Горчилката на моя живот.

  • 4 216
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Искам да разкажа историята на живота си ужасен.
През 2002 година на 14 юни сключих брак с мъжа на живота си. Тогава бях а 18. Живота беше прекрасен почти. Забременях и имах почти безпроблемна бременност. Родих едно прекрасно грозно патенце. Около два месеца и половина по-късно за малко щях да го изгубя. На два пъти едва спасихме живота му. Около шести/ седми месец разбрах, че моята прекрасна рожба е с тежко хронично заболяване. Болката беше огромна, сърцето ми се късаше всяка минута. С всеки един дъх, който поемах имах чувството, че гърдите ми ще се пръснат. Лежахме два дълги месеца сами в болница в София. Цялата мъка и болка от страшната диагноза понесох сама. Тогава до мене беше единствено Силвия Шопова (психолог). Благодарение на нея аз се съвзех, събрах сили и продължих напред. Бях до рожбата си неотлъчно. Малко преди годинка Светли получи гърч докато ние спяхме. Не знам даже как се събудихме. Спасихме го от задушаване. По това време живеехме при свекърите беше ни много трудно но в края на краищата се изнесохме на квартира. Мъжа ми е много работлив човек, работи като луд само и само да осигури някаква сигурност на семейството си. С много мизерия и мъка успяхме да си купим най-обиковенни неща. Пералня, хладилник, телевизор. Всичко назаем. винаги сме се старали да сме коректни и честни хора. Обаче в нашия живот периодите на възход са кратки а паденията брутални. В края на миналата година теглихме заем за да си купим кола, която наистина ни е много необходима. Купихме ние колата ползвахме я 10 дни и тя се счупи. Оправихме я карахме я още  5 дни и тя пак се счупи. Вчера мъжа ми я взе от сервиза. Тази вечер малко преди да стигне до вкъщи предния капак на колата се отворил и се залепил за предното стъкло. Капака не прилича на нищо, тавана на колата също е огънат, предното стъкло е на паяжина. Когато се е случило в отсрещното платно е имало друга кола, добре че е карал с малка скорост и е успял да спре навреме ooooh! не ми се мисли какво можеше да се случи. Толкова много ме боли, толкова много ми е гадно вече не вярвам, че и на нашата улица ще изгрее слънце. Не ми дреме нито за парите нито за колата, пари се изкарват и коли се купуват! Боли ме за целия ни живот. Ако имам пистолет с кеф бих се гръмнала. Предстои ни да заминем в Кипър където е майка ми с надеждата за нещо по-добро, с надеждата, че там детето ми ще бъде лекувано по-добре. Чудя се като се качим на самолета той дали ще стигне до там?! Просто имах нужда да излея болката си. От друго нужда нямам защото знам, че след всеки малък възход следва страхотно падение. Един пистолет и край! Няма болка, няма мъка, няма мизерия и страх от утрешния ден защото не знаеш той какво ти носи.

# 1
  • Мнения: 5 577
Господи, колко тъжно ... съжалявам за лошите неща, които ви се случват, и вярвам, че и на вашата улица ще изгрее слънце. Прегръдки от мен.  Hug

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Пожелавам ви от сърце един по-хубав живат в Кипър Hug
Светли е прекрасен Hug

# 3
  • Мнения: 182
Ако това ще те успокои бих ти казала,че когато съм най-зле се чувствам и по-спокойна,защото след всеки лош момент и случка-следва и щастие....нали Peace

# 4
  • Мнения: 1 008
От цялото си сърце ви желая много късмет! След "многото лошо", няма начин да не дойде хубаво. И недей да падаш духум, най-вече заради Светли! Hug

# 5
  • Мнения: 1 858
От началото на Дември в нашия живот слънце няма. По принцип съм силен човек на много бури съм устояла и знам, че пак ще устоя но ако в тоя момент до мене имам пистолет...
Тези два месеца за мене са кошмар! Толкова беди ни сполетяха... от всякъде, от където се сетиш.

# 6
  • софия
  • Мнения: 25 459
Детенцето ти е прекрасно  Hug. Ти си силен човек след като си успяла да преминеш през всички тези трудности, пред които доста хора биха се отказали и изоставили всичко. Сигурна съм, че след всяка нощ идва светъл ден. Желая ти най-сетне да си поемеш дъх. Важното е, че имаш до себе си човек, на когото можеш да разчиташ и неповторимо слънце, в чиито очи ти си най-ярката светлина  Hug Hug

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ей горе главата
ти поне вярваш - трябва да знаеш, че Господ не праща повече изпитания отколкото може да понесе човек
миличка, знаеш, че и при сина ти нещата се развиват повече от добре - както ти каза последно като писа - напарво прилича на чудо....
знаеш, че ще се оправят нещата нали? просто понякога ни се пращат изпитания и трябва да тги минем с гордо вдигната глава доколкото можем...
бъди смела, вярвай и обичай и ще видиш че ще ес наредят нещата

радвам се, че ще заминавате - дано там оправят и поддържат в добро състояние детето1
много е пораснал малкия и е станал много красив!

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
От началото на Дември в нашия живот слънце няма. По принцип съм силен човек на много бури съм устояла и знам, че пак ще устоя но ако в тоя момент до мене имам пистолет...
Тези два месеца за мене са кошмар! Толкова беди ни сполетяха... от всякъде, от където се сетиш.

малкия обаче е добре, нали?
не от всякъде...от някои старни...вярвай мила! вярвай!

# 9
  • Мнения: 2 212
Много ти се е насъбрало, мила...като гледам 2002 си била на 18, значи си ми наборче - 83 или 84, аз съм 84...но за разлика от теб не съм постигнала все още нито семейство, нито дете. А ти си се преборила с толкова неща и си устояла, както сама казваш. А това за тези крехки 24 години си е повод да се гордееш със себе си и семейството си, и да вярваш, че след като си стигнала и успяла дотук, ще успееш и занапред. А битовите и парични проблеми понякога се струпват и ни карат да забравяме за най-важното - че все пак сме посрещнали и този ден. Може да ти поднесе нещо неприятно, но може и обратното - само фактът, че си го посрещнал и имаш възможност да видиш какво ще ти се случи не е за пренебрегване...От собствения си опит и от такъв на свидетел мога да тъврдя, че наистина идеално щастие няма и че животът понякога ни изправя на нокти, изсипва ни всякакви гадости...довежда ни до пълно отчаяние и болка...и едва тогава, след това решава да покаже и по-хубавите си страни...Това, че сега, в този конкретен момент всичко ти се вижда черно е нормално, но не си отнемай възможността да го видиш след време и да се убедиш, че черното е толкова черно само докато си в неговия плен. Ще се оправят нещата по един или друг начин.
Имаш прекрасно дете, явно и семейство, желая ти повече късмет и вяра и не забравяй, че наистина животът понякога е гаден, но може да бъде и хубав. Сигурна съм, че ще го усетиш и като такъв, само малко търпение тук и сега. Hug

# 10
  • Мнения: 1 858
Слава на Бога Светли е добре. Боледува значително по-рядко и наистина прилича на чудо защото неговото заболяване е прогресивно...
Но никога не се знае, всяка сутин отварям очи с ужас какво ми е подготвил деня. И само се моля "дано и днес сме живи и здрави".
Писна ми да мога да нося толкова.

# 11
  • Мнения: 534
От друго нужда нямам защото знам, че след всеки малък възход следва страхотно падение.
Докато мислиш така,няма да се измъкнеш.Трябва да промениш нагласата си към живота .Той не е справедлив,не е и лесен,но винаги има и по-лошо.Не искаш да разбереш колко,нали?Затова се вземи в ръце,ти си най -доброто за твоя син.Майките могат да поплачат но не бива да мислят за пистолети,защото истински страдащи са децата.Не им е нужно повече Hug

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
maatete, мила, прегръщам те! вярвай, че нещата ще се подобрят, положителната нагласа и мисли са много важни и действително променят съдби и животи. Не си мисли за пистолети и подобни ужасии, мисли си за човека до теб, с когото явно много се обичате, и за малкото слънчево Светли - виж го колко е сладък! За него ти си най-силната, най-добрата, единстеваната Мама!
Пожелавам ти само хубави неща да ви се случват оттук нататък!

# 13
  • Мнения: 2 161
maatete ,какво хубаво детенце си имаш,някои хора цял живот жадуват само за това.С мъжа ти очевидно живеете в хармония,много хора никога не я постигат в отношенията си.Вярвам,че здравословните проблеми детето ще ги израсте.Пожелавам ти в най-скоро време да обърнете страницата и да заживеете спокойно.Пожелавам ти го от сърце,мила maatete.

# 14
  • Мнения: 4 447
Преди да дойде Слънцето ще дойде Звездичката! Не се отчайвай! След дълъг дъжд денят ухае!

Изпращам ти своите позитивни мисли и енергия! На цялото ти семейство!

от всички тук!

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 15
  • Мнения: 534
".
Писна ми да мога да нося толкова.
Сигурна съм.Но на някои жени им е орисано да бъдат силни. HugУжасно е на 24 г. да го разбереш HugНо пък после е по-лесно,не си позволяваш да се размекваш Hug
С цялото си сърце ти изпращам виртуална подкрепа! Peace

# 16
  • Мнения: 4 514
Мила maatete, горе главата, момиче!  Hug Минала си през толкова трудности и си оцеляла! Значи си силна, не се предавай!
Желая ти цялото щастие на земята, много здраве на цялото семейство, най-вече на сладкото ти слънце и много, много късмет!
Бъди силна!

# 17
  • Мнения: 2 353
  Maatete, пожелавам ти този период да отмине бързо и да дойде много по-добър Hug

# 18
  • Мнения: 4 585




Мaatete, в Кипълр е топло и слънчево, изчакай с пистолета, виж първо Кипър.
Ще ти мине. Hug

# 19
  • Мнения: 494
  Наистина много ти се е насъбрало...Съчувствам ти, наистина... Hug И наистина те разбирам...
  Животът, поначало е доста гаден, така мисля и аз, и в него има твърде малко хубави неща. Любовта е едно от тях. Децата са другото. Да намериш свястна половинка също си е огромен късмет(, а един работлив човек, в една по-нормална държава, ще има много повече възможности да осигури нормален стандарт на семейството си, така че скоро няма да ти вгорчават живота ежедневните битовизми, които скапват много от нас, не само теб...). Да имаш алтернатива, като твоята-да заминете на по-спокойно място, където и грижите за детето ти ще са по-добри...Ами това също си е късмет...Знам, че не е никак лесно да забравиш ежедневието, не е лесно и да се опиташ да видиш хубавото, но ти го имаш в живота си (дори само тези неща, които вече написах са вече толкова ужасно много за повечето хора...).
 Знам, че понякога човек се изморява да носи и понася всичко, да получава удари от живота, пък колкото и някой да му казва, че това са опитности..все едно...понякога е трудно, разбирам те, наистина... Понякога, сякаш всичко е срещу теб-отвсякъде...Но нещата се променят...
 Опитай се да мислиш за бъдещето, за новия живот, който ви чака в онази слънчева страна, към която сте се запътили, за това, че детенцето ти е по-добре и ще се почувстваш по-спокойна...Опитай се да не се отчайваш сега, миличка...Поплачи си, ако ще ти олекне, но не се отчайвай.
  Пожелавам ти от все сърце здраве и спокойствие на новото място.  bouquet

# 20
  • Мнения: 159
здравей,дано това,което ще ти кажа не ти прозвучи цинично.намеренията ми са съвсем добронамерени,повярвай ми!
ситуацията,в която се намираш за теб е крайно отегчителна,но ако "излезеш" от нея,ако погледнеш нещата отстрани ще видиш колко голяма късметлийка си и колко по-добре ще е да мислиш малко по-философски.
първо - намерила си мъжа на живота си.това от своя страна предполага,че е човек на който можеш да разчиташ,да се опреш,с който да споделиш,който те разбира,подкрепя,уважава,обича и т.н. трудно се намира такъв човек!
второ - това,че си имате детенце,което независимо от трудностите през които е минало (и вие също) е живо. ами това,че на два пъти сте щели да го изгубите,но в крайна сметка е до вас и ви радва?!
трето - въпреки финансовите затруднения,които имате сте успяли да заживеете самостоятелно и да си купите нещата от първа необходимост. за съжаление,това за някои е само мечта
четвърто - съпругът ти е невредим след една толкова сериозна ситуация на пътя! колко хора умират,дори и при много по-безобидни пътни инциденти?!
пето - това,че имате алтернатива и възможност да опитате да подобрите живота си извън пределите на страната. не е ли чудесно,че имате шанса да го направите?!
мислиш,че един пистолет ще ти реши проблемите?според мен за детето и близките ти си нужна много повече на този,отколкото на онзи свят! 
приеми най-сърдечните ми пожелания за щастлив живот според твоите дефиниции за това!

# 21
  • София
  • Мнения: 53
Не се отчайвай! Винаги преди изгрев е най-тъмно. Имаш силата на положителната енергия на много мами. Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 3 099
Трудно човек може да си представи тази болка, ако не я е изпитал!...
На снимките в албумчето ти видях едно щастливо, сладко бебе -  дано Господ ти го пази!  Hug  Hug  Hug

# 23
  • Мнения: 1 149
Преди изгрева е най-тъмно мила.Ще се справиш.Най-ценното го имаш,другото ще се оправи.Желая вимного слънчеви дни  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 168
Нямаш право да се предаваш! Ти си МАЙКА и си длъжна да не падаш духом! Детето иска да те вижда усмихната, ти трябва да му вдъхваш спокойствие и уют. Пожелавам ти нещата по-скоро да се наредят, толкова си млада, живота е пред теб! Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
Горе главата, мила! Рано или късно всичко ще бъде наред!
Много ми стана мъчно като прочетох темата. Имаш прекрасно слънчево дете, това е най - важното!
Прегръщам те силно!  Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 15 555
maatete ,какво хубаво детенце си имаш,някои хора цял живот жадуват само за това.С мъжа ти очевидно живеете в хармония,много хора никога не я постигат в отношенията си.Вярвам,че здравословните проблеми детето ще ги израсте.

С това съм напълно съгласна мила - има хора, които дават мило и драго да имат това, което имаш ти - детенце и хармония в семейството. Това не е никак малко. Мъчно ми е само за това, че си толкова млада, а ти се струпват толкова лоши неща. Но вярвай ми няма лошо, което да не е свършило - рано или късно нещата ще се оправят - казвам го от опит - живота ми от както съм се родила е ужасен - беше ужасен години наред, но дойде момент, в който лошото свърши и дойде хубавото - убедена съм, че и при теб ще грейне слънце и то много по-ярко от колкото си се надявала - само не губи надежда  Hug Hug Hug

# 27
  • Мнения: 17 546
maatete, само като те чета и ми става ясно колко силен човек си ти! По някакъв начин в теб виждам себе си... Дори не подозираш колко много е способен да понесе човек и да се справи. Ти ще се справиш! Зная това. Защото и аз се справих и продължавам да се справям, а имам усещането, че си приличаме. Нали знаеш, че понякога просто усещаш, че с някого си приличате по нрав, по светоусещане. Горе главата момиче, а имаш и свестен човек до себе си, което е най-важното! За пистолетите - забрави! Всеки от нас си го е мислил понякога, в моменти, които са му се виждали безизходни. Необходимото, според мен, когато ти се е насъбрала топка в душата е да говориш, да споделиш, да получиш съвет, да ти кресне някой, за да излезеш от унеса. А ти, видно е, искаш да говориш. Говори! И вярвай в себе си и силата, която притежаваш! Hug  bouquet

# 28
  • Мнения: 298
maatete, стегни се мила. Знаеш ли колко хора се възхищават на борбения ти дух. Не се отчайваи, а гледай напред, Светли има нужда от МАМА.
delfina много точно го е казала.
Прегращам ви силно.  Hug  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 386
Мило момиче, аз съм на твоите години и понякога също се отчайвам, защото.. писала съм защо.
Всички имаме тежки моменти, неприятно е, когато са събрани на едно, но ВЯРВАМ, че вашите са на привършване и скоро ще се почувствате окрилени от заминаването и промяната! Вярвам го, защото аз също заминах. Промяната ти отваря очите и ти дава сили.
Детенцето ти е много красиво и миличко, обичай го и помни, че си му нужна. Не би се гръмнала, защото ще остане само, нали?!

Освен това съпругът ти ви подкрепя и обича. Има ли го това - всичко се нарежда...рано или късно.

Кураж! Hug

# 30
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 144
Не се предавай!!! Просто имай вяра, че всичко ще се оправи и може би наистина ще стане, послушай съветите на мамите тука и един ден ще се събудиш и ще осъзнаеш, че е един прекрасен ден и слънцето грее специално за теб. Освен това имаш едно малко слънчице, което да изпълва деня ти и не на последно място подкрепата на мъж, който те обича. Прегръщам те много силно  Hug

# 31
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
 HugНа много малко хора в България животът им е лесен, убедена съм в това. Но ежедневните грижи да оцелеем са нищо пред болестите и на теб много ти се е събрало! Но пистолетът не е решение! Семейството ти има нужда от теб! Не забравяй, че и детето ти се бори  с болестта и се радвай, че мъжът ти е до теб!Пожелавам ти в Кипър всичко да се нареди! Heart Eyes  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 4 867
Пистолети се намират. Решила ли си как и по кого ще стреляш най-напред? Ще гръмнеш себе си, за да оставиш съпруга ти сам да се бори за здравето на детето? Ще застреляш и детето, за да не страда без мама? Гръмни и мъжа си тогава, че да му спестиш другата болка!

Разбирам какво чувстваш. Време е да стягаш багажа за Кипър. Докато го правиш, разказвай на хлапето колко хубаво ще си прекарвате в една слънчева страна, близо до баба.

# 33
  • Мнения: 6 206
".
Писна ми да мога да нося толкова.
Сигурна съм.Но на някои жени им е орисано да бъдат силни. HugУжасно е на 24 г. да го разбереш HugНо пък после е по-лесно,не си позволяваш да се размекваш Hug
С цялото си сърце ти изпращам виртуална подкрепа! Peace
И на 24 си още дете.
Обещавам ти, че всичко ще отмине и ще се обръщаш и ще си казваш, наистина ли изглеждаше толкова без изход?
Моля те, повярвай, че след всяко малко падение, има много по-голям възход. Само повярвай!

# 34
  • Мнения: 2 553
Миличка, не става с пистолета ... Трябва да бъдеш силна и да продължаваш заради себе си и най-вече заради мъничкото съкровище, което се нуждае от теб! Кураж, сила, воля, и ти пожелавам от тук нататък повече спокойствие и весели мигове !  Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: 1 849
Мила,  Hug
Бъди реалист, вярвай в чудеса!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 36
  • Мнения: 2 407
Кураж и успех! Hug

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Милата!Единствено ти желая много здраве,детенцето да ти се оправи и да можеш съвсем скоро да дишаш спокойно.Стискам ти палци и те прегръщам,защто си минала през много неща и заслужаваш и подкрепата ни и обичта ни. Hug Hug Hug Hug

# 38
  • Мнения: 990
Толкова ми е позната историята ти....  Cry
Бъди силна , бъди търпелива ,защото детето ти има нужда от теб!!! Не позволявай то да разбере че си на предела и губиш вяра ! Прегръщам те силно  Hug

# 39
  • Мнения: 3 634
Аз бих те посъветвала да се тревожиш само за детенцето и съпруга си. Другото няма никакво значение. Пералня, хладилник, печка са все много необходими неща, но Шушето да ми е здрав, а "дупе знае 2 и 200". Майка ми казва "Ще скрия 1 хляб под полата и пак ще си нахраня детето". С мен тя беше на твоя хал - болници, гърчове, безпаричие... и знае защо го казва. Пиши ми ЛС, ако искаш да си поговорим.

Най-много мразя израза "Живота е борба!", за някой хора е безмилостна битка за оцеляване!  Confused

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 09:15 от Dante

# 40
  • Мнения: 1 858
Здравейте, утрото наистина е по-мъдро от вечерта. Снощи бях толкова разбита колкото скоро не съм била. Просто случката ми преля чашата и избухнах. Слава на Бога че мъжа ми е добре. Той също беше в шок от преживяното. Не знам дали казах това се е случило на няма и стотина метра от вкъщи. Много благодаря на всички ви, които ме подкрепяте, наистина много благодаря! Имах огромна нужда да излея болката си защото вече ме задушаваше. Делфина искам да ти кажа, че изобщо не звучиш цинично, много верни неща си ми казала. Всяка една от вас днес има заслуга за да се усмихнат очите ми.
Знам, че има хора на които живота също не им е лек да не кажа и по тежък но това вчера не ме караше да се чувствам по-добре. Прави сте имам прекрасно дете, макар и болно то е прекрасно. То е светлинката в живота ми, всеки ден благодаря а Бога, че ми е дал точно това специално дете. Благодаря на Бога и за съпруга, който имам. Той е изключително предан към семейството си. И наистина сам по себе си факта, че ни се дава такава възможност да заминем е чудо.
В момента ми е трудно да отговоря на всяка една от вас поединично но искам да знаете, че всяка една дума докосна сърцето ми! Благодаря ви за куража, който ми дадохте в труден за мене момент Hug .

# 41
  • Мнения: 2 438
Маатете, на теб и на детенцето ти пожелавам само слънчеви дни отсега нататък. newsm51

# 42
  • Мнения: 94
съжалявам,миличка Sadгоре главата,знай че след всяко зло идва добро.По важното е че си обичана.Имаш съпруг,който те обожава и едно прекрасно слънчице.Дано бог е с вас!Сигурна съм че всичко ще се уреди и детенцето ти =е се оправи,ако в Кипър мислите че ще сте по-добре,тогава заминете.Много щастие ви желая и знай,че когато имаш човек до теб който да те подкрепя ще се справите!Успех и целувки на бебо! Hug  bouquet

# 43
  • Мнения: 533
Здравейте, утрото наистина е по-мъдро от вечерта. Снощи бях толкова разбита колкото скоро не съм била. Просто случката ми преля чашата и избухнах. Слава на Бога че мъжа ми е добре. Той също беше в шок от преживяното. Не знам дали казах това се е случило на няма и стотина метра от вкъщи. Много благодаря на всички ви, които ме подкрепяте, наистина много благодаря! Имах огромна нужда да излея болката си защото вече ме задушаваше. Делфина искам да ти кажа, че изобщо не звучиш цинично, много верни неща си ми казала. Всяка една от вас днес има заслуга за да се усмихнат очите ми.
Знам, че има хора на които живота също не им е лек да не кажа и по тежък но това вчера не ме караше да се чувствам по-добре. Прави сте имам прекрасно дете, макар и болно то е прекрасно. То е светлинката в живота ми, всеки ден благодаря а Бога, че ми е дал точно това специално дете. Благодаря на Бога и за съпруга, който имам. Той е изключително предан към семейството си. И наистина сам по себе си факта, че ни се дава такава възможност да заминем е чудо.
В момента ми е трудно да отговоря на всяка една от вас поединично но искам да знаете, че всяка една дума докосна сърцето ми! Благодаря ви за куража, който ми дадохте в труден за мене момент Hug .

Я се стегни малко.Имаш прекрасно детенце.Ако аз ти разкажа мойта житейска приказка сигурно няма да повярваш.Много е важно поне един в семейството да е с много силен характер.Психоложката която ти е помогнала е страхотна , познавам я ако не е съвпадение на имената. Тя работи в детската клиника по генетика.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 867
Стегна ли куфарите?

# 45
  • Мнения: 5 370
На мене Господ не ми е дал и 1/20-та от това, което е дал на тебе. Казват, че изпитанията стигали само силните. ТИ СИ СИЛНА. Аз - не.
Дръж се.....знам, че  е лесно дасе оаже отстрани, но дръж се.  bouquet

# 46
  • Мнения: 337
Изпращам ти и моите положителни мисли и емоции. Heart Eyes
 Знам, че понякога е по-лесно когато даваш съвет и си от другата страна, но не се предавай! Най-голямата грешка е отчаянието. Звучи лесно, а в същото време за човек изпаднал в това състояние изглежда непосилно трудно.
Знам какво е страха да стяга цялото ти същество, да те задушава и замъглява съзнанието ти. Едва ли има човек, който не го е изпитал. Помни, че най-трудната битка е за най-добрите войни. Аз съм сигурна, че ти си такъв. Всички трябва да сме такива, какво ни остава иначе.  Two Hearts

# 47
  • Мнения: 332
Не спирай да се бориш! Имаш прекрасно семейство, а това е най-важното, разбирам болката ти и искренно ти съчувствам, но не се предавй никога, ако не за друго, то за тези две очички-звездички, които ти се усмихват и ти казват "Обичам те мамо".
Сигурна съм, че скоро всички лоши моменти ще са зад гърба ви  Hug

# 48
  • Мнения: 1 080
maatete , чела съм история ти в другия форум .Имахме големи съмнения за малкото дете ,че е с такова заболяване .Скоро бяхме и в болница .Искам да ти кажа да не губиш надежда .Безизходицата понякога така те притиска ,че нямаш сили да дишаш .Но има една поговорка - Всяко зло- за добро. Важно е да изживееш живота си с любов .Много искам да ти се случи нещо хубаво ,нещо да стопли сърцето ти .Сигурна съм че то вече се случва .

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Знаеш ли, хората са устроени така, че когато на едно състезание виждат техния човек да побеждава пред останалите, напрягайки всичките си сили, те самите се напрягат в стремежа си да му придадат от своята сила и за да могат да се радват заедно на финала. Така е и тук - виж колко хора те познават и се напрягат за теб, детенцето ти и цялото ти семейство. Дерзай и вярвай!

# 50
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Сигурна съм, че едва ли ще ти стане по-леко, ако ти кажа, че няма живот без горчилка. И че "горчилките" са несравними. Всеки си знае през какво е минал, как е намерил сили да го понесе, да преживее, за да получи подаръците си от Съдбата. Онези подаръци, заради които си заслужава да живееш.
Горчилката минава, ти се дръж за подаръците.  Grinning Разглеждай си ги, радвай им се по колекционерски, със страст.
Желая ви късмет и ново начало в Кипър.  Hug

# 51
  • Мнения: 356
И на мен ми стана много мъчно за вас като прочетох историята ти... Sad
Но знам , че не търсиш съчувствие , а кураж, за това ще ти кажа да не се предаваш, защото нямаш право - майка си на едно прекрасно детенце, а това, че е специално го прави още по-прекрасно и то има огромна нужда от теб......
Горе главата  - след всяка буря идва слънце и ти пожелавам скоро всичко да се нареди
Една мноооооого силна и топла прегръдка от мен  Hug Hug Hug

# 52
  • във фурната
  • Мнения: 596
Филипяни 4:6-7
 ,, 6. Не се безпокойте за нищо, но във всяко нещо с молитва и молба изказвайте прошенията си на Бога с благодарение;
  7. и Божият мир, който никой ум не може да схване, ще пази сърцата ви и мислите ви в Христос Исус."
И още:
Филипяни 4:13
 ,, 13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява."
Ти си вярващ човек,дръж се за Неговата десница.Бог не ни е обещал,че няма да страдаме в суетния си живот.Но ни е обещал винаги да бъде с нас.Спомни си Йов,който пострада толкова много и също като теб искаше да умре и прокле деня,в който се е родил,но в цялото си страдание,не се отпусна от ръката на Създателя си.Прочети отново книгата Йов и ще видиш голямо насърчение.Помисли дали и ти не си един ,,Йов",който трябва да защити Божието име от нападките на Противника(че Бог може да бъде обичан безкористно).Тогава трябва да се радваш,че имаш тая привилегия да защитиш Божията чест!Виж Невидимия с очите на вярата,дръж се за Него и ще имаш Неговия мир в сърцето си,независимо от всичко случващо се в живота ти!  bouquet

# 53
  • Мнения: 17 546
Тук, където съм аз, в момента е прекрасен и слънчев ден! Виждам, че днес е по-слънчево и в твоята душа! Значи е време да промениш личния си текст под аватара! Wink  Щастливо ново начало ти пожелавам в Кипър, когато и да стане това. И от там да пишеш също! Grinning Hug

# 54
  • Мнения: 1 858
Филипяни 4:6-7
 ,, 6. Не се безпокойте за нищо, но във всяко нещо с молитва и молба изказвайте прошенията си на Бога с благодарение;
  7. и Божият мир, който никой ум не може да схване, ще пази сърцата ви и мислите ви в Христос Исус."
И още:
Филипяни 4:13
 ,, 13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява."
Ти си вярващ човек,дръж се за Неговата десница.Бог не ни е обещал,че няма да страдаме в суетния си живот.Но ни е обещал винаги да бъде с нас.Спомни си Йов,който пострада толкова много и също като теб искаше да умре и прокле деня,в който се е родил,но в цялото си страдание,не се отпусна от ръката на Създателя си.Прочети отново книгата Йов и ще видиш голямо насърчение.Помисли дали и ти не си един ,,Йов",който трябва да защити Божието име от нападките на Противника(че Бог може да бъде обичан безкористно).Тогава трябва да се радваш,че имаш тая привилегия да защитиш Божията чест!Виж Невидимия с очите на вярата,дръж се за Него и ще имаш Неговия мир в сърцето си,независимо от всичко случващо се в живота ти!  bouquet

Май наистина бях забравила. Ще те послушам.

Балу ще помисля по въпроса. Прегръщам ви всички Hug наистина ми дадохте много кураж Hug

# 55
  • Мнения: 648
maatete , най- тъмно е преди изгрев!
    Успех и вяра ти желая от сърце, най- важното си го имаш!

# 56
  • Мнения: 822
maatete

Ти наистина си силен човек - след изпитанията ще станеш още по-силен и ще можеш да помагаш на други, изпаднали в подобна беда - а в днешния свят те са много. Трудно се оцелява в един такъв свят.
 Една съфорумка, която много уважавам е написала под аватара си - "Спрете света, искам да сляза" - и на мен понякога ми е идвало да извикам точно това. Сега обаче се радвам, че все още съм тук. Радвам се, че когато съм била в депресия и съм си пожелавала да умра, Бог не е откликвал на желанието ми - щях да изпусна твърде много.
Поздравявам те с един стих от Книгата на пророк Авакум   bouquet

"17 Защото, ако и да не цъфти смоковницата,
Нито да има плод по лозите,
Трудът на маслината да се осуети,
И нивите да не дадат храна,
Стадото да се отсече от оградата,
И да няма говеда в оборите,
18 Пак аз ще се веселя в Господа,
Ще се радвам в Бога на спасението си.
19 Иеова Господ е силата ми;
Той прави нозете ми като нозете на елените,
И ще ме направи да ходя по височините си." Авакум 3 глава


 


# 57
   Днес четох историята  за една жена, чийто син  се разболял от рак на кръвта.Лекарите му давали три дена живот- уникален случай й казвали.Майката  коленичила до леглото му в болничната стая се помолила горещо за живота му.После му казала:"Иване, сине мой, ти имаш рак  и ще умреш.Аз ден и нощ се моля за милостта на Бога в/у теб, но дефакто ракът е в тебе.И сега аз, като Исус Навиев ти казвам-Ето живота , ето и смъртта, ти избери...Избери живота , сине, за да живееш." И той избрал живота, и  живее за слава на Бога.  Това се е случило п/з м.Март 2000г... Насърчавам те да вярваш, не само за здравето на детенцето, но и за всичко.Наистина се вглеждай в подаръците, които ти дава Той.Понякога, като се заровим в нашите проблеми, ние  си отделяме вниманието от Бог и вместо да получаваме от Него благословения , се ровим в калта на живота.Има един принцип-Когато си зле, намери някой, който е още по-зле и му помогни.Тогава всичко придобива  абсолютно нов  смисъл.
   И да ти кажа, че през лятото на 2006г, моето бебе(на 7,5 месеца) ми   умираше в ръцете със счупен череп и  хематом в главата.Но Бог направи велико чудо по думите на хирурга -спаси живота й и днес тя е напълно нормална, много умна, приказлива и  няма грам последици от травмата.Освен един малък отвор след операцията, но аз вярвам, че и него Бог ще затвори, въпреки, че  без пластика не ставало уж.Аз  също ужасно страдах , много  дни и нощи плаках и  отслабнах от стреса, чак свят ми се виеше.Но  всичко се подреди.
  Ти имаш прекрасен съпруг, а това  си е  цяло съкровище.Имаш такова мило дете.Не се предавай, живота е пред теб, очакват те толкова прекрасни  мигове.Бъди щастлива   там ,къдетоотиваш сега.Дано бъдете благословени и си отдъхнете от всичко лошо, което ви е сполетяло досега. Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 1 526
maatete, бъди силна! Малкото усмихнато човече го заслужава. Както и ти!
Кураж и много успех. И моята майка живееше в Кипър, сега и братовчедка ми е там.
Сигурна съм, че ще ви хареса. Не знам каква е болестта на Светли, но там сигурно ще получите добро лечение!

# 59
  • Мнения: 3 826
миличка , все пак е хубаво , че мъжът ти не е пострадал при катастрофата ,
че детето ти е добре , във всяка ситуация можем да открием надежда ...не се отчайвай ,
искрено ви желая на новото място да ви потръгне   bouquet Heart Eyes

# 60
  • София
  • Мнения: 1 890
      Еххх че гадно...Това с капака ми се случи това лято, явно в сервиза не са го затворили добре Sad , добре, че мъжът ти е овладял ситуацията. Надявам се много скоро животът ви да се обърне към добро и да сте много щастливи ! Praynig

# 61
  • Мнения: 959
Иска ми се да ти кажа нещо, което другите момичета не са ти казали но, няма такова. Simple Smile
Вярвай, в себе си, в късмета, в живота. Peace
Всичко е добре, когато завършва добре - вярвам че, и при теб нещата ще завършат с успех, и спокойствие.
Пожелавам ти, много вяра и здраве на цялото Ви семейство.  bouquet
Другото го имаш. Hug Hug Hug

# 62
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз също опитвам често от горчилката на живота и знам какво ти е. Обърни се към Бог и се моли само да сте живи и здрави, другото по един или друг начин е постижимо. Една голяма виртуална прегръдка от мен...и много здраве и късмет ви желая занапред.  bouquet

# 63
  • Мнения: 843
  Ако си гледала "Гарванът"   имам любима  реплика от филма  : "  Помни , Сара, не може вечно да вали.."

   ==========
    Пожелавам край на лошия цикъл...Simple Smile)  не може вечно да вали, нали? Heart Eyes  
    Ще се нареди.
  

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 09:56 от Найка

# 64
  • Мнения: 4 496
Казват, че най-тъмно е преди зазоряване...Аз вярвам в това! Вярвай и ти! Hug

# 65
  • Мнения: 423
Имаш най-ценното и хубаво нещо на тоя свят, а именно твоето малко слънчице. Заради него нямаш право да се предаваш и да се отказваш да се бориш! Само напред и горе главата, всичко ще се оправи!  bouquet

# 66
  • Мнения: 1 858
Не знам какво да кажа и дали въобще трябва да казвам нещо. Много хора ми писаха и тук в темата и на лични. Благодаря на всяка една от вас! Благодарение на вас аз днес се будя в очакване за по-добър ден. Да Найка права си не може вечно да вали!

# 67
  • Мнения: 1 270
знаеш ли...ти си добър човек...заслужаваш по-добър живот и той ще дойде
аз също съм в капана на собствените си проблеми и една приятелка ми пожела нещо...много красиво...ще ти го пожелая и на теб:
"Пожелавам ти много късмет, ще ти е необходим с сигурност и сбъдване пожеланото и мечтаното.
Не на веднъж, по мъничко, но нека стане реалност.
Да получиш толкова любов, колкото  и даваш."

# 68
  • Мнения: 533
 Желая ти късмет  Praynig

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 08:09 от ren ren

# 69
  • Мнения: 838
Искам да разкажа историята на живота си ужасен.
През 2002 година на 14 юни сключих брак с мъжа на живота си. Тогава бях а 18. Живота беше прекрасен почти. Забременях и имах почти безпроблемна бременност. Родих едно прекрасно грозно патенце. Около два месеца и половина по-късно за малко щях да го изгубя. На два пъти едва спасихме живота му. Около шести/ седми месец разбрах, че моята прекрасна рожба е с тежко хронично заболяване. Болката беше огромна, сърцето ми се късаше всяка минута. С всеки един дъх, който поемах имах чувството, че гърдите ми ще се пръснат. Лежахме два дълги месеца сами в болница в София. Цялата мъка и болка от страшната диагноза понесох сама. Тогава до мене беше единствено Силвия Шопова (психолог). Благодарение на нея аз се съвзех, събрах сили и продължих напред. Бях до рожбата си неотлъчно. Малко преди годинка Светли получи гърч докато ние спяхме. Не знам даже как се събудихме. Спасихме го от задушаване. По това време живеехме при свекърите беше ни много трудно но в края на краищата се изнесохме на квартира. Мъжа ми е много работлив човек, работи като луд само и само да осигури някаква сигурност на семейството си. С много мизерия и мъка успяхме да си купим най-обиковенни неща. Пералня, хладилник, телевизор. Всичко назаем. винаги сме се старали да сме коректни и честни хора. Обаче в нашия живот периодите на възход са кратки а паденията брутални. В края на миналата година теглихме заем за да си купим кола, която наистина ни е много необходима. Купихме ние колата ползвахме я 10 дни и тя се счупи. Оправихме я карахме я още  5 дни и тя пак се счупи. Вчера мъжа ми я взе от сервиза. Тази вечер малко преди да стигне до вкъщи предния капак на колата се отворил и се залепил за предното стъкло. Капака не прилича на нищо, тавана на колата също е огънат, предното стъкло е на паяжина. Когато се е случило в отсрещното платно е имало друга кола, добре че е карал с малка скорост и е успял да спре навреме ooooh! не ми се мисли какво можеше да се случи. Толкова много ме боли, толкова много ми е гадно вече не вярвам, че и на нашата улица ще изгрее слънце. Не ми дреме нито за парите нито за колата, пари се изкарват и коли се купуват! Боли ме за целия ни живот. Ако имам пистолет с кеф бих се гръмнала. Предстои ни да заминем в Кипър където е майка ми с надеждата за нещо по-добро, с надеждата, че там детето ми ще бъде лекувано по-добре. Чудя се като се качим на самолета той дали ще стигне до там?! Просто имах нужда да излея болката си. От друго нужда нямам защото знам, че след всеки малък възход следва страхотно падение. Един пистолет и край! Няма болка, няма мъка, няма мизерия и страх от утрешния ден защото не знаеш той какво ти носи.
ДА ДА-лесно било умирането-а с какво ще ви погребат,а?
Това не сте го мислили нали?
Ами детенце,нима си мислите,че някой може да го обича повече?
 Hug

# 70
  • Мнения: 838
мила,майчице,радвам се че си по-обнадеждена след гадния ден,но аз лично знаех,че ще е така-прекарала си два месеца с малкото слънчице по болници-по-здрава закалка на нервите от това здраве му кажи.стягайте багажа и заминавайте,и каквото и да правиш и мислиш  в лошите дни първо погледни сина си-само факта,че имаш това прекрасно дете е достатъчен за да продължиш напред(аз съм в твоето положение и само това ми помага,когато бурите са повече от слънчевите дни) . Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт