7 години вкъщи

  • 15 192
  • 355
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 298
В тази тема липсва всякаква толерантност към избора на другите!
Не виждам защо хора, направили съзнателно своя избор и щастливи с него се оправдават пред останалите за това?
Абе живейте си живота и толкова.
Не може всички да имаме еднакви ценностни системи. Едни от нас са амбициозни и искат кариера, други искат деца и
предпочитат сами да ги отглеждат, трети нямат амбиции...Шарен свят!
Щастието е много субективно състояние, имайте повече респект към правото на хората да бъдат щастливи.

# 346
  • София
  • Мнения: 62 595
Амбицията атрибут на кариерата ли е само? Или така е по-лесно - който е амбициозен прави корпоративна или научна кариера, а в противен случай не е амбициозен?

# 347
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В тази тема липсва всякаква толерантност към избора на другите!
Защото човек не може да има всичко. Винаги едно е за сметка на друго. Но всеки иска да оправдае своя избор.
И аз много лесно мога да кажа, че ако си остана в къщи един месец ще изтъпея и изкукуригам, ще ми е скучно и еднообразно. Но ще е лъжа ако кажа, че не ми се мързелува- не искам сутрин да ставам рано и да ходя по цял ден на работа... искам да остана в къщи и да готвя манджи, да редя пъзели с децата и да гледаме заедно анимация, да ходим по разходки.... Предимство и недостатъци има във всичко.

# 348
  • Мнения: 1 298
Виж, може да има хора, които да имат всичко...Не знам...а и не мисля, че ме интересува.
Защо обаче всеки да иска да оправдае избора си?
Ако едно нещо наистина те прави щастлив, защо трябва да се оправдаваш че си го избрал?

Радостина, примерите които съм изредила са малко или много изкарани от писанията тук.
Далеч съм от мисълта да нарека хора, които са се посветили на децата си НЕамбициозни.
Всичко е много индивидуално и комплексно.

С поста си просто исках да призова за повече уважение към избора, различен от нашият.

# 349
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Виж, може да има хора, които да имат всичко...
Няма начин.
Ако едно нещо наистина те прави щастлив, защо трябва да се оправдаваш че си го избрал?
Според мен тези, които са сигурни в избора си не се занимават да убеждават другите в правотата си.

# 350
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен вече ми писна от всичко това.
 Да, излиза, че и най-арогантната кариеристка се смята за пример за подражание, а жените, които за някакво време са сменили коловоза са виновни по подразбиране и са тъпи патки, неспособни да живеят своя живот. То бива, бива меркантилност и егоизъм, но вече ми идва в повече цялата истерия около кариерите и парите.
Да, излиза, че неходещите на работа трябва да се оправдават за избора си, защото е необичаен и поради това не се смята за нормален. Така се получава с всяко малцинство, независимо дали човек е непушач сред пушачи, спортист сред неспортуващи, дебел сред слаби и т.н. И на никого не му е приятно да му се прикачват разни квалификации от сорта мързелив, неуспял, неспособен да се организира и др. Така или иначе, повечето жени преди да родят са ходили на работа най-малкото за да се издържат по някакъв начин, за да се приема ей така, че не знаят какво е да се работи.

Хайде, някой да измисли заглавие за нова тема за майките, които са избрали да останат вкъщи, че се ядосах и нямам добри идеи.

# 351
  • Мнения: 3 634
Като изключим грижите за детето, които на този етап не са кой знае какво, все едно съм отново в пубертета.  Mr. Green Мотая се по цял ден с приятелки, вися пред компютъра, безкрайни телефонни разговори...лятната ваканция за мен не свършва.  Hug

# 352
  • София
  • Мнения: 9 860
Хайде, някой да измисли заглавие за нова тема за майките, които са избрали да останат вкъщи, че се ядосах и нямам добри идеи.
Тази идея на мен много ми допада.Наистина ще е хубаво да си имаме тема,в която да обсъждаме как прекарваме пълноценно времето си ние-неходещите по една или друга причина,да споделяме своите грижи и тревоги,а също и радости. Peace

# 353
  • Мнения: 607


Хайде, някой да измисли заглавие за нова тема за майките, които са избрали да останат вкъщи, че се ядосах и нямам добри идеи.
        Ето ти доста добре си го казала заглавието.
 Аз се записвам отсега в новата темичка.
 В кой подфорум ще я пуснем? тук или семейство и дом

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 17:57 от Танюшка

# 354
  • Мнения: 3 479


Хайде, някой да измисли заглавие за нова тема за майките, които са избрали да останат вкъщи, че се ядосах и нямам добри идеи.
        Ето ти доста добре си го казала заглавието.
 Аз се записвам отсега в новата темичка.
 В кой подфорум ще я пуснем? тук или семейство и дом

В Дом и Семейство темите са едни ... ooooh! - изневери, свекърви, бла-бла и хич не се вързват с такава една тема. Rolling Eyes Обаче ако модераторите решат, че темата е за там, там ще пишем. Laughing
Хайде, Радостина, на теб май най-много ти отива да пуснеш темата Party

# 355
  • София
  • Мнения: 62 595
ОК. Ще я пусна в Нашите децая, ако модераторите решат да я преместят където смятат за подходящо.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=272767.0

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 18:34 от RadostinaHZ

Общи условия

Активация на акаунт