Слагате ли юрганите в чаршафи

  • 6 613
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 886
Много ми е интересно да разбера повечето дали го правят.Аз например слагам  за да не ги пера поне зимата много често и да не се замърсяват.А вие? Hug

# 1
  • Мнения: 950
Винаги когато ги ползваме, то иначе поддръжката им е много трудна.

# 2
  • Мнения: 227
Абсолютно винаги Peace

# 3
  • Мнения: 8 999
Да, всички завивки слагам в чаршаф-плик - юргани, одеала, олекотени завивки. Така по-лесно поддържам хигиена /пера чаршафите често/, не се скапват самите завивки, внасям разнообразие в спалнята си - имам няколко комплекта спално бельо. Пестя от завивки - имам по една за всеки вкъщи, но ако ги пера, то би трябвало да има поне по две, за смяна.

# 4
  • Мнения: 680
Имам едни, които са много тънки-олекотени и с красив десен-тях не ги слагам и ги пера непрекъснато, дори през зимата.
Но големите-олекотени, които са  бели  ги чаршафосвам. Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Винаги слагам.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
В 99% от случаите - да. Иначе трябва да пера пухенките поне на две седмици, което си е бая зор Rolling Eyes Случвало се е да не сложа плик и после като простирам сто кила мокър юрган, се псувам яко hahaha

# 7
  • Мнения: 545
Да,слагам юргани,одеяла и олекотените завивки в чаршафи.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Юргани не ползваме, но олекотените ги слагам, да. Много по-хигиенично е. Не мога да си представя да пера толкова често олекотените - степват се, а и докато изсъхнат.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тънките олекотени не ги слагам,само зимните.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 397
Да слагам в повечето случай, много рядко ми се случва да не сложа  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 276
Ползвам олекотени завивки и почти винаги ги поставям в чаршаф.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 761
И аз слагам. Мама ми купи нестандартен олекотен юрган. И ми уши калъф за него Simple Smile

# 13
  • Мнения: 234
Слагам ги винаги.

# 14
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Винаги слагам, независимо от десена на юрганите  Peace

# 15
  • Мнения: 5 001
И аз чаршафосвам винаги  Peace

# 16
  • Мнения: 734
Да, слагам...вече у нас използваме олекотена завивка, но и нея я пъхвам в плик, защото все пак се пере по-лесно чаршафа, отколкото завивката/юргана...

# 17
  • София
  • Мнения: 11 707
Да слагам!Не обичам да спя с "голи" одеала или юргани.

# 18
  • Мнения: 533
Що за въпрос?Разбира се ,че слагам.

# 19
  • Мнения: 7 201
Да,слагам...винаги! Peace

# 20
  • Мнения: 1 152
А има ли някой да не слага?!? Thinking

# 21
  • Мнения: 3 782
Що за въпрос?Разбира се ,че слагам.
И аз Peace

# 22
  • Мнения: 3 886
А има ли някой да не слага?!? Thinking
Има да познавам 2-3 който  не слагат и ги перът на 2 седмици

# 23
  • Мнения: 1 679
да, задължително

# 24
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194

И аз!!!  Peace

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да много по-лесно е да изпереш чаршафа Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 11 116
А има ли някой да не слага?!? Thinking

Да, аз.

# 27
  • Мнения: 3 036
Аз също нямам юргани а олекотени завивки и винаги ги слагам в чаршафи.
Самите завивки ги пера на 3 месеца,чаршафите ги сменям на 1 седмица,калъфките на възглавниците на 3 дена.

# 28
  • Мнения: 533

Такъв е стилът на къщата и домакинята Wink

# 29
  • Мнения: 3 376
Не слагам чаршаф върху олекотената завивка.

# 30
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Да много по-лесно е да изпереш чаршафа Peace
точно

# 31
  • София
  • Мнения: 1 511
И аз винаги слагам чаршаф,независимо дали е олекотена завивка или одеало.

# 32
  • Мнения: 15 212
А има ли някой да не слага?!? Thinking
Има да познавам 2-3 който  не слагат и ги перът на 2 седмици

Как се перат юргани?  newsm78 Това е дебела завивка пълна с памук /вълна/. Как съхне /по-скоро/?

# 33
  • Мнения: 1 152
Е не мога да си представя пухената ни завивка да се пере всяка седмица, както се перат чаршафите. #Crazy

# 34
  • Мнения: 315
задължително

# 35
  • Мнения: 46 516
Нямаме юргани, защото у нас е страшна жега.
Имаме лекички и мекички одеала, които слагам в чаршаф.
Миналата седмица обаче ги прекроихме и махнахме дупките, защото са цветни и беше много шарено шарено, пък и като ги пусна в сишилнята се пълнят с дрехи Crazy

# 36
  • Мнения: 798
Слагам абсолютно винаги завивките в плик. Имам страхотно спалньо бельо и ми доставя удоволствие да си лягам всяка седмица в чисти ухаещи чаршафи. А и зимните завивики ще е малко трудно да ги пера толкова често и задължително трябва да имам по 2 за всеки.

# 37
  • Мнения: 1 327
не слагам!  Twisted Evil
ползвам от испанските одеала. Пера ги в пералнята без проблем, после в сушилнята и така за половин ден са изпрани и изсъхнали. най-мразя сутрин и вечер да сгъвам и разгъвам одеало. Години наред съм го правила и ми е втръснало!  С испанските одеала се родих направо! Сутрин само ги опъвам на леглото и седят страшно готино.

# 38
  • Мнения: 3 886
не слагам!  Twisted Evil
ползвам от испанските одеала. Пера ги в пералнята без проблем, после в сушилнята и така за половин ден са изпрани и изсъхнали. най-мразя сутрин и вечер да сгъвам и разгъвам одеало. Години наред съм го правила и ми е втръснало!  С испанските одеала се родих направо! Сутрин само ги опъвам на леглото и седят страшно готино.
тц дай скив де

# 39
  • Мнения: 4 668
Да , задължително слагам завивките в плик .
В нас е топло и спим с едни одеяла от полар , които също пера в пералнята при смяната на белъото .
Имам силиконови юргани , които рядко ползваме , но немога да сипредставя един по един да ги пера и суша .В пералнята се събира само един .

Освен това си имам хубави чаршафи и ми е много по - комфортно да си спим в тях  Wink

# 40
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Естествено, по-хигиенично е, а и си харесвам чаршафите  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 132
Да,винаги слагам олекотените завивки в плик.Като свърши зимата,тогава ги пера в пералнята.Когато времето се постопли слагам одеалата в пликове.Лятото-ако изобщо има нужда от завивки Mr. Green

# 42
  • Мнения: 7 723
Не винаги Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 327
не слагам!  Twisted Evil
ползвам от испанските одеала. Пера ги в пералнята без проблем, после в сушилнята и така за половин ден са изпрани и изсъхнали. най-мразя сутрин и вечер да сгъвам и разгъвам одеало. Години наред съм го правила и ми е втръснало!  С испанските одеала се родих направо! Сутрин само ги опъвам на леглото и седят страшно готино.
тц дай скив де
eй на

# 44
  • Мнения: 2 926
Без значение вида на завивката,винаги я слагам в плик.

# 45
  • Мнения: 1 350
и аз винаги слагам,въпреки ,че мъжами спи с ююрган ,койо тежи сигурно 100 кила и ми е много трудно

# 46
  • Мнения: 8 999
и аз винаги слагам,въпреки ,че мъжами спи с ююрган ,койо тежи сигурно 100 кила и ми е много трудно

А представяш ли си, ако трябваше да го переш в пералнята! Трябваше да го разрежеш на 20 "порции" от по 5 кила, за да го опереш целия.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 672
Абсолютно винаги  Peace

# 48
  • Мнения: 1 492
Не слагам! За няколко часа са изпрани, изсъхнали и готови за ползване.

# 49
  • Мнения: 4 292
Не ползвам юргани. На оликотените завивки слагам плик задължително.

# 50
  • Мнения: 2 172
Що за въпрос?Разбира се ,че слагам.
Peace

# 51
  • Мнения: 189
На одеала и юргани слагам. На олекотените слагам през зимата, през лятото ги пера.

# 52
  • Мнения: 3 886
не слагам!  Twisted Evil
ползвам от испанските одеала. Пера ги в пералнята без проблем, после в сушилнята и така за половин ден са изпрани и изсъхнали. най-мразя сутрин и вечер да сгъвам и разгъвам одеало. Години наред съм го правила и ми е втръснало!  С испанските одеала се родих направо! Сутрин само ги опъвам на леглото и седят страшно готино.
тц дай скив де
eй на

И нашите са такива имам 4 броя за всеки член по 1  всички са с анимационни герой 1 брои го взех за 50 лв с намалението.

# 53
  • Мнения: 3 886
Не ползвам юргани. На оликотените завивки слагам плик задължително.
Тъй де тъй то разликата е малка  се с едно име ги наричам или така или иначе Mr. Green Mr. Green Mr. Green Party

# 54
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Юргани не ползваме,на олекотените по принцип слагам,но сега спим с едни много тънки и тях директно ги пера.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не ползвам юргани. На оликотените завивки слагам плик задължително.

И аз така. Според мен, не топлят без плик. Party

# 56
  • Мнения: 3 886
Не ползвам юргани. На оликотените завивки слагам плик задължително.

И аз така. Според мен, не топлят без плик. Party
IИ синът ми го установи същото .По топло  му било с плик

# 57
  • Мнения: 425
Да,винаги. Peace

# 58
  • Мнения: 721
не.ползваме само олекотени завивки,които са в много красиви десени.затова сам ги копувала все пак.тънички и ги пера без проблем всяка седмица.пера, суша и пак на леглото.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 679
Не използваме юргани, а одеала. По тънките рядко слагам в плик, но родопските задължително - те трудно се перат, а и пускат много мъхчета.

# 60
  • Мнения: 3 886
имам родопски но от години несъм ги слагала newsm78Тях съм прала на тепавица Hug

# 61
  • На село
  • Мнения: 873
Задължително слагам в плик каквато и да е завивка. Зимата се завиваме с юргани (класически, дебели от памук и вълна) и е немислимо да ги ползваме без чаршаф. За почистването им ( Mama Nana беше попитала) - химическо чистене в края на сезона - друг начин няма. Миналата година изпрах един юрган във ваната и после го чаках 1 седмица да изсъхне на балкона на слънце, при което кой знае колко прах е събрал - живеем в центъра.

# 62
  • Мнения: 3 641
Ползвам олекотени завивки, но и тях слагам в чаршафи.

# 63
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ние също ползваме олекотени завивки и не ги слагам в чаршаф.Перат се лесно и съхнат бързо Peace

# 64
  • Мнения: 191
Как ги перете тези олекотени завивки,мойте не се побират в пералнята,а на ръка ще е доста трудно.Май спасението е химическо чистене.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 890
Как ги перете тези олекотени завивки,мойте не се побират в пералнята,а на ръка ще е доста трудно.Май спасението е химическо чистене.

   И моята е така, зимна олекотена и още не съм я прала, че е нова, но мнооого ме съмнява да влезе в пералнята. Затова само с чаршаф ! Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 346
Олекотените пера в пералнята.Чаршафи не ползвам за тях.Само за одеяла,но май те само си стоят в гардероба....

# 67
  • Smallville
  • Мнения: 994
Ползвам олекотени завивки.Не съм си и помисляла да не ги обличам в плик.Нашите са бели,а на детето с разни любими герои.А иначе самите завивки пера 1-2 пъти годишно,а възглавниците,ползваме пълни със силиконов пух, и по често

# 68
  • Мнения: 463
Ползвам олекотени завивки, но и тях слагам в чаршафи.
Поддръжката така е много по-лесна Wink

# 69
  • Мнения: 4 916
Да, слагам ги в плик.

# 70
  • Мнения: 248
Да, слагам ги. А и зимните ми олекотени завивки не се събират в пералнята (ширината им е 2м.)

# 71
  • Мнения: 126
Да, слагам ги в плик.Може и да ми се смеете,но си мисля,че ми е по- топло,когато са така.

# 72
  • Мнения: 533
Да, слагам ги в плик.Може и да ми се смеете,но си мисля,че ми е по- топло,когато са така.

Не се смееме , това е доказано Peace

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Олекотените завивки не ги слагам в чаршаф. Пера ги в пералнята, съхнат бързо, не виждам какъв е проблема.

# 74
# 75
  • Мнения: 49
Разбира се, че ги слагам ... може ли въобще да се поставя този въпрос?

# 76
  • София
  • Мнения: 11 116
Разбира се, че ги слагам ... може ли въобще да се поставя този въпрос?

А защо да не може ? Wink

# 77
  • Мнения: 1 006
ми аз нямам юргани  Embarassed

иначе в калъфи слагам по едно родопско одеало и така спим през зимата Peace

# 78
  • Мнения: 1 485
Да,винаги! Peace

# 79
  • Мнения: 49
Разбира се, че ги слагам ... може ли въобще да се поставя този въпрос?

А защо да не може ? Wink
Ами по същата логика може да се пита слагате ли калъфки на възглавниците

# 80
  • Мнения: X
LaughingТази дума и аз я използвам,усвоила съм я от майка ми,но не знаех,че и за други е характерна.Ние през зимата признаваме само старите ми бабини вълнени юргани,така че плик си е задължителен,но аз слагам пликове и на одеялата,много ми е приятно усещането на ново,току що сменено спално бельо.

# 81
  • София
  • Мнения: 11 116
Разбира се, че ги слагам ... може ли въобще да се поставя този въпрос?

А защо да не може ? Wink
Ами по същата логика може да се пита слагате ли калъфки на възглавниците

Въпроси всякакви са поставяни.
Даже и за тоалетната хартия...  Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 1 603
Слагам - хич не мога да си представя да пера одеала или завивки толкова често, колкото чаршафите. А и допирът на чисто чаршафче си е предпоставка за приятни сънища  Grinning.
Понякога ползвам "голо" едно малко памучно одеалце на дивана пред телевизора.

# 83
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Аз на олекотените завивки отдавна им викам юргани  Laughing Баба ми така и не можа да ме изнуди да приютя вкъщи от онези стари и тежки вълнени неща  Naughty
Слагам чаршафи. Иначе как да пера всяка седмица юрганчетата?! Единият ми юрган е пълен с естествен пух, огромен е( 2 на 2.20 м) и бял на всичкото отгоре  Rolling Eyes Специално за него си ших  няколко чаршафа, понеже от стандартните калъфи няма с такъв размер  Tired

# 84
  • Мнения: 1 120
Да,винаги!  Peace

# 85
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Не слагам.Има различни видове олекотени завивки и моите са от най-тънките. Те са комплект с чаршаф и калъфки за възглавница. Не са предвидени калъфи за тях и не си развалям интериора. Пера си ги нормално в пералнята. Аз обичам да ми е топло и да не се затрупвам с юргани, затова в спалнята ми е 18-19 гр.

# 86
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Да, всички завивки слагам в чаршаф-плик - юргани, одеала, олекотени завивки. Така по-лесно поддържам хигиена /пера чаршафите често/, не се скапват самите завивки, внасям разнообразие в спалнята си - имам няколко комплекта спално бельо. Пестя от завивки - имам по една за всеки вкъщи, но ако ги пера, то би трябвало да има поне по две, за смяна.
Подкрепям. И аз така правя.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз обичам да ми е топло и да не се затрупвам с юргани, затова в спалнята ми е 18-19 гр.

Това топло ли е? У дома е около 25 градуса.

# 88
  • Мнения: 2 591
задължително  Peace

# 89
  • Мнения: 22 887
Слагам,винаги.Не мога да пера юрганите всяка седмица.

# 90
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Да, слагам  Peace По ми харесва всяка седмица да ми е различен десена, освен това за мен е по- практично от гледна точка на прането...

# 91
  • София
  • Мнения: 1 941
Не! Ползвам олекотени юргани и имам достатъчно за смяна.

# 92
  • Мнения: 162
           Задължително слагам! Така цялото бельо ми е в един тон. В събота сутрин сменям чаршафите и ако  забравя да сложа новите до вечерта мъжът ми почва да пуфти, защото на него му се е паднала честа да пъхне юрганчето в новия чаршаф. Joy

# 93
  • Мнения: 363
Моят юрган го пера в пералнята и го суша в сушилнята, но го слагам в плик, защото така спалният комплект придобива завършеност.

# 94
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Аз обичам да ми е топло и да не се затрупвам с юргани, затова в спалнята ми е 18-19 гр.

Това топло ли е? У дома е около 25 градуса.
Да при 18-19 спа с завивка, при 25 няма да ми трябва Grinning И става въпрос само за спалня.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Не използваме юргани.

# 96
  • Мнения: 1 877
И ние като повечето ги слагаме в чаршафи.Предпочитам да пера само тях,отколкото целите юргани

# 97
  • Мнения: 1 197
Да,струва ми се,че така по топлят

# 98
# 99
  • Мнения: 214
Винаги слагам олекотената завивка в чаршаф, иначе трябва да я пера всяка седмица

# 100
  • София
  • Мнения: 302
Слагам ги Simple Smile

# 101
  • Мнения: 5 178
не ползвам юргани, а олекотените завивки според зависи с и без чаршаф. Купувани са в комплект с чаршафи и ако десена на завивката е този на чаршафите, просто няма какво да сложа

# 102
  • Мнения: 781
Юрган имам само един/за мъжо, щото само него признава/ и винаги го слагам в плик. Останалите спим с олекотени завивки, но и тях, и одеалата винаги обличам. Така пера само чаршафите.

# 103
Да, слагам ги винаги.

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
И аз слагам калъфи на юрган ли ще е,или олекотена завивка,или одеало.И все пак пера завивката няколко пъти зимата,така ми се струва по-добре.Само проветряване според мен не върши работата на прането.

# 105
  • Мнения: 1 505
Ние спим със завивка от гъши пух и винаги я пъхам в чер6аф,имам си няколко и си ги сменям.

# 106
  • Мнения: 5 362
Да,слагам.

# 107
  • Мнения: 4
И аз ад се присъединя към мнозинството - независимо дали ще е одеяло, олекотена завивка или по-тежичък юрган, слагам чаршаф. Така по-лесно се пере , а и е необходимо да имам само повече комплекти чаршафи, че ако трябва да съхранявам в къщата и за цялото семейство поне по два комплекта олекотени юргани и..май множко ще ми стане Simple Smile

# 108
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Да.Нарочно съм си купила бели олекотени завивки,които слагам в пликове.

# 109
  • Мнения: 1 080
Спим с олекотени завивки и рядко ги слагам в плик.
Имам само една завивка, която не ми се побора в пералнята - нея винаго я обличам!!!

# 110
  • Мнения: 1 209
на одеалата, сатененните юргани и дебелите олекотени слагам.
на летните олекотени - не -те си съхнат за 2 4аса.

# 111
     Ако питаш за баш селските юргани от вълна, оооо, че как  без  чаршаф! Я се пробвай да го опереш после.Може би , ако са  от вата не бих се престаравала, освен ако не са  хубави на цвят и да ги жаля за това, да не избелеят.Но нямам опит.Имам за още 2-3 петилетки  най-малко чисто нови бабини юрагани от домашни овчици  Wink и си ги чаршафосвам  прилежно аз.

# 112
  • Мнения: 2 000
Не ползваме юргани, а олекотени завивки и никога не ги слагам в чаршафи.

# 113
  • Мнения: 6 167
LaughingТази дума и аз я използвам,усвоила съм я от майка ми,но не знаех,че и за други е характерна.

характерна е и истинска, да.
и ние така. нямаме юргани, а олекотени завивки.
всичко чаршафосвам.

# 114
  • Мнения: 327
винаги

# 115
  • Мнения: 2 622
на юрганите слагам чаршаф,на олекотените завивки --не.последните ги пера всяка седмица и не виждам смисъл и тях да чаршафосвам.

# 116
  • Мнения: 1 546
Да, винаги Peace

# 117
  • Мнения: 2 211
Да, по - практично е.

# 118
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Юраганите-да,олекотените-не винаги

# 119
# 120
  • Мнения: 686
Слагам - и на одеалата и на олекотените завивки!

# 121
  • София
  • Мнения: 4 294
Да слагам на олекотените завивки, юргани нямаме  Mr. Green

# 122
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Да слагам...задължително .

# 123
Разбира се, че слагам чаршафи - на юрганите, олекотените юрганчета, одеала и т.н.
По този начин аз пера редовно чаршафите, пък и имам най-разнообразни, така спалнята е винаги различна. Peace

# 124
  • София
  • Мнения: 2 079
Винаги слагам - и на юргани, и на олекотените завивки, и на одеалата.
Пера чаршафите само, а завивките - когато се изцапат и според - зависи.   Rolling Eyes
Няма и тях да пера всяка седмица я!  Crossing Arms

# 125
  • Мнения: 1 174
Да, винаги!На всичко слагам калъфи.

# 126
  • Мнения: 2 266
Да,винаги слагам.

# 127
  • Мнения: 13 512
Всичко е в пликове. Не мога да си представя да легна в леглото , завита със завивка без плик. Само одеалата за следобедна почивка не са в пликове, но с тях не лягам в леглото в спалнята.

# 128
  • Мнения: 368
винаги ги слагам

# 129
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не ползвам юргани, а само олекотени завивки, които не  Naughty слагам в пликове!

# 130
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не ползвам юргани, а само олекотени завивки, които не  Naughty слагам в пликове!
и аз ,но като съм ползвала юрган го слагах в плик

# 131
  • Мнения: 285
Да винаги Flutter

# 132
  • Мнения: 2 849
Не ,не слагам .Пера го по-често ,а и нямам такива торби за олекотените завивки .

Общи условия

Активация на акаунт