението гласеше долу горе това: Те, земите, пак ще са си на собствениците. Само че ще има известни ограничения за посевите и строителството. Лично аз не получих задоволителни отговори на нито един от важните за България аспекти. По всички въпроси около петролопровода нашата за държава има само пасиви.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 16:29 от karlota

# 82
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Някой по-нагоре спомена за народостната ни психология, а баща ми постоянно говори за исторически натрупвания. И аз се замислих и колкото повече си мисля, толкова повече виждам, че явно винаги сме били такива. Ако не бяхме, Добри Чинтулов нямаше да напише:"Стани, стани, юнак Балкански, от сън дълбок се събуди"

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз пък си мисля, че ако на някой от организаторите му пукаше за мнението на бургазлии, покрай рекламата, която ГЕРБ си направи с нашите пари, щеше да се опита и да свърши малко полезна работа. Например да вкара и въпроса за строежа на небостъргача в Морската градина. Нещо, което е напълно в кръга от въпроси, подлежащи на решаване с референдум. Но никой не се сети да го направи. Това сочи поне 2 неща: 1. Че какви са проблемине на Бургас не е толкова важно, колкото това, да се предизвикат предсрочни избори и 2. В екипа на кмета явно няма много хора, които да са попаднали там, понеже мисленето им е силна страна.

Лично мен тръбата много по-малко ще ме спре да ходя на плаж, отколкото огражденията, които мутрите са наслагали, превръщайки плажа в прилежаща територия на хотела си..  Част от тези, които изсякаха гората и бетонираха дюните сега се писаха първи еколози и не се чувстваха неудобно да излязат и да ронят крокодилски сълзи за природата.

# 84
  • Мнения: 46
Аз пък си мисля, че ако на някой от организаторите му пукаше за мнението на бургазлии, покрай рекламата, която ГЕРБ си направи с нашите пари, щеше да се опита и да свърши малко полезна работа. Например да вкара и въпроса за строежа на небостъргача в Морската градина. Нещо, което е напълно в кръга от въпроси, подлежащи на решаване с референдум. Но никой не се сети да го направи. Това сочи поне 2 неща: 1. Че какви са проблемине на Бургас не е толкова важно, колкото това, да се предизвикат предсрочни избори и 2. В екипа на кмета явно няма много хора, които да са попаднали там, понеже мисленето им е силна страна.

Лично мен тръбата много по-малко ще ме спре да ходя на плаж, отколкото огражденията, които мутрите са наслагали, превръщайки плажа в прилежаща територия на хотела си..  Част от тези, които изсякаха гората и бетонираха дюните сега се писаха първи еколози и не се чувстваха неудобно да излязат и да ронят крокодилски сълзи за природата.

В думите ти има много правота. Уви!  newsm45
И всичко казано до тук само защитава тезата на темата: България - абсурдно несправедлива държава.

# 85
  • София
  • Мнения: 5 605
karlota май по-нагоре ти казах да не се заиграваш с мен. Много добре знам защо съм за. Правя определено разлика между "Петролопровода "Бургас-Александруполис" от газопровода "Южен път"". Други въпроси? А наистина Labrador е много права, че е лесно да си стоиш сврян в някоя стаичка и да пишеш във форума гръмки популистки изказвания.

# 86
  • Мнения: 19 303
Виви,аз питах защо Полша се разсьрди и прави фасони,а ти отговаряш "щото обслужва интересите на Европа"Ами чии да обслужва?нали за там ще се прави,няма китайските ,я.
а за флората и фауната Joy hahaha.Ти на каква вьзраст си ,извинявай?
Прозаично, Уотсьн, прозаично-тарикатите са си мислили да извиват и руски и немски/европейски/рьце,ей тьй на, няма да кажа как/щото ще ме баннат за анти.../и като полу-братята си от изток да поизточват от трьбите,обаче мандалото лопна, на Русия вече й писна, Германия пьк хептен, и прегазиха Полша както някога, ама сега икономически. А флората и фауната  Whistling
Сьщото и в Бургаско-много го е еня някой за флората и фауната-човеците/то се знае кои/си правят пиар ,революция им се прищяло,представят си как от Изток/Бургас,морето и трудовите хора/ като огромна вьлна хорското недоволство ще стигне до София,отваряйки им вратите парламентски,а те на бял кон да влязат.Това е .Е,може да  има и едни по-дьлбоки пластове-да не е през Бг и Гьрция, а през Турция,ама не ми се ще да вярвам  в чак толкова лощата Атакска сьщност.За Гербовци е по-вероятно.
Пьк разни вьодушевени пионерчета да тичат в най-големия студ и да вярват, че правят нещо за благото на екологичната кауза. Sad
ами след като е толкова прозаично не разбрах защо питаш. естествено като е против интересите на Полша,че ще се сърди.
защо въобще се занимаваш с мен след като трите причини, които съм дала, ти се струват детски. не се впрягай толкова на тийнейджърски приказки.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 18:57 от В_и_В_и

# 87
  • Мнения: 373
Абе  я някой от тези дето са ЗА петролопровода да вземе да напише защо е ЗА, че аз нещо не мога да ги видя плюсовете и започвам да се чудя какво ще му е хубавото да ходиш на плаж, който ще е черен от разлетия петрол , да ти мирише на Хафта, не само нощем както е сега , а непрекъснато и от време на време да се насладаваш на гледката на горящ нефтен разлив в морето? newsm78

# 88
Като говорим за абсурдни и ненормални неща не е ли ненормално да пеят и да се веселят в "Великолепната шесторка" на фона на тези болни и нещастни деца.

# 89
  • Мнения: 3 926
А наистина Labrador е много права, че е лесно да си стоиш сврян в някоя стаичка и да пишеш във форума гръмки популистки изказвания.
Лабрадор е праВ Wink Има си копие на Марс където трябва Wink Hug

Краси, по бургаския плаж има петна и мазут мнооого преди петролопровода и ще ги има, дори да го няма петролопровода Peace
И е мръсен, и градът е мръсен... и изобщо Бургас е спрял на развитие някъде 1996-та. Sad Искрено съжалявам, че чак сега видях до къде всъщност са стигнали нещата. Години исках да се прибера. Сега ще се местя от София, но няма да се върна. Това изобщо няма нищо общо с живия и слънчев град, който познавах.

Общи условия

Активация на акаунт