Буйно дете.

  • 2 375
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 4 423
Джули все едно е правена за момче - катери се непрекъснато, пада, скача, удря се...
Не дава да й се каже дума, като катерица е.
Обаче напоследък виждам, че се насинява по краката ( от секцията, която е ниска и с остри ръбове), синките минават, тя си прави нови и така не могат да й се оправят.
Бързам да кажа, че съм я водила на лекар и съм показвала крачетата, но според двама доктори няма проблеми.
Падат ли често децата ви, как се справяте, синки излизат ли често?

# 1
  • Мнения: 9 814
Ти за моето дете ли пишеш?! LaughingКакво те притеснява в синките по краката? Ти като дете не си ли падала. Ей, спокойно PeaceПалавите момичета се превръщат в послушни жени Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Ами падала съм, за голямата не си спомням да се е синила така зверски. Hug

# 3
  • Мнения: 46 552
Как да се справям  Tired от 1.5 до 3 г. краката ́и непрекъснато бяха лилави от коляното до долу + 2 счупени зъба, предните ... сега леко се поуталожиха нещата, имай търпение  Hug

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 539
Бубс,явно Джули е с по нежна кожа  Hug
Като бях бременна  и на всяка консултация доктора ме пращаше при жена си в центъра за малтретирани жени BlushАз,синея от раз Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Никол, явно е , но преди май не беше така, знам ли и аз вече...
Притеснявам се.

# 6
  • Мнения: 9 814
 PeaceСпокойно- юнак без рана не може!

# 7
  • София
  • Мнения: 44 209
Моя също е все със синки...
А иначе и аз бях като дъщеря ти - до доста късна възръст все синки, рани....
ще мине няма страшно Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
И аз съм чувала, че много деца са със синки, но се чудех дали е нормално, все пак от най-  малкия удар...

# 9
  • София
  • Мнения: 44 209
Явно е по-нежничка...има хора от съвсем лек удар дори им стават синки...
наистина не мисля, че има защо да се притесняваш...още повече, че и лекарите не са го намерили за обезпокойтелно...

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Да, лекарите не намират нещо обезпокоително, но аз съм си параноя...
Те минават, появяват се други, ей така непрекъснато...

# 11
  • Мнения: 5 391
Бас ловя, че мислиш за някоя ужасна болест Tired

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
Да.... Cry

# 13
  • София
  • Мнения: 44 209
ох, недай бе жена...съвсем естествено нещо си е...ще се кротне и ще забравите за синките...наистина някой хора от съвсем леек удар получават синки...и то цял живот....организъм...кво да го правиш...

# 14
  • Мнения: 523
Моите и двете са все със синки по краката . Деца - изобщо не внимават . И това ще отмине . Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 4 423
Ох, по - спокойно ми е като знам, че не само тя е с такива синки Tired

# 16
  • Мнения: 655
Абе жена! Какви мисли ти се въртят в главата!? Аз като малка що дрехи съм изподрала по тез дървета и с колко момчета съм се била да не казвам. А за синки да не говорим-цялата бях в рани и синини! Имам дори един ужасен белег на главата, който дори променя формата на черепа ми. И веднага щом се ударя дори лека ми излизаше ужадна синка, все едно някой ме е пребил! С децата е така, нежни са. Не се притеснявай!

# 17
  • Мнения: 6 029
 Shocked
Буболина, не се вкарвай във филми. Ти дете без синини виждала ли си? Не, твоето дете не буйно. То е нормално. Буйно дете не си виждала явно. Детето на една съседка бутна телевизора върху себе си, успя да отскочи в последния момент. Катереше се по хладилника. На 2 години избяга от тях. Те си мислели че била в хола, играела. Тя тихичко отишла до вратата, отключила и ай навън. И куп други неща. Майка й в чудо се беше видяла. Е това е буйно дете. Не си измисляй проблеми.

# 18
  • Мнения: 610
Въобще не се притеснявай ни сме същите.В компаничта,в която излизаме момченцето е много по-кротко от моята палавница.Тя доли налита да го бие и не само а го и прави.Незнам откъде се е научила след като никъде не го е видяла.Вчера вечерта я къпя и преобувам и виждам зверска синка на дупето.Оплаших се,но тя непрестанно пада и все се удря някъде,много бързо поснява.Така,че спокойно това е нормално. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 227
.....
Падат ли често децата ви, как се справяте, синки излизат ли често?
Пада и то как... оня ден се беше покатерил на масата в трапезарията (височка си е) и вика "Батмаааан" Rolling Eyes и иска да скача, едвам го хванах... Вчера както си тича не забелязва гореспоменатата маса и така се заби в ръба, че чак мен ме заболя (получих контракции). Идва ревящ, държейки се за окото и не ми дава да му махна ръката... в първия момент си помислих, че си е извадил окото Confused, като разбрах, че не е окото си помислих, че веждата си е ударил... докато разбера къде всъщност се е праснал ми минаха 1 куп гадости през главата (има една приказка: да не ти се случва това, което майка ти ти мисли). Преди да навърши година и половина, му снимаха главата 3 пъти, защото падна лошо от дивана и си удари главата отзад.... Целият е в синки.
Споко, всичко е Ок с Джули. Дишай спокойно Hug.

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми дете е ще лудува, ще лудува..... това му е работата Laughing
Да ти е жива и здрава и мн да те радва Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви Hug, Julie, от месеци не съм се смяла така Wink, вярно, какви деца има ooooh!
Филмите са ми най - страшни в главата, за съжаление.
Люта Чушчице, да ти е жив и здрав, пази се от контракций ей  bouquet
ViFresh , благодаря ти  bouquet

# 22
  • Мнения: 472
И на мен това ми беше болна тема  Hug Дъщеря ми проходи или по-точно направо протича на 1г2м. На 1г.7м. вече беше с пластика и шевове на едното пръстче на ръчичката. За синините и раните, да не разправям. От коленете надолу и лактите беше нещо страшно. Имаше период, в който имах чувството, че се спъва и пада на всяка крачка. В къщи търчеше и въобще не отброяваше ъглите, а с право мерене ги целеше и се просваше на земята. Така се бях вталясала, че щях да и правя втори прощъпулник. Вече е на 2г.9м. и не се хвърля толкова безотговорно, но все още е със синини. Тя е със снежно бяла кожа и явно е много чувствителна, защото не съм я забелязала да пада или да се удря сериозно, но синините са налице. Така че не се притеснявай, не сте единствените. Като поотраснат ще започнат да се пазят повече диванетата  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
 Hug, мойта е мургавичка уж, за това се притеснявам Tired

# 24
  • Мнения: 1 032
Ами с по- слаби капиляри е детето за това така. Аз съм на 30 и до ден днешен съм същата. Леко да се ударя, някой да ме щипне и синината е факт. Недей да ги мислиш глупостите   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 4 423
  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 2 227
......
Люта Чушчице, да ти е жив и здрав, пази се от контракций ей  bouquet
....
Hug

# 27
  • Мнения: 4 294
Буболина и моят син е така. Лятото чак срам ме хваща като му погледна крачетата - синка до синка.  Confused Много се притеснявам, но вече сякаш започна повече да се пази. И аз като теб се чудех дали е нормално чак толкова лесно да посинява. Имах чувството, че никое друго дете не е толкова насинено. 
Явно имат по-слаби капиляри, плюс факта, че са доста палави и буйни.

# 28
  • Мнения: 46 552
... Детето на една съседка бутна телевизора върху себе си, успя да отскочи в последния момент ...

Като изключа лицевите опори напряко на ваната, ето това ми е най-големия ужас до сега Confused в нейната стая 2 пъти събаря скрина с 4 чекмеджета, барабар с телевизора в/у него, как се измъква без драскотина не знам  Praynig

Буболина, не се притеснявай, но понеже знам, че е невъзмжно, пусни една кръвна картина, за да се успокоиш, сигурна съм, че всичко ще е наред   Hug

# 29
  • Мнения: 208
Все едно си писала за моето дете.Не знам какво да те посъветвам ,най-важното да са живи и здрави.Така са децата.

# 30
  • Мнения: 4 371
Hug, мойта е мургавичка уж, за това се притеснявам Tired
И аз съм мургавичка(ама че дума Laughing) и като се видим на някоя среща ще ти донеса една снимка от детските си години, била съм на три ако не се лъжа, краката синка до синка, рана до рана ooooh!
После се чудя моя дивак на кой прилича. Просто има и такива деца, дето не ги свърта на едно място Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви, отдъхнах си Hug
Никол, страх ме е е да правя кръвни картини, това е част от страха ми, просто страх от резултата...
Дуцка, и без снимка искам да се видим Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 3 216
и моето е буйно-в момента е подуто око ooooh!

За синините от една акушерка знам- намери си от ония пликове ,в които в болниците носят лекарствата-една такава кафява твьрда хартия-мокриш и лепиш на удареното място-не посинява. Peace

# 33
  • Мнения: 4 451
Буболинка, тъкмо влизах да напиша да направиш изследвания на кръвта за твое успокоение и гледам, че Никол вече те е посъветвала.
Но като разказваш колко е палава, струва ми се съвсем нормално. Grinning

# 34
  • Мнения: 63
И моя син е доста буен,понякога виждам някоя и друга синина по крачетата,но не се притеснявам.На мен също лесно ми излизат синини,като се чукна от бързане някъде и после хоп-разкрасена Simple Smile

# 35
  • Мнения: 8 243
И моят син е винаги в синини, защото изобщо не гледа къде върви. Днес например направи такъв челен удар с ръба на креватчето си, че сигурно видя звезди посред бял ден. Като спря да реве, отиде на същото място и вече по-внимателно и бавно, съвсем съзнателно си два пъти си дрънна главата на същия ръб. Той често прави такива повторения. Може би иска да разбере как точно се е ударил и да види дали ефекта ще е същият. На мен много лесно ми излизат синки. В повечето случаи дори не помня да съм се ударила някъде. Явно си е наследствено, защото и при майка ми е така.

# 36
  • Мнения: 3 929
И моят син е от буйните деца, което много ме притесняваше, но виждам, че с времето взе да се обуздава. Иначе краката му са все със синки, пада, става, удря се, защото е разсеян, като ходи. Да не говорим, че изобщо не иска да ме слуша. Но всяко нещо с времето си.

# 37
  • София
  • Мнения: 819
Джули все едно е правена за момче - катери се непрекъснато, пада, скача, удря се...
Не дава да й се каже дума, като катерица е.
Обаче напоследък виждам, че се насинява по краката ( от секцията, която е ниска и с остри ръбове), синките минават, тя си прави нови и така не могат да й се оправят.
Бързам да кажа, че съм я водила на лекар и съм показвала крачетата, но според двама доктори няма проблеми.
Падат ли често децата ви, как се справяте, синки излизат ли често?

Мило, ти какво очакваш от момиче РАК? Мойта е същата, няма спиране за секунда, още пада от кревата поне 1 път седмично, а е почти на 5 ooooh! Докато мине едната цицина, веднагически се прави нова, сякаш нарочно, от другата страна на главата, а краката й са целогодишно сини, баща й каза да я измия, ма то не е мръсно, ми синка до синка Joy Споко, по-добре да бушува сега, после постепенно ще пренасочи енергията в по-полезни дейности, а след година-две можеш ако искаш да я запишеш на някакъв спорт или танци - вродено им е на рачетата да танцуват и имат невероятен усет за ритъм Hug Hug Hug

# 38
  • Мнения: 4 371
Аз съм рак. И чакам рачка осмокрачка, от сега да му мисля значи ooooh!

# 39
  • София
  • Мнения: 819
Аз съм рак. И чакам рачка осмокрачка, от сега да му мисля значи ooooh!

Мдааааааааааааааа, дупе да ти е яко Mr. Green Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 4 423
Exxxx,  Пети, за това не се бях сетила Joy, вярно, че рачетата са така, ама голямата не беше чак толкова буйна а и тя е рак Wink
Синките минават, слава Богу, излизат нови когато се удари и така непрекъснато сме нашарени, само че аз наблюдавам внимателно и ги очаквам, за това постепенно по - малко се тревожа. Praynig
Дуцка, живо и здраво раче да се роди Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт