круизи

  • 108 919
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 411
Явче -мравче,ние също бяхме на Санторини,Миконос Катаколон и Атина.
На Санторини нямахме проблем с въщането -лифта си работеше

На Миконос няма нещо кой знае колко забележително.Ходихме на плаж и обядвахме в ресторант срещу морето.
На Катколон не ни се гледаха повече камънаци т.е.Олимпия,та се тръшнахме на плаж .Возиха ни до плажа с влакче.Ама на гърците много не им се работи и последния курс беше в 14ч и набързо приключихме с плажа.
Корфу също не е нещо кой знае какво,но го разгледайте.Направи ми лошо впечатление неугледния вид на сградите от стария град,а гледат точо срещу морето и са на топ място.Едни такива мухлясали и неприветливи.
В Атина спокойно си взимате от туровите с автобус без покрив.Навсякъде обикалят и където си искате спирате.Хващат се от пристанището.Ние отидохме до Акропола и се разходихме по някаква главна улица-Пихме бира и това беше.
Общо взето гръцките острови не ми харесаха.камънаци-това е.Ама не съжалявам ,че ги видях ,че поне ще знам къде да не ходя.

# 736
  • Мнения: 798
Момичета , здравейте. Ще съм благодарна за малко помощ. Разглеждам един круиз на NCL. Цената в официалния сайт излиза в долари и е много по -ниска от цената на същия круиз , но предлаган от български туроператор. Защо се получва такава разлика? Някой от вас буквал ли е круиз директно чрез круизната компания и за какво трябва да се внимава?

# 737
  • Мнения: 43
Момичета , здравейте. Ще съм благодарна за малко помощ. Разглеждам един круиз на NCL. Цената в официалния сайт излиза в долари и е много по -ниска от цената на същия круиз , но предлаган от български туроператор. Защо се получва такава разлика? Някой от вас буквал ли е круиз директно чрез круизната компания и за какво трябва да се внимава?

И мен ме интересуваше същото нещо, защото си бяхме харесали круиз на МСЦ директно от английския им сайт, където ни даваха много по-ниска цена, но след това влезнах в италианския им сайт, понеже самата компания е италианска и там цената беше същото, която ни даваха и от България. Един приятел на мъжа ми, който има туристическа фирма ни обясни, че фирмите в БГ не си слагат надценка, а дават каталожната цена, която предлага и самия кораб. И понеже вече съвсем се объркахме, решихме да си запазим круиза чрез българската фирма, защото онази цена наистина беше много примамлива, но все ми се струва, че има нещо нередно в цялата работа... Надявам се да съм помогнала до някъде  Simple Smile

А аз искам да ви питам нещо и ще съм много много благодарна, ако някой може да ми даде информация! Нашия круиз тръгва от Геноа, но понеже самолетните билети до Барселона са доста по-евтини, а аз до колкото разбрах имало някакъв влак, който пътува от Барселона до Геноа. Та се питах някой пътувал ли е така и горе долу на колко часа са тези влакове и колко време пътуват, понеже самолета за на връщане ни е в 19.00 ч., а кораба пристига в 9.00... дали ще успеем да се предвижим  Rolling Eyes Много се надявам някой да ми отговори, благодаря предварително!  Wink

# 738
  • София
  • Мнения: 3 880
Aurora, толкова съжалявам, че не си останала доволна от маршрута и пътешествието! Embarassed За кораба бях сигурна, че ще си разочарована - много ли е голяма разликата със Селебрити, в смисъл и за ниска цена ли не би се прежалила?
Сега да те питам за Санторини - това с връщането очевидно е проблем, как да го избегнем, какво ще ме посъветваш?!?
За Миконос можем ли да се справим без екскурзия според теб? И последно - имаше ли шатъли от Пирея, защото имам желание в Атина сами да се помоткаме из центъра?
Ние мислим отново да се качим на Кони, както се подразбира от въпросите ми. Wink

Явче, не знам как може да се избегне такова връщане. на всички екскурзии раздадоха билети за лифта наобратно и настана ад. нямаше вариант връщане с автобус до същото място, от което тръгнахме. имаше 3 круизни кораба, като два тръгваха в почти едно и също време и може би заради това настана тази лудница.

шатъли на Пирея нямаше, сигурно нарочно е било, но това страшно ме издразни. иначе екскурзия не бихме взели и ние, просто разходка из Плака е за препоръчване Peace на Акролопа спокойно можеш да му хвърлиш едно око отвън вместо да катериш стъпалата в безумна жега, за да видиш още и още камъни и останки от колони...

Миконос може твърдо без екскурзия, имаше на всеки 15 минути лодки от кораба до брега и обратно.

Момичета, нека от едно пътуване не се дават генерални оценки за дадена компания. Визирам мнението на Aurora за MSC след пътуването й с техен кораб.

Може би фактът, че корабът е бил 4* има значение. Освен това преди да се замине, е хубаво да се разгледа подробна информация относно кораба - палуби, разположение на каюти, година на производство (и на реновиране, ако има такова).


темата е, за да се дават оценки. те може и да са полезни на някого. на мен биха ми били, ако навреме ги бях срещнала тук.
постарах се да не бъда много критична, няма защо някой да се чувства ужилен.
корабът е 5 звезди, аз му дадох 4. обслужването на тази компания е на много по-ниско ниво от това на Селебрити и никой не може да ме убеди в противното Naughty
после говорих с доста хора, споделихме опит, та разбрах, че това далеч не е само мое мнение.

Последна редакция: вт, 16 авг 2011, 21:48 от Aurora

# 739
  • Мнения: 2 575
По повод резервациите на круизи директно от американските сайтове на компаниите:

Неведнъж съм казвала още в зората на темите за круизи, че само първия си круиз резервирахме от тук ( БГ) през Контитранс М и съм страшно доволна от всичко при тях, но следващите просто нямаше как да плащам 20-30% отгоре, след като директно през NCL или Royal Caribbean  излизат изгодни.
За RC специално се оказа обаче, че през една английска агенция излезе дори още по-добра цената за Оазис, отколкото директно в САЩ.
Никога не съм имала каквито и да е проблеми, че резервирам от Европа, а използвам сайта на NCL в САЩ. Факт е, че се появиха разни статии и намеци как круизните компании не разрешавали подобни нещо, не издавали ваучери след плащане през САЩ и т.н., но на мен лично това никога не ми се е случвало - говоря от опит за 2 комапнии и 4 круиза, не знам как е при други. Факт е, че в БГ агенциите дават цените, които са еднакви за цяла Европа в Евро и наистина са доста завишени в сравнение с доларовите през САЩ.

# 740
  • Мнения: 411
Асинка,бях споменала ,че резервирах круиз преди няколко дни.Преди да резервирам от cruisedirect направих запитване към cheapcruise за цена.Там ми отговориха ,че компанията MSC не позволява европейци да резервират от амер.сайтове.Аз обаче реших да пробвам и този другия сайт ,но пъво питах в чата.Те направо ми пратиха линк да си попълня нещата за резервацията.После получих имейл в който беше посочена каютата ,имената ни ,града от който сме,но вместо България пишеше USA.Зачудих се и пак се свързах по чата ,те пък ми отговориха"донт уори -след като си попълните данните накрая ще посочите България".Ще видим как ще стане...
Би ли ми написала сайта на тази английска агенция.

# 741
  • Мнения: 2 575
http://www.smartcruiser.com/ - американската версия
www.smartcruiser.co.uk - Английската версия, през която ми излезе добра цена за Royal Caribbean, но не е задължително да имат цена за вашия круиз
двата сайта са под шапкат на www.vivavoyage.com

# 742
  • София
  • Мнения: 1 278
...На Миконос няма нещо кой знае колко забележително.Ходихме на плаж и обядвахме в ресторант срещу морето.
...В Атина спокойно си взимате от туровите с автобус без покрив.Навсякъде обикалят и където си искате спирате.Хващат се от пристанището....
Сподели за плажа на Миконос - пеш ли стигнахте до там, има ли чадъри и шезлонги, как се казва плажът и т.н.?
Предполагам, че имаш предвид Пирея - от там ли се хващат автобусите и на каква тарифа са, а и слизането и качването са по желание и предплатени за деня, нали?

Aurora, за Санторини остава да се надяваме, че няма да има друг кораб в същия ден!  Hug
За Миконос е супер това, което казваш, а Акропола и Плака сме ги разглеждали подробно, но не остана време за Хард рок кафе, та сега е моментът! Grinning

Подкрепям Asinka, ние 2 пъти резервираме през Вива вояж и тяхната цена е била най-най-ниска.
Забравих да спомена, че разликата, която виждате може да е поради факта, че не са включени таксите.

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 13:38 от yav4e_mrav4e

# 743
  • Мнения: 934
От Пирея е най-лесно да се вземе метро до Монастираки - първата спирка е точно на порта, но в дъното, до пешеходния надлез: ето карта От там можете да  се качите на Акропола, разглеждате или да се прекачите на друга линия.

# 744
  • Мнения: 411
...На Миконос няма нещо кой знае колко забележително.Ходихме на плаж и обядвахме в ресторант срещу морето.
...В Атина спокойно си взимате от туровите с автобус без покрив.Навсякъде обикалят и където си искате спирате.Хващат се от пристанището....
Сподели за плажа на Миконос - пеш ли стигнахте до там, има ли чадъри и шезлонги, как се казва плажът и т.н.?
Предполагам, че имаш предвид Пирея - от там ли се хващат автобусите и на каква тарифа са, а и слизането и качването са по желание и предплатени за деня, нали?

Aurora, за Санторини остава да се надяваме, че няма да има друг кораб в същия ден!  Hug
За Миконос е супер това, което казваш, а Акропола и Плака сме ги разглеждали подробно, но не остана време за Хард рок кафе, та сега е моментът! Grinning

Подкрепям Asinka, ние 2 пъти резервираме през Вива вояж и тяхната цена е била най-най-ниска.
Забравих да спомена, че разликата, която виждате може да е поради факта, че не са включени таксите.

Плаж на Миконос има близо до пристщето и на центъра.После ни обясниха ,че по-хубави имало извън градчето и може би с такси.Ние отидохме на този ,който е до пристанището за най-близо.Вие си преценете къде но този който е в града не ми хареса.
За Атина -да имам предвид Пирея.Ще Ви обяснят къде е спирката на туристическите автобуси.Много близо е до терминала.Не мога да си спомня добаре но цената е 15-20евро.Там някъде.Дават и слуашлки и слушаш на какъвто си искаш език.Обикалят целия град и можете да слезете където пожелаете.После от същото място се хващат.Билетите важат за целия ден по всички линии.
Има и спирка на метро близо до терминала.

# 745
  • София
  • Мнения: 2 780
Момичета , здравейте. Ще съм благодарна за малко помощ. Разглеждам един круиз на NCL. Цената в официалния сайт излиза в долари и е много по -ниска от цената на същия круиз , но предлаган от български туроператор. Защо се получва такава разлика? Някой от вас буквал ли е круиз директно чрез круизната компания и за какво трябва да се внимава?

И мен ме интересуваше същото нещо, защото си бяхме харесали круиз на МСЦ директно от английския им сайт, където ни даваха много по-ниска цена, но след това влезнах в италианския им сайт, понеже самата компания е италианска и там цената беше същото, която ни даваха и от България. Един приятел на мъжа ми, който има туристическа фирма ни обясни, че фирмите в БГ не си слагат надценка, а дават каталожната цена, която предлага и самия кораб. И понеже вече съвсем се объркахме, решихме да си запазим круиза чрез българската фирма, защото онази цена наистина беше много примамлива, но все ми се струва, че има нещо нередно в цялата работа... Надявам се да съм помогнала до някъде  Simple Smile

А аз искам да ви питам нещо и ще съм много много благодарна, ако някой може да ми даде информация! Нашия круиз тръгва от Геноа, но понеже самолетните билети до Барселона са доста по-евтини, а аз до колкото разбрах имало някакъв влак, който пътува от Барселона до Геноа. Та се питах някой пътувал ли е така и горе долу на колко часа са тези влакове и колко време пътуват, понеже самолета за на връщане ни е в 19.00 ч., а кораба пристига в 9.00... дали ще успеем да се предвижим  Rolling Eyes Много се надявам някой да ми отговори, благодаря предварително!  Wink

Хм, сигурна ли си, че за Барселона става въпрос? Мисълта ми е, че едното е в Испания, а Генуа е в Италия и си е доста път между двете...А и като сложиш цената на на влака дали няма да ви излезе същото? Ние последно си летяхме до Генуа, но имаше варианти и до Милано и от там влак до Генуа. И доколкото разбрах този влак бил начесто.

# 746
  • Мнения: 175
Предстои ми круиз по испанското крайбрежие. Разглеждам предложенията за екскурзии от кораба. От Малага се предлага екскурзия до замъка Алхамбра, което е на около 2 часа път с кола от пристанището. Въпросът ми е към пътувалите: Има ли други възможности за предвижване от Малага до Алхамбра?
И по принцип, в цената на екскурзиите, организирани от круизния кораб влиза ли и входната такса за посещаваното място или тя се заплаща отделно?

# 747
  • Мнения: 682
Bibia, надали има shuttle  от Civittaveccia до Рим. Мисля, че трябва да букнеш екскурзия. Друг вариант е да пътуваш с влака.

# 748
  • Мнения: 682
Предстои ми круиз по испанското крайбрежие. Разглеждам предложенията за екскурзии от кораба. От Малага се предлага екскурзия до замъка Алхамбра, което е на около 2 часа път с кола от пристанището. Въпросът ми е към пътувалите: Има ли други възможности за предвижване от Малага до Алхамбра?
И по принцип, в цената на екскурзиите, организирани от круизния кораб влиза ли и входната такса за посещаваното място или тя се заплаща отделно?
Всичко пише в описанието на тура. Цената на екскурзията покрива входната такса и въобще таксите на местата, които са упоменати в описанието. Прочети информацията най-добре.

# 749
  • София
  • Мнения: 3 880
ммм, този плаж до пристанището на Миконос е мнооого малък и...смотан, не го препоръчвам.

от Малага до Алхамбра сме пътували с кола под наем, но не мисля, че е добра идея да се нагърбвате с това при круизна екскурзия.
винаги досега такса вход е влизала в цената на екскурзиите ни Peace

Общи условия

Активация на акаунт