круизи

  • 108 890
  • 773
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 145
Ние на 4 май (живот и здраве) ще отплаваме с този кораб  http://www.contitrans-m.com/index.php?m=756  по маршрут -Генуа-Неапол -Палермо-Тунис-Палма де Майорка-Барселона-Марсилия-Генуа. Наши познати през март бяха по същия маршрурт,но с друга круизна компания и са много доволни .Надявам се и аз да мога да разкажа хубави и интересни неща,като се върнем. Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 1 274
Etna, чудесно изглежда! Желая ви да си прекарате хубаво и после да разкажеш! А и някой ценен съвет да споделиш  Hug

# 17
  • Мнения: 934
etna, как организирахте транспорта до Генуа - самолет или с вашата кола?
Маршрута ви е страхотен!
Запознайте се предварително със всички брегови екскурзии.
За всяко пристанище се предлагат по 5-15, а най-добрите се запълват още първия ден.

# 18
  • Мнения: 265
etna,чакаме отзиви с нетърпение.и аз се интересувам как организирахте пътуването до генуа?с кола или самолет?

# 19
  • София
  • Мнения: 145
Etna, чудесно изглежда! Желая ви да си прекарате хубаво и после да разкажеш! А и някой ценен съвет да споделиш  Hug

Благодаря ти за пожеланията и обещавам да разкажа като се върнем!А и ти ще трябва да разказваш,дори двойно повече,защото ще сте за 13 дни,а ние само за 7  Simple Smile Какъв маршрут сте избрали?

miamy,scorpios, с  кола ще пътуваме до Генуа и ще я оставим на паркинг на пристанището.Но нищо специално не сме мислили и организирали за пътуването до там.Просто решихме да е с кола,защото през март,като проверявахме за самолет се оказа,че Ал Италия са отменили сутрешните си полети до Милано (сега не съм гледала дали са ги възобновили)и вариантите бяха или да летим предната вечер,да спим в хотел и на другия ден да пътуваме до Генуа или да сме със собствен транспорт.

Запознайте се предварително със всички брегови екскурзии.
За всяко пристанище се предлагат по 5-15, а най-добрите се запълват още първия ден.

Мда,имам мейл с предложенията за екскурзии,но само съм им хвърлила поглед и съм го забравила.Добре,че ме подсети.Време е вече да ги разгледаме по-подробно и да си набележим какво що.

# 20
  • Мнения: 1 313
Etna, а проучили ли сте въпросът с паркинга? Сигурно ли е, че ще има места, цени и т.н. Ние също ще тръгваме от там, още не сме купили билети и аз взех да се чудя за превоз с автомобил. Ще сме една седмица на море в Италия преди круиза и малко ме притеснява как ще си уредим пътуването от едно място на друго. А колко км. е пътя знаеш ли?

# 21
  • София
  • Мнения: 145
Арлина,помолих агенцията,която ни резервира каютата да предупреди да ни запазят и място на паркинга.Предварително трябва само да се запази ,а плащането е там,на място.Познатите,които пътуваха през март и тръгнаха пак от Генуа са ползвали паркинг и казаха,че е 9 евро на ден.Пътят е около 1500 км. от София и без  малко километри е изцяло магистрала.Аз ползвам тази карта на Michelin  http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/dyn/controller/Driving_directions# .Много е удобна-задаваш начална и крайна точка и може да ти покаже най-евтиния път,най-бързия,....Показани са магистралните такси,примерна цена за гориво.Добре и подробно направено!Под всяко описание на отсечките от маршрута може да изкараш и карта!Ако сте с кола на почивката преди круиза,може да си зададеш за начало там,където сте и за край Генуа и ще си изберете най-подходящия път.
Това е май,ако има още нещо питай!   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 313
Много ти благодаря. Ще разкажа на любимият (и евентуален шофьор, защото аз 1500 км. ще ги мина за 2 дни сигурно Crazy) и ще преценим как да пътуваме.   bouquet

# 23
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
  PeaceЗаписвам се да следя темата-никога не съм била на круиз , но навивам съпружеското тяло и той бързо се съгласи, че е време да пробваме и този начин на почивка.само, че това най-вероятно може да стане около началото на септември или най-вероятно по-късно.Пишете всичко преди, по време и след като се върнете и весело изкарване + попътен вятър и много "гларуси"! Wink

# 24
  • Мнения: 1 313
skorpion, само ще те посъветвам по-бързо да решите. Вярно, че ние сме в най-натовареният сезон, но за един от корабите нямаше места преди две седмици (ще тръгваме на 18 август). На мен ми се струваше достатъчно рано, но те обявяват графика си за началото на 2009 г. и почват веднага да правят резервации.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 271
Момичета,
Дайте малко инфо за крузи по Дунава - решили сме с мъжа ми си направим такъв круиз. Всяко лято гледаме корабите по Дунава и си мечтаем...дано скоро се сбъдне мечтата ни

# 26
  • Мнения: 682
Имам впечатления  от Royal Caribbean. Сега много си заслужава да се пътува с тях, а и с други щатски компании, защото цените са в долари и е много изгодно. От време на време пускат горещи оферти. Плюсовете са, че всичко е включено в цената, има много възможности за забавление на кораба, обслужването е на високо ниво (никъде в България не съм срещала такова).Круиза е един вид sample, защото обикновено човек има 1 ден престой в съответния порт. Най-евтини са трансатлантическите круизи, дълги са обикновено 10-15 дни, но обикновено повечето от половината са по море. Излизат даже по-евтино от самолетен билет. При повече пътувания голяма част от круизните компании дават отстъпки за по-нататъшни пътешествия. Според мен си заслужава.

# 27
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Аз също се рових за круиз по Денав с всичките хубави престои по градове и столици, ама ми се вижда по-скъпо от средиземноморските newsm78 От друга страна не видях да има възможност да се качим от българско пристанище , не че е толкова важно, ама нали и ние вече сме европейки и някак си започнахме да прилагаме екстрите и върху себе си  Laughing демек-искаме да ни зачитат, щото парите са ни като на другите народи Thinking

# 28
  • Мнения: 1 950
И аз бях заинтересована от круизи по Дунав, дори пуснах мейл запитване до една фирма, обадих се и по тел., казаха ми, че за майските празници  съм закъсняла и предложиха дати в средата на май и юни. Началното пристанище е винаги Будапеща, а уж корабите са български.
След като си запазих почивка другаде, получих 2 мейла, че имало свободни места, много се ядосах, но това е, отново по български Wink
Иначе ето от тук получих инфо http://www.dunavtours.bg/index_bg.html

# 29
  • София
  • Мнения: 3 271
zvetun4o , много ти благодаря Hug
skorpion , ти къде чете за крузи, дай и аз да прочета Praynig

Общи условия

Активация на акаунт