Относно статия в Розали

  • 4 826
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 161
До този момент на мен  не ми се е случвало.Все съм била неудобна като пришка,като хрема и като тясна обувка.Мисля,че прекалената ми опърничавост е виновна за това.Или не умея да се раздавам напълно.

# 31
  • Мнения: 2 891
Случвало мо се е. Голяма гадост е и не искам да си припомням. Добре че ме направи на маймуна, та следвайки еволюцията от начало, да стана друг човек.

# 32
  • Мнения: 8 999
Случвало ми се е веднъж за около 6 месеца. Накрая, след като се осъзнах и погледнах назад, направо не повярвах, че това съм  била аз. То бива любов, бива, ама този път бях попрекалила с чувствата за сметка на разума.
Но, добре че ми се случи, защото как иначе се трупа житейски опит? А и какво бих описала някога в "Тайните мемоари на Байбиби"?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 176
Не. Аз не съм "удобна".

# 34
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не ми се е случвало. Но не защото бях твърде умна за да го допусна а защото бях твърде лекомислена и вятърничава. Щом не ми угодеше някой мъж на прищевките го зарязвах и си намирах друг. Вероятно това ме е запазило от подобни преживявания.
Слава богу намерих верния мъж, който вече 19 години ми угажда на прищевките и ме държи постоянно влюбена в него.

# 35
  • Мнения: 1 898
Да, случвало ми се е.

Цитат
Заявите ли още от самото начало, че няма да се унижавате и да сте винаги готова на всичко за човек, който все още не го е заслужил, ще видите как ще ви погледне веднага с уважение. Червената лампичка в главата му ще светне и дори да не сте негов тип, поне няма да си позволи да ви мотае.

Такъв филм според мен няма. Ако един мъж е с теб само заради удобството, каквито и стратегии да прилагаш и каквито и игрички да играеш, той ще си остане несериозен.Дори твърдият и категоричен отказ да продължиш да участваш в такава връзка няма да го спрат да продължи с опитите да те мотае.
Единственият изход от такава ситуация е или ти да го разлюбиш или той да се влюби .

# 36
Самоуважението ми към собствената ми личност ми е пречило да стигна чак дотам да изгубя контрол,въпреки силната ми любов.Ако някой ме прави на балама,с това не ме кара да си изгубя акъла по него,а точно обратното-лека полека изстивам.

# 37
  • Мнения: 2 161
Изобщо не става въпрос за самоуважение.Въпросът е в това до каква степен можеш да се раздадеш.Ако мислиш постоянно за това как да запазиш самоуважението си,то най-вероятно не изпитваш най-силната любов.

# 38
  • Мнения: 1 432
Да, като се сетя и .... ooooh! ooooh! ooooh!

# 39
Изобщо не става въпрос за самоуважение.Въпросът е в това до каква степен можеш да се раздадеш.Ако мислиш постоянно за това как да запазиш самоуважението си,то най-вероятно не изпитваш най-силната любов.
Раздаването ми когато съм влюбена е безгранично,но това не изключва самоуважението,което между другото има много общо с това .

# 40
  • София
  • Мнения: 53
Не. При мен гордостта е порок, който не ми позволява да прося нито любов, нито приятелство. Ако видя, че липсва интерес се отдръпвам и си страдам самотно  Mr. Green. Това не значи, че не правя компромиси.

# 41
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Случвало ми се е до там, обаче, че се осъзнах, на време казах стоп, запазвайки достойнство.

Изобщо не става въпрос за самоуважение.Въпросът е в това до каква степен можеш да се раздадеш.Ако мислиш постоянно за това как да запазиш самоуважението си,то най-вероятно не изпитваш най-силната любов.
На друго мнение съм. Ще го кажа така: Раздавам се, но не позволявам да бъда изтривалка.

# 42
  • Мнения: 838
Изобщо не става въпрос за самоуважение.Въпросът е в това до каква степен можеш да се раздадеш.Ако мислиш постоянно за това как да запазиш самоуважението си,то най-вероятно не изпитваш най-силната любов.
Следвайки тази логика,че едва ли не си роден за нечие удобство и благополучие,тоест ти самият си нищо(дори и прах под краката му).
Лично на мен не ми липсва този вид любов,мога да живея пълноценно и без такава.
Компромиси-да,всеки прави,но всичко има граници.
Относно въпроса-НЕ,не съм имала такава любов и няма да имам,не защото съм егоистка,а защото в живота няма безплатен обяд-за да получиш трябва да дадеш и обратното.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 011
Не, не ми се е случвало.  Rolling Eyes
Ама и аз съм си малко темерут, ако мога така да се изразя. Не мога да се раздавам докрай.
Самоуважението и според мен има много общо тук.

# 44
  • Мнения: 2 161
Изобщо не става въпрос за самоуважение.Въпросът е в това до каква степен можеш да се раздадеш.Ако мислиш постоянно за това как да запазиш самоуважението си,то най-вероятно не изпитваш най-силната любов.
Следвайки тази логика,че едва ли не си роден за нечие удобство и благополучие,тоест ти самият си нищо(дори и прах под краката му).
Лично на мен не ми липсва този вид любов,мога да живея пълноценно и без такава.
Компромиси-да,всеки прави,но всичко има граници.
Относно въпроса-НЕ,не съм имала такава любов и няма да имам,не защото съм егоистка,а защото в живота няма безплатен обяд-за да получиш трябва да дадеш и обратното.

В любовта никога нищо не е по равно.

Общи условия

Активация на акаунт