Слагате ли юрганите в чаршафи

  • 6 628
  • 132
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 49
Разбира се, че ги слагам ... може ли въобще да се поставя този въпрос?

# 76
  • София
  • Мнения: 11 119
Разбира се, че ги слагам ... може ли въобще да се поставя този въпрос?

А защо да не може ? Wink

# 77
  • Мнения: 1 006
ми аз нямам юргани  Embarassed

иначе в калъфи слагам по едно родопско одеало и така спим през зимата Peace

# 78
  • Мнения: 1 485
Да,винаги! Peace

# 79
  • Мнения: 49
Разбира се, че ги слагам ... може ли въобще да се поставя този въпрос?

А защо да не може ? Wink
Ами по същата логика може да се пита слагате ли калъфки на възглавниците

# 80
  • Мнения: X
LaughingТази дума и аз я използвам,усвоила съм я от майка ми,но не знаех,че и за други е характерна.Ние през зимата признаваме само старите ми бабини вълнени юргани,така че плик си е задължителен,но аз слагам пликове и на одеялата,много ми е приятно усещането на ново,току що сменено спално бельо.

# 81
  • София
  • Мнения: 11 119
Разбира се, че ги слагам ... може ли въобще да се поставя този въпрос?

А защо да не може ? Wink
Ами по същата логика може да се пита слагате ли калъфки на възглавниците

Въпроси всякакви са поставяни.
Даже и за тоалетната хартия...  Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 1 603
Слагам - хич не мога да си представя да пера одеала или завивки толкова често, колкото чаршафите. А и допирът на чисто чаршафче си е предпоставка за приятни сънища  Grinning.
Понякога ползвам "голо" едно малко памучно одеалце на дивана пред телевизора.

# 83
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 393
Аз на олекотените завивки отдавна им викам юргани  Laughing Баба ми така и не можа да ме изнуди да приютя вкъщи от онези стари и тежки вълнени неща  Naughty
Слагам чаршафи. Иначе как да пера всяка седмица юрганчетата?! Единият ми юрган е пълен с естествен пух, огромен е( 2 на 2.20 м) и бял на всичкото отгоре  Rolling Eyes Специално за него си ших  няколко чаршафа, понеже от стандартните калъфи няма с такъв размер  Tired

# 84
  • Мнения: 1 120
Да,винаги!  Peace

# 85
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Не слагам.Има различни видове олекотени завивки и моите са от най-тънките. Те са комплект с чаршаф и калъфки за възглавница. Не са предвидени калъфи за тях и не си развалям интериора. Пера си ги нормално в пералнята. Аз обичам да ми е топло и да не се затрупвам с юргани, затова в спалнята ми е 18-19 гр.

# 86
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Да, всички завивки слагам в чаршаф-плик - юргани, одеала, олекотени завивки. Така по-лесно поддържам хигиена /пера чаршафите често/, не се скапват самите завивки, внасям разнообразие в спалнята си - имам няколко комплекта спално бельо. Пестя от завивки - имам по една за всеки вкъщи, но ако ги пера, то би трябвало да има поне по две, за смяна.
Подкрепям. И аз така правя.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз обичам да ми е топло и да не се затрупвам с юргани, затова в спалнята ми е 18-19 гр.

Това топло ли е? У дома е около 25 градуса.

# 88
  • Мнения: 2 591
задължително  Peace

# 89
  • Мнения: 23 034
Слагам,винаги.Не мога да пера юрганите всяка седмица.

Общи условия

Активация на акаунт