круизи

  • 108 888
  • 773
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 0
Asinka Oт прочетеното дотук, разбрах, че сте били на Еpic - ние заминаваме на 24 септември. Не сме записали корабни екскурзии - според мен са прекалено скъпи.
Пътували сме доста в чужбина, но или с кола или със самолет, на круиз отиваме за първи път. Интересува ме как организирахте превоза от Ливорно до Пиза и Флоренция и дали се успява за 1 ден да се видят и двата града/ естествено силно казано/, но да речем част от забележителностите. И същото  - за Рим. Ние тръгваме без децата, с наши приятели - но тъй като аз съм организатора , се чудя дали да наемем кола в Ливорно и дали да ползваме влак за Рим. Също така ще ви помоля да ми кажете, как стои въпроса с алкохола на Еpic - може ли да си внесем и какви са цените на алкохолните пакети. Ще се радвам на всякаква полезна информация за круиза и за пристанищата или градовете!!!Благодаря ви предварително!!!
 Поздрави
Таня   :

# 766
  • София
  • Мнения: 3 880
tanitabog, препоръчвам да наемете кола от Ливорно до Пиза и Флоренция, невероятни места има за разглеждане, които с влак не ми се вижда възможно да видите. ако имате възможност посетете и Лука, малко и много красиво градче в близост до Пиза.
в Ливорно не губете време, няма нищо кой знае какво там.
по магистралата от Ливорно до Флоренция сте за час и половина Peace

до Пиза за 30-35 минути с кола от Ливорно.

# 767
  • София
  • Мнения: 2 780
rapunzel, Asinka благодаря за отговора. До Рим ще си ходим с влак.

Много ме притеснява облеклото за вечеря и най-вече заради дъщеря ми, тя е на 12 години и освен тениски, къси панталони и кецове друго няма в гардероба си,/ а и не желае да има / в такъв вид дали ще я пуснат в ресторанта?!?
Не мисля, че чак няма да ви пуснат. Ние на първия круиз едната вечер не бяхме разбрали, че е официална и се изсипахме спортно облечени. Laughing Никой не ни е връщал. А и сме забелязвали и други не дотам официални. Иначе има и супер официално облечени.

# 768
  • Мнения: 529
ако имате възможност посетете и Лука, малко и много красиво градче в близост до Пиза.
Те няма да имат време да видят и трите града.

# 769
  • София
  • Мнения: 1 842
Здравейте Simple Smile Искам да помоля тези от Вас, които са били на круиз през месец март в Средиземно море или пък имат впечатления от разкази на други, които са пътували да ги споделят. Дали времето не е много студено, няма ли да е скучно на кораба след като не може да се ползват откритите басейни и аквапарка и др. Става въпрос за MSC Fantasia - 5*. Благодаря Ви предварително  bouquet

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 15:33 от roje22

# 770
  • Мнения: 2 575
ако имате възможност посетете и Лука, малко и много красиво градче в близост до Пиза.
Те няма да имат време да видят и трите града.

и аз така си мисля Thinking

1. Не сме наемали кола от Ливорно, защото решихме, че директно Флоренция е целта ни за малкото време, което имаме на пристанището. Затова и взехме влакчето, от което съм много доволна. В Пиза няма нищо особено, освен разбира се кулата, но ние си изкарахме цялото време във Флоренция, за което не съжалявам въобще. Дори и с влак може да се слезе на Пиза при отиването или връщането ( все пак влакът минава и има гара там), но ние не сме го правили.
2.За Рим - пак писах в темата, че с влак е супер удобно и евтино. За друг вариант не съм и мислила, при полжение, че ни искаха 150-200 Евро за тримата с детето с кола.
3. За алкохола - няма да съм ти много от полза - пием само вино и бира и не сме купували никога пакети. За внасяне нямам опит и не знам.

# 771
  • София
  • Мнения: 3 880
хм, къде съм зяпала, останах с впечатление, че имат два дни Blush
с кола във Флоренция обаче си е доста време, в смисъл вътре задръстванията са адски и после дълго чакахме място за паркиране, просто имаше огромни опашки на платените паркинги. в супер центъралната част, където са повечето забележителности не допускат автомобили.
така че при толкова кратко време - влак Peace

честно казано аз бих избрала Пиза и Лука, а за друг път с повече време бих отишла до Флоренция.

# 772
  • Мнения: 529
честно казано аз бих избрала Пиза и Лука
И този вариант е добър според мен. При това ако са с кола могат да минат да видят някои вили: Villa Garzoni, Villa Torrigiani, Marlia Villa Reale.

# 773
  • Мнения: 0
Благодаря на всички за съветите и коментарите. Обаче тук никой ли не употребява алкохол - не виждам никакви коментари.  Rolling Eyes newsm78  Не са ми ясни пакетите - някой може ли да даде по-подробни разяснения?
Ася, къде да резервирам места за шоуто Cirque Dreams & Dinner - горе на балкона или долу - къде има по-добра видимост?

Общи условия

Активация на акаунт