Първа храна с пръсти - каква и от кога?

  • 1 565
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 на 8,5 месеца му давах кора от хляб, или обикновена бисквита.Само си чешаше венците с тях.

# 31
  • Мнения: 2 567
На малката вече давам от около месец корички хляб, геврек, банан или ябълка.

# 32
  • Мнения: 1 121
Благодаря на всички за отговорите Grinning От доста време не съм писала тук. При нас вече има напредък Laughing от няколко дни давам хляб, хапва си без проблем, даже май много обича да дъвче и да си почесва зъбките Laughing хапва си и сухарчета и други детски храни на GERBER. Давам му и кашкавал, жълтък, малки пърченца пилешко. От 2 седмици посяга и си взима сам. Не знам какво друго мога да му давам на тази възраст? И да попитам: до кога давахте пюренца? Hug

# 33
  • Мнения: 1 367
Пак ще кажа-браво за напредъка!!!Браво на мама за търпението!   bouquetКакво можеш да даваш още за ядене с пръсти-настъргана ябълка,банан /става голяма плескавица/,морковче,попара ако яде,солетки...Колкото за пюренцата-ще те ориентирам по изискванията на нашата детска кухня-до годинката предлагат пасирани пюрета и бульони,а след това вече с миниатюрни парченца.Ние позакъсняхме със смяната на храната и утре за пръв път ще му взема от храната за големи  LaughingДано да я яде,че както писах по-горе,нещо го примързява да дъвче и гълта като щъркел,съответно се дави и плюе.

# 34
  • Мнения: 1 121
Steli, късмет и разказвай как е минало Grinning а за търпението-ами аз не съм от най-търпеливите Embarassed но той просто си беше готов да дъвче. Даже вече му давам пюренца за по-големи деца, с малки парченца месо, зеленчуци или макарони, които стимулират дъвченето.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 592
Пробвай да му дадеш. Или ще ги изяде, или ще ги размаже. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт