Отговори
# 15
  • Мнения: 999
С каката нямах никакви проблеми в това отношение, но с беба ми се гадеше до третият месец. Помагаше ми това, когато сутрин се будех до леглото си имах някакви бисквити и си хапвах по една-две и чак след това ставах .

# 16
  • Мнения: 1 197
Препечени филийки,солети и  бисквити,много ми помогнаха да се справя.А на мен ми се гадеше до към 8-мия месец.

# 17
  • Мнения: 393
солети и бонбони (особето като се плюнчих като крава  Crazy)

# 18
  • Мнения: 2 960
При мен започна от втория месец и продължи до четвъртия.Много е гадно и при мен нищо не помагаше  Rolling Eyes.

просто изтърпяваш.....едва ли има универсален лек за това.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 185
Спрях витамините, оказа се, че е от тях, а всички казвах, че е невъзможно - изключвай разни неща от менюто си, докато откриеш тези, които влияят, ако има такива, ако не чакаш - ще свърши  Simple Smile!

# 20
  • Мнения: 682
При мен гаденето се появи още в първия месец и продължава и сега(в момента съм в пети месец ), макар и в по-лека форма. Като цяло започнах да забелязвам кои храни не ми понасят и ги ограничих. Пия повече вода и ям повече плодове. Задължително поспивам и си почивам повечко. Мисля, че това ми помага.

# 21
  • Мнения: 593
При мен се появи средата на 2-я месец. Нямаше лек, а сега пък ме мъчат киселини денонощно.

# 22
  • Мнения: 961
Започна в средата на 2-рия месец и продължи до началото на 4-тия. Нищо не ми помагаше. Лежах и спях повече, само това ме спасяваше. Дори от водата ми се повдигаше.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
Гаденето започна към 2-иия месец и трая до 5-ия. Тоникът много ми помагаше.

# 24
  • Мнения: 695
Копирам ти отговора си от една друга тема, sorry ако вече си го прочела: Единственото нещо, което имаше някакъв ефект при мен, бяха хомеопатичните свещички Вомитусхил, от които спирах да повръщам и сякаш гаденето ми намаляваше. Но като цяло най-вече ми помогна времето:) Една приятелка много хвалеше солетите, които ядяла сутрин преди да стане от леглото. Пробвай и обикновени бисквити, чай от джоджен, лимонов сок с малко хлебна сода, ябълка... Аз установих, че ако пия вода или сок докато се храня резултатът неминуемо е повръщане. В един момент се бях обезводнила, защото повръщах всичко течно и тогава пиех едни прахчета против обезводняване от аптеката. Бях чела също, че дългите разходки на свеж въздух помагат, но аз дни на ред едва ставах от леглото, така че не съм пробвала... При всички случаи добрата новина е, че колкото и да ти е лошо сега, рано или късно ще ти мине... А си заслужава:) А ако загубиш повече от 5% от теглото си преди да забременееш задължително се консултирай с лекар.

# 25
  • Мнения: 6 713
До 4-ти месец някъде нищо не ми помагаше, просто премина от самосебе си. Сега в осми отново ми се гади сутрин #Crazy

# 26
  • Мнения: 1 062
И с двете бременности имах постоянно прилошаване и гадене. С първата повръщах постоянно и ми олекваше, но сега с втората беше ужасно, защото не можех да повръщам и на практика денонощно ми беше лошо. Единственото което мааалко ми облекчаваше гаденето беше билковите лукчета.

# 27
  • Мнения: 469
И с двамата ми прилошаваше до 4-5м.
Не можах да се справя с това.
Просто чаках да ми мине.

# 28
  • Мнения: 411
При мен се появи три седмици след след забременяването.Повръщах сутрин,обед и вечер.Дори и след консумирането на вода ходех да дера котки  Mr. GreenЗатова спрях водата и минах на сокове,айран със сол,правех си цитронада,ядях предимно плодове,които също повръщах.Страх ме беше да не се обезводня,защото лекаря ми каза,ако това продължава ще ме хоспитализира и аз се изплаших.За това не оставях стомаха си празен.И един съвет - не яж твърди плодове и неща,които се повръщат трудно.Аз веднъж изядох една твърда праскова и щях да се задавя докато повръщах,много се изплаших  Rolling Eyes Това ми състояние продължи до средата на 5-ти месец,после започнах да се храня нормално.Бяха ми изписани Церукал,но те не ми помагаха,задържаха поетата храна в стомаха ми,а агонията бе по-продължителна,защото не можех да повърна,и затова не ги пиех.Но знай,ч този период е временен и ще отмине  Hug

# 29
  • Мнения: 200
При мен се появи в 7ма г.с и спря в края на 4ти месец. Номера е да намериш храните от които не ти става лошо, за мен бяха- обикновенни бисквити, кисело мляко, зелени ябълки, печени чушки. От всичко друго  Sick Слава богу не стигнах до болница макар че си драйфах всеки ден по 3-4 пъти, ама пиех много вода. И непрекъснато ми се гадеше ...леле като се сетя, бях се предала по едно време, мислих че няма да ми мине  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт