Относно статия в Розали

  • 4 829
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • тук-там
  • Мнения: 14
Да, случвало ми се е.  За съжаление беше продължителна и болезнена връзка, която остави отпечатък за цял живот.

# 61
  • Мнения: 395
Добре
чета тези,които казват, "аз съм егоист"
Никога ли не сте обичали толкова силно, толкова болезнено и дълбоко, че да забравите за вас самите. Да забравите за нормалния човешки егоизъм, за собственото си достойнство, а изцяло да се отдадете на този човек. Толкова да обичате, че само да си помислите, че не е до вас и да изпитате силна , физическа болка

Ами значи има още за какво да живеете Wink Simple Smile.
Такава любов е веднъж в живота. Винаги завършва с тежка и болезнена раздяла. Някак не се връзва с брачния живот. Един вид опит или нещо,
което ви променя завинаги. Прави ви по-зрели, по-разумни....



Кръци напълно подкрепям и разбирам това, което си написала...на мен ми се е случвало....предполагам, че си права като казваш, че такава връзка не може да просъществува и да премине в брак примерно.
Аз до такава степен обичах един мъж и бях готова на всичко....правих за него такива неща, каквито никога не съм си представяла, че мога. Толкова компромиси, толкова премирения, толкова унижения дори...изтърпях всичко и сигурно ако не беше разстоянието,което ни дели в момента пак щях да съм с него и да се саморазрушавам обичайки го.....Но наистина за някои хора е трудно да разберат нещо подобно...не си ли го изпитал на собствен гръб ,няма как да знаеш!

# 62
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Добре
чета тези,които казват, "аз съм егоист"
Никога ли не сте обичали толкова силно, толкова болезнено и дълбоко, че да забравите за вас самите. Да забравите за нормалния човешки егоизъм, за собственото си достойнство, а изцяло да се отдадете на този човек. Толкова да обичате, че само да си помислите, че не е до вас и да изпитате силна , физическа болка

Ами значи има още за какво да живеете Wink Simple Smile.
Такава любов е веднъж в живота. Винаги завършва с тежка и болезнена раздяла. Някак не се връзва с брачния живот. Един вид опит или нещо,
което ви променя завинаги. Прави ви по-зрели, по-разумни....
Нима?
Къде е темата за клишетата?
Няма да навлизам в лични подробности. Но твърдя, че това, което описваш не е любов. Истинската любов носи щастие, а не болка. Ако обичаш наистина някого, ти пазиш самоуважението и самочувствието му. И не е речено да свърши "с тежка и болезнена" раздяла.  Laughing

# 63
  • Мнения: 211
И на мен въпросната статия ми беше направила голямо впечатление, защото има доста истина в нея, за съжаление. Сигурна съм, че всички сме имали подобни... Thinking падения... или не.. Но важното е да се осъзнаеш навреме и да си върнеш достойнството. Защото до нищо успешно не води постоянният едностранчив компромис. Ако и двамата не се научите да се съобразявате с другия... но това го знаем всички пак.
Та.. да, предполагам, че ми се е случвало Tired

# 64
  • Мнения: 2 152
Клише или не, моя си работа
Ще пиша както си искам

И мила има много видове любов, никой не може да определи коя е истинска и коя не
За теб може спокойната любов да истинска, за мен друга
Не съм лазила, не съм молила, не съм губила така самоуважението си.Просто съм прощавала безброй изневери - това за мен е голяма жертва,сега не бих я направила

И да сега не обичам така. Сега е спокойно, сигурно, без да са нужни жертви и драми
А това, че теб никой мъж не те е карал да обичаш толкова болезнено, да забравиш себе си и егоизма си е лично твой "проблем" Mr. Green
Би ми било твърде скучно само цветя и рози. Радвам се , че съм изпитвала и такива чувства, въпреки че днес се мразя заради това,че съм прощавала толкова много. И винаги завършва с раздели, защото идва момент,когато се осъзнаваш,когато разбираш, че не може повече така .
Сърцето ти е разбито, няма повече какво да дадеш и да искаш от този човек. Разделяте се, а е болезнено защото някога си вярвал във всичко това...а сега разбираш че само си се лъгал

Ще ме разберат само хора,които са го изживявали Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 12:20 от кръци

# 65
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И мила има много видове любов, никой не може да определи коя е истинска и коя не
За теб може спокойната любов да истинска, за мен друга
Именно, Кръци. Именно.
П.П. А довечера ще помоля любовта на живота си да ми удари два-три шамара, за да се почувствам и аз обичана най-после.  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 2 152
Ей скорпионе Mr. Green
Знаеш, че никъде не съм споменавала за шамари, не обръщай темата

Има такива моменти в живота Василиса, когато си правил всичко от любов. Незнам как да го обясня. Така всеотдайно обикновено се обича, когато си по-млад и неопитен. Но се случва.
Радвам се, че ми се е случило, въпреки, че не се гордея от поведението си тогава.
Пак го казвам. Това е вид опит, това е част от живота ми.

# 67
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Последното беше ирония, Кръци.
Вече писах в темата, че съм правила много за всеки мъж в живота си. И винаги първо съм мислила за другия, не за себе си. Сега мисля първо за трима, после за себе си. Но това съвсем не означава и не би трябвало да означава да загубя достойнството си.
П.П. Разбира се, приемам, че всеки си има свои "достойни" граници. Това, което е недостойно за един, е обичайно за друг.

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Има такива моменти в живота , когато си правил всичко от любов. Незнам как да го обясня. Така всеотдайно обикновено се обича, когато си по-млад и неопитен. Но се случва.
Радвам се, че ми се е случило, въпреки, че не се гордея от поведението си тогава.
Пак го казвам. Това е вид опит, това е част от живота ми.
Това все едно аз съм го писала.Не съжалявам,но не бих го повторила,а и се съмнявам,че мога да обичам пак така,но и не искам. Много по-лесно е със спокойната любов.

# 69
  • Мнения: 824
Много интересна темичка!
Не се е родил,а вече е късно и да се ражда,мъжът ,който ще ме накара да се чувствам"удобна".Няма такива филми при мен и никога не е имало.Може би за това всички мъже  в живота ми са били "удобни" за мен.Както го научиш в началото,така си върви.

# 70
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не ми се е случвало. Не от егоизъм или нещо подобно, просто се уважавам много, така съм възпитана. Или просто съм имала късмет Heart Eyes
Глупаво е да вярваш, че само нараняващата любов е истинска. Може би успокоява донякъде за изгубеното време, но си е глупаво Wink

# 71
  • Мнения: 197
Да, а какво правим ако въпросният ти е съпруг?

# 72
  • Мнения: 838
Да, а какво правим ако въпросният ти е съпруг?
или се развеждаш,или недай боже умираш.

# 73
  • Мнения: 2 152
Да, а какво правим ако въпросният ти е съпруг?

съчувстваме ти Mr. Green Hug

# 74
  • Мнения: 824
Да, а какво правим ако въпросният ти е съпруг?
Ако има подобно отношение към съпругата си,то той със сигурност иска да си смени статута!

Общи условия

Активация на акаунт